מחזור 10 :: ניצחון 1-2 בחוץ על ברצלונה בקלאסיקו חלש

איזו מחצית חלשה (לא שזה מפתיע עם אנצ’לוטי, איתו צריך להיות מופתע עם מחצית טובה במשחק גדול). ויניסיוס ואלאבה (זה לא רק הגול) היחידים שבמשחק. אפילו בזנמה חלש מאוד. ויתרנו על מרכז המגרש לגמרי ולא ממש ברור לי למה, השחקנים שלנו יותר טובים. אני לא ממש מבין את ההתבטלות הזו וההסתמכות על מתפרצות.

לא מפתיע שמאוד קשה לנו. מקווה שננצל את היתרון הזה למשחק רגוע ומוצלח יותר.
בהמשך המחצית הזאת צריכה להיות נורת אזהרה למשחק לחץ.

אגב, ויניסיוס אכן שיפר את הסיומת (ועדיין היא דרושה ליטוש) אבל זה לא נכון שהוא שיפר גם את המסירות. ויני היה מוסר טוב מאז שהגיע. וזה לא מפתיע. מדובר בטכניקה שונה לחלוטין.

ככה מתחיל כל קלאסיקו בשנים האחרונות. שתי הקבוצות פותחות חלש ומשחקות בהליכה, כמו שחמט.
היום באמת זה נמשך יותר מידי זמן.

בפעם היחידה שניסינו לשלוט במשחק ולחצנו למעלה כמעט קיבלנו גול. מצד שני כל המצבים שלנו הגיעו ממתפרצות. זה למה. אנחנו כרגע יותר טובים במתפרצות מאשר במשחק מסודר. ברצלונה יכולה להבקיע רק במתפרצות. זרוק להם את הכדור, תן להם לעלות למעלה ואז תצא עם ויני או רודריגו ותייצר מצבים. אנחנו צריכים להגן נמוך ולצאת למתפרצות.

דז’ה וו לעידן המתפרצות של מוריניו, וכפי שנאמר מעליי - בלי סיבה מוצדקת.
אנחנו גורמים למשחק הלחץ שלהם להיראות הרבה יותר טוב ממה שהוא באמת.

משחק חלש מאוד מאוד שלנו, כאילו שחקני נוער שעלו היום לבוגרים.

ואסקז מאוד חלש גם התקפית, הוא מהסס הנגיעות שלו כבדות ושום דבר לא הולך לו.
קסמירו מתחילת העונה ממש זוועה, אי אפשר להניע איתו כדור גם נגד לחץ לא משהו כמו של ברצלונה היום.

ואני מקווה שברצלונה לא יצליחו להבין עד סיום המשחק שההתקפה הכי טובה שלנו זה הקרנות שלהם.

הזאר חייב להיכנס כדי שנחזיק קצת יותר את הכדור, אבל לצד ימין, לא לגעת בוניסיוס.

בדיוק מה שחשבתי. הזאר יכול להיות החוליה המשמעותית שבין אמצע המגרש להתקפה.

האם אנצלוטי חושב שאנחנו משחקים מול צאבי אינייסטה ומסי? כי אחרת אמי לא מבין את הדבר הזה.
הבזבוזי זמן האלה מגעילים אותי, איכס.

ממש, מאז שפדה נכנס (על הפנים) הקבוצה הפסיקה לשחק. מה זה זה? עד אז הגענו להמון מצבים, עכשיו בארסה מחזיקה בכדור קרוב לשער שלנו. פשוט סתם

אסנסיו על ויניסיוס זה השיא. וואו. בארסה עם 100 חלוצים איטיים, אפשר היה לעקוץ בקלות. איזה גועל נפש.

רק כדי להרגיע:
אכן בזבוזי זמן מגעילים. מרגיז גם כשזה בא מהצד שלנו. כל שבוע קבוצות מבזבזות מולנו זמן בהרבה יותר בוטות והרבה יותר מוקדם ולא יוצא לנו מזה כלום. לפחות כאן היה צהוב ותוספת זמן מכובדת.
שום מאמן עם שכל, ובמיוחד זידאן, לא עושה חילופים אחרים. ויניסיוס שפך לאגר הרבה לפני החילוף.

ממתי קלאסיקו הפך למשחק next…? :thinking:

חבל, זה היה כל-כך מובהק שאנחנו הקבוצה הטובה והמוכשרת יותר, לא מבין את ההחלטה של אנצ’לוטי לשחק ככה. לא היה חסר הרבה גם שיסתיים בשוויון, הם לא היו הרבה יותר גרועים מאיתנו היום. רק קצת. מאמן אחר היה נוקם היום על המאניטות מעידן לא כזה ישן.

קאסמירו בעונה הכי חלשה שלו מאז הגיע לקבוצה. זה כבר הרבה יותר מכמה משחקים.

האם גול במתפרצת בדקה האחרונה הופך את החילופים של אנצ’לוטי מול הגווייה המהלכת לראויים?

מעבר לטעם הרע בפה, החילופים ההגנתיים (והגישה) נתנו לבארסה 20-30 דקות להתהלך סביב הרחבה שלנו, ובסוף יצא גם גול. הללכת אחורה הזה הוא הכי מסוכן שיש, היה עדיף לגמור את המשחק בדקה 70 כשבארסה הייתה בהלם טוטאלי.

ואוו זה היה משחק קשה לצפייה. לדעתי היינו יותר חלשים מברסה הזו שניצחנו, הקישור ביחד עם בנזמה לא הופיעו למשחק. אני מאוד מאוד מקווה שאם נשחק שוב עם מודריץ’/קרוס זה יהיה רק אחד מהם ביחד עם ואלורדה/קאמאבינגה, כי ביחד הקישור שלנו נחלש משמעותית.
*ואיך אפשר בלי טעות דבילית של קאסימירו השאנן שכמעט עלתה לנו בניצחון, הוא חייב לראות קצת ספסל

במשחק רע מאוד שלנו אנחנו מנצחים בקאמפ נואו, שאר הקבוצות מספיק חכמות לא לתת לנו מתפרצות כשאנחנו ביום רע, מזל שקומאן זה לא שאר הקבוצות :slight_smile:

אנצ’לוטי כנראה רצה את הניצחון הראשון בקאמפ נואו כ"כ שהוא נלחץ ושיחק ככה, מקווה שזה חד פעמי.

קסמירו מתחיל ממש להדאיג, לקראת הסוף היה מקרה שתוך 4 שניות הוא איבד 3 פעמים וכמעט גרם לשער לרעתנו.

מה שהכי חשוב כרגע זה מצב הברך של קורטואה.

אני בטוח שעברו לאנצ׳לוטי בראש קלאסיקואים שהוא אימן, שבהם ריאל שיחקה באופן מרהיב והפסידה (הזכור מכולם עם האדום של ראמוס) ולכן הוא העדיף לבוא מעט יוצר ציני ושקול ולנצח טקטית (כמו שכל המצקצקים פה בפורום ביקשו שהוא ישחק במשחקים הגדולים, יא צבועים) וזה עבד מצוין. שאפו גדול לקבוצה.

גם אם זה נכון שאוהדים לפני המשחק רצו שנשחק ככה, אני בוודאי לא. יש הלך משחק וברצלונה נראתה בתחילת המחצית השנייה כמו קבוצה חלשה ולא מאורגנת אני מצפה שדווקא אז אנצלוטי יילך על הקופה וינסה לעשות תוצאה היסטורית.
ניהול משחק פשוט פחדני, חבל, פשוט חבל, לא יודע מתי עוד ייצא לנו לפגוש ברצלונה כזאת חלשה.

וסתם נקודה שמעצבנת אותי, יורם ארבל לא ראוי מבחינתי לשדר יותר משחקים כאלה, יש לערוץ וואן שדרים צעירים שגם אם אני לא מת על הצורת שידור שלהם הם לפחות משקיעים, עושים תחקיר רציני על המשחק ומפעם לפעם מחדשים לי דברים שלא ידעתי, לפחות הפרשן לא היה איציק זוהר, נו ניחא…

צריך להסתכל על הצד החיובי, לנצח את ברצלונה בעזרת בזבוזי זמן, חצי בונקר, מתפרצות בודדות ו20% החזקה בכדור זה נוסטלגי ומרגש. היה לנו מזל היום אבל משמח לדעת שאנחנו יכולים לתת לברצלונה הנוכחית את כל הכבוד שבעולם, לשחק נורא ועדיין לנצח אותם.

אנחנו כנראה לא מסוגלים להביס אותם יותר מפעם בעשור במקרה הטוב, אז עדיף כבר לשמור את זה לימים שגם אנחנו וגם הם נהיה טובים יותר.

השמאל החדש| כמו אלה שנוסעים באיילון על הנתיב השמאלי ומשתוללים - דויד אלאבה, בקלאסיקו הבכורה, הצטרף במהירות האור, דפק ספרינט של איזה 90 מטר (הוא גם חטף את הכדור), לא הותיר סיכוי לאף אחד אחר - וירה כדור אדיר שעזבו את מרסלו - לא היה מבייש גם את רוברטו קרלוס הגדול. ושיגיד אוהד אחד שאין לו קצת תיאבון לראות מה היה קורה אם האוסטרי היה משחק קבוע כמגן שמאלי, למרות שהוא היה נהדר גם כבלם. זה היה אולי המהלך ההתקפי השלם הראשון שלנו, שער עצום במתפרצת, כי ממש לא פתחנו את המשחק ברגל ימין. הרבה שחקנים שהם לא חלק מההגנה - היו בינוניים.

בואו נודה באמת: ברצלונה קבוצה חלשה, די פאתטית אפילו, אני אוהב ואוסף כל פיסת מידע וכל נתון סטטיסטי היסטורי (ניצחון רביעי ברציפות בקלאסיקו לראשונה מאז 1965 וכן הלאה), ועדיין - קצת-הרבה פחות מרגש לנצח אותם בלי מסי, שאולי יחד איתו על המגרש הם היו מתרגמים את הפתיחה היותר טובה שלהם - לשער יתרון. פעם הייתי חוגג ניצחון כזה הרבה זמן ואפילו מעלה תמונה מטופשת לרשתות החברתיות כאילו אני בעצמי כבשתי - והיום, בימים אלה, נראה שכבר מחר נשכח מהמשחק הזה. היינו צריכים להיות הרבה יותר טובים, הרבה יותר בטוחים עם הכדור. להשקעה אין לי תלונות, גם קרוס ניסה לפחות לרדת לגליץ’ ולא הסתכל על הג’ל.
מצד אחד אנצ’לוטי עלה במערך מאוד התקפי, זה לא שהוא ‘איזן’ - הוא עלה גם עם לוקאס ההתקפי כמגן על אף שקרבחאל כשיר (וכמה הגיע ללוקאס המושמץ, שהסתדר מצוין עם פאטי - לכבוש את ה-0:2 המרגש הזה) וגם עם רודריגו, אבל הגישה שלנו הייתה פאסיבית, להמתין מאחור במקום להניע כדור. היה נתון שהראה שמודריץ’ חילק אחרי איזה 20 דקות רק שתי מסירות בעוד פרנקי דה יונג עם 12. אני חושב שקרלו איחר מאוד בחילופים והיינו צריכים לסגור את המשחק הרבה יותר מוקדם. זה שהזאר לא משחק בקלאסיקו זה מצחיק.

זה עדיין קלאסיקו ובקאמפ נואו אז המשחק הזה כן נותן לי קצת אופטימיות לגבי ההגנה וזה עוד לפני שקיבלנו את קרבחאל. מיליטאו הסתדר נפלא עם דפאי שהוא שחקן לא רע (אבל לא משיח כמו שעשו ממנו בברצלונה) וגם עם פאטי. כמובן שלא בכל משחק נגיע ברמת האינטנסיביות הזו.

לגבי ההתקפה, לא ממש הופענו, כפי שאמרתי. בנזמה ביום מסורבל ויותר מדי נבדלים. גם רודריגו לא באמת ניצל את ההזדמנות. ויניסיוס מצד אחד כידרר וכידרר וכידרר נפלא ושיגע את כל שחקני ההגנה, מצד שני קשה לי להיסחף כמו בכותרות בספרד “קראק עולמי” או לפרגן לו יותר מדי כי אני כן מרגיש שוב את הרשלנות הפושעת מול השער והפעם הוא פגש יריבה לא אגרסיבית, די רדומה, עם שחקני הגנה חלשים וכשיש לו שטחים. כמובן שהוא עשה הרבה אבל זה עדיין היה ויניסיוס של 2020 לדעתי ולא של 2021/22 או זה שאנחנו רוצים לראות. ברכות לקבוצה ולאנצ’לוטי, נגד אוססונה בבית יהיה יותר קשה :slight_smile:

לא הניצחון הכי מלהיב בקלאסיקו שהיה לנו, בלשון המעטה.
לשם שינוי אנצ’לוטי לא התחכם עם ההרכב במשחק גדול, חבל שהחילופים שלו היו מאוחרים וגרועים.

בנזמה תפס את הראש איזה 20 פעם היום. הוא חייב להרגיע, זה לא מוסיף ביטחון לאף אחד סביבו.

הברך של ואלוורדה התקפלה בצורה נוראית אחרי המפגש ראשים עם פיקה. אנצ’לוטי אמר שהוא ייבדק מחר ויש לי הרגשה שלא יהיו לנו בשורות טובות.

לכאורה שני נצחונות מרשימים, 5-0 בחוץ על שחטאר וניצחון חוץ בקלאסיקו. רק שהמשחקים עצמם ואיכות הכדורגל שלנו לא היו מעודדים. מול שחטאר עד השער העצמי היינו למלמים ורק אחרי שני חילופים הזויים של האוקראינים השתלטנו על המשחק. היום ניצחנו בארסה חלשה להחריד כשאנחנו נותנים לה הרבה יותר כבוד ממה שמגיע לה, עם חילוף הגנתי של ואלוורדה ברודריגו ומנסים בעיקר לבזבז זמן. אנחנו חייבים לשאוף ליותר.

איזה התפתלויות דרמטיות של פיקה על הדשא לפני השער השני שלנו. הייתי בטוח כבר יבטלו לנו את הגול וייתנו להם פנדל. בסוף בהילוך החוזר רואים שאף אחד לא נגע בו. איזה ליצן…