מחזור 10 :: מתארחים בטוטנהאם כדי לחזור לתלם (שבת, 19:30)

3-5-2 עם שלושה בלמים, מגן שלא יודע להתקיף ושני קשרים אחוריים.

בקיץ הבטיחו לדוני ואן דה ביק שהעונה יקבל יותר הזדמנויות. פרד ומקטומיניי הכי גרועים שאפשר להיות, קשה לראות איך אפשר להיות עלובים מהיכולת שהציגו מתחילת העונה, וכבר עברו חודשיים וחצי. פוגבה מושעה. למרות זאת דוני לא מקבל הזדמנות. מלבד העובדה שהוא בוודאי יכול לעזור לנו, כי ה’תחרות’ (משחק מכור לטובתם, לא תחרות הוגנת) שלו היא שני שחקנים ביכולת הכי עלובה בסגל, לא ברור לי למה לשקר לבן אדם ולהרוס לו את הקריירה. להקיא מהמאמן הזה.

זה אי אפשר ללמד, או שיש לך את זה או שאין. ביצוע מושלם.

האמת מי שמפתיע אותי קצת הוא רונאלדו. היום הוא עשה המון עבודה מעבר לשער ולבישול. נוצרה לי תדמית עליו שהוא רק דוחק לרשת בנגיחה ושהוא מגביל את המשחק, אבל היום הוא הראה משהו אחר לגמרי. הוא עדיין יכול להיות דינמי ואפשר לראות שהוא לא שחקן רגיל בכל פעולנ כביכול פשוטה שהוא עושה.

זה שחקן שאני מספיד בכל עונה כבר מ2017-18 ובכל פעם הוא מאכיל אותי קש. לא קרוב לשחקן שהוא היה בזה אין ספק, אבל עדיין אחד הטובים והאיכותיים בעולם.

בנושא אחר, אם הייתם צריכים לספוג למישייה מליברפול כדי לשחק במערך הזה, אז לא כל כך הפסדתם. מסקרן לראות איך סולשיאר יפתח מול סיטי.

המערך הזה טוב לרונאלדו וטוב לברונו, לא מבין למה לא שיחקו ככה עד עכשיו, ככה רונאלדו משחק כפי שהוא אוהב עם חלוץ 9 שעושה הרבה עבודה ותנועה וגם לא צריך להיות מוגבל לצד, כי קיצוני הוא כבר לא. ברונו מקבל הרבה יותר חופש.

אבל השאלה איך זה יעבוד מול קבוצה ברמה היותר גבוהה.

ובלי שום קשר, למה קבאני לא משחק הרבה יותר ?

מסכים מאוד לגבי רונאלדו. שמעתי השבוע הרבה קולות, אפילו מאוהדי יונייטד אבל בעיקר מכאלו שלא רואים את הקבוצה משחקת ברצף, שטוענים שרונאלדו תוקע ליונייטד את המשחק, שהוא כופה הגבהות ושהוא הורס את משחק הלחץ. היום הוא נתן הופעה קבוצתית נפלאה. כששחקנים קרובים אליו כמו שברונו וקבאני היו הערב, הוא יכול לשחק מהר ולא לנסות לעבור 3 שחקנים כמו שנדרש עד כה. למצבים שלו הוא מגיע בכל מקרה, והשער היה של שחקן ברמה הגבוהה ביותר.

בהגנה הייתה התייצבות, אולי כי שיחקנו עם 7 שחקני הגנה, ואולי כי השחקן המוביל היה וראן ולא מגווייר. מניח שנמשיך עם המערך הזה, גם כדי לייצב את ההגנה וגם כדי שקבאני ורונאלדו ישחקו ביחד, כי פשע כשהם לא.

פרד בעוד הופעה מחרידה עם אינסוף איבודי כדור ואפס תרומה להתקפה. אני לא יודע מה הוא מחזיק על אולה, אבל הוא untouchable ברמה של מסי בברצלונה, רק שמסי לא היה מחרבן על המגרש משחק אחרי משחק.

מילה על טוטנהאם - מלבד לוריס, סון וקיין אין שחקן אחד בטוטנהאם שהייתי לוקח לסגל של יונייטד, שלא לדבר על ההרכב. קיין אפילו לא רוצה להיות שם, וזה ניכר בהופעות שלו, שהן מתחת לסטנדרט עבור שחקן ברמתו. אני די מופתע שטוטנהאם במיקום יחסית סביר בטבלה, אבל הסגל שלה די בינוני והם קיבלו היום שלישייה בצדק.

גם אני טענתי כך, למרות שאני רואה את כל המשחקים שלכם. אחרי משחקים שבהם אתם לא כובשים ונראים רע הרבה יותר קל לטעון את זה, אבל עם זאת במשחקים הקודמים הייתם קבוצה בלי שום דרך היום זה היה נראה קבוצה עם דרך ומטרה וגם התוצאה בהתאם.
אולי הסיבה שהוא נעמד במרכז הרחבה וחיכה לכדורים במשחקים הקודמים היתה בגלל המערך. היום הוא היה הרבה יותר דינמי מאשר במשחקיפ הקודמים.

כי שלטתם במשחק. זה המשחק הראשון העונה ששלטתם בקצב באמת. במשחקים הקודמים זה היה נראה שאתם תלויים במצב הרוח של היריבה. אמנם הורדתם שחקנים מההגנה להתקפה, אבל בפועל השחקנים שלכם יכלו לתקוף ולבוא לידי ביטוי.

ביג לייק. מסןג השחקנים שאני לא מבין מה מצאו בהם. אם יש שחקן שאתם צריכים להחליף, זה אותו.

מי שראוי למילה טובה לעומת פרד זה ראשפורד. חתיכת שחקן.

ניצחון יפה מאוד שלשם שינוי לחלוטין הגיע לנו, יכולת מאוד משופרת ואפילו שער נקי אבל עדיין המחמאות צריכות לבוא עם כוכבית.
טוטנהאם בהופעה פשוט מחפירה, נונו בבירור טרם הצליח להעתיק את השיטה שהצליחה לו בוולבס לטוטנהאם ושיטות אחרות לא עובדות לו והקבוצה נראית פשוט נורא, נוראית כמעט כמו יונייטד של כל החודש האחרון.

כוכבית שנייה היא ההתאמה של המערך הזה כשיטת משחק, היום זה עבד אבל ככלל זו התקפה איטית מאוד במרכז, המגינים שלנו לא מספיק טובים התקפית לכזה תפקיד, ומראש אין שום סיכוי למתפרצות.
מי שחושב שסולשיאר פתר את הבעיות טועה בגדול.

לא חושב שהמערך מונע מאיתנו לצאת למתפרצות. ההרכב של אתמול הוא זה שמנע. אבל, יש הרבה ציוותים שיכולים לאפשר לנו לטוס קדימה גם במערך הזה. ראשפורד וגרינווד במקום רונאלדו וקבאני, אם משלבים את ג’סי באחת העמדות. לא חסר.
גם אני לא חושב שהבעיה נפתרה, אבל סוף סוף נראינו כמו קבוצה ואפשר לקוות שנתקדם מכאן. נראה מה יהיה בשלישי, בין אם נפסיד ובין אם לא - יותר מעניין אותי האם תהיה הופעה קבוצתית או שוב אוסף אינדיבידואלים חסרי מטרה.