מחזור 10 בספרד :: מפסידים 2-1 בג'ירונה (איסקו). הליגה בורחת

שוער טוב יתן לנו אולי עוד כמה נקודות. אך לא ישפר את צורת המשחק שלנו ופה הבעיה.
אז היינו אולי מוציאים פה תיקו וגונבים ניצחון במקום אחר, בסופו של דבר בא לי לראות את הקבוצה שלי בהנאה, לראות מהלכים ומצבים, לראות מאמץ.
זידאן מתחיל להתבהר בעיני כלא שונה מאנצלוטי ובטח שלא טוב ממוריניו, פשוט מה שלשניהם היה ולמוריניו לא הוא ראמוס ברגעי ההכרעה.
2014 לא זכינו בזכות תצוגה או משהו אלא בזכות ראמוס בדקה ה93
2016 זה היה שוב ראמוס
2017 כבר הייתה שנה איומה לכל גדולות אירופה ועדיין ראמוס.

זה הקצת מזל שמוריניו לא נהנה ממנו עם הפנדלים והספיגה בדקה האחרונה נגד באיירן.
אה וכמובן שהסגל השתפר המון מאז מוריניו.
באמת שמאז שעזב אין שום שיטה ואין שום דרך. כל מאמן מקובע מידי על שמות ופחות על מי משחק טוב יותר. מעבים את הקישור ועדיין מפסידים את השליטה.
את האמת עם אנצלוטי כן שיחקנו יפה אבל פשוט בזכות הכשרון של השחקנים, עם רונאלדו של אז ומודריץ בשיאו.

ואחרי כל הדברים שכתבת כאן אתה באמת מאשים את זידאן? זידאן אשם שראמוס מסריח מיהירות? זידאן אשם שרונאלדו כבר לא אותו ילד בן 24-25 שהגיע לכאן וגם לא בן 30, כשכולם מבינים את זה שהוא יותר הורס מאשר תורם חוץ מרונאלדו עצמו אבל אין ברירה לזידאן כי זה פאקינג רונאלדו, זה גם זידאן אשם?
זידאן אשם שמכתיבים לו דברים מלמעלה? אני לא קונה את הבולשיט הזה. אני חושב שזידאן מאמן בסדר ולא יותר מזה, פשוט היה האיש הנכון בזמן הנכון וזה השתלם. אני לא מצפה ממנו יותר מדי כמו שאני מצפה מהצוות המקצועי שמעליו לפתוח את הפאקינג עיניים ולראות שראמוס זה לא זה (לראייה כמות השטויות שהוא עשה אתמול) ושבנזמה הוא בן זונה שקרן ושרונאלדו כבר זקן וזה הזמן לעשות עליו את הקופה.

להביא את כל הילדודס האלה ולייבש אותם על הספסל ולעלות את לוקאס ואסקז כדי להציל את המולדת לא שווה כלום. לטעון שהסגל מצויין איך שהוא וכביכול סומכים על מיוראל, כשברוב המשחקים הוא אפילו לא בסגל לא שווה כלום.
מישהו באמת חושב שלוקאס שווה יותר מאיזה חטאפה או מקסימום אספניול? באמת שאני לא מבין את הבלוף הזה ואני יודע שאני חוזר על עצמי, אבל זה פשוט בוער בי הדבר הזה.

כמו שכבר כתבתי בעבר בפורום הקודם, הבעיות הן יותר עמוקות ממה שנראה לעין וכתבתי כאן בקצרה על כך, יש עוד כ’'כ הרבה חרא, אבל זה הכל מתחיל בראש הנחש. כשמצליחים הכל סבבה, אבל לריאל יש את ההיבריס המדרידאי והדבר הכי טוב שקרה לנו בשנים האחרונות לדעתי זו העלייה של ברצלונה, רק ככה התעוררנו. אבל כמו שהתעוררנו, ככה גם נרדמנו חזק. והנה לכם חברים התוצאות.

זידאן במידה מסויימת קורבן של ההצלחה שלו, כי ריענון בהתקפה כולנו צועקים כבר כמה שנים אבל אחרי זכיה באליפות ובצ’מפיונס הנטייה הטבעית היא לא לתקן מה שלא שבור.

קשה לי להאשים מישהו בכך שאנחנו תקועים עם אותם “כוכבים”, כי זה היה הדבר הטרוויאלי לעשות. אני כן מאשים את המועדון על כך שלא היה שום ניסיון לרענן את שחקני המשנה ובמיוחד אחרי העזיבות של חאמס ומוראטה. אם זידאן אשם בכך, אז אני מאשים אותו מאוד.

לגבי עניין היהירות והמנטליות: ראמוס, מרסלו, וראן, רונאלדו ובנזמה הם אותם שחקנים ש"שבעו" מהאליפות הקודמת של מוריניו. אלה אותם שחקנים שכבר עשר שנים הדיפולט שלהם במשחקי הליגה הוא שהיריבות הן כולן חטאפה וננצח משחקים בקלות או מקסימום נתניע בדקה 65 ואז ננצח. גם לזידאן יש אשמה בכך, אבל בעיניי פחות. אם שחקנים כאלה מתקשים לייצר רעב בכל עונה מחדש אחרי 10-20 שנה בכדורגל זאת כבר בעיה שמאמן לא יפתור.

האמת שאני בינתיים לא תופס מי יודע מה מסבאיוס. מצד שני, לקח לי שנה וחצי לפחות להבין שקאסמירו הופך מול העיניים שלי לשחקן שחקן אז מי יודע…

לסבאיוס יש עוד דרך ארוכה כדי להיות קשר מרכזי לגיטימי ברמות האלה, אבל אם אתה צריך גול ונשאר לך חילוף - אין סיבה להישאר עם קרוס ומודריץ’ ולהשאיר אותו על הספסל. בדקות האחרונות גם ככה הכל מבוסס על זריקת כדורים לאזור הרחבה ופוקסים, הסיכוי שלו לעשות משהו חיובי גבוה משלהם ובמיוחד כשהוא נכנס עם רגליים רעננות.

עם כל הכבוד זידאן הוא המאמן ויש לו השפעה ואחריות על סגל הקבוצה ועל הרכש, רכש לא נכון זה גם אשמתו ולא רק באשמת פרז.
כן הוא האיש הנכון בזמן הנכון אבל יש יותר משקל לזמן. והעונה הזו היא בהחלט אשמתו.

אגב לוקאס לטעמי שחקן בסדר, בהחלט לא לרמה אבל אתם לא מצפים לכוכבים על הספסל והוא גם לא אמור להיות חילוף ראשון וגם לא שני, הוא אמור להיות שחקן שעוזר לנו לרענן את הסגל, לא להיות השחקן שמכניסים בשביל לכבוש גול ובטח שלא שחקן למשחקים קשים. משהו כמו מחליף שלישי להתקפה.
אל תצפו שעל הספסל שלנו ישבו תמיד שחקנים כמו איסקו וחאמס.
לגבי אשרף, היה לו משחק חלש אך אותי הוא בהחלט מרצה, מהיר מאוד ותורם יפה להתקפה. תנו לו כמה שנים, לא רוצה מחליף אחר לקרבאחל כרגע, רק שיחזור כבר אבל

ברור שיש לו אחריות על הנעשה, אבל אנחנו לא יודעים כמה הוא משפיע או יכול להשפיע על בניית הסגל. באופן מסורתי מאמנים בריאל מדריד וברצלונה פחות משפיעים בנושא הזה. אני לא יודע כמה זידאן קשור לגל הארכות החוזים האחרון, למשל.

לגבי הספסל, אי אפשר להחזיק את מוראטה כמחליף אבל זה גם מאוד לא סביר שיצאנו לעונה הזאת עם בורחה מיוראל כחלוץ הגיבוי היחיד. לכל העולם היה ברור לפני העונה שזאת תקלה רצינית. לוקאס בסדר אבל גם את השטאנץ שלו כבר מיצינו לדעתי, הוא לא המחליף הראשון על הנייר אבל בפועל הוא משחק בכל משחק והתרומה ההתקפית שלו אפסית. ברור שזה לא האישו המרכזי והבעיות הגדולות באמת בקבוצה הן הכוכבים ולא לוקאס, אבל אם כבר החליטו לא לגעת בכוכבים אז שלפחות ירעננו קצת את הרוטציה. ולא עם תיאו כווינגר. את לוקאס שנקרא להציל את המולדת אנחנו אוכלים כבר שנתיים וחצי. אפשר לעבור ללוקאס הבא ולקוות שהוא ייצא יותר קאייחון או חסה של לפני הפציעה.

אם משווים לעונה שעברה, אז עד מרץ-אפריל הכוכבים שלנו היו גרועים בערך כמו עכשיו, דני ומרסלו היו אדירים, ושחקני הרוטציה וחואניטו עשו את ההבדל. דני ומרסלו פחות טובים ויותר פצועים השנה, חואניטו כנראה בהאנגאובר ואת חאמס, מוראטה, קובא ואיסקו של העונה שעברה אין לנו.

אני בטוח שזיזו מודע לבעיות, אבל כמו כל מאמן בריאל מדריד, ועל אף מה שאנחנו כ"כ רוצים לחשוב, אין לו השפעה של ממש על בניית הסגל. הוא לא יכול להצהיר בתקשורת שההתקפה שלנו מוגבלת ויש צורך ברענון כי זה רק יעמיק את המשבר ויוריד את הביטחון שגם ככה נמצא בקאנטים.

אני מעריך שהמצב ישתפר כשמרסלו יחזור לעצמו ודני יכנס לקצב, אבל הבעיות הקרדינליות ימשיכו כל עוד לא נתחזק בצורה משמעותית. ואני לא מדבר על רענון המחליפים אלא על רענון בהרכב הראשון. יש צורך לחתוך בבשר החי.

פלורנטינו אמר שזידאן יישאר כל עוד הוא ירצה בכך, שזו אמירה שלא שמענו ממנו על אף מאמן בעבר. זה כבר נותן לזיזו כוח שלא היה למאמנים אחרים, השאלה כמה ביצים יש לו כדי לעשות שינויים אמיתיים ולא רק קוסמטים.

היום אנחנו כבר יודעים שפלורנטינו נתן קרדיט גם למוריניו, והאחרון עזב מיוזמתו.

השאלה היא מה זה אומר קרדיט: האם זידאן יכול לדרוש בקיץ עזיבה של בייל או רונאלדו? הוא אמר באחד הראיונות בעונה שעברה שהוא לא האיש שיספסל אותם, אז קל וחומר הוא לא האיש שיזרוק אותם. מעניין אם הוא לא יכול, לא רוצה או שילוב של שני הדברים.

נכון, אבל במקרה של מוריניו זה היה יותר מחוסר ברירה לדעתי. רוצה לומר: הוא הפקיד את הקבוצה בידיים שלו כשהיה דיי נואש למצוא כבר פתרון. אני זוכר איך הייתי בהלם כשמוריניו הצליח להזיז אפילו את ולדאנו הצידה.

במקרה של זיזו זה קצת שונה - עושה רושם שפרז מעריך אותו וחושב שהוא באמת מתאים למועדון. זה לא מלית ברירה.

אני זוכר את הראיון המדובר בו טען שהוא לא האיש שיספסל אותם, אבל אני חושב שלספסל כוכב שנמצא בקבוצה זה דבר יותר בעייתי מלהעזיב אותו. יש לנו גם דוגמה לצד השני - חאמס כן סופסל וירד דרסטית במעמדו בתקופת זיזו. יכול להיות שיותר קל לעשות את זה לחאמס, אבל זה בכל זאת כוכב שהגיע בסכום עתק ככה שיש איזשהו תקדים.

הקיץ הבא חשוב מאוד לדעתי. יעיד הרבה מאוד על המשך הדרך של ריאל מדריד עם זידאן.

אני מקבל את מה שהחבר’ה פה אומרים על סמכויות המאמן בריאל. ומכאן שהשאלה הבאמת מעניינת היא איך הפכנו מקבוצה עם “צרות של עשירים”. עם נשיא קצת מגלומן שמנחית כוכבים והאתגר של המאמן הוא להרכיב אותם ביחד, לקבוצה עם מדיניות רכש כמעט קמצנית בהגזמה.
ממש מאניה-דיפרסיה.

לא ראיתי את המשחק בגלל השעה המחורבנת, אבל אני מבין שכריסטיאנו לא ממש חם על אליפות מקומית, וקארים נזאריו זינאדין בנזמה סיפק את התפוקה הסטנדרטית.

במשך כל השנים שאני אוהד את הקבוצה הזאת ההתקפה תמיד היתה גולת הכותרת. יש למועדון תדמית לפיה שחקנים מוחלפים כגרביים, אבל משחקני ההתקפה הנוכחיים שלנו נותר רק השם. כשמסתכלים על שחקנים בקבוצות גדולות אחרות (מסי, סוארז, אמבפה, ניימאר, דיבאלה ושות’), ההתקפה שלנו היא לא יותר מאסופה גריאטרית של פרימדונות שבעות ונרגנות. כולנו ראינו את זה, כולנו צעקנו, אבל השיירה המשיכה.

אני לא יודע מה מידת ההשפעה של זידאן אבל הוא בעצמו הודה עוד בקיץ שנחלשנו משמעותית עם עזיבת מוראטה. זידאן הוא אלוהים עבור פלורנטינו, הוא הגלאקטיקו שלו, הוא מזכיר בכל ראיון שאנשים ברחוב מודים לו על שזכו לראות את זיזו משחק בריאל מדריד, וכמאמן הוא הביא לו בזמן קצר כמות תארים שאיש לא פינטז עליה. אני נוטה להאמין שאם זידאן באמת היה נחוש ובעל דעה נחרצת בעניין רענון הסגל, היתה לו יכולת לבצע “מיני מהפכה” בחלק הקדמי.

אחרי המשחק של ג’ירונה ראיתי את זה
Cristiano Ronaldo has the worst conversion rate (2.5%) among all scorers in Europe’s top 5 leagues this season (שער אחד מ-40 הזדמנויות).
לא רק שהעונה אין לנו מישהו חוץ מרונאלדו שישים כדור ברשת, העונה הוא שכח איך לעשות את זה.

לפני יומיים צפיתי עם חברים במשחק של בילבאו מול ברצלונה, וצחקנו עד כמה שבילבאו חלשה שהאסתרטגיה היחידה שלהם היא לתת את הכדור לצד ולהרים לרחבה בלי שום דיוק או מחשבה, העיקר להרים. ואז באה לה קבוצתנו האהובה שלא רק מראה שהיא משתמשת באותה תוכנית כמו זו של בילבאו, אלא גם עם עם קישור והגנה חלשים יותר. זידאן עושה חילוף כפול ומכניס את אסנסיו וואסקז ועדיין עושים את אותו דבר, ואני בטוח שאם המשחק היה נמשך עוד שעתיים לא היינו משנים כלום. למי הם בדיוק מרימים את הכדור ? לרונאלדו ששומרים עליו שלושה שחקנים או לבנזמה שמאבד שיווי משקל כשהכדור באוויר?

גם אם נחלשנו משמעותית בקיץ, והשחקנים ירדו ביכולת ואין להם את אותו רעב לתארים, עדיין לדעתי אפשר היה להוציא יותר מהסגל הזה בפתיחת העונה, גם מבחינת נקודות וגם מבחינת יכולת. אפשר לעשות יותר מ"תן את הכדור לצדדים ותגביה לרונאלדו". לא חושב שיש איזשהו סיכוי לתואר העונה בלי הרבה מזל, אבל גם בלי תארים מקווה לראות שינוי לטובה בקבוצה מבחינת במאמן/שחקנים/הנהלה.