מחזור 10 בספרד :: מפסידים 2-1 בג'ירונה (איסקו). הליגה בורחת

ריאל מדריד תחפש מחר(17:15) ניצחון ליגה חמישי ברציפות והכנה טובה לקראת טוטנהאם בצ’מפיונס, במשחק החוץ בג’ירונה מולה לא שיחקה מעולם. עזבו אתכם קטלוניה וזהו - יאללה, תשחקו כדורגל. קיילור ייעדר, סימן שאלה לגבי הרוטציות

סטטוס אלופת אירופה::

ריאל מדריד המריאה לג’ירונה מוקדם מהמתוכנן והיא שמה בצד בכלל את השאלה הלא רלוונטית לגבי קיום המשחק בגלל כל הבלאגן בקטלוניה. היא רוצה להתרכז אך ורק בכדורגל. את משחק הגביע ביום חמישי(ניצחון 2:0) בו מרבית המחליפים לא המשיכו, נתאר בדיוק כפי שכתבו ב-AS: ‘שני פנדלים - אלף פיהוקים’. ואחרי משחק אחד משעמם, שני שערים ולא מספקים - המטרה מחר היא לקחת עוד שלוש נקודות, ובעוד ארבעה ימים פוגשים את טוטנהאם. זה לא שאנחנו מתייחסים יתר על המידה למשחק הגביע, שהיה נטול יחס וכן העלה חיוך(אלא אם כן אתה חסוס ואייחו) - פשוט רוב העונה הזו ריאל מדריד לא מספיק טובה. זידאן אמר במסיבת העיתונאים “בשנה שעברה ריאל הייתה הקבוצה הטובה בעולם”, ושבינתיים העונה אנחנו עדיין המועדון הגדול בעולם. אין ספק, מבחינת מקצועית - חובת ההוכחה עלינו.

השבוע הקבוצה פחות שיחקה אלא הייתה פעילה יותר מחוץ למגרש. החל מטקס ה-The Best של אופ"א ועד ההשקה אתמול של הספר ‘ההיסטוריה נמשכת - הזכייה של ריאל מדריד בגביע ה-12’, ורגע לפני שטוטנהאם מגיעה: הקצב שוב עולה. זידאן כהרגלו הבטיח “רוטציות יהיו, אנחנו תמיד עושים שינויים”, אך הותיר אותנו בערפל. אם לפני אייבר, משחק בו יכולנו להתרווח על הכורסא בנחת רק אחרי השער השלישי המענג של מרסלו(3:0), קארים בנזמה פתח על הספסל, ולפני הניצחון המאוחר בחטאפה היו אלה איסקו ומודריץ’ שקיבלו מנוחה - נראה שהפעם הפור ייפול על טוני קרוס שכמובן לא שיחק בגביע. אל תופתעו אם תראו את נאצ’ו במקום אשרף או במקום ואראן ואת תיאו בעמדתו המקורית במקום מרסלו. סאביוס היה מהבודדים שהפגין ניצוצות אמיתיים של כוכב כדורגל והוא מרקוס יורנטה השלימו יחד 196 מסירות מדויקות אך עדיין קשה לראות אותם משתחלים להרכב, בטח כשכל משחק ליגה הוא חשוב. “דני מיעט לשחק העונה ועשה משחק מצוין וגם יורנטה היה טוב והוא תמיד זידאן”, סיכם זידאן ובעצם לא אמר כלום.

שניים שהם בוודאות מחוץ לתמונה הם קיילור נאבאס וגארת’ בייל הפצועים. זידאן דיבר על כך שהוא יהיה חכם לגביהם ביום שני אלא שישנם פרסומים אחריפ שהם עלולים לשוב רק אחרי פגרת הנבחרות. קרבחאל עדיין לא בתוכניות וגם יש שקט בגזרת קובאצ’יץ’. שניים נוספים שנותרו מחוץ לסגל הם חסוס ואייחו אחרי הופעת בכורה טובה בריאל שהסתיימה באדום שטותי, וכן בורחה מאיורל. קיקו קאסייה יחפש לשמור על שער נקי בפעם השלישית ברציפות, מה שריאל מדריד לא הצליחה לעשות העונה. מרקו אסנסיו לא אמור להתגנב להרכב מחר אולם ב-AS מצאו נקודה חיובית ודיברו על כך שהוא ‘מוראטה החדש’. בשנה שעברה היו לחלוץ הספרדי שעזב 7 שערים ב-16 המשחקים הראשונים שלו, וכעת לאסנסיו, מלך שעריה קבוצה - יש שישה. לגבי חלוץ אחר, אגב, מריאנו, זידאן החמיא לו ואמר שהוא לא מופתע מההצלחה בליון ושהוא היה חייב לעזוב כדי לשחק יותר. בינתיים ריאל מחכה לרגל מסיימת. עבור כריסטיאנו מדובר במשחק הראשון מול גירונה, ועד עתה הוא כבש נגד 32 מ-33 היריבות שפגש. רק מול לגאנס אשתקד הרשת לא זזה.

“אנחנו לא הולכים לחשוב על זה שמעולם לא שיחקנו כאן. זה משחק חוץ קשה כמו כל אחד אחר בספרד, נגיע עם חיוך, עם עבודה קשה ובמטרה לנצח”, אמר זידאן, שהבטיח שהקבוצה ממוקדת כולה במשחק מחר ולא חושבת על טוטנהאם והצ’מפיונס ברביעי, והוא יחפש ניצחון ליגה חמישי ברציפות, ולגבי משחקי החוץ בלבד - מי סופר(טפו, טפו טפו). ריאל לא הפסידה 27 שנה במשחק הראשון שלה נגד יריבה בספרד. הפעם האחרונה שזה קרה - מול ריאל בורגוס באוקטובר 1990. בהמשך זידאן ניתח את מצב הקבוצה ואמר - “אנחנו יכולים וצריכים לשפר הרבה דברים - הגנה, התקפה, אינטנסיביות, אבל אנחנו במצב בסדר”. זה אולי נכון, זיזו, אבל ‘בסדר’ זה לא מספיק למועדון הטוב בעולם, מי כמוך יודע.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיקו קאסייה| נאצ’ו, ואראן, ראמוס©, מרסלו(תיאו)| קאסמירו, מודריץ’, סאביוס, איסקו| כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

מה המצב גירונה?

גירונה עדיין בתוך חלום. הקבוצה הקטלונית שנוסדה איי-שם ב-1930 חיכתה למעלה מ-85 שנה כדי לעשות היסטורייה ולהצטרף לליגה הטובה בעולם. בשנה שעברה אחרי עונה ארוכה ומפרכת זה קרה בשעה טובה כשהקבוצה הקטנה הבטיחה את ההעפלה האוטומטית כשסיימה במקום השני בסגונדה. היא הצליחה לעלות למרות מס’ הפסדים גבוה -12, בעיקר משום שהייתה לה את ההתקפה הטובה ביותר, זו שכבשה 65 שערים. אף לא לרגע אחד היא דורגה במקום הראשון אבל אחרי 1/3 מהעונה השתלטה על המקום השני ולא זזה ממנו. זה סיפור על עבודה קשה וקבוצתית, על מועדון בלי משאבים כלכליים ובלי כוכבים גדולים. המחזור הראשון היה המשך של סיפור הסינדרלה. המגרש היה מפוצץ, אתלטיקו הגדולה באה להתארח וסטואני(השחקן המסוכן ביותר) כבש צמד תוך 3 דקות(22’ ו-25’). התחושה בג’ירונה הייתה שהעולם עוצר מלכת.

ההמשך, בוא נאמר, היה מעט פחות טוב, אבל בג’ירונה אף-אחד לא מתלונן. למרות שהובילה ביתרון כפול ולאתלטיקו הורחק שחקן - הקבוצה הקטנה החמיצה את הניצחון הגדול בתולדותיה והסתפקה בתיקו 2:2. ‘ג’ירונה השיגה ממש פחות ממה שהגיע לה’, כתבו בתקשורת ועטפו באהבה את הקבוצה שנתנה פייט גדול בכל אחד ממשחקיה העונה להוציא את התבוסה 3:0 מול ברצלונה. מצד שני, הקבוצה סובלת מבעיות בהתקפה וגם הבית לא מביא נקודות. היא הייתה לא רעה נגד סביליה אך הפסידה, כנ"ל במשחק הבית נגד ויאריאל ובסיבוב השני מן הסתם יהיה לה עוד יותר קשה. ובכל-זאת, היא מדורגת במקום ה-15 עם פתיחת עונה סבירה כשבאמתחתה 9 נק’ בלבד, ובמחזור האחרון אחרי 2:1 בחוץ על דפורטיבו לה-קורוניה - היא אותתה שהיא תילחם עד לרגע האחרון ואסור לזלזל בה. הקשר ההתקפי פורטו כבש את שער הניצחון בדקה ה-71 והביא להתפרצות שמחה. זה היה הניצחון הראשון של גירונה מאז המחזור השני נגד מאלגה. עוד לפני שמדברים שם על כדורגל, לקבוצה היה חשוב להבהיר - “ריאל מדריד תתקבל באהבה ובריספקט, תהיה חגיגה גדולה”.

גם לגירונה היה השבוע משחק גביע. הפסד ביתי 2:0 ללבאנטה בהרכב לא מלא, די חיסל את סיכוייה להמשיך הלאה, אבל כשריאל מדריד מגיעה - כמובן שתהיה חגיגה. המאמן פאבלו מצ’ין שבניסיון הרביעי הצליח להעלות את הקבוצה ליגה וירשום את משחקו ה-160 על הקווים - אופטימי. “הניצחון על דפור היה חשוב מאוד, הוא נתן לנו אוויר לנשימה והזכיר לנו שאנחנו מתחרים יפה מאוד ולא מוותרים”. המאמן אמר שהוא לא מוכן לדבר על דברים אחרים כשאחת הקבוצות הגדולות בעולם מגיעה להתארח. המאמן דיבר על לוח המשחקים הקשה בפתיחת הליגה ואמר שהמטרה היא חד וחלק להיות מעל הקו האדום, לאט ובזהירות. המאמן אומר “כולם מסוכנים, נצטרך לנצל את ההזדמנות שנגיע אליה בהתקפה”. בשנה שעברה המוציא לפועל העיקרי היה סמואלה לונגו שהושאל מאינטר וכבש 14 שערים, אבל הוא כבר במקום אחר.

במשחק הליגה האחרון לארי קאיודה, מיודעינו(מכבי נתניה), בישל את אחד השערים, ובכל-זאת בקבוצה מקבלים באהבה בחזרה את החלוץ המצטיין סטואני שנעדר מצמד המשחקים האחרונים. “הוא כשיר במאת האחוזים”, אמר המאמן, והנעדר היחיד יהיה הבלם הוותיק פדרו אלקייה. החלוץ אחראי על 4 מ-9 שעריה של הקבוצה העונה, כמעט 50%, ואחרי עונות לא מוצלחות במידלסבורו - שמח לקבל קרדיט. עונת השיא שלו בליגה הבכירה הייתה במדי אספניול ב-2014/15 אז החמיץ רק משחק אחד וכבש 12 פעמים. בלם בראנדו והקשר אלכס גארסיה הוא רק חלק מהשחקנים שאמורים לחזור להרכב לקראת המשחק, כשהשיטה כמובן תהיה שלושה בלמים. לאחרונה השוער בוניו משחק ע"ח גורקה איראיסוס הוותיק שירד לספסל.

סטואני נגד אתלטיקו. שעה של שיכרון חושים

גירונה - הרכב משוער:: בוניו| אדאיי, מינייסה, ברנארדו, חואנפה, מפאו| אלכס גארסיה, פרה פונס, בורחה גארסיה, פורטו| סטואני

הקבוצות יפגשו מחר בפעם הראשונה בהיסטוריה. אז אין לנו מפגשי עבר לספר לכם, אז אנחנו נרחיב את הנתון שהבאנו למעלה. ריאל מדריד ניצחה את שמונה מעשר היריבות האחרונות מולן שיחקה בפעם הראשונה בליגה. היריבה האחרונה מהנוהל הייתה לגאנס אשתקד וריאל השיגה 3:0 בברנבאו; ב-2014/15 היא הביסה 4:0 את אייבר בחוץ ברצף הנצחונות הנפלא, ובעונת הבכורה של כריסטיאנו היא הפגיזה חמישייה מול חרז בברנבאו. ב-2005 ריאל פגשה את חטאפה לראשונה בהיסטוריה וניצחה אותה 2:0 בברנבאו משערים של רונאלדו ומייקל אואן.

כריסטיאנו חוגג עם אלביול ע"ח חרז(2009-10). לרוב מסתדרים בפרמיירה נגד יריבה חדשה

שתי תוצאות התיקו היו בעונות 1995/96 נגד מרידה(2:2) וכן 0:0 נגד אקטסרמדורה. עוד נצחונות יפים שאפשר לספר עליהם זה ה-4:1 נגד ויאריאל העולה החדשה בעונת 1998/99 כולל גולאסו של ראול לחיבורים, וכן 4:1 על נומנסיה בעונת 1999/00. בין החבר’ה שהפסידו לריאל בורגס אפשר למצוא כוכבי על כמו פרננדו היירו, הוגו סאנצ’ז, אמיליו בוטראגיניו, מנואל סאנצ’יז ופאקו בויו. באותה עונה אגב הם ניצחו גם בסנטיאגו ברנבאו והאדמה רעדה או יותר נכון במארקה השתוללו. חוץ מהקבוצה הזו, עוד 8 קבוצות בעבר ניצחו את ריאל מדריד במשחק הראשון נגדה בליגה.

ובמעבר חד:: בעוד פחות קצת יותר מחצי שעה - שריקת הפתיחה, אחרי שבארסה אתמול הגדילה לפחות זמנית את הפער ל-8 נק’, חובת ההוכחה עלינו. וכמובן, פורסמו ההרכבים לקראת המשחק. ריאל מדריד עם ה-11 הרגילים בלי שום הפתעות ובלי רוטציות למרות מה שזידאן הבטיח. קיקו קאסייה בשער ע"ח קיילור הפצוע, איסקו מתחת לחלוצים כריסטיאנו ובנזמה וגם מרסלו לא נח.

ההרכב המלא: קיקו קאסייה| אשרף, ראמוס©, ואראן, מרסלו| קאסמירו, קרוס, מודריץ’, איסקו| כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה.

הכל על המשחק הערב - בת’רד כאן בלבד. תהנו!

לא ממש מבין את ההתעקשות לפתוח כמעט כל משחק עם ראמוס קשישא. היה קורה משהו אם נאצ’ו היה פותח במקומו היום?

מעבר לזה, מעניין לראות אם קיקו ימשיך את הרקורד הלא רע שלו בכל הקשור לרשת נקייה. לא בדקתי, אבל יש לי הרגשה שמצבו טוב משל קיילור (אם כי זה לא הוגן, הוא לרוב משחק במשחקים הקלים יותר).

אני לא חושב שהסטטיסטיקה של קסיאה משנה משהו - אם נאבאס לא מספיק טוב לנו אז קיקו בטח לא. אני מוצא אותו הרבה פעמים מתקשה לקלוט כדורים פשוטים או סתם יוצא לא טוב לכדורי גובה.

אנחנו חייבים שוער ברמה גבוהה יותר משניהם.

פורום חדש, צרות ישנות.

מנטליות של משחק בית נינוח במשחק חוץ מול יריבה מתלהבת -> מתכון לצרות Since 1902.
הופעה נרפית מאוד מבחינת אגרסיביות בניצוחו של טוני קרוס, אבל הפעם גם קאסמירו ואחרים פשוט לא באו להתלכלך. הגול הראשון שקיבלנו הוא פשוט ביזיון.

וחוץ מזה, כרגיל, כל הבעיות שמהן אנחנו סובלים גם בימי מוטיבציה טובים. אין צורך לפרט שוב. לגבי השוער, זה לא תפקיד כל כך חשוב בעייני אבל אין ספק שאפשר למצוא בקלות שוערים טובים יותר. הפעולות הכי טובות של קסיאה היום היו לנשק את הקורות.

יופי של אוואטר גיא, מבין ששמת אותו בעצבים אחרי המשחק…

משחק רע כמו שהתרגלנו בתקופה האחרונה, אבל מה שבאמת מדאיג זה שגם בסוף כשהיינו אמורים ללחוץ ולתקוף גלים גלים לא הצלחנו להגיע לכלום. וזה במשחק שבו היריבה יחסית נתנה שטחים.

מודריץ’ במשחק בלהות ממש. המון איבודים וכמעט אף דריבל מוצלח.

כל הקבוצה במשחק בלהות. השחקן היחיד אצלנו שהצליח לבצע פעולות זה איסקו אבל לו כבר יש בעיה של קבלת החלטות עם המון כדרורים מיותרים שתקעו את השטף. ועדיין הוא עוד היחיד אצלנו שאיכשהו מסוגל לעשות משהו.

החילופים של זידאן לא ממש ברורים לי. מה עוזר להעלות את אסנסיו במקום מרסלו אם בגלל זה אתה תוקע אותו בעמדה אחורית יחסית? אתה מפחד לזרוק אותו קדימה? אז אל תוציא את 2 המגנים, תוציא אחד מהם ואת קרוס הלא רלוונטי או מודריץ’ שפשוט נפל על יום נוראי. הגישה הזו של לזרוק שחקני התקפה בלי שום חשיבה לא מופיעה בפעם הראשונה אצל זידאן ואני מתחיל לחשוש שזו איזו מחלה שלו. אפילו ילדים בגן כבר יודעים שחילוף התקפי לא אומר בהכרח חלוץ במקום מגן, צריך לעשות את זה גם חכם.

כשהקבוצה בפיגור המגינים גם ככה מפסיקים לרדת אחורה, אז במקום שיעמדו שם למעלה אשרף ומרסלו (שלא ממש הופיע לעונה הזו) וירימו כדורים, לוקאס ואסנסיו עשו את זה. עם אסנסיו עוד יש סיכוי שאיזה בעיטה תתפלק לו כמו במשחק הקודם. זה נראה חילוף התקפי מהפכני אבל תאכלס התבנית לא השתנתה.

אני חושב שסבאיוס היה חייב להכנס במקום אחד משלושת הקשרים, זידאן מטפל בו בכפפות של משי כאילו זאת העונה הראשונה שלו בבוגרים. הוא אחרי 100 הופעות בליגה, זרוק אותו למגרש כבר.

יופי של אוואטר גיא, מבין ששמת אותו בעצבים אחרי המשחק…

דווקא קארים היה מהפחות גרועים הפעם. יום ממוצע כזה שלו של פינוי שטחים וכמה פסים טובים.

האמת שאני בינתיים לא תופס מי יודע מה מסבאיוס. מצד שני, לקח לי שנה וחצי לפחות להבין שקאסמירו הופך מול העיניים שלי לשחקן שחקן אז מי יודע…

וגיא, בנזמה תמיד טוב :grinning:

לגבי החילופים - בדיוק מה שגיא הסביר. לא ברורה לי המהות שלהם אם בפועל שום דבר לא השתנה.

לא יודע אם סבאיוס היה משנה משהו היום, למעשה אני לא יודע אם מישהו היה משנה משהו היום - הקבוצה כולה הייתה איומה ונוראה. גם כיחידים וגם כקבוצה. בימים כאלה הייתי מצפה שלפחות נתאבד בהגנה, אבל זו ריאל מדריד ואין מה להשלות את עצמינו.

האליפות הזו סופר חשובה, ובאמת קשה לי להבין איך השחקנים איבדו את הרעב כ"כ מהר, הבצורת לפני האליפות אשתקד לא הספיקה כדי להטעין מצברים לפחות לעוד עונה?

זה נורא פשוט: ריאל מדריד שוב הקדימה את ברצלונה והיא פרשה מהליגה הספרדית. נתראה ביום רביעי, מנצחים בוומבלי - ואמוס.
וברצינות: אי-אפשר בכל עונה לסמן את הצ’מפיונס כמטרה, ובקיץ הכל היה נראה ורוד. דיברנו על רצף אליפויות ועוד שטויות כאלה ואחרות, חבל.
כמה אליפויות רצופות לקחנו, 5 כמו הקינטה דל-בויטרה? אפילו לא שתיים כמו בעונות הקאפלו והשוסטר. רק ריאל מדריד מסוגלת לאבד כל-כך מהר את הרעב.

הקבוצה מתדרדרת מרגע לדודלי והיכולת החלשה לא נעצרת. איסקו היה בערב בינוני ולעומת חבריו הוא היה נראה שחקן מכוכב אחר. זיזו איבד את זה מזמן עם החילופים והכי גרוע שעוד הפסדנו בהרכב המלא, אין שום תירוצים(האמת שבין-כה אין תירוצים). הקבוצה הזו חייבת להמציא את עצמה מחדש, למדו אותנו עם ה-4:3:1:2, ההתקפה לא מתפקדת וגם המגנים לא מספיק טובים.
זה דז’ה-וו עצום לעונה האחרונה של מוריניו ואפילו גרוע מכך. אני לא רוצה להיתפס על ראמוס ומודריץ’ כשעירים לעזאזל אבל הם כבר לא יכולים כנראה לעמוד בעומס של שני משחקים בשבוע. הם צריכים לנוח ולחזור ברגעים הנכונים בתקווה שהכל יתחבר כמו בסיום העונה שעברה. צריך להריץ את נאצ’ו שתמיד יתן את הלב, צריך לשחק עם דני סאביוס. עצוב מה שקורה לרונאלדו. הוא ובנזמה יחד עם 2 גולים בליגה וסטואני עם חמישה.

אולי זה לטובה.
את הליגה איבדנו כבר בספטמבר, עם כל הצער שבדבר. וכולנו פה בערך מסכימים שריאל נראית רע כבר תקופה מאוד ארוכה, ומשהו לא עובד.
למרות הבעיות איכשהו הצלחנו להביא אליפות וצ’מפיונס, והנה הבלוף לאט לאט נחשף. מוזר לי שמה שכמה אוהדי ריאל מישראל ראו בקיץ, לא ראו במשרדי המועדון.

מרגיש שהסגל שלנו צריך איזה רענון, ככה שעם כל הצער והכאב שבהפסד הזה, אולי זה יסלול את הדרך לאיזשהו שינוי רציני.
או שלא. :sweat_smile:

השקעתי בהודעה עוד לפני המשחק והיא נמחקה לי, אז -

@dkaro

לדעתי הכי הוגן לקחת מעונת 2016/2017 בליגה הספרדית:
נבאס - 1.1
קאסייה - 1

לא הבדל משמעותי. בכלל, אני חושב שקשה לשפוט שוערים באופן סטטיסטי אפילו יותר משחקני שדה. איזה נתון רלוונטי אפשר לחשוב עליו מלבד ספיגת שערים? נניח לרגע שעצירת פנדלים היא אנקדוטלית…

אני די בטוח שהיתה לנו שיחה לגבי הסופר קופה וציינת את החשש מזחיחות אופיינית.
זה אירוני למדי, אני משוכנע בכך שהסגל של ברצלונה נחות מהסגל של ריאל וכששתי הקבוצות יודעות את זה האפקט הפסיכולוגי הוא הפוך.

קצת אוף טופיק - מישהו מכיר כאן אתר כמו statszone? הם הפסיקו השנה לפרסם נתונים על הליגה הספרדית.

אולי זה יגרום לדברים לזוז כבר בינואר, גם אם את העונה זה לא יציל זה יתן לנו שחקן שירוץ לעונה הבאה.
יש לנו המון בעיות.
כיום מבין שחקני ההתקפה (כשאני מחשיב את איסקו כקשר) בנזמה הכי טוב אצלינו, ואני אומר אץ זה בעצב כי זה לא שהוא טוב אלא שרונאלדו קובע רף חדש של אימפוטנטיות. בקושי עושה תנועה, מאבד כל כדור, לא יכול לעבור שחקן ומחמיץ כל מצב. ומה שהכי מעצבן שהוא אפילו לא מנסה, עושה תנועה ואחרי לא מקבל כדור נשאר שנה בנבדל בעצבים על שלא כל כדור נשלח לכיוונו.

זיזו משום מה חושב שכמה שיותר קשרים זה קישור חזק יותר ושליטה במשחק. אבל יש לי חדשות, גם ברסה הגדולה של פפ שיחקה עם 3 קשרים בלבד. אבל הם שיחקו יחד והייתה ביניהם חלוקת תפקידים ועזרה, והם היו ורסיטיליים. גם בוסקטס היום דוחף קדימה הרבה יותר מקרוס ומודריץ יחד.
אז לא רק שאנחנו משחקים עם 4 אלא לא מצליחים גם להתמודד עם לחץ ובטח שלא לייצר לחץ. עצוב.
קרוס ומודריץ הם אותו שחקן, כמו שלא משחקים עם 2 חלוצי 9 רין מה לשחק עם שניהם יחד, אפס תרומה להתקפה ועודף של מנהלי משחק מבלי שיהיו שחקנים לנהל את המשחק אליהם בזבוז של שחקן. אחד מבין שניהם צריך לשחק כשאיסקו, קחבא או סבאיוס ישחקו את תפקיד הקשר השלישי כשמעליהם עוד קשר התגפי שישחק במרכז או באגף.
נמאס לי מה442 הזה התפקיד של איסקו זה להעלים את חוסר היכולת של הקישור אבל בכך מדגיש את חוסר היכולת של ההתקפה.
אם זה תלוי בי ההרכב שלנו מהיום צריך להיות עם קרוס בחוץ ואיסקו במקומו כשאת מקומו של איסקו תופס אסנסיו. למעלה שרונאלדו בייל ובנזמה יתחרו על 2 העמדות בתקווה שבסוף העונה שלושתם ימכרו.
הייתי גם רוצה לנסות הרכב ללא רונאלדו עם
בנזמה בחוד ואיסקו ואסנסיו מתחתיו כשחקנים חופשיים ובקישור קובא לצד מודריץ.

ההרכבים הללו מגדילים את כמות השחקנים היצירתיים בהרכב. וסקוררים גם ככה אין לנו אז זה לא שאיבדנו משהו.

היום אני מעדיף את ראמוס חלוץ מאשר את רונאלדו

@Uriah

כמובן שציינתי את החשש מזחיחות, בתוך עמי אני חי. כ"כ קיוויתי לטעות במקרה הזה…

אם מתחשבים במה שאמרת אז פיקה יצא גאון - ציין בפומבי שלראשונה הוא מרגיש שבארסה נחותה מריאל, ותראה מה קרה. יודע מה הוא עושה הנוכל.

משחק האגפים שלנו מבוסס בעיקר על קרבחל ומרסלו והם חלק אינטגרלי ממשחק ההתקפה שלנו, על אחת כמה וכמה בהרכב עם קאסמירו-קרוס-מודריץ’-איסקו. פציעה או חולשה של שניהם פוגעת ביכולת שלנו באופן ניכר- לדעתי זה בצירוף יכולתם החלשה של בנזמה ורונאלדו גורמת לחלקכם תסכול ממערך ה442. @Gev, בהקשר זה אני לא חושב שאסנסיו במקום קרוס ישפר את המשחק שלנו באופן משמעותי אם בכלל, גם בהתחשב ביכולת הפושרת של אסנסיו לאחרונה. כלומר הבעיה העיקרית היא בחלוצים ובמגינים, לדעתי. בנוסף להרחיק את איסקו מהשער זה לא דבר שאני תומך בו ממש… הוא פרח בתפקיד הקשר החופשי גם בנבחרת וגם אצלנו, כשהיה לו עם מי לשחק.

אבל אצלינו אין לאיסקו עם מי לשחק כשהוא שם.
מצד שני אם הוא ישחק במקום קרוס אז יהיה מאחוריו את מודריץ וקאסמירו (אפילו אם במעין 4231 כזה או 4222) ואז עדיין יהיה לו חופש אך לא נבזבז שחקן. ויהיה לו עוד שחקן יצירתי שיכול לעבור שחקנים לצידו דוגמת אסנסיו.
או במצב שבו ישחקו הוא ואסנסיו בהתקפה לצד בנזמה או רונאלדו ובקישור יהיה גם את קובא או סבאיוס לצד מודריץ וקאסמירו ובכלל יהיה לו עם מי לשחק.
כרגע כל מהלך התקפי בא מאסיקו, אנחנו תלויים באיסקו יותר משברסה תלויה במסי, ומיותר לציין שאיסקו הוא לא מסי.
אז בגלל ניהול רכש כושל של מספר קיצים (זה מעבר לקיץ אחד) אנחנו במצב הזה.
כמובן שאפשר להוציא יוץר מהשחקנים אך רכש חייב להגיע, שחקני ההתקפה שלנו הם פשוט ביזיון לכל קבוצה בליגת האלופות.
יצא לי לחשוב ובאמת אני הייתי מחליף אץ השלישיה ההתקפית שלנו (הbbc האימתניים) בשלישיה של כל קבוצה אחרת מהטופ האירופי.
צלסי יונייטד סיטי טוטנהאם ליברפול נאפולי יובנטוס באיירן דורטמונד ברסה אתלטיקו פסז ואפילו ולנסיה וארסנל.
הביביסי מאז ומתמיד היו גימיק ולא יותר, אבל היום הם כבר ממש גרועים, בייל שובר שיאים של כמה אפשר להיות פצוע בעוד רונאלדו שובר את השיא של כמה גרוע אפשר להיות אחרי כדור הזה (וגם בכללי של כמה גרוע יכול להיות חלוץ פותח בריאל, והתחרות שלו היא בנזמה שגם עדיין בהרכב). והאמת בנזמה נראה הכי טוב מבין שלושתם.
רכש חייב להגיע בינואר לעמדת החלוץ. ובקיץ לעוד עמדה או 2 בהתקפה כשאחד מהם גם להרכב הפותח

המכה הכי גדולה שלנו נכון למצב שאנחנו נמצאים היא שקרבחאל לא משחק. כשקרבחאל משחק משחק ההתקפה הרבה יותר מסוכן ומגוון. גם אם אפשר להגיד שאשרף סולידי (והוא לא, לא יודע מה מתלהבים ממנו, מרגיש לי איזה גרסה צעירה של ארבלואה בשלהי הקריירה) הוא לא מתקרב לשמינית מהתרומה ההתקפית והכוח שדני של העונה שעברה היה נותן. בהנחה שהוא יחלים במהרה בימינו אמן ויחליט לחזור לשחק כדורגל אנחנו נראה גיוון התקפי.

בחייאת, אני לא מבין את המחליף הכי מיותר שיש - לוקאס ואסקז, לא רק שהוא לא תורם ולא מסוגל לתרום, הוא אשכרה מחרבן כל כדור שמגיע אליו, בין אם זה הרמה שהוא בקושי מגיע לקצה השני של הרחבה, בין אם זה איזה דריבל שהוא מסתבך עם עצמו או איזה דרדלה שהוא משחרר בקושי. לא מבין איך הוא יכול לתרום יותר מסבאיוס או בורחה, פשוט לא.
אי אפשר גם להגיד שהוא איזה בחור צעיר, הבחור פאקינג בן 26, קפיצת מדרגה משמעותית לא תהיה לו, הוא כמעט בטופ היכולת שלו עצמו (עצוב). לא מבין מה רואים בו וזה שוד לאור יום לא פחות ממקרה בנזמה.

לגבי שאר הבעיות, יש כ’'כ הרבה וזה מתחיל בראש הנחש איך שאומרים, אבל זה לדיון אחר בפעם אחרת.
אגב, עשו ג’סטה, בואו נחזיר את טניה!

יש דרך למדוד שוערים מעבר לספיגת שערים, ואלו הצלות מעל הממוצע ושערים באשמה ישירה. מעבר לזה ההבדלים מינוריים כיאה לתפקיד מינורי :slight_smile:

@Uriah, האמת שסתם העלתי את זה כאנקדוטה, יחס ספיגות זה נתון נוראי על מנת למדוד שוער. לראייה איקר קסיאס שבמשך עשור היה השוער הטוב בעולם עם יחס ספיגות איום ונורא.

שוער טוב צריך להימדד לא רק על פי יחס ספיגות למשחק או אפילו יחס ספיגות לבעיטות למסגרת, אלא גם ואולי אפילו בעיקר על פי היכולת שלו למזער את אותה כמות בעיטות שכאלה - וזה כבר אין לי מושג איך מודדים. למשל: קיילור שוער טוב לא רק בגלל שהוא עוצר כדורים ב-1 על 1, אלא גם כיוון שחקנים רבים נוטים לבעוט מולו החוצה, פשוט כי הוא יודע להקשות עם מיקום טוב.

בופון, אגב, לטעמי לפחות כל-כך גדול לא בהכרח בגלל עצירות גדולות, אלא כי יש לו שליטה מלאה ברחבה (זה אגב היה חיסרונו של איקר): הוא מסוג השוערים שנמצאים בכל מקום ברחבה וגודעים מצבים עוד לפני שקרו. זו תכונה הרבה יותר חשובה מאשר יכולת זינוק מרשימה (אגב, גם אוואט היה מעולה בנקודה הזו).

לכל אלו אפשר להוסיף גם יכולת למזער טעויות למינימום, וקיבלנו את התכונות החשובות לשוער גדול. קיילור אגב מעולה בכל הקשור לחלק הראשון, אבל השליטה שלו ברחבה בינונית מאוד והוא בהחלט נוטה לטעויות. זו אחת הסיבות שאני לא אבכה אם יחליפו אותו למרות שהוא מסוג השוערים שמכינים סרטוני יוטיוב בקלות.

זידאן עולה על מסלול מאוד בעייתי. השחקן השנ יהכי אהוב עליי אחרי ראול, והמאמן שכל כך פירגנתי לו בהתחלה חייב להתעשט.
אני ממש לא כותב את זה ממקום רגשי/פונמפוזי של אחרי עוד הפסד מרגיז (והוא היה מרגיז), אלא ממקום של להסתכל על כל התפקוד שלו.
זידאן נכון להיום כשל במשימה להוריד את השחקנים לקרקע ולהחדיר בהם עוד רעב אחרי שני גביעי אירופה. מה שנראה טבעי לחלוטין בקבוצות אחרות שזוללות תארים, הוא כנראה שילוב של אופי השחקנים ויכולת המאמן. מה זידאן היה צריך לעשות אחרת? האמת שאני לא יודע, אבל רואים את זה בגישה בכל משחק ליגה כמעט.
בנוסף לכך מדיניות הרכש שלו תמיד היתה בעוכריו. האמונה העיוורת בבייל, שהוא כנראה אחלה גבר, אבל פצוע כרוני, מראה על תמימות וסוג של נאיביות בשוק השחקנים הכל כך תחרותי. מי שרואה הרבה זמן כדורגל מכיר את המטוטלת, ויודע שהכף הגדול של אנגליה לא לנצח יניב תוצאות עלובות באירופה, ושהכוח העולה הנחוש והמתמיד של פאריז ייעשה את קפיצת המדרגה בסוף. בתוך כל זה זידאן האמין יותר מידי לאגדת “הסגל הטוב בעולם”, וזה אולי אפילו קשור לנקודה הראשונה המנטלית שדיברתי עליה.

כולי תקווה שהוא יצליח לעלות על המסלול הנכון אבל זה לא נראה טוב בכלל. אני הכי אעריך אותו בעולם אם יודה בטעות וכן יסתער על השוק בינואר, בתוספת עבודה מנטלית והתרכזות בליגה גם אם רק באופן זמני.