רשימת 100 ספורטאי המאה ה 21 - ESPN

רץ ברשתות דיונים על רשימת טופ 100 ספורטאי המאה ה 21.

כיוון שהפורום פה קצת יותר רציני, אילו פרמטרים הייתם נותנים כדי לדרג רשימה כזו? ברור לנו שהמשקל של הספורט האמריקאי ובכלל על איך שאמריקאים רואים ספורט משפיע מאוד על הדירוג.

מה הייתם משנים ולמה?

האם היה גיוון בשופטים או שכולם אמריקאים מESPN?

שטות אחת גדולה. אמריקאים אוהבים דירוגים.
אי אפשר להשוות הישגים בספורט אחד לאחר. בטח לא ספורט קבוצתי מול אינדיבידואלי.
בנוסף, אף אחד מאיתנו לא רואה את כל ענפי הספורט. מישהו פה רואה alpine skiing כדי לחוות דעה כלשהי על מספר 44? כדורסל נשים? תחרויות באולינג? הוקי שדה?

לפעמים מרגיש לי שאמריקאים אוהבים ספורט רק כדי שתהיה להם סטטיסטיקה לדבר עליה.

זה שזה מאתגר יותר לקבוע פרמטרים המשותפים לכמה ענפי ספורט במיוחד שהם שונים, במיוחד שיש תחרות אינדיווידואלית ותחרות קבוצתית, נשים וגברים, לא אומר שאי אפשר למצוא.

אני סבור שבהחלט יש פרמטרים משותפים, ובהחחט אפשר להשוות אימפקט מענף לענף, עם זאת ברור לי שסרינה וויליאמס האמריקאית בשום סרט בעולם לא מקום שני…

וכמו שאור העיר בצדק, השופטים שם אמריקאים וזה ממש ניכר.

מן הסתם ברוב הפרמטרים אי אפשר להשוות, אבל יש פרמטרים למשל שכן אפשר להשוות, כמו מקצוענות ווינריות .

בגלל זה, מכל הספורטאים שאני אי פעם יצא לי לראות אותם משחקים, אני חושב שMJ הוא מספר אחת , הבנאדם בשביל צלחת אליפות היה מוכן למכור את אחותו.

מבחינתי מסי ראשון רונאלדו שני וכל השאר שיריבו ביניהם איך הם מסתדרים.
לא מעניין אותי מדירוגים וספורט כללי.

טוב זה די ברור שאם אתה אוהב רק כדורגל, אין שום אתגר בשביל לדרג כלל ספורטאים. אני שאוהב הרבה ענפי ספורט דווקא נהנה למצוא מחנה משותף…

רק בגלל שאני אוהב ענפי ספורט אחרים מצעד האוננות האמריקאי הזה מרגיז אותי. שחקני בייסבול? שחקני גולף? איפה כל המצטיינים באומנויות לחימה? איפה יתר הנציגים של האתלטיקה? אם יש שם נציגים של גולף בייסבול וקריקט אני רוצה גם את אוסאליבן של הסנוקר. ערימה של שחקני בייסבול רנדומליים מציפים את הרשימה בשביל לשים עילוי כמו קוהיי אוצ’ימורה במקום 87, ומרתה עוקפת את רונאלדיניו גאושו, אני גם לא רוצה להתחיל לשאול איפה האנשים של הג’ודו וה bjj ויתר לוחמי ה mma כמו אנדרסון סילבה לדוגמא.

אמריקאי ואיזוטרי להחריד. מזכיר את הגיחוך שעלה כשאחד מזוכי ה nba אמר שהוא אלוף עולם. אגב מעניין שאין גם אף אחד מהכדורסל האירופאי או נציגים מהרוגבי שם יש ספורטאי על.

איך יש לכם זמן לעקוב אחרי כל כך הרבה ענפי ספורט. הכדורגל שותה לי את כל הזמן הפנוי ושלא פנוי.

כנ"ל. מצטרף ממש להטייה ההזויה דל הכיוון האמריקאי ולאיך שהם רואים מה זה ‘ספורט’. הרי גם להם שחייה לא הייתה נחשבת בלי מייקל פלפס וקייטי לדקי… כמה אמריקאי זה שמה שהם טוהבים זה ספורט, ומה שלא - סתפ חרא של אחרים.

@SantiagoBernabeu
עכשיו לדוגמה צופים בטור דה פראנס…
אבל בהחלט זה בא על חשבון הכדורגל, ככה זה שאוהדים את בארסה.

הכי קשה סטטיסטית להיות הכי טוב בעולם בכדורגל בגלל שהתחרות היא מול הכי הרבה אנשים מכיוון שזה הספורט הפופולרי והמשוחק ביותר בעולם ובפער.

לתת לשחיין מקום ראשון זה בדיחה (כמה אנשים בעולם מתחרים בשחייה?). גם טניס זה ספורט לעשירים בלבד ולא נגיש, לצורך העניין אין לי מושג אם אני עילוי בטניס או לא. בכדורגל כבר בגיל קטן אתה יודע אם יש לך את זה או אין לך את זה.

מעבר לזה השוואה בין ענפי ספורט, במיוחד בין קבוצתיים ליחידים היא בלתי אפשרית בעליל.

כריסטיאנו רונאלדו חייב להיות מדורג הרבה יותר גבוה, הוא כביכול “רק” כדורגלן וזה לא ספורט “אישי” אבל יש בזה גם חסרונות. יש בו לא מעט מן האתלטיות, מוסר העבודה, איך שהוא נראה בגיל 39. רוצה לומר שהוא מבחינתי לא רק “עילוי במקצועו”. בדירוג של ה-50 ראיתי גם את לוקה מודריץ’ וזה גם פרס יפה, גם הוא שומר על עצמו בצורה נהדרת.

עזבו נו זה דירוג אמריקאי ש-7 מתוך הטופ 10 זה אמריקאים
השופטים האמריקאים חיים בבועה של עצמם

זה החשיבות שיש לתת לדירוג הזה

תראו חבר’ה, אין לי כל עניין להגן על דירוג כזה או אחר, לא אני כתבתי אותו מן הסתם.

אפשר לראות הרבה דברים בדירוג הזה כמו מה שאור ואהוד אמרו - כמה האמריקאים מכירים את עצמם וזהו. עם זאת ודווקא בגלל זה מדהים המקום שמסי הגיע, להבין איזה אימפקט יש למסי כמותג הרבה מעבר לכדורגלן.

בכלל, כן מקום יש להשוות. בלי השוואות אין טעם בתחרותיות בכל הספורט, כל פעם יהיו תירוצים למה ההשוואה לא מספיק טובה ולמה אי אפשר להסיק ממקרה אחד למשנהו. אפשר גם להשוות בין ספורטאים שונים, כמה הם עובדים בשביל התוצאות שלהם וכמה זה כשרון טבעי מולד, כמה הם ווינרים, כמה הם גדולים ביחס לענף שלהם, מה רמת ההישגים ביחס לענף שלהם, מה רמת הפרסום שלהם אצל כאלו שלא עוקבים אחרי הענף ועוד ועוד. בהחלט יש מקום להשוות, גם אם זה לא מדויק זה בטח כיף למצוא איזה פרמטר מדיד שאפשר לבדוק אותו על ספורטאים בטח כשעוד פחות משבוע מתחילה האולמפיאדה ושם יש כמה ענפים שאולי לא ראויים להקרא ספורט. קצת קצת כמו שחמט…

או שנשנה את ההגדרה של ‘ספורט’. גם אופציה.

רשימה אמריקאית לכל דבר ועניין.
אפשר להבין את המיצוב של פלפס בראש, ואז לא כ"כ ברור למה בולט רחוק משם.
את המיקום של סרינה אני ממש לא מבין, טניסאית אדירה אבל מירב ההצלחה שלה הייתה בתקופה עם מעט מתחרות. ואם כבר טניס, אז כל כך לא ברור איך פדרר המריא למקום 6 לפני אלו שהשאירו לו אבק- נובאק ונדאל. ויש לשים לב גם למיקום- הם הבינו שטופ 10 זה כנראה סמלי, ולכן פרגנו לשניים הכי הרבה אבל מבחוץ…
גם דאנקן מסתבר לא מספיק סקסי לרשימה, כשלבטח הישגיו טובים בהרבה משל קובי- עם אותו מספר אליפויות למשל אבל אין לו שחקן בקליבר שאקיל הבלתי עציר באף אליפות, ולא נעים לומר אבל המוות הטראגי עזר למיקום.