מחזור 11 בספרד: מאניטה ראשונה לעונה: 0:5 קל על גראנדה, כפיים לרודריגו

לקראת לגאנס

לאחר מספר ימי מנוחה מאולצים, ריאל חוזרת לליגה וחוזרת לברנבאו כשלגאנס נועלת הטבלה תגיע מחר להתארח (22:15). לנצח או לנצח - אלה האפשרויות. בייל וחאמס ייעדרו, ויניסיוס נופה מהסגל, מודריץ’ חוזר

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי “מנוחה מאולצת” ודחיית הקלאסיקו, כשהניצחון בטורקיה על גלטסראיי הרגיע מעט את המועדון, אבל רק מעט. קשה לשכוח מתצוגת הנפל נגד מאיורקה (1:0) במשחק איום ונורא, ולאור המחזור עצמו ששוחק, ריאל צנחה עד למקום השישי בטבלה. כשהאחרונה בטבלה מגיעה לסטיאגו ברנבאו, מקום בו תבקר ריאל הרבה מאוד בנובמבר, וגם היריבה הבאה היא מהתחתית (חמישה משחקים - שלושה מהם ברציפות) - הגיע הזמן שהקבוצה של זידאן תציג משחק אחד מרשים באמת (ולא רק מחצית כמו נגד גראנדה או לבאנטה), גם במגבלות הקיימות שישנן. בזמן ש-25 השנה להופעת הבכורה של ראול העלו לנו חיוך, מי שגרם לנו להתעצבן הוא גארת’ בייל שלא רק שהמריא ללונדון (על אף שקיבל אישור) אלא גם הכותרות צעקו על כך שהוא רוצה לעזוב.

אף אחד לא באמת מאמין לציטוטים של זידאן ממסיבת העיתונאים, אבל מה שכן אמת לאמיתה - גם הפעם הוולשי שנפצע במשחקי נבחרתו - לא ישחק. גם חאמס רודריגס ייעדר, מסיבות משמחות יותר - הפך לאב בפעם השנייה וקפץ לקולומביה לכבוד המאורע, והסגל שוב נראה דק במיוחד וחסר מסה אמיתית בחלק ההתקפי (לא שעם הרכב מלא זה נראה טוב יותר - 19 שערים ב-12 משחקים זה רקורד גרוע לחלוטין). ההחלטה המפתיעה של זידאן הייתה לנפות מהסגל את ויניסיוס שבסתר ליבו כנראה פינטז על חולצת ההרכב. שניים שחוזרים הם לוקה מודריץ’ שהתאושש מפציעה וגם לוקאס ואסקס החייל הנאמן שאמור לשחק ובכך יחליף את רודריגו. “האופנה היא להרוג את ויניסיוס”, לא פחות, צעקה הכותרת של המארקה. “זידאן מעניש אותו על ההתבטלות הקולקטיבית של אחרים. מותר לו לטעות. הוא צריך להזדמנויות כמו ראול”. עוד במדד הצעירים - אודריוסולה שהורחק נגד מאיורקה מושעה כמובן ולא יעמוד לרשות הקבוצה.

במסיבת העיתונאים זידאן דיבר על הצורך להציג משחק טוב, “אנחנו יודעים מה לעשות” וחלק ניכר כמובן התייחס לבייל. “היחסים שלי איתו טובים, נכתבו ונאמרו הרבה דברים. הוא קיבל מהמועדון אישור לטוס מסיבות אישיות ורפואיות”. זידאן הוסיף שהשחקן לא ביקש לעזוב את המועדון, שבינואר דברים יכולים להשתנות אם תתקבל הצעה ושהוא לא יאמר זאת אך הוא כן שמח בריאל מדריד. המאמן סיכם: “כשבייל לא כשיר אז הוא לא כשיר - נקודה. כשהוא מתאמן ומשחק אנחנו יודעים עד כמה הוא שחקן ייחודי וככה אנחנו רוצים לראות אותו. הוא הבין שהוא לא היה יכול לשחק נגד ברוז’”. בייל מעצבן בהתנהלותו ובהחלט נראה שאפשר לוותר עליו, עם כל המחמאות להן זכה הוא כבש פעמיים ובישל שער נוסף. העניין שחבריו לא ממש טובים יתר.

המשחק מחר מסתמן כהזדמנות טובה להעניק מנוחה לקאסמירו שנשחק עד תום, ומחליפו יהיה פדה ואלוורדה, מנקודות האור הבולטות לאחרונה. ברדיו Cope דווח שבנזמה עשוי לקבל מנוחה ויוביץ’ ישחק במקומו וימשיך לחפש שער בכורה, אלא שקשה לנו לראות את זה קורה. שני שחקנים שנמצאים במוקד הם טיבו קורטואה שחוזר לברנבאו אחרי קרוב לחודש. השוער שמר על שער נקי נגד גלטסראיי ומאוד רוצה לעשות זאת שוב. בברנבאו הוא לא הצליח לנעול את השער מאז פברואר, כשריאל הביסה 0:3 את אלאבס, ומאזן הספיגות הגרוע שלו ידוע לכל; והמגן השמאלי פרלאן מנדי שצפוי לאפשר למרסלו מנוחה. הצרפתי לא שיחק עדיין בסנטיאגו ברנבאו. הוא שיחק בלה סרמיקה נגד ויאריאל, בתבוסה בצרפת נגד פ.ס.ז’ וכן בפיחואן נגד סביליה ואז נפצע. נכתב שהמגן נמרץ מאוד ורוצה לחזור לשחק ושהוא עטוף בצרפתית מצד זיזו, עוזרו וכן שאר השחקנים.

מנדי ולוקאס. בתמונת ההרכב הרוטציוני למחר

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס ©, רפאל ואראן, פרלאן מנדי| פדה ואלוורדה, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| לוקאס ואסקס, אדן הזאר וקארים בנזמה

מה המצב לגאנס

לגאנס מגיעה למשחק אמנם כנועלת הטבלה וזו שהסתמנה כאחת החלשות בליגה, שחזור המקום ה-13 מאשתקד נראה משימה בלתי אפשרית - אך לפחות המצב רוח טוב. ככה זה אחרי ניצחון בכורה, סוף סוף, שהשיגה הקבוצה במחזור שעבר - 0:1 ביתי על מאיורקה. זה היה בסה"כ משחק במחזור העשירי אבל בהחלט משחק של להיות או לחדול - גמר לכל דבר כמו בחודש אוקטובר. עדיין מדובר בהתקפה החלשה בליגה (חמישה שערי זכות בלבד) - קשה כשהכובש הבכיר אשתקד, יוסף אל ערבי, עדיין לא מצא את הרשת בתשעה משחקים, והפער מחוף מבטחים עומד על חמש נקודות, אך לפחות רצף ההפסדים נעצר. אפקט המאמן החדש עבד היטב כאשר לואיס סמברנוס, מאמן קבוצת המילואים (47), רשם בכורה מוצלחת בתפקיד בזכות שער של מרטין בריית’וויט. “הוא הגיע כמאמן ביניים אך יקווה לצמוח יחד עם הקבוצה. זה מה שהיא הייתה זקוקה לו. הקבוצה הציגה רעיונות התקפיים חדשים, כשהשחקנים נדרשו רק לשבוע כדי להבין אותו”, נכתב במארקה.

סמברנוס נהנה בינתיים מכל רגע. גוסטבו פויט היה קרוב להצטרף לקבוצה אך המהלך לא הבשיל. מאמנים אחרים אמרו ‘לא תודה’ בנימוס. המאמן היה נרגש במסיבת העיתונאים לקראת המשחק: “אנחנו מגיעים במצב רוח טוב הרבה יותר מאשר לפני המשחק נגד מאיורקה. השבנו את התחושות שלנו, חזרנו לשחק כדורגל. אנחנו להוטים לקראת המשחק וננסה להשיג תוצאה טובה למרות שיהיה מסובך. אני חושב שזה טוב שריאל מדריד נחה, מצד שני הייתי מעדיף שיהיה לי יותר זמן להתכונן למשחק. אני מתמקד בנו, יש לנו אתגר גדול. לכל קבוצה גדולה יש חסרונות”. בספרד מיהרו להזכיר שסמברנוס, שיוכל לספר לנכדים שמשחקו השני על הקווים יהיה בברנבאו - גם כבש בעבר שער נגד ריאל במגרשה הביתי - במדי ראיו וייקאנו בעונת 2002/03.

בארבעה מחמשת משחקי החוץ שלה היא הפסידה אבל נקודת האור, תרתי משמע, הייתה במהלך התיקו 1:1 נגד ולנסיה במאסטייה עם שער שיוויון של הקשר אוסקר רודריגס, אתם מכירים אותו. בשנה שעברה היו לה ארבעה ניצחונות חוץ בלבד, האחרון שבהם 0:3 מבריק על סביליה בפיחואן במחזור ה-36. אולם, לקבוצה יש זיכרון מתוק במיוחד מהברנבאו, פברואר 2018 - לגאנס הדהימה את ריאל והדיחה אותה מהגביע. “למה שלא נחזור על זה?”, תהה בוסטינזה, הקפטן השני, ששיחק באותו ערב. “אין לנו עוד נקודות לחלק, איבדנו מספיק. אנחנו רוצים להקשות עליהם בברנבאו ואז אולי נשיג תוצאה טובה. זה לא הזמן לפקפק בנו”. הבלם הודה שעבר על הקבוצה שבוע קשה עם פיטורי המאמן הקודם והוסיף שאם קבוצתו תישאר בליגה גם לפלגרינו יהיה חלק בכך.

הקבוצה מגיעה למשחק ללא הבלם היווני דימיטריוס סיובאס שספג מכה במשחק האחרון ולא הצליח להתאמן. גם זילמנובסקי, מרק נבארו ורובן פרס ייעדרו, אלה שמוגדרים כ"פצועים ארוכי טווח". מי שכן יכול לשחק הוא הקשר אוסקר רודריגס שמושאל מריאל מדריד, שהחליטה לוותר על חוק המושאלים המפורסם. בשנה שעברה כבש שישה שערי ליגה עבור לגאנס. חאבי ארסו עשוי לשחק במרכז השדה על חשבונו של רוקה מסה אך אסור לפסול אפשרות של שלושה בלמים מצד האורחת. השוער הצעיר אנדרי לונין, עוד מושאל של ריאל, לא צפוי לשחק.

קצת היסטוריה. היסטוריית המשחקים נגד לגאנס פרוסה על פני זמן מצומצם מאוד, קצת יותר מ-15 שנה - מהמפגש ההזוי ההוא ב-2003-04 ועד העונה שעברה בה פגשנו את היריבה הצנועה לא פחות מארבע פעמים. פעמיים בליגה ופעמיים בגביע. במחזור השלישי בברנבאו, בימים בהם עוד היינו אופטימיים, ריאל ניצחה 1:4 עם צמד של קארים, שער של ראמוס בפנדל ואחד של בייל שפתח. בסיבוב השני, לעומת זאת, קארים הצליח לחלץ רק נקודה בחלק משרשרת מהמשחקים המזוויעה. בגביע, ריאל סגרה עניין במשחק הראשון בשמינית הגמר עם 0:3 תוצרת ראמוס, לוקאס ו-ויניסיוס בגול מהאוויר, כן-כן. בגומלין ריאל נכנעה 1:0. מנגד, הייתה הדחה זוועתית בעונתו האחרונה של זידאן. אסנסיו כבש שער ניצחון דרמטי במשחק החוץ אלא שהקבוצה הקטנה הפתיעה עם 2:1 בברנבאו, מרגעי השפל של הצרפתי.

בחזרה לליגה, אותו תיקו אשתקד היה הראשון, כשקדמו לו חמישה ניצחונות של ריאל מדריד. בייל כיכב עם צמד בברנבאו במפגש הליגה הראשון ביניהן לעולם ב-2016-17 ומוראטה הוסיף, המחליפים השיגו 2:4 קל בסיבוב השני, וגם ב-2017-18 זה נגמר בניצחון כפול של זיזו - 1:3 בחוץ במחזור ה-16 (השער הנפלא של קאסמירו, בהחלט) ו-1:2 ברוורס בשלהי העונה, כשהראש בצ’מפיונס. בייל, כחלק מסיום העונה המטורף שלו - הבקיע וגם בורחה מאיורל. בגביע, ריאל עברה את היריבה הצנועה שנתיים ברציפות - 3:4 בהארכה בעונת הקיירוש כשראול כבש צמד (גם בקהאם הבקיע בכדור חופשי בין היתר) , וכעבור שנה 1:2 בחוץ, שוב, בזמן שהיו לנו חלוצים - ותודה למחליפים אואן ומוריינטס. בסה"כ המפגשים בכל המסגרות: 9 נצחונות לריאל, תוצאת תיקו אחת ו-2 ניצחונות ללגאנס, יחס שערים 13:28 לריאל מדריד.

בתחילת העונה עוד היינו אופטימיים. ריאל חוגגת 1:4 על לגאנס

גם במארקה וגם ב-AS משוכנעים: זמן רודריגו, המוזמן הטרי לנבחרת ברזיל (“ישנתי אצל חברה שלי, אבא שלי התקשר והיא העירה אותי. הוא אמר לי ‘אתה בסגל הנבחרת הבוגרת’ ועניתי לו: ‘אתה משוגע?’”). שחקן הכנף הצעיר ישתלט על צד ימין ויפתח בהרכב משחק שני ברציפות. אגב בראיון הוא מכריז שהוא ו-ויניסיוס חברים שמרימים אחד את השני ואין יריבות, בכלל לא.

כפי שראיתם, בארסה עם מאניטה קלה אתמול מה שעוד יותר מגביר את הלחץ על ההתקפה הבעייתית שלנו, בטח כשממול הקבוצה החלשה בליגה נועלת הטבלה. אמנם בייל לא ישחק וגם לא חאמס אבל הוולשי עם כל ההתלהבות עם שני שערים ובישול ורחוק שנות אור משיאו, פשוט בהשוואה לקבוצה החלשה שלנו הוא נחשב לשחקן טוב. הזאר שצריך להעביר הילוך והפעם גם להבקיע - ישנו, קארים מרגיש שהפיצ’יצ’י בורח וגם המגנים שלנו בסדר אני מניח. אתה חושב שהעונה תתקדם וההתקפה תשתפר, לא מצפה לגולידאדות על אוטומט אבל כן להכריע משחקים קלים בקלות וזה לא קורה. שיהיה בהצלחה עם ה-0:1 הזה

זידאן פשוט גורם לי לרצות לפעמים שהוא לא יצליח עם בחירת השחקנים שלו,כל כך מקובע,אפור ומיושן…איפה המוח היצירתי שהיה לו כשחקן? באמת לוקאס בסגל לפני בראהים דיאז וויניסיוס כשאנחנו משחקים מול לגאנס בבית?

ויניסיוס באמת חלש מתחילת העונה,נראה חסר ביטחון ולא תרם כמעט כלום (חוץ משער סופר חשוב נגד אוסאסונה אבל בסדר),אבל מה לוקאס עשה? שמישהו ישלח לי אבל קטע מיוטיוב שבו לוקאס תרם משהו העונה בהתקפה,אשמח לרענן את הזיכרון.
ומה לגבי בראהים? שחוץ מ 10 דקות אחרונות בפיגור מול מאיורקה לא ראה דקה העונה?
זידאן קובר את הכשרונות האלה,נקווה לפחות שרודריגו יעלה בהרכב.

לוקאס ואסקס לא היה בסגל ב3± משחקים האחרונים וזידאן רואה בו שחקן חשוב. הגיוני שירצה להחזיר אותו לעניינים כמחליף.
אני לא מתחזר. אומר תודה רבה על הקרדיט הלא טריוויאלי לרודריגו שהוא הפוטנציאל הגדול ביותר בעיניי.

זידאן והשחקנים צריכים לשלוח פרחים למסי. הסיבה היחידה שהעונה הזו לא גמורה כבר היא ההיעדרות שלו מתחילת העונה. כל עוד הוא כשיר ובכושר הזה, אין לנו באמת סיכוי לעמוד בקצב שלו, בטח כשאנחנו לא מצליחים לחבר יותר משני נצחונות רצופים. נקווה לפחות שהעונה לא תיגמר כבר בדצמבר.

זה שזידאן רואה בו שחקן חשוב זו בדיוק הבעיה,את התפקיד שלו כל קיצוני עם קצת משמעת טקטית מסוגל לעשות,הבעיה שהוא לא מסוגל לעבור שחקן או לבעוט לשער בניגוד לשאר הקיצוניים בסגל/בעולם.

תשמע, גם אני תמיד אעדיף לראות ילד כשרוני פותח על פני שחקן שהוא כבר תוצר סופי ובינוני בן 28.
עובדה היא שמאמנים אוהבים את השחקנים האלה, את הקייטות, הנאצ’ואים והסרג’י רוברטואים. אולי השילוב של הגיל, הנסיון והשקט על הספסל הוא בעל ערך.

הלכתי לבדוק את הסטטיסטיקה של לוקאס ואסקס כדי להראות שהיא לא רעה ואפילו לא נופלת מזו של אסנסיו וויניסיוס למשל (מה שנכון) אבל הזדעזעתי מכך שכבר שלוש עונות הבחור משחק 31-33 משחקי ליגה. הזוי ובזיוני.

מסכים. קשה לשחקן צעיר לצבור ביטחון ולהצליח כשהמאמן לא מאמין בו. ויניסיוס לא היה קיים אצל לופטגי, פרח תחת סולארי ונובל עם זידאן.

זידאן מאוד בעייתי בקידום צעירים. הוא לא באמת ספר את מוראטה, יורנטה, סבאיוס, רגילון ואשרף. הפעם הוא לא סופר את יוביץ’, מיליטאו, ויניסיוס וברהים.

הבעיה שאין שום סנכרון בין ההנהלה שקונה צעירים בקצב מסחרר לבין המאמן שדורש שחקנים מוכנים כמו פוגבה. זה מתכון לכישלון והריסת כשרונות שנקנו בסכומים גדולים.

האשמה פה לא על זידאן. הוא פועל לפי מה שהוא מאמין בו. הבעיה שפלורנטינו בחר מאמן שלא מתאים לאג’נדה הנוכחית של המועדון. או שתמנו מאמן שיודע לטפח צעירים, או שתקנו שחקנים מוכנים שזידאן יודע לעבוד איתם.

בתור אוהד כל דקה שלוקאס מקבל על חשבון ויניסיוס/ברהים/רודריגו היא סיוט. תארים לא ניקח השנה, לפחות שיתנו להנות קצת מהכשרונות הצעירים ויבנו משהו לעתיד.

לגבי השנה הזו אתה טועה לדעתי. יוביץ’ פתח בהרכב בשלושה משחקים ומשותף מהספסל כמעט בכל משחק. תוסיף לזה את העובדה שהשחקן שמשחק על המשבצת שלו הוא הכי טוב ויציב אצלנו העונה. נראה לך שהוא היה מקבל יותר דקות בברצלונה? הפתיחה החלשה שלו היא באשמתו.
ויניסיוס גם קיבל הרבה דקות העונה בהתחשב בכך שהשנה יש את הזארד על העמדה שלו, וגם הוא בכל דקה הראה שיכולת המסירה והבעיטה שלו מעוורת את הצופה. טוב עושה זידאן שהוא מצ’פר את התכליתיות והדיוק של רודריגו על פניו.
מיליטאו גם קיבל כמה משחקים למרות שראמוס ווארן היו זמינים כמעט תמיד.

לאשרף הוא נתן קרדיט ועשה לו את הטובה הכי גדולה שאפשר עם ההשאלה לדורטמונד. עכשיו הוא יחזור מהדלת הקדמית. מנדי הוא שידרוג על רגילון ואנחנו רואים את יורנטה ומוראטה באתלטיקו- לא הייתי רוצה אותם כשחקני הרכב אצלנו, אז ויתור על שחקני ספסל עתידיים הוא פחות קריטי.

מסכים רק לגבי סבאיוס וברהים, וגם לגביהם זה בר תיקון. החוד עמוס בצעירים וברהים סבל מכך שהיה פצוע בתחילת העונה. עוד מעט הגביע מתחיל ואולי משם הוא יוכל לטפס חזרה לסגל.

לא יודע כמה אפשר לבוא בטענות ליוביץ’ על היכולת. שחקן שלא רץ כמה משחקים רצוף בהרכב קשה לו להיכנס לקצב וכושר משחק. ברור שבברצלונה הוא היה משחק פחות, בכל זאת יש להם את סוארז, מסי, גריזמן ודמבלה בהתקפה.

מבין כל שחקני הרכש שהגיעו רק הזאר (כשהוא לא פצוע) מקבל קרדיט קבוע בהרכב מזידאן. היתר קיבלו בעיקר פירורים ושברי הזדמנויות. מיליטאו הרשים כשקיבל הזדמנויות אבל אין לו סיכוי להדיח את ראמוס או וראן מההרכב. מנדי אולי היה תופס את המקום של מרסלו אם לא היה נפצע.

בקשר לצעירים, אף שחקן צעיר לא תפס מקום של קבע בהרכב תחת זידאן בשלוש שנים שלו פה. כולם היו במקרה הטוב שחקני רוטציה. יש לנו פחות או יותר אותו הרכב כבר כמה שנים. רק הזאר תפס את המשבצת שרונאלדו השאיר וקורטואה החליף את נבאס. לא פלא שהקבוצה שבעה ועייפה.

הצעיר היחידי שנראה שזידאן מאמין בו הוא ואלוורדה. וגם הוא בקושי היה מקבל דקות אם זידאן היה מצליח להנחית פה את פוגבה.

אני חושב שאתם מגזימים.
מיליטאו לא בא להרכב, היה ידוע שהוא יהיה בלם שלישי, וכרגע הוא יוצר תיאום עם האחרים.
לא ציפיתי שיכנס להרכב ישר בלי לעשות קדם עונה עם השחקנים כמו שצריך. תנו לזמן לעשות את שלו, זה מה שידענו שיקרה, גם עוד שניה יתחילו הפציעות (תסמכו על וראן) וההחמצות משחקים בגלל צהובים ואדומים (תסמכו על ראמוס) וכך מיליטאו יראה עוד הרבה דקות. גם תסמכו על קרבאחל שימושך להחמיץ משחקים ונראה את מיליטאו גם בעמדת המגן.
גם לגבי האחרים יש פה הגזמה. אי אפשר לתת מספיק דקות כשיש לך 6 שחקנים שמתחרים על אותו מקום בהרכב:
ואסקז, ויניסיוס, רודריגו, בראהים, חאמס (אם עוברים למערך יהלום או אם ישחק באגף), ויוביץ (אם עוברים לשחק עם 2 חלוצים.
מי ציפיתם שיאבד את הדקות שלו בשביל בראהים? הזארד?
אז כן גם אני הייתי שמח שואסקז יראה פחות דקות, אבל העונה הוא בהחלט לא רואה המון, וזה לא שיש לנו איזה כוכב על בספסל שהיה משנה הכל שמיובש בגללו

יוביץ בניגוד לשחקנים אחרים בקבוצה, מגיע מתרבות אחרת ומליגה אחרת. מספיק לראות את הניסיון שלו לשיחה עם זיזו באיסטנבול, מבלי לדבר על זה שסיפקו לו בערך שלושה כדורים ב300 דקות שלו עד עכשיו.

כמעט ואין בקבוצה דוברי גרמנית ובטח שלא סרבית. אני לא מאשים לא אותו ולא את זיזו במקרה שלו, יקח לו זמן ללמוד ספרדית ולהתאקלם.

יוביץ’ בילה שנה בפורטוגל, שזה הכי קרוב תרבותית לספרד שאפשר פחות או יותר, ועוד בגיל צעיר מאד. אם התירוץ הזה תופס לגביו אז הוא תופס לגבי כל שחקן שלא שיחק בליגה לפני שהגיע אלינו (כמעט כל הסגל). לא צריך להתכחש לעובדה שעד עכשיו יוביץ’ אכזבה, הנסיבות המקלות נוגעות יותר לסגל הגרוע שסביבו אבל עד עכשיו אנחנו מקבלים ממנו תרומה עלובה בכל קנה מידה. הוא לא הוסיף לנו גרם אחד של תכליתיות. כמובן שזה יכול להשתנות - הוא שחקן צעיר, אצל חלוצים הגול הראשון הוא קריטי וכו’ - אבל עד כה אכזבה גדולה.

מחזק וחושב שעוד מוקדם מאוד לשפוט את יוביץ’.
אלקאסר לדוגמא הגיע לבארסה לאחר עונה טובה בלה ליגה, קיבל חצאי הזדמנות בדומה ליוביץ’ והבקיע 4 שערי ליגה ב700 דקות ונחשב לאכזבה גדולה, לאחר המעבר לדורטמונד כולם מבינים שבסופו של דבר מדובר בחלוץ מצוין.

אני חושב שעוד מוקדם מאוד להגיד שיוביץ’ הוא אכזבה.

…שאינו ברמה של הרכב ברצלונה בשום צורה וספק אם יכול להתברג בסגל הרחב. לכולם ברור שיוביץ’ יכול להצליח בבונדסליגה, הוא כבר עשה את זה. השאלה האם הוא מתאים לריאל מדריד, וכרגע הוא לא עשה שום דבר שמראה שהוא מהווה שדרוג ע"פ מוראטה או אפילו מריאנו. מאד מקווה שזה ישתנה בקרוב כי הוא הראה המון פוטנציאל בעונה האחרונה, אבל עדיין.

ואכן, ההיסטוריה לימדה אותנו שלשחקני כדורגל לוקח זמן להתחבר ולשפוט אותם על סמך חודשיים מהעונה זה די מטופש.
אגב, לבלות שנה בפורטוגל זה לא בדיוק הבן דוד של להיות ספרדי, מה גם שזה היה כשהוא היה בן איזה 17.

בנוסף להכל, בשום משחק הוא לא היה רע משמעותית, פשוט לא נגע בכדור כי משחק ההתקפה שלנו צולע ואיכשהו כל פעם שהוא שיחק ליד קרים(כלומר, כל משחק עד כה) הצרפתי החליט שהוא ממשיך דרכו של אינזאגי, בניגוד למשחק הממוצע בו הוא יותר קרוב לספסל שלנו מאשר לשער.

אותו הרכב מאיסטנבול

אפילו כשמשחקים מול האחרונה בטבלה בבית אי אפשר לתת לקאסמירו קצת מנוחה? מול לגאנס אפשר היה לשחק עם שלישיית קישור של ואלוורדה, קרוס, מודריץ’. העונה ארוכה ולא יהיו הרבה הזדמנויות לתת לקאסמירו אפשרות לנוח.

זה משחק שהיה צריך לתת ליוביץ’ הזדמנות לפתוח במקום בנזמה. איך הוא ייכנס לעניינים עם 15 דקות פה ושם.

גם מיליטאו היה צריך לפתוח היום. לא צריך לשחוק את וראן וראמוס בלי סיבה.

לפחות ואלוורדה ורודריגו בהרכב.

מה הקשר לבן כמה היה? אם כבר אז זה רק יתרון בהסתגלות למדינה ותרבות חדשות. הכוונה היתה שזה תירוץ לא מוצלח במיוחד.

שחקנים לא-רעים שלא מספקים מספרים יש לנו כמו זבל. ההיסטוריה לימדה אותנו שאם יוביץ’ ימשיך בקצב הנוכחי הוא לא יהיה פה בספטמבר 2020 ויצטרך לספר את סיפורי השפה והתרבות במדינה אחרת, ואת אף אחד לא יעניין כמה קירטעו השחקנים שסביבו בתחילת העונה (וייתכן בהחלט שגם בהמשכה). אלה החיים במועדוני העילית. מסכים שעוד מוקדם להכריע (ואפילו כתבתי את זה בעצמי), אבל זה לא סותר את העובדה שהכיוון הנוכחי לא מעודד ונדרש שינוי חד.

מה הקשר הגיל? מנטליות של שחקן בן 18 היא לא כמו של בן 21,וזאת לא כמו של שחקן בן 28. בטח שלא אחד שבדרך פיני זהבי דחף אותו בעסקת קומבינה לקבוצה שלא רצתה אותו ביוון.

ה״תירוץ״ הזה לא בא להצדיק את היכולת הלא משהו שלו, והוא לא תחזית לעתידו בקבוצה. אגב תחזיות, לא זכור לי שחקן שנקנה במחיר בסדר גודל כזה ועף אחרי שנה. למעשה, לא זכור לי שחקן שעף אחרי שנה בשנים האחרונות, בכלל.

לא מאמין שאמרתי את זה: לעוד אחד כאן היה פלאשבק לקארדיף כשבנזמה מסר לקרבחאל וזה החזיר לו פס פשוט לאחור (עם כריסטיאנו בגמר זה נגמר בגול). וברצינות: מת להגיד שההתקפה משוחררת יותר וזה סימן לבאות אבל מעבר לכך שמובילים 0:3 והזאר או בנזמה לא כבשו - לגאנס קבוצת ליגה לאומית מה שנקרא, הם לא בהרכב מלא אפילו וזו הקבוצה הכי חלשה בליגה. אז העלתי חיוך, בעיקר בגלל רודריגו שהוא שחקן מעניין, משב רוח מרענן ומבין את המשחק, וזהו זה. זה משחק של חמישייה קל בתקופת כריסטיאנו והאמת שגם בייל בימים בהם היה שחקן כדורגל דופק כאן צמד קל ואפילו קארים. אם ייגמר 0:3 לא חושב שהקהל בברנבאו יהיה שבע, זו הזדמנות לתת פה חמישייה.
מחמאות לקרוס שיוצא קדימה ומאיים על השער ומגיע לרחבה הרבה, זה חייב לקרות נגד יריבות כאלה, השער שלו נראה פשוט אבל הוא לא ממש פשוט.

במקום הזאר (מכדרר לא רע בניגוד לתחילת העונה אבל לא תכליתי) הייתי שורף את הקו בכל התקפה כדי לכבוש ולקבל עוד ועוד ועוד ביטחון. אבל בעיקר זה זמן מנוחה לקאסמירו, לוקה רעב. עוד לוקה שרעב - לוקה יוביץ’, זמן קלאסי לשתף אותו למרות שייגמר 2:3…