מחזור 11 :: להיות או לחדול: סיטי באולד טראפורד (שבת, 14:30)

גם כשקרעה את כל הליגה וקצרה את כל התארים המקומיים, סיטי אף פעם לא הייתה קבוצה מאיימת כשזה נוגע לדרבי של מנצ’סטר. אפילו הקבוצה השבורה של מוריניו הצליחה להציג קאמבק היראי ולנצח את התכולים בביתם הריק במשחק אליפות. בעונה שעברה ניצחנו אותם 3 פעמים, בבית ובחוץ, ולמעשה גם כשברור שסיטי הקבוצה הטובה באנגליה, היא רואה אותנו ומשהו משתנה.

אבל עכשיו ההרגשה אחרת, לפחות מהצד שלנו. שום דבר לא השתנה בסיטי, ולא ממנה אני מפחד. אני מפחד ממנצ’סטר יונייטד. אני מפחד מהארי מגווייר ולוק שואו ששוב הולכים לראות הרכב בלית ברירה. אני מפחד מפרד ומקטומיניי שגם צ’אבי ואינייסטה בשיאם לא יוציאו מההרכב. ההרגשה כרגע היא שהמשחק הזה ילך לקצוות: או שנתעלה וניתן ניצחון מרשים בסגנון המשחק האחרון לפני הקורונה, או שנושפל עד עפר בסגנון משחק הבית האחרון מול קבוצת צמרת.

מאחר שזהו משחק של קיצוניות, גם ההשלכות שלו עשויות להיות הרות גורל. ניצחון - וסולשיאר מקבל אוויר קריטי לנשימה. אני מניח שגם אם ננצח נמשיך לשחק חרא במחזור הבא, אבל החרב כבר לא תהיה על הצוואר ורק סנסציה בצ’מפיונס תוביל לפיטורין לפני ינואר. הפסד, שסביר שאם יגיע יהיה תבוסה מפוארת - כבר לא יהיה צוואר. לא יודע את מי ימנו, אבל המועדון לא יכול לעבור בשתיקה על השפלה נוספת.

דרבי של להיות או לחדול. ובמשחק כזה, כמה טוב שיש בצד שלך את כריסטיאנו רונאלדו.

לא מתרגש מהדרבי הזה , עברנו שליש עונה כמעט וזה נראה שהכל גמור - סולשיאר הוכיח שאין לו מה לתרום יותר וחבל שלא הלך אחרי הביזיון שהיה אחראי לו.
הגנתית גם עם 3 בלמים לא יקח הרבה עד שסיטי תשיג את הגול הראשון , חבל שקונטה לא עומד על הקווים היום ( לא מאמין שהוא אשכרה חתם בספרס ).

מקווה שמישהו יסדר לרונאלדו הזדמנות היום , זה מה שאנחנו צריכים היום יותר מהכל.

באיי מוכיח למה היה צריך להימכר בקיץ, אין אפשרות לסמוך על אדיוט כזה - בכל רגע הוא יכול לתפוס ג’ננה ולהרוס משחק.
מצחיק כמה כסף השקיעו בסגל הזה רק כדי לתת אותו למאמן שלא מתאים לאמן בליגת העל.

לא מתאים לדה חאה. דווקא אחרי מחצית לא רעה שלו…
סיטי לא קילרית והיונייטד היו צריכים לנצל את זה. שוב פעם אין ליונייטד שום שליטה בהלך המשחק עם מרכז קישור ששווה לליגה ג. קשה לי לראות איך הם חוזרים מ2-0.

סיטי של פעם עם אגווארו וסטרלינג למשל בשיאו הייתה עושה את ה-0:2 הזה הרבה יותר מוקדם (בשנה האחרונה החושה היא שסיטי לא יודעת לסגור עניין), הפעם הם גם לא באו נפוחים לדרבי בניגוד לשנה שעברה. בכל מקרה על אף שברור מי קבוצה טובה יותר ומי אוסף שחקנים - סולשיאר בטח לא עזר לקבוצה שלו.

אמנם במשחקים האלה פוגבה לעתים קם על צד ימין ויורד לגליצ’ים וגם כובש בנגיחה או משהו, ועדיין הוא לא ממש חסר לי. במקום סולשיאר הייתי עולה עם שלושה קשרים ולא שלושה בלמים, זו פשוט היפקרות לשחק ככה נגד סיטי שמזיזה כדור בצורה מעולה ולא חשוב מי היריבה. מאטיץ’ היה יכול לעזור, קצת, באיזה 60 דקות. מעט מאוד שחקנים טכניים ביונייטד, שואו והחלק הקדמי, זהו, הכוונה שחקנים שהכדור אצלהם זו לא סכנה למתפרצת מסוכנת. וסיטי מוסרת לעומק קצת-הרבה יותר מאטאלנטה. מעבר לכך, לדעתי ראשפורד כשחקן שנע לעומק היה חכם יותר במקום גרינווד ב-11, אופצייה טובה יותר לכדור ארוך. כעת זה פחות רלוונטי.
נכון שמישהו היה צריך לסמן אולי לשואו שברנרדו מתגנב שם אבל להיות מגן זה לא רק לרוץ מהר עם הכדור. שחקן שכולו רשלנות. תמיד יחלום, תמיד יאבד את השחקן שלו. ליצן

מדד רונאלדו: בעיטה יפה בוולה, לדעתי זה בזבוז שהוא בשפיץ, הוא עדיין מסוכן ואולי מסוגל לעשות בעיות מהכנף אם יהיה לו שטח, עדיין מהיר. היה חייב למסור רוחב לקראת סיום המחצית ונהג באנוכיות מחורבנת אבל מזל מבחינתו שהיה נבדל.

עוד פעם הדבר היחידי שחיובי במשחק זה אולי הפיטורים הקרובים של המאמן המגעיל הזה - מכניס את דוני דקה 80 אין לו בושה .
הביתה רק שילך .

שמישהו יסביר לי איך זה לא פנדל?

״אל מלא רחמים…״

הדבר הכי מביך בצמד המשחקים מול ליברפול וסיטי הוא ששתי הקבוצות פשוט הפסיקו לנסות לכבוש עוד שערים, כאילו הן אומרות ״נעעעע אין סיכוי שיונייטד תעשה פה משהו״

טוב, הפסדנו 2-0 אבל זו הייתה תבוסה (ודה חאה ‘אשם’ שהיה רק 2). אין מה להוסיף על המשחק, אבל אני כן חייב לומר, שוב, דבר אחד. לוק שואו צריך לעוף ליציע עד סוף העונה. הגול השני, גם אם יש שיאשימו את דה חאה, זה בזיון שאין כדוגמתו מצד שואו. מסתכל על הכדור בנונשלנטיות, יכל להגיע בקלות ובחר להסתכל רק כדי לסדר לברנרדו הזדמנות. אי אפשר לחיות עם תגובה כזו ברמה הזו. מבחינתי הוא צריך לסיים את הסיפור שלו ביונייטד, גם אם הייתה לו עונה מצויינת בעונה שעברה. פרגי היה בועט עליו חנות שלמה של אדידס לא רק נעל אחת. בושה וחרפה של שחקן.

לא יודע מה יחליטו במועדון, אבל כל האוהדים איבדו אמון. אפילו גדולי המסנגרים של אולה, שתמכו בו ברגעים הכי גרועים עם הכדורגל הכי עלוב שהצגנו תחתיו, חושבים שהוא צריך להתפטר בעצמו. אולה כמובן חושב אחרת, או לפחות מתבטא אחרת. טוען שהוא רוצה את הטוב ביותר עבור יונייטד וכל עוד הוא כאן הוא ינסה לתקן. הטוב ביותר בשביל יונייטד הוא שתלך הביתה חבר. היה נחמד.

לא,הן אומרות:״ אם נמשיך לכבוש פה שערים זה עלול להוביל לפיטורים של סולשיאר וזה הדבר האחרון שאנחנו רוצים כרגע״.

התוצאה אתמול היא הכי מתסכלת בשבילכם,2-0 זו לא תוצאה שתגרום לאיזה זעזוע במועדון אבל מצד שני זו הייתה תבוסה לכל דבר,הבדלי רמות תהומיים.