מחזור 11 :: מהפך גדול בדקה ה-90 עם 2-3 על ראיו ואייקנו

הסגל של ואלוורדה -

מלקום ודניס בחוץ (בנוסף למסי, אומטיטי, סאמפר ו-ורמלאן הפצועים).
אלנייה וצ’ומי בפנים.

הסגל של רובן בראחה -

טבלת הלה-ליגה:

באמת שעם כל כמה שאני מכבד את המיסטר ומאמין בנכונות של ההחלטות שלו רוב הזמן, אני עדיין לא מבין למה ראקיטיץ’ פותח שוב ושוב כשיש את וידאל על הספסל. מבחינת פרופיל שחקן הם לא רחוקים מרחק גדול מאוד האחד מהשני, ומבחינת תפקוד על המגרש במערך של וואלוורדה, אני לא רואה סיבה שוידאל לא יוכל למלא את התפקיד של ראקי בצורה טובה.

ארתור אחרי הכל, קנה את מקומו בהרכב כי יש לו את היכולת להניע כדור בצורה חכמה, ואת זה כולם רואים - מאחרון האוהדים ועד וואלוורדה.

עד לא מזמן לא היה לנו מישהו שיכול למלא את התפקיד הזה בצורה טובה. הרי סאן- אנדרס קיבל מיעוט דקות כך שיוכל להחזיק באינטנסיביות של משחק אירופאי בעונה שחלפה, ולאחר העזיבה שלו העונה ארתור הוא היחיד עם ה DNA המתאים לתפקיד.

אבל למה ראקי נשחק עד דק? כמה כבר התרומה שלו היא כזו שאין לה תחליף?

מה המיסטר מבין שאנחנו לא? :man_shrugging:t4:

וידאל שיחק באמצע השבוע וראקיטיץ’ לא. למה אתה קורה לזה “נשחק עד דק”?

כשאני רואה את ראקיטיץ (להלן: קשר 50/50) עומד בקו אחורי מבוסקטס (להלן: קשר אחורי) אני מבין שמשהו דפוק מאוד או אצל ראקיטיץ, או אצל המיסטר או אצל שניהם. וואי איזה אגף מעפן האגף הימני… @Aimarito תבדוק לנו במחצית כמה התקפות היו מהצד הימני, נופתע לראות שזה חד ספרתי באחוזים. דני אלבס אומר קדיש על האגף שכה אהב. ואם כבר לפתוח עם ראקיטיץ’ ולא עם וידאל (להזכירכם, משחק מול אינטר באמצע השבוע אולי כדאי שראקיטיץ’ ינוח) אז למה לא סמודו לעזאזל שמישהו ידרוך קצת בדשא העומד לתפארה בצד ימין.

אני פשוט לא מבין את ההגיון במרחק העצום בין בקישור שלנו להתקפה.
המגנים תמיד אוטומטית עולים קדימה, ואז נוצר מצב שיש לנו 5 שחקנים על קו ההגנה האחרון של היריבה.
ועוד 5 שחקנים כשהקדמי מביניהם זה בוסקטס.

אני באמת באמת לא מצליח להבין את ההגיון של המאמן הזה.

תמונה מושלמת.
אין משולש אחד על המגרש. מרחק עצום בין קישור להתקפה. וזה לא שאין שטחים פנוים לקשרים להכנס אליהם.
ארתור עוד מנסה להתקדם קדימה, ראקיטיץ’ עומד באזור הזה כמעט כל הזמן, לא פלה שאין לנו אגף ימין.
דבר שני המגנים עושים מה שבא להם, תראו איך האגפים פרוצים. לא פלה שההגנה נראית ככה.

בכנות, לשחק נגד קאלטורל לאונסה (נרדמתי במחצית והתעוררתי דקה לפני הגול :laughing:) זה לא משהו שאני מחשיב “שיחק באמצע השבוע”. לא דומה בכלל מבחינת האינטנסיביות למה שקורה הערב, או למה שמצפה לנו בשלישי.

נכון, אבל ראקיטיץ’ לא שיחק בכלל. מדוע שלא יפתח היום? כמו שאר האונסה.

אולי כי זה לא בריא ששחקן יפתח ללא הפסקה שנה שלמה. אולי כי שנה שעברה קרסנו בליגת האלופות בגלל החוסר ברוטציות (אפילו סוארז בראיון הודה שהוא קרס בסוף השנה בגלל שלא קיבל מנוחה). אולי בגלל שהשנה הסגל שלנו יותר עמוק אז זה אמור לאפשר יותר חופש פעולה למאמן בהקשר הזה? אולי בגלל שיוצאים לפגוש את הקבוצה כמעט הכי גרועה בליגה, אפשר לתת לשחקנים אחרים לשחק חוץ מהאונסה? להזיכרכם עוד שלושה ימים אינטר בחוץ.

רק רעיון…

אני בצד של דמבלה בד"כ אבל בכנות ולמרות הגול שלו, אני מתחיל להבין את ואלורדה. הוא פשוט מסרב ללמוד. חוזר פעם אחרי פעם על אותם טעויות. כל הזמן מאבד כדורים או מנסה לזרוק חלליות לכיון הרחבה. זה מרתיח.

נקודה מרגשת, סרג’י רוברטו שוב מכריע עם בישול פסיכי לאקדוחן. אם כבר ניצחון בלי הפרעוש, אז כזה!

אגב
הגרמני הזה…

בפעם השניה המאמן עם חילופים מנצחים. לא קופא על השמרים ועושה את העבודה.

ושוב דמבלה מביא לנו נקודות :metal:t4:
אולי הוא לא חכם הדמבלה הזה, אבל חד כתער זה בטוח.

בתור חילוף כשהמצב בקקה ומראפיניה לא תבוא הישועה, אני מחבק אותו בשתי ידיים. אגב, גם מקאוטיניו לא באה הישועה.
חכמים והכל, אבל בסוף היום הילד הזה יודע לשים את הכדור ברשת קצת יותר טוב מאחרים.

אני מקווה שוואלוורדה ילמד אותו לשחק חכם ונכון עד כמה שניתן. את כל השאר כבר יש לו, במיוחד את הדברים שאי-אפשר ללמד שחקנים שאין להם את זה…

ועוד דבר, גם החלליות של אלבס הרתיחו פה הרבה אנשים שרובם (שביט, לא אתה) מתגעגעים אליו. חלליות או לא, הם עושים את העבודה.

מזכיר לי משהו ששמעתי לא מזמן…
הצלחה זה כמו הריון: כולם באים לברך אותך, אבל אף אחד לא יודע כמה פעמים נדפקת בדרך…

באמת שהבעיה שלנו היא לא היכולת הספציפית של שחקן כזה או אחר.

אנחנו תקועים עם מאמן שלא מכיר את השיטה של המועדון בשום צורה.

הניצחון היום הוא הרבה יותר מזל משכל. בהתחשב בעובדה שבעשר דקות האחרונות שיחקנו כדורסל .
שחקנים גבוהים ופיזיים נכנסים פנימה, נעיף אליהם כדורים ונקווה לטוב (מה שמצחיק שמדובר בסגנון שאפילו בכדורסל כבר נחשב מיושן). היום איכשהו זה עבד.

משחק רע במיחד שלנו. ראיו שיחקו כדורגל ולא עשו בונקר עד הדקה ה 70, ובדרך כלל אנחנו מפרקים קבוצות כאלה. אבל בלי מסי, וקוטיניו ביום גרוע במיוחד, לא היה מי שיצור מצבים. סוארז לבד לא הספיק.
ראפיניה לא תורם שם דבר. דמבלה, למרות הרבה שגיעות תורם יותר. אני לא יודע כמה גרוע הכושר של מאלקום אם ראפיניה בהרכב, דמבלה בספסל והוא אפילו לא בסגל.
אני לא חושב שוולוורדה עשה חילופים מנצחים. וידאל היה גרוע כמו כל הקבוצה, דמבלה שם גול אבל שום דבר אחר לא הלך לו, ומוניר זה פאקו החדש.
ניצחנו בעיקר בגלל המזל וטעויות בהגנה, יכולנו גם להפסיד.
אני מעדיף לחשוב שזאת נפילה חד פעמית. בכל זאת פירקנו את ריאל וניצחנו את אינטר בלי מסי, ואני מצפה לתצוגה טובה יותר באיטליה.

לא רק מזל.
הגישה של דמבלה מזכירה לי את הגישה של לואיס אנריקה (המאמן). ישירות, איום על ההגנה, איום על השער.

דמבלה אולי לא שחקן חכם וגורם לנו לתלוש שיערות, אבל עיקרון אחד פשוט בכדורגל הוא מבין. בשביל להבקיע צריך לרוץ קדימה ולא הצידה.

אפשר לא לאהוב את זה, אפשר לבקר את קבלת ההחלטות שלו ואפשר להגיד שזה לא משחק ברצלונאי, אבל אי אפשר להגיד שזה מזל. הבחור רץ לכדור שפיקה הוריד ושחרר שם טיל. הכדור לא התגלגל והגיע אליו במקרה…

אגב, עוד אחד שנשמעו עליו ביקורות דומות וגם אליו מתגעגעים (מקצועית, כן?) הוא ניימאר. אותן טענות על דירבול מיותר, אותן טענות על ראש בקיר, אותן טענות על איבודי כדור שוב ושוב.

נו? אז מה? מישהו חושב שהוא לא היה אבידה מבחינה מקצועית למרות כל הטענות נגדו?

עוסמאן עוד לא ברמה של ניימאר, אבל הם דומים למדי. מקווה שמסי וסוארז ילמדו את דמבלה להשתלב במשחק הקבוצתי כמו שהם עשו לניי. אם כן יש לנו עתיד.

אני, תודה לאל שהפרימדונה בפאריז. תשאל את גורדי אלבה. הוא מאושר בלעדיו. וזה בדיוק החשש שחודר בי שאני מסתכל על דמבלה. שהוא בסה"כ עוד ניימאר לעניים. (והבריזלאי הוא שחקן הרבה יותר טוב ממנו)

הגול שלו, ובכלל המהפך , רק מדגים לי בפעם המי יודע כמה, שלפעמים קבוצה צריכה להפסיד בשביל לעשות חשבון נפש, מאשר לנצח משחק ואז כולם מתעלמים באמת ממה שקרה במשחק ומשקרים לעצמם “שזה היה ניצחון של אופי”
ברצלונה מול הקבוצה כמעט הכי חלשה בליגה מגיעה למצב שעד הגול של דמבלה היא בעטה פעם אחת לשער במחצית השנייה… .

דמבלה במקום שהיו שאלות לגביו, הופך לגיבור היום. לצורך העניין 10 דקות לפני הגול הוא איבד כדור שרק במזל לא הוביל לשער של ראיו. ואז מעניין מה היו התגובות אליו.

שוב, אני רוצה להדגיש, אני לא נגדו. אבל זה מעצבן אותי לראות שחקן בראש בקיר. שלא מנסה ללמוד שום דבר מהטעויות שלו. ודרך אגב, אם הוא יתעקש להמשיך בדרך הזו, ואלורדה ימשיך לספסל אותו. אפשר לטעות או לאבד כדורים, אבל מבחינתי זה פשע להתעקש לחזור על זה שוב ושוב.

יחד עם זאת. האחריות הגדולה יותר היא של ואלורדה , זה להיות המבוגר האחראי. מבחינתי שייקח אותו פרויקט אישי שלו ויגרום לו להשתפר. הפיתרון הכי קל, אבל גם הכי לא נכון, זה לשבור את הכלים ולספסל שחקן כי הוא לא “נוח”

אני יתעלם מאנריקה, אבל מה היה “ישיר” במשחק של דמבלה אתמול? המילארד ציפורים שהוא יירט אתמול? האפס בעיטות לשער (עד הגול) ? באמת מה היה “ישיר” במשחק שלו. זה בדיוק אחת הביקורות של אלון חזן (מרשים לטובה ) במקום לנצל את המהירות שלו באחד על אחד נגד המגן , הוא מנסה כל הזמן להגביה כדורים. ודרך אגב אף הגבעת כדור שלו לרחבה שלו לא הצליחה…

יש לנו דיונים דומים על כך בפורום של ריאל.
האם אנחנו מוכנים לקבל קצת פחות דיוק בשביל יותר ישירות.
לטעמי בשביל שחקן התקפה וקשר בעל אופי התקפי חד וחלק שכן. מודריץ וקרוס דוגמה טובה מאוד לכך, על הנייר ריאל מחזיקה בקישור הטוב בעולם, אבל בפועל שלושת הקשרים עושים רק חלק מעבודת הקישור, שהיא בין היתר גם לדחוף קדימה ולאסכן את השער ולא רק להעביר כדור בטוח לשחקן אחר שייקח את הסיכון.
אני תמיד העדפתי בחלק ההתקפי את השחקנים שיקחו על עצמם יותר וגם יאבדו יותר על פני השחקנים הבטוחים. בסופו של דבר גול יקרה בעקבות מהלך בעל אחוזי הצלחה נמוכים יותר.

דמבלה גם במשחק גרוע הוא איום מתמיד על ההגנה, מונע מהמגן לעלות וכל פעם שהכדור אצלו אתה בתור צופה נהיה דרוך יותר, ומספיק שזה יעבוד לו פעם או פעמיים במשחק ואתה מסודר.

כמובן שעדיף שיהיה יותר חכם ומדויק, אבל אלה תכונות שאפשר לשפר והן בהחלט ישתפרו עם הניסיון שיגדל והבגרות שהוא יקבל (תשוו את עצמכם בגיל 18 לאחרי הצבא לדוגמה). בכל אופן אני תמיד העדפתי את השחקנים הבלתי צפויים האלה על פני הבטוחים.

מוש, אני איתך, זה באמת לא היה ניצחון של אופי, אלא של הרבה מזל. בעשר הדקות האחרונות התפללתי שנצא משם עם נקודה, וזה באמת מביש.

העובדה שהלכתי לישון עם חיוך על הפנים ושלוש נקודות לבארסה שלי לא מורידה מכך שראיו טחנו לנו את התחת החל מהדקה ה- 30 וכמעט עד לסוף המשחק.

אבל בכל זאת, אי אפשר להתעלם שזה היה המשחק הפחות טוב של ארתור מאז שהתחיל להיות קבוע בהרכב, שקאוטיניו היה למלמם אתמול, ושראפיניה לא זוכר איך מבקיעים שערים.

פיקה לטעמי רשום על שער הפיגור. הרחקה מטופשת שלו במקום להשתלט על הכדור ולמסור בצורה מבוקרת למיקום פחות בעייתי. משם השער השני הגיע להם בקלות.

אנחנו סופגים העונה בצורה מבישה. כמעט כל קבוצה מצליחה לנצל איבודי כדור שלנו ולעשות מהם שערים. זה משהו שוואלוורדה חייב לפתור, אחרת גם במאבק האליפות העונה יהיה לנו קשה מאוד. ובאלופות בכלל לא יהיה לנו מה לחפש.

יש הרבה מה לעשות חשבון נפש, וגם השחקנים אומרים את זה, אבל לא נכון להתעלם מזה שהחילופים הביאו את הניצחון. אין בכך ספק. המיסטר לא קפא על השמרים וביצע את כל 3 החילופים בסביבות הדקה ה 60. צריך ביצים בשביל זה (לשחק 30 דקות אחרונות בלי שיש לך חילופים נוספים בקנה). זו פעם ראשונה שאני זוכר שהוא עושה כזה מהלך של 3 חילופים בתוך פחות מ 5 דקות.

ממה שאני כן קורה בפורום שלכם (מה לעשות, אצלנו ממש מצ’עמם רוב הזמן), הקבוצה שלכם משוועת לאיזה דמבלה שכזה.

כל הדיבורים על ניימאר ועל הזארד לא באמת מקדמים אתכם לאנשהו. תביאו חלוץ “מפגר” שיודע לבעוט לשער וגם להכניס את הכדור (בניגוד לבנזמה), וכזה שלא יפצע לכם כל יומיים…
תחזרו להיות קבוצה שמאיימת.