מחזור 12 :: רק 0-0 בדרבי במטרופוליטנו

מתקשים ליצור מצבים. כ"כ בולט לעין שלא יוצרים מצבים לחלוצים. נכון הם בכושר רע אבל ממצב וחצי כל משחק מי כן יכול להבקיע? בשום עונה זה לא קרה וזה מאוד מוזר, הסיבה היחידה שאני וחבריי דסקסנו על זה היא …

לא פופלארי להגיד את זה כרגע על “הקוסם” במיוחד שהוא בכושר הטוב בחייו ושיש שחקנים בכושר כ"כ גרוע, אבל איסקו תוקע את הקבוצה בגדול.
העובדה שאיסקו סוף סוף קיבל את המפתחות והקבוצה קורסת תחתיו מראה הרבה דברים, אם בייל במקומו בהרכב לא יודע אם היינו משחקים יותר טוב אבל היינו יוצרים יותר מצבים בוודאות.
היום איסקו נלחם והיה אחד הטובים ונתן מעצמו יותר מבדרך כלל אבל כל העונה הזאת הקבוצה לא מתפקדת מסביבו, לא היה שום קשר בעשור האחרון שכ"כ מיעט לפטם את החלוצים בכדורים. קצת גורם לי להתגעגע לימים של בייל, ואפילו של אוזיל ודי מאריה.
אני מאוד אוהב את איסקו, אני חושב שהוא הספרדי הכי מוכשר והוא שחקן ברמה עולמית אבל מאז שהוא נכנס להרכב הוא לא עושה את האנשים מסביבו לטובים יותר.
הוא פשוט לא ער לתנועה של השחקנים מסביבו, מעדיף לכדרר ולהתמזמז עם הכדור, הקטע שהוא מאבד כדור אחרי קרן קצרה נהיה מוגזם כמה קרנות הוא יכול לבזבז?
הוא פשוט לא משחק תכל’ס וזה לא הקשר שצריכה ריאל מדריד.

מודריץ’ איבד המון מהדומיננטיות שלו לאיסקו, מיותר לציין שמודריץ’ מניע את הקבוצה טוב יותר.
איסקו לא משחק במהירות, הוא איטי במחשבה וחלש פיזית מה שגורם לו לאבד כדורים.
אני לא מסתנוור מהטריקים והכדרורים שלו באמצע המגרש שלא מניבים דבר, 90 אחוז מכדורי העומק שלו לא קרובים להגיע לכתובת.
הוא רחוק מההתקפה, הוא ממש לא משחק מאחורי החלוץ כמו סיום העונה שעברה.
בתחילת העונה התקשורת הספרדית היללה את איסקו ואסנסיו והשתן די עלה להם לראש, כרגע אנחנו תלויים בהם וזה מה שקורה לקבוצה בזמן הזה.

ה"קישור הטוב" שלנו לא מצליח לתרום דבר! כל ההנעת כדור הזאת לא מניבה דבר בהתקפה, אנחנו מתקשים להגיע למצבים .
קרוס עוד ניסה במבצע טוב עם רונאלדו ועוד בעיטה מרחוק, מודריץ’ ניסה 2 בעיטות מרחוק לשם שינוי אבל זה לא זה.
אנחנו תלויים כמו תמיד ב-2 המגינים שלו כדי ליצור מצבים שנמצאים בכושר רע מאוד מתחילת העונה.
איך אפשר להבקיע עם 2 שחקני התקפה בלבד? איך במצב נייח? הקרנות שקופות ולא טובות. עד שמגיעה הצטרפות שחקני היריבה מתייצבים כמו חיילים בהגנה.

ואראן ומרסלו התעקשו לתת לאתלטיקו שער מהיר, איזה קומדייה של טעויות. איזה אדישות ושחצנות של שחקני ההגנה.
ואראן עוד הציל שער לאחר שחיפה על היציאה של הליצן קאסייה, אבל מרסלו צריך קטנוע כדי לחזור להגנה.

זה נראה די שקוף שכל השופטים החליטו פה אחד לעשות חרם על ריאל מדריד בכל מה שקשור לפנדלים ברורים ברחבה, הפסקתי כבר לספור.
השופטים נכנסו בריאל מדריד חזק מאוד העונה בין אם זה שערים לא חוקיים שמאושרים נגדנו או פנדלים ברורים.
מחזור 12 עדיין לא שרקו לנו פנדל בליגה, אותו רצף של ברצלונה רק הפוך - לא נשרק נגדם פנדל למעלה משנה.

פיקה כישף את ריאל מדריד בפסיכולוגיה הפוכה, “לראשונה שאני פה אני מרגיש שהם טובים מאיתנו” מאז שהוא אמר את זה הכל הפוך, אבל יכול להיות שהגלגל עוד יסתובב.

אם המקרה של חואנפראן היה הפוך אין לי ספק שהשופט לא היה מוותר וכן מוציא צהוב שני.
הבעיטה של קוריאה לראש של בנזמה הייתה במכוון, והיו עוד הרבה מקרים של דריכות וכניסות מכוערות שלא קיבלו שום מענה מהשיפוט.

אם היינו מקבלים את המשחק הזה במחזור הבא יש סיכוי שדווקא כן היינו מנצחים, הפגרה כמו תמיד מונעת מאיתנו ליצור מומנטום.
כרגע כולנו נסתפק ביכולת טובה.

לא יודע למה מכנים את אתלטיקו חלשה ופאתטית, זה נכון שהם שיחקו על תיקו ופחות באו ליזום אבל סגרו אותנו לגמרי והגיעו לשני מצבים של גול בטוח. הפעם היריבה הגבירה את תחושת העקרות שלנו מקדימה

רדונדו, אחרי משחק כזה לבוא בטענות לכל העולם ואחותו חוץ מרונאלדו ובנזמה זה ניתוק מוחלט. ניתוק על גבול הניתוק של רונאלדו שחושב שהכל בסדר והוא לא כובש כי הכדור לא נכנס. אתה באמת חושב שהבעיה היא בכדורים שהם לא מקבלים? אתה לא חושב שיש בעיה עם זה שלשניהם אין שום יכולת לעצור כדור תחת לחץ או להשלים מהלך כדורגל שהוא קצת יותר מבסיסי?

לא מצטרף לטענות על איסקו, אך אמרתי זאת פעם, מדובר בשחקן מצוין אך לא בשחקן שאמור להרים קבוצה ושצריך לבנותקבוצה סביבו. הוא לא מסי.

אתם מחמיאים לקישור, על מה? אנחנו עם 4 קשרים! ברצלונה ניצחו את הקישור הזה עם 3 ופינו עוד שחקן לתקוף.
קרוס עם משחק מצוין, מודריץ פחות, קאסמירו כהרגלו שולט מאחור, ואיסקו עם המון עבודה הגנתית ובנוסף להמון עבודה התקפית.
הקישור שלנו חייב לוותר על אחד מקרוס או מודריץ לטובת אסנסיו.

זידאן עם ניהול משחק נוראי. ההתקפה חורקת ולא נראה שהיינו כובשים גם עוד מיליון שנה, אתלטיקו מוציאה קשר ומכניסה שחקן לאגף, למה אתה לא עושה חילוף? ואז כשאתה עושה חילוף מאוחר מידי כשאתה חייב גול למה להוציא את החלוץ? תוציא קשר כי גם ככה לאתלטיקו כבר אין קישור.
זידאן כאילו בא לשחק על תיקו,שזה היה יכול להיות נכון אילולא נכשל כבר בכל כך הרבה משחקים אחקים העונה.

ברוב הדרבים השחקנים של אתלטיקו רצו יותר והגיעו ראשונים לכל כדור ומנעו מהכישרון שלנו לבוא לידי ביטוי, הפעם הגענו ראשונים לכל כדור ורצינו יותר אבל לא היה שום כישרון לגבי מה לעשות עם הכדור.

כל המצבים שלנו קורים בזכות שלישיית ההתקפה שמשחקת לבד, הCIM, קרבאחל איסקו ומרסלו.

מוזר לי שאנשים באים בטענות לאיסקו. הוא פחות או יותר היחיד שניסה להתקדם עם הכדור בכל המגרש, זה הרבה יותר חשוב מ-80000 פסים לרוחב, ובטח ממיצג אימון ההשתלטות על כדור מכיתה ב’ שראינו משני החלוצים. זה היה כואב לראות - גם כשלא איבדו כדור, בכל מהלך שהכדור הגיע לאחד מהם שתף המהלך התרסק לחלוטין בגלל מזמוז יתר או מסירה לא נקייה בעליל. לשם שינוי הבעיה לא היתה חוסר מאמץ או מוטיבציה, שזה באיזשהו מקום הופך את מה שראינו להרבה יותר מדאיג.

יש לנו שחקן אחד בהרכב שהמילה “התקפי” ליד השם שלו לא נראית כמו בדיחה, את הבעיות האמיתיות בהרכב תחפשו במקום אחר.

גב - מה שמדהים בפגמים של הקבוצה הנוכחית זו העובדה שהם כל כך בסיסיים ביחס למה שאנחנו בדרך כלל רואים ברמות האלה. כדורגל לא מנצחים בלי להבקיע, ולא מבקיעים בלי התקפה. אני לא מכיר קבוצה שהצליחה לאורך זמן בלי חלוץ נורמאלי, שלא לדבר על שניים שנראים כמו גרוטאה שעכשיו סחבו ממשחטה בדואית משוריינים בהרכב. יש לנו עומס באמצע, זה נכון, אבל גם אסנסיו הוא לא מה שיפתור אותו, אולי רק קצת יקל על התסמינים.

הליגה נגמרה. רק שלא נזכה בטעות שוב בצ’מפיונס, אחרת שוב לא יילמד דבר.

כל הזמן הזה, הייתי לבד. דרבי מאוד מאכזב, תיקו שהוא כמו הפסד ולכן זידאן היה חייב להמר. להכניס את אסנסיו ע"ח בנזמה ברבע השעה האחרונה זה לא נקרא להמר. גם אם קארים היה גרוע - הייתי משאיר אותו ומוותר על אחד הקשרים(שהם לא קרוס), או אפילו מעלה את לוקאס ואסקס. כבר שכחתי מה-זה שהליגה נגמרת בחודש נובמבר. המשחק אתמול היה בסדר אבל היי - במקומות אחרים השארנו נקודות ואסור לשכוח שדווקא אתלטיקו הגיעה לשני מצבים של גול.

לא ניצחנו אתלטיקו חלשה מאוד, הליגה גמורה, ולהתאמץ ולרוץ זה לא מספיק בשביל ריאל מדריד. שוב לא היינו יצירתיים את המחמאות אני אשמור ליום אחר, להוציא את טוני קרוס שהציג משחק יוצא מן הכלל והלוואי והיה מצטרף ככה להתקפה בכל משחק. לא היינו כובשים גם עוד שעתיים.

ועדיין, בדקה ה-90 כריסטיאנו היה חייב לעשות את ה-1:0. הוא קיבל את הכדור במצב נוח, היה לו ים זמן, הוא היה יכול לצאת ווינר ולדחות לפחות בעוד שבוע את הביקורת. אבל איפה. כריסטיאנו עצר את הכדור בצורה מרושלמת ואיבד אותו, כמו תמיד. הוא שחקן גמור, והפעם לא נראה ריצה מטורפת בחודש מרץ. וגם אם כן - זה יהיה לגארבץ’-טיים. לא צריך להיות חלוץ גדול כדי לתת גול, שחקנים בינוניים כובשים גול. כל שחקן שהוא וורלד-קלאס היה כובש אתמול. הארי קיין, איקרדי, אגווארו. אפילו בייל היה כובש אתמול. עצוב לראות אותו אומלל ומחרב התקפות. עצוב

לטעמי הפעם כריסטיאנו היה הגרוע מבין צמד החלוצים. בנזמה לפחות ניסה לזוז

ההבדל העיקרי בינהם כרגע הוא שמרונאלדו לפחות יש זכרונות.

ומעבר לעניין הפרסונלי, כל משחק “גדול” שבו הקבוצה מתעלה גורם לי רק להתעצבן יותר בשאר המשחקים. התנודות האלה במוטיבציה פשוט לא ראויות וגורמות לי להעריך פחות כמעט כל שחקן שלנו.

הדיבורים הקבועים של זידאן על כך שהליגה לא גמורה גם לא מוסיפים כבוד, אני לא מצפה ממנו לומר את ההיפך אבל אי אפשר להיות כל כך שליו כאילו כולם מטומטמים. אני אבחן אותו במעשים בסוף העונה ולא בדיבורים, למרות שכמו שהוא עצמו אמר לא נראה שהוא האיש לביצוע מהפכות לצערי. ועדיין הדיבורים האלה מתחילים לעצבן.

אני חושב שהמרכאות מתאימות יותר למילה ‘מתעלה’. להתעלות זה לנצח אתמול את המשחק, הנעת כדור יפה וכמה דקות של לחץ זה לא מספיק. לא מתכחש להגנת הברזל של אתלטיקו וגם לחולשה של צמד החלוצים אבל בשורה התחתונה לא יצרנו מצבים כמעט וגם עוד שעתיים לא היינו כובשים. אני היחיד שחושב שחייבים לפרק את היהלום ושזידאן איחר טוטאלית בחילופים?

אגב, אף שינוי בהרכב אולי להוציא את אסנסיו ע"ח קשר אחורי - לא יביא לשינוי ניכר. לא סאביוס במקום קרוס(להוציא את הפארטידזו אתמול), לא תיאו במקום מרסלו, וכן-הלאה. אבל אוסף של שינויים קטנים יכולים לשנות את הדינמיקה. וכן, להגביר את המוטיבצייה, במשחקים הקטנים שגם שם נפלנו בענק - לבאנטה(ב), בטיס(ב), ג’ירונה(ח).

כבר הרבה זמן שלא חיכיתי כל-כך לגלאקטיקו בקיץ. עונה של מקום 3 והדחה ברבע גמר הצ’מפיונס ואולי זכייה פוקסית בגביע אמורה להביא לכך.

היכולת של זידאן להיות כל כך שליו כאילו כולם מטומטמים זו לא בדיוק התכונה שהופכת אותו ל"מאמן מושלם עבור המועדון"?

אם ריאל מדריד שקולה לאדם שלוקה במאניה דפרסיה אולי הדבר הכי טוב שאפשר לעשות זה לא להעצים את התחושות הקיצוניות. זו גם אחת מהתכונות הבודדות שאני עוד איכשהו מעריך באנצ’לוטי כמאמן ובמיוחד בהקשר של ריאל מדריד.

יש גבול ליכולת של כל אדם בעמדת ניהול לשמור על רמת מוטיבציה לאורך תקופה, היריבה שלכם אתמול היא הדוגמה החיה הכי טובה לכך. השאלה היא האם שופטים את זידאן בהינתן הסגל או שהציפיה ממנו היא גם לדרוש מפרז רכש מסוים (או חשוב מכך - להיפרד משחקנים קיימים).

גם אם הסגל הוא הנחתה מלמעלה אני מצפה להרבה יותר. תיקו בדרבי זו לא טרגדיה, מה שקרה עד עכשיו ופתיחת הליגה המביכה שלנו - בהחלט כן. כל מיני שינויים קוסמטיים היו נדרשים והיו משפרים את המצב. מעבר לכך לדעתי בייל מקבל קרדיט הרבה יותר גדול מהמועדון בהשוואה לשחקני על פציעים אחרים - רונאלדו השמן, קאקא ואריאן רובן(מניח שהיו חייבים למכור מישהו בקיץ 2009 באמת). אגב, שפת הגוף של זידאן שונה לדעתי, הוא לא רגוע, הוא לחוץ בפנים.

אגב, כל הכותרות המפוצצות בספרד כאילו מחדשות משהו. ריאל לא סגרה פער של 8 נק’ לעולם. זה לא רלוונטי אם בליגה היה קאמבק

היכולת של זידאן להיות כל כך שליו כאילו כולם מטומטמים זו לא בדיוק התכונה שהופכת אותו ל"מאמן מושלם עבור המועדון"?

בתקופות מסויימות כן, ומבחינת פלורנטינו תמיד. אבל בחייה של קבוצת כדורגל יש מחזורים והמאמנים הגדולים ביותר יודעים לא רק ללטף אגואים אלא גם להעיף נעליים לראש של דיויד בקהאם כשצריך. אם זידאן יתגלה כממשיך דרכו של אנצ’לוטי זה יהיה מאוד מאכזב, במיוחד לאור רקורד התפרצויות הזעם שלו כשחקן. הוא לא ראול ולא בוטראגניו.

השאלה היא האם שופטים את זידאן בהינתן הסגל או שהציפיה ממנו היא גם לדרוש מפרז רכש מסוים (או חשוב מכך - להיפרד משחקנים קיימים).

מכיוון שלא מדובר באיזה לופז קארו שמינויו למאמן ריאל מדריד שקול לשתי זכיות בלוטו, אני אצפה מזידאן באיזשהו שלב לדפוק על השולחן או פשוט לעזוב. אז כן, בקיץ הקרוב השינויים בסגל הם גם על הראש שלו מבחינתי.

בדבר אחד אני בטוח, ולא משנה מה הוא יגיד למארקה: זידאן מבין כדורגל ולא יכול להיות שהוא חושב שהקאדר ההתקפי הזה ראוי.

נו באמת, איך הוא מתעלם ככה מפינוי השטחים של קארים. זה לא התפקיד שלו לגעת בכדור ברחבה.

אני מודע לכך שמדובר בהקצנה לצורך המחשה, אבל לצפות ממאמן בריאל מדריד להתנהג כמו פרגסון זה כמו לצפות מזידאן להצמיח כנפיים.

אני לא רואה סרט שבו איזשהו מאמן יכול היה למכור את זוכה כדור הזהב של 2017 בקיץ האחרון, מעבר לכך שכמותג לרונאלדו אין תחליף השאלה היא למי בדיוק הייתם מוכרים אותו? למוריניו ביונייטד? לפפ? לP$G?

:rofl:

אתמול צפיתי בחלוץ צרפתי שבאמת מפנה שטחים ועושה תנועה כמו משוגע, למה שלא תביאו את לקאזט? אני מאמין שהוא יוכל להיות שחקן רוטציה לכל הפחות.

אני לא מתלונן על הקיץ האחרון מעבר לעניין החלוץ המחליף, ברור לי שאחרי זכיה בדאבל לא ממהרים לחתוך בבשר החי ובטח שלא למכור את רונאלדו. התהיות הן על הקיץ הבא, וגם אז מכירת רונאלדו היא לא העניין המרכזי בעיניי גם אם אני מסכים עם דעתו של נירו לגביו (ואני מסכים). רונאלדו הרוויח ביושר את המעמד שלו ואת החסרונות הרבים שלו כיום אפשר להחביא.

ההשוואה לפרגוסון כמובן מוקצנת, אבל אין בעיניי סתירה בין היכולת להיות קבלן מהפכות למלטף אגואים. פפ למשל. יכול להיות שזידאן לא כזה, נקבל מושג טוב יותר בקיץ הקרוב. אולי נגזר עלינו להביא מוריניו/קאפלו פעם בחמש שנים כדי לנקות את האורווה.

לגבי לקאזט, יש הרבה שחקנים ברמתו שאחד מהם בודאי היה אמור להגיע בקיץ האחרון במקום מוראטה. זאת לא חכמה בדיעבד, כל משתמש כאן בפורום זעק את זה באוגוסט ואפילו לזידאן עצמו ברחה תלונה באחת ממסיבות העיתונאים.

אני באמת שואל - כמה מנותק וחסר מודעות צריך להיות כדי להריץ (!!!) את בנזמה בעין עקומה כשאתה לא מצליח למסור פס פשוט או לעצור כדור? בטח כשהקבוצה שלך במצב כזה… זה היה פתטי בכל כך הרבה רמות שאני בהלם איך מסך הטלויזיה שלי נשאר שלם לאחר מכן.

טוב, די פרקתי הכל אתמול בצ’אט (רעיון מעולה) אבל בכל זאת…

1. עזבו את השיפוט, בחייאת. כן, יכול להיות שעם כמה החלטות יותר טובות של בורבלאן התוצאה הייתה אחרת, אבל אז מה? הפער היה 8 במקום 10, זה הכל. אליפות לא תהיה כאן העונה. כל נבואות הזעם שלנו מהקיץ מתגשמות, אי אפשר להיות מאוכזבים או מתוסכלים יותר מדי.

2. @F.Redondo איפה בדיוק ראית שחצנות ואדישות של שחקני ההגנה? מרסלו עושה שכונה בהגנה כבר 10 שנים ו-וראן לא ראה את קוראה או סתם קיבל בלאק-אאוט לרגע, אתלטיקו הגיעה לשני מצבים כל המשחק. קאסייה לא ליצן, היציאה שלו הייתה בדיוק מה ששוער צריך לעשות במצב כזה, היא זו שגרמה לגמיירו לתת צ’יפ במקום פצצה ולאפשר לוראן להציל מהקו. הודעה שלמה של טרוניות ואף מילה על הבעיות האמיתיות שלנו. פסקה שלמה על אחד משני השחקנים היחידים ששומרים על יציבות מתחילת העונה. עם שחקן התקפה אחד נורמלי בהרכב אתמול אנחנו מנצחים.

3. הזכירו את הגישה והמוטיביציה, באמת שאחד הדברים הכי מרגיזים בקבוצה הזאת רק גורמים לי להעריך את קסאמירו פי 10 יותר. עושה עבודת קודש.

4. @KB9, בזמנו כתבת שאתה מחתים את זידאן לחוזה ארוך טווח ונותן לו חופש פעולה מוחלט, האם היכולת, הראיונות המעצבניים וכנראה חוסר הנכונות לבצע את המהפכה הנדרשת שברו אותך או שאתה מחכה לתת לו צ’אנס בקיץ?

5. בחיי, כמה שאני שמח בשביל מוראטה. העיקר שהוא לא ברמה. לא נשכח גם את היגוואין השמן שכל חוסר ההצלחה של מסי בנבחרת על הכתפיים שלו. הוא גם מחמיצן נוראי שלא מבקיע במשחקים גדולים. תזכירו לי כמה שערים יש לבנזמה בכל הגמרים שהגענו אליהם. אז מה עדיף- חלוץ שמבקיע בקביעות במהלך העונה אבל לא במשחקים גדולים או כזה שלא עושה את שניהם?

6. בעצם, למה אנחנו כאלה בכיינים? תיכף זוכים באליפות העולם לקבוצות, הכל טוב אפשר להמשיך.

אני לא שבור, ההודעות האחרונות שלי הן תהיות שלי עם עצמי לגבי הקיץ הבא והאם כבר ראינו הכל מזידאן או שהוא עוד יפתיע.

את זידאן אני משאיר בכל מקרה כמה שרק ירצה, אני פרפרציוניסט אבל גם פרגמטי. זידאן הוא לא המחסום לשינויים בסגל אלא לכל היותר שטיח של פלורנטינו וחוסה אנחל סאנצ’ס. אם נחליף אותו בשטיח אחר זה לא יעזור, מוריניואים אני לא רואה מחכים בתור, ולזידאן עדיין יש יתרונות רבים גם כ"אנצ’לוטי". מקסימום נחכה ששחקנים יתחילו לפרוש, גם לבנזמה יימאס לראות את עצמו מתישהו.

יש בי איזשהי תקווה שמאזן השערים האומלל של כריסטיאנו ובנזמה העונה יימשך, שיהיה איזשהו כתם היסטורי שפלורנטינו לא יוכל להתעלם ממנו. שבורחה מיוראל יסיים את העונה עם יותר שערים מהם או משהו כזה.

יש מצב שנגיע לזה באמת. לי כואב על בזבוז של עונה בה יכולנו לקחת הכל, בזבוז של שנה קסומה של איסקו וקאסמירו, של שנת פריצה של אסנסיו, של עונה בה יש לנו עומק מדהים עם מחליפים כמו קובא וסבאיוס ושל שנה בה הקישור שלנו באמת יכול לשלוט בכל משחק נגד כל קבוצה על הפלנטה. בתוספת לשני המגינים המדהימים זו הייתה אמורה להיות עונה של אחלה כדורגל (לא מדבר בכלל על תוצאות, התגעגעתי להנות מכדורגל) וזרקנו אותה לעזאזל.

בעונה שעברה נהנת מכדורגל? רק במשחקים של הרכב ב’.
לא הייתה סיבה להאמין שזה ישתנה השנה.

לא ציפיתי לירידה בתוצאות (ובמיוחד לא לקצב צבירת נקודות כזה של בארסה), אבל סגנון המשחק דיי צפוי.

פרס לא ייגע בזידאן גם אם העונה הזו תהיה יותר כושלת מאחרות, ואני תומך בכך. לדעתי דווקא זידאן יעזוב בסוף השנה מרצון, זו התחושה שלי, למרות שמשרת האימון בנבחרת צרפת תפוסה. אולי יחליף את אלגרי ביובה? אני סתם זורק הערות.

לגבי רמת הכדורגל, אני חשבתי שעם העליה המטאורית של איסקו ויחד עם הציפייה לפריצה של אסנסיו - נשחק כדורגל קצת טוב יותר, שניהם בחלק מהזמן היו חלק משמעותי מההרכב השני שאיתו כן היה כיף לצפות בריאל מדריד. גם האמנתי שאחרי עונה כזו מהבלהות נוכל לקבל יותר מבנזמה ובייל(ובמערך יהלום, למשל, אז תמיד בנזמה או בייל על הספסל יחד עם אסנסיו ואז הספסל נתפס בצורה אחרת). גם תיאו וסאביוס שחקנים טובים שהצירוף שלהם הוא נכון.

עונת 2002/03: כדורגל התקפי על סף שלמות, 3 תארים בסה"כ - > 2003/04: מקום רביעי, הפסד בגמר הגביע, ביזיון מונאקו ברבע גמר הצ’מפיונס.

עונת 2007/08: אליפות משכנעת בליגה לפחות מבחינת התוצאות - > 2008/09: נו, אתם יודעים, איפה לא הושפלנו.

עונת 2011/12: האליפות הגדולה בתולדות הליגה, לא רחוקים מדאבל היסטורי, כדורגל מצוין - > 2012/13: פער אסטרונומי בליגה, הדחה בחצי גמר הצ’מפיונס(התבזות בדורטמונד) והפסד בגמר הגביע דווקא בברנבאו.

עונת 2016/17: דאבל היסטורי - האוורסט של הכדורגל > 2017/18:: פער 10 נק’ בסה"כ במחזור 12.

חבל שבמועדון הזה תמיד הירידה כל-כך תלולה וחטא ההיבריס מכה בענק. זו ממש תחושה של דז’ה-וו. בהחלט המטרה העונה הייתה צריכה להיות אליפות, עשר שנים שלא חיברנו שתיים כאלה ברצף. גם אם ידעתי שהדרך לא תהיה חלק, הפער של בארסה מקדימה הוא סיוט והיא בטח לא בארסה החזקה ביותר בשנים האחרונות.

נכון.

קרא לי נאיבי, אבל באמת האמנתי שזה ישתנה. ברגע שלא החתמנו אף אחד בהתקפה התקוות די נגוזו, אבל עדיין קיוויתי שגם במערך 4-6 בלי חלוץ נראה הרבה יותר טוב.