מחזור 12: מפסידים בחוץ אצל קאדיס 2:1 (עצמי)

זה כמובן נכון וידוע. יש לנו שלושה שחקנים שאסור שיהיה יותר מאחד מהם על המגרש באותו הזמן (מסי, גריזמן, וקוטניו), אבל מי יודע למה כמעט כל משחק יש בין 2 לשלושה מהם על המגרש.
הכמה שערים האחרונים לא שכנעו אותי - גריזמן צריך לעוף בקיץ, ואם אפשר בחורף יותר טוב. אם נקבל הצעה טובה על קוטיניו אז גם הוא יכול לעזוב מבחינתי. אם לא, כמו שאמרת, רוטאציות עם מסי.

אלוהים כמה נזק ברתומאו עשה למועדון הזה… ייקח שנים לתקן.
אם הייתי קטלאני הייתי עושה מחוץ לבית של טוסקס בברצלונה את מה שעושים לביבי בבלפור עד שיקדים את הבחירות.

אני אישית לא מבין את השבחים שקומאן זוכה להם כאן, הבעיה הכי גדולה שלכם זה המצב של מסי, מסי כבר לא אותו מסי שיכול לקחת את החרא שהמאמן התורן של ברצלונה זורק איתו למגרש ולנצח לבד משחקים, זה כבר לא יחזור.
הפיתרון זה או שמסי יהפוך למה שרונאלדו הפך וישחק רק כמסיים התקפות ולנצל את היכולות של גריזמן וקוטיניו כדי שיכינו לו מצבים, וזה כמובן לא יצליח כי מסי רוצה לנהל את המשחק, האפשרות השנייה והיותר טובה זה להקיף את מסי בשחקנים זריזים שעושים תנועה לעומק כדי לנצל את ניהול המשחק של מסי.
קומאן לא עושה את זה ולא את זה וממשיך לעלות עם אותו הרכב שברור לכולם כי לא יצליח.

ובקשר לדסט, ביקרו אותו על משחקו במחצית השנייה, אבל האשמה היא לא עליו, במחצית השנייה הוא שיחק קיצוני וקיבל את הכדור כשהוא מול המגן וצריך לייזום ולעבור אותו באחד על אחד והוא לא מצטיין בזה, במחצית הראשונה כששיחק יותר מאחורה ועושה תנועה לעומק מאחורה לחללים(הענקיים) שקאדיס השאירה הוא היה הרבה יותר טוב, כלומר אם קומאן טוב כפי שמספרים היה שם לידו קיצוני שמושך את השחקן שלו לאמצע ומשאיר את השטח מאחורה להצטרפות של דסט ועם המון שחקנים אצלכם שיכולים למצוא מגן שעושה תנועה נכונה(מסי, דה יונג, קוטיניו, וגם בוסקטס) זה היה הרבה יותר אפקטיבי מדפיקת הראש בקיר ששיחקתם מחצית שנייה.

אפשר, אפשר…

לטעמי עוד שחקן אפור ולא מעניין.
אולי במערך שבו הוא משחק כקשר אחורי יחיד, דה-יונג עלול להיות שחקן מעניין שעושה את העבודה טוב. בפועל, כחלק מהדאבל פיבוט המצ׳עמם הזה הוא לא בא לידי ביטוי בצורה מיוחדת או מעוררת עניין.

אולי היה יותר מדי זמן ליד למלמים ונהיה למלם בעצמו. ואולי זה מסיבה אחרת - שהוא באמת לא כזה טוב.

אגב, הקשר המלהיב ביותר אמש היה באמת פדרי. כמה אנחנו מפספסים את השחקנים הטובים שלנו על המערך האיום הזה :unamused:

ואז היקום קרס לתוך עצמו

אולי על הנייר. אולי. בפועל זה שני קשרים ו4 שחקני התקפה בלי תוכנית שמחק.

קומאן גרוע בדיוק כמו שני הקודמים לו. הוא אמנם לא צנון עם חילופים בדקה 97, אבל מה זה משנה אם בפועל אנחינו עדיין משחקים מגעיל 90% מהזמן?

בניגוד לכל התגובות פה שפחדו להגיד את זה, הפתרון הטוב ביותר לגריזמן מסי וקוטיניו הוא לשחרר את מסי בחורף. כולנו הבנו את זה בקיץ, ושום דבר לא השתנה חוץ מהפסד של 100 מליון אירו על חצי השנה האחרונה. לחסוך חצי משכורת של מסי, לנסות לקושש 50-60 מליון מסיטי/פריז ולהיפטר משחקן שסובל מכל דקה שלו פה ולא יכול לתרום לנו במצב הזה. וגם, כסיבה שמאוד לא חשובה לאף אחד בהנהלה הנוכחית או הקודמת, לתת לו לחזור להינות מכדורגל במקום אחר.

זה יותר טוב ממה שלקודמיו היה להציע. לא אתמול מול קאדיס. עדיין אין תכנית משחק נורמלית מול בונקר, ואין שום תעוזה של אף אחד כשמסי ביום רע. אבל יש יותר סיכוי שקומאן ימצא את הדרך משני קודמיו בתפקיד.

כן, הליגה צפופה. רק 3 נקודות בין מקום 7 ל 18. אני לא מרגיש שאנחנו בסכנת ירידה, ואתה?
לא הבנתי מה אתה רוצה לגבי ריאל. יש להם 6 נקודות יותר ומשחק אחד יותר. הם מתקשים בצ’מפיונס ואנחנו לא. כמו שניצחו את סביליה, יכלו גם להפסיד לה באותה מידה. גם מצבם נורא.

זה לא הנקודה. לא חשבתי שנהיה גרועים כל כך.

מצב שלהם נורא, שאתמול לא יכולתי להכריח את עצמי לסיים מחצית ראשונה שלהם מול סביליה. וזה הנקודה. כמה שהם רעים והם באמת רעים. אנחנו יותר…

אה, הבנתי.
אני לא יודע להגדיר למה ציפיתי בדיוק, אבל אנחנו כרגע במקום 7 וזה בערך מה שחשבתי שנהיה. נאבק על הצ’מפיונס, ואנחנו עדיין שם. לא אכפת לי מרחק מהקו האדום, זה זמני ומקרי. ההפסד הזה לא היה צפוי, כמו ששגיאות אינדיווידואליות כל כך קשות לא היו צפויות. אבל כבר למדנו שאנחנו מתקשים מאוד מול בונקר מאורגן, זה לא חדש.
מה שלא חשבתי, זה שמסי יהיה כל כך חלש ואימפוטנטי. אם קודם עוד איכשהו יכולתי להבין שהוא לא יתאמץ בשביל ברטומיאו, עכשיו אני לא יכול להבין את זה. ציפיתי שייתן הכל בשביל המועדון , כמו תמיד. גם ההסבר שהוא מבוגר כבר לא תופס בעיניי, הירידה ביכולת לא הייתה אמורה להיות כל כך חדה.
זה מדאיג אותי הרבה יותר מקומאן או גריזמן. זה והעדר מישהו אחר שיכול לקחת את הכדור ולעשות איתו משהו.

השנקל שלי לדיון:

1. כולם כבר צחקו עליי שאני פרו ארנסטו פה (למרות שגם לדעתי הוא היה חייב ללכת דוך אחרי אנפילד), אבל קומאן גרוע יותר. כמו שכבר כתבתי בעבר, לוואלוורדה ואפילו סטיין יש סוג של “הקלה”, הואיל והם שיחקו תחת הנהלה שהכתיבה להם התנהלות ועשתה להם את המוות. קומאן, למעט בחירת השחקנים לוקח החלטות בשביל עצמו. החילופים המטופשים, הייבוש של ריקי, ואיך שהקבוצה נראית זה נטו עליו כרגע. הוא כנראה יעוף ברגע שתהיה הנהלה קבועה.

2. דה יונג הוא מדד לכמה הכל מחורבן מסביב. לקחנו כישרון גדול שנבחר להרכב השנה באירופה כשהיה באייאקס, ופה עוברים אותו כאילו הוא מים והוא לא תורם לכלום. כן הוא מאכזב, אבל אולי פדרי ופאטי היחידים שלא מאכזבים כרגע.

3. דיברנו לא פעם שזו תהיה עונה ללא צפיות, אז שום דבר לא מפריע לי. עם כל הטענות, אנחנו חווים כרגע שיט סטורם שהתבשל כבר כמה שנים. אז ברוכים הבאים לסערה, ואל תתפלאו שיש לכם טעם רע בפה, כי זו המשמעות של הסופה כרגע בברצלונה.

אם אתה מחפש סיבות מקלות עבור וולוורדה וסטיין כדי להגיד שקומאן יותר גרוע, אז גם לו יש סיבות מקלות.
מסי אדיש שהושאר בכוח, העדר רכש, סגל הרבה יותר קצר בגלל עזיבת המשכורות הגדולות, סגל הרבה יותר צעיר ולא מנוסה, מכת פציעות.
אני לא מוריד מקומאן אחריות לאיך שהרבוצה נראית, אני פשוט לא מסכים שהוא עוד יותר גרוע מקודמיו.
וכן, הוא יעוף מפה בקיץ, אלא אם כן יעשה רייקארד.

שמע, מרגיש לי מוזר לבנות דיון על מי משני הגרועים האלו הוא הכי גרוע, כי אובייקטיבית שניהם רעים, אבל אני בכלל לא מצליח להבין את שיקול הדעת של קומאן בהחלטות ובגישה שלו. נכון, זה שמסי נראה כמו חרא זו בעיה עצומה, אבל אם אתה רואה שבוסקטס לא טוב למה לא להחליף קודם? למה לשחוק את סרג’י רוברטו עד פציעה כשהביאו לדרישתו את דסט? למה לא לשתף שחקני נוער אם אין לך אופציות טובות? מה יקרה? אתה גם ככה מפסיד המון בליגה, ולא לדחוף את כל החילופים לדקה 80 כשאתה בפיגור זה לא תורם לאף אחד, שלא לדבר על החילוף המרכזי של מינגסה אחרי שכבש עצמי, כואב על הבטחון שלו אחרי שנתן רצף משחקים טוב.

וואלוורדה, גרוע ככל שהוא היה הצלחתי להבין את בפרספקטיבה שלו, שהכל לחוץ ומסריח, זורקים עליך שחקנים לא קשורים, ואיכשהו עם כדורגל לרוב ציני הוא הביא דאבל בעונה הראשונה בעונה אולי הכי טובה של אלבה ורוברטו כמגינים, קומאן? חוץ מהבילים להעלות את פדרי אין לי שום דבר טוב להגיד עליו. שדה יונג יגיד עד מחר שרמת האימונים עלתה, בינתיים נראה שיש לו מספיק סיבולת לב ריאה בשביל לרדוף אחרי פראה של קאדיס.

עכשיו כל הדיון היה מי מאמן יותר גרוע?

עצוב שזה השאלה בקשר למאמן של ברצלונה.

ולצורך הדיון, אם ואלורדה היה מקבל את לאו מסי לא בכושרו הנוכחי, אלא סתם מסי בינוני. התוצאה היתה זהה כמו לקומאן.

כל אחד היה את הנסיבות המקילות שלו. וגם אם ההנהלה באופן רישמי עזבה, תודה לאל, קומאן עדיין סובל מההחלטות שלה. ראו ערך 0 בלמים כשירים בברצלונה.

זה נבלה וזה טרפה.

נ.ב רק בשביל הדיון, קומאן מאמן יותר גרוע מבחינתי. ואלורדה לפחות לא היה שקרן.

כן, זה באמת מוזר לנהל דיון האם המאמן התורן יותר גרוע מקודמו, במקום לנהל דיון על מי יותר טוב.
לדעתי קומאן סובל מיותר צרות מקודמיו, ואני עדיין מקווה שהמצב ישתפר. ההפסד מול קאדיס כואב ומיותר, אבל אני לא חושב שנפסיד ברוב משחקים מסוג זה. אני גם חושב שהחילופים שלו בסדר, ומנגיסה הוחלף לא כעונש על הטעות. אם קומאן יעניש כל שחקן על טעות, הוא כבר עכשיו צריך להישאר עם 0 בלמים. אני מרוצה משילוב הצעירים, זה חידוש. אני מרוצה מהחילופים המוקדמים, זה חידוש.
הסגל פחות טוב ממה שהיה לוולוורדה, אני לא מבין מדוע אתה מתרץ את היכולת שהצגנו אז בזה. מה, קומאן קנה שחקנים שהוא רצה והם זבל?
אני מרוצה שהפרה הקדושה היחידה שנשארה היא מסי. אצל וולוורדה וסטיין היו כמה כאלה. קומאן יותר אמיץ, אז אני מעדיף אותו על פני קודמיו.
כמובן שהייתי זורק אותו עבור צ’אבי או פפ , שלא תבין אותי לא נכון.

הפז"מ דופק. עד סוף החודש יהיה לנו נשיא חדש ונתחיל לראות, אני מקווה, שיפור.

אז למה הוא הוחלף?

ההסבר שקדיס לא עברה את החצי זה לא הסבר מניח את הדעת. דוקא מול קבוצה כזאת אתה צריך להיזהר ולשחק עם לפחות בלם אחד שיודע לרדת מהר להגנה בגלל התקפות מתפרצות.

בכלל לשים את דה יונג בלם שיש לך את ארוחאו על הספסל זה לא החלטה טובה. וגם להוציא את דאסט שבאופן יחסי היה פחות גרוע (במחצית שניה נחלש אבל עדין היה יותר טוב מהמקבילה השניה שלו בצד השני). ובכלל לחכות 78 דקות רק בשביל להבין שבוסקטס כבר לא מסוגל יותר…

בכלל צריך לראות מפות חום של הקבוצה בשביל להבין ש"אין מאמן בירושלים". לקומאן יש הרבה נסיבות מקילות. כמו לקודמיו, זה לא אומר שהוא טוב מספיק או עושה עבודה טובה. הוא צריך להזרק לפח הזבל בדיוק כמו שסטיין וואלורדה נזרקו. היה שחקן אגדה, ותודה על הכל, אבל מאמן הוא לא.

אני חושב שהוא הוחלף בגלל שקאדיס לא עברה את החצי, ולא צריך 2 בלמים מול קבוצה שתוקפת עם שחקן וחצי. דה יונג גם לא שיחק כבלם נטו, כשהכדור היה אצלנו הוא היה קשר לכל דבר ועניין.
אנחנו נראה. אם אראוחו יהיה כשיר ומנגסה לא יפתח בשני המשחקים הקרובים, אקח את זה בחזרה.
לדעתי הטעות של לנגלה קשה יותר, אם הייתי צריך להעניש אחד מהשניים, הייתי מעניש את לנגלה.

בכלל, אני לא רוצה להיות הסניגור של קומאן. האם הוא פחות גרוע או יותר גרוע ממאמן גרוע אחר זה שולי.
מה שרציתי להביע לגבי המשחק הזה, שצריך להאשים את השחקנים לפני קומאן. זה כולל את הבלמים, אבל לא רק. גם את מסי בגלל משחק נוראי , אדיש ואיבודי כדור. גם את כל השאר כי לא לקחו שום יוזמה. היחידים שלא הייתי מאשים בכלום הם טר שטאגן, פדרי ופיאניץ’.