מחזור 12: מפסידים בחוץ אצל קאדיס 2:1 (עצמי)

הסגל למשחק -

בפנים:
אראוחו שקיבל את הפטור הרפואי, יחד עם מסי, קוטיניו וטר-שטגן, שנחו באמצע השבוע באלופות.

בחוץ:
אומטיטי, פיקה ורוברטו - פציעות.

ההרכב למשחק שמעניין פה את כולכם -

ברייטווייט ממשיך לקבל קרדיט.

מסי, קוטיניו וטר-שטגן, שנחו באמצע השבוע, חוזרים להרכב.

דמבלה, פדרי, טרינקאו, פיאניץ’ ואראוחו יחכו להזדמנות מהספסל.

מזל שיש לנו מלא שחקנים באמצע. שווה לנסות דרך שם מידי פעם.

כמה שחסר לכם שחקן כמו פדרו עכשיו, שחקן שעושה תנועה לשטח ולעומק, רק המגינים ודה יונג מדי פעם עושים תנועה לעומק ללא כדור.

הבעיה בלסיים את העונה במקומות שאנחנו נמצאים בהם זה אומר ליגה אירופאית ביום חמישי…

אולי לא פדרו, אבל יש כמה שחקנים על הספסל ששווה לנסות איתם את הקטע הזה. אבל זה יכריח אותנו ללכת מידי פעם לאגפים, וזה כנראה אסור או משהו.

אחלה לנגלה. בלם על.
האמת שאני בכלל מופתע שהוא עוד לא הורחק.

כבר עדיף לעלות עם פונטאס.

נ.ב. לנגלה נתפס ברחבה, משהו שעליו ראמוס קיבל פנדל בקלאסיקו. השיפוט הספרדי ממשיך להיות עקבי בחוסר העיקביות שלו.

לקח לליצן 78 דקות להוציא את בוסקטס אבל הוא עדיין הצליח לטעות ולהוציא את אחד השחקנים הבודדים שמשחקים טוב וזה דאסט.

טוב…מה אתה רוצה? איך אפשר להוציא את גריזמן ו/או ברייטווייט אם הם בכלל לא נמצאים על הדשא?

וכמובן להוציא את מינגוזה על טעות בודדת שלו בארבעה משחקים. כמובן שלנגלה יפתח גם שבוע הבא. חכם על חלשים.

מסי מפריע למשחק , צר לי להגיד את זה .

12 הפרש מהמקום הראשון, אחרי 10 משחקים.

לא רואה דרך מתאימה יותר לתאר את העונה הזו.

פרננדו גאגו > הנסיכה ההולנדית

מצד אחד לא הגיע לנו לנצח, מצד שני גם לקאדיס לא הגיע לנצח. קבוצה עלובה שכל מה שהיא יודעת זה לבזבז זמן ולהתבנקר. גם הגיע לנו פנדל, אז תיקו היה משקף יותר.
אני חושב שקומאן יותר טוב משני המאמנים הקודמים. חילופים במחצית, 6 שחקני התקפה כשאין מה להפסיד זה משהו שלא ראינו. גם להוציא את מנגסה היה הגיוני, לא צריך 2 בלמים כשהיריבה לא עוברת את החצי, ומבין ה 2 עדיף להשאיר את היותר מנוסה. זה לא עונש על טעות אני מקווה.
מסי היה נוראי ועדיין כולם מסרו רק לו ולא ניסו כמעט לעשות משהו בעצמם. עצוב לראות את בארסה ככה, ואת מסי בפרט.

המרחק בין ברצלונה למקום רביעי גדול מברצלונה לירידת ליגה… 3 נקודות מהקו האדום!

אני מסכים עם זה, אבל מצד שני - אין שיטה ואין דרך.
הקבוצה שלנו עדיין נראית כמו אסופה של שחקנים טובים, והחילופים ממש משקפים את זה.

אנחנו בפיגור? בואו נזרוק כמה שיותר כלים התקפיים למגרש ונקווה שמישהו מהם יצליח לעשות משהו.

אז נכון שטרינקאו נראה קצת יותר רענן ומסוכן מדאסט אחרי החילוף. ונכון גם שדאסט באופן כללי במחצית השנייה היה חושך והיה נכון להחליף אותו. אבל כשקבוצה לא יודעת לתפקד כקבוצה, היא לא תהיה יעילה גם אם יהיו בה 10 מסי וטר-שטגן. וזה מה שקורה עם החילופים של קומאן. הם לא פותרים את הבעיה העיקרית - שאין פה באמת קבוצה עם מערך ברור שיודע להניע כדור וליצור איום קבוצתי.

אגב, אני לא מסכים שאת בוסי צריך היה להחליף מוקדם יותר. הוא מלכתחילה לא היה צריך להיות בהרכב. בכל המשחקים עד כה העונה פיאניץ׳ היה נראה טוב הרבה יותר ממנו. ועם כל הכבוד שיש לי לבוסי (ולפיקה) על היותו אגדת עבר ועל היותו סמל בברצלונה, ובכלל על זה שהוא היה הקשר האחורי הטוב בעולם למשך איזה עשור, עדיין, צריך לדעת מתי מגיע הזמן לרדת מהבמה. והזמן הגיע.

קאדיס החנתה אתמול את האוטובוס בצורה באמת קשה לפיצוח. היה להם לא מעט מזל עם השוער ועם האיומים הדרדלה שמסי בעט עליו שוב ושוב. אבל למרות שאפשר לתרץ את הסיבה שלא נראינו טוב בכך ששיחקנו מול בונקר מאוד מאסיבי, אני לא קונה את התירוצים להפסד הזה.

לקומאמן יש כאב ראש מאוד גדול, כמו למאמנים הקודמים שהיו פה. יש לו יותר מדי שחקנים ברמה דומה שמשחקים באותן עמדות. לצנון ולסטיין היו יותר מדי קשרים טובים בלי קשרים קראקים, עכשיו לקומאן יש יותר מדי שחקני התקפה טובים מבלי שיהיו לו קראקים.

ובכל זאת, רציתי וציפיתי לראות קצת יותר את ההרכבים שניצחו בליגת האלופות. קאדיס אמנם היו מעלינו בטבלה עוד לפני המשחק, אבל עדיין הם לא צריכים להספר כקבוצת דרג ראשון בליגת האלופות. אז למה מה שטוב לקייב ולפרנצווראש לא טוב לקאדיס? למה לא לתת המשכיות לאלו שניצחו (כלומר, לפתוח עם דמבלה ולא עם קאוטיניו)? סתם הרגשתי שנתנו את המשחק הזה בחינם כשחזרנו למערך שבו הכוכבים (העייפים) משחקים ולא הצעירים (הרעבים).

ויש לי פתרון חלקי לבעיית מסי - קאוטיניו - גריזמן.
מסי וקואוטיניו צריכים לשחק על אותה עמדה, אבל לא באותו הזמן.
אני מעדיף שרק אחד מהם יהיה על המגרש, ומעדיף שזה יהיה על בסיס 50% רוטציה.
ככה הם לא יתפסו מצבה של שני שחקנים שמאיישים עמדה אחת. אמור מעתה: שחקן אחד לעמדה אחת.

ולמה על בסיס של 50% ברוטציה? כי מסי - גם אם הוא עדיין השחקן הטוב בעולם, הרי שהוא במגמת דעיכה. שיאו כבר מאחוריו. צריך לתת את המושכות למי ששיאו עוד לפניו. למי שנמצא במגמת התפתחות ולא במגמת דעיכה.

אגב, מאותה סיבה אני רוצה גם לראות את מינגסה על פני פיקה.
עם כל הכאב על הטעות אתמול, למינגסה יש עתיד, לפיקה יש עבר. העתיד יותר חשוב.

לגבי גריזמן אין לי באמת פתרונות. גם הוא פורח יותר כשמסי לא על המגרש, אבל אי-אפשר לבקש ששלושה שחקנים ישחקו רק 30% מהזמן…

הלוואי שההולנדי היה מעז לחזור ל 4-3-3, ובאופן כללי שהיינו נראים קצת יותר קבוצתיים. בגדול, אני אוהב יותר את מה שאני רואה אצלו לעומת מה שהיה פה בימי הצנון והקיקה. אבל זה ממש מש לא מספיק.

כל עוד נמשיך לעלות עם 3-4 שחקני התקפה על אותה עמדה, בתוספת בוסקטס ודה-יונג שגם הם נמצאים על אותו קו אורך - לא נגיע לשום מקום. בונקר לתפארת (וזה לא נאמר ממקום של ביקורת, להיפך) של קאדיס זה טוב ויפה, ואפילו בשעותינו היפות ביותר לא הצלחנו לפצח כאלו, אבל הפעם זה כבר כישלון צפוי מראש. גם אם איכשהו היינו מצליחים לגרד פה תיקו ומעלה, זה היה בצורה חצי ניסית, כי…אין דרך אחרת.

בטח שקאדיס יסגרו את הרחבה, למה שיעשו אחרת? כל כך קל להתכונן נגד ברצלונה הזו, שאפילו לא צריך לעשות אימונים מיוחדים, רק להגיד לשחקנים להישאר באמצע ולצופף כמה שאפשר, ולחכות לטעות ההגנתית שלנו שתגיע פעם בכמה דקות. ההפקרות המכוונת של קאדיס, במחצית הראשונה, בשמירה על האגף הימני (שלהם) הייתה כל כך כל כך בולטת, ומצד שני - כל כך קלה לתכנון. מי יאיים משם, אלבה, שיודע למסור רק למסי ו/או לבעוט על שחקנים בתקווה שיהיה פה שער עצמי? אנחנו כל כך צפויים, כל כך תקועים, כל כך חוזרים על אותן טעויות שוב ושוב, שזה באמת לא בעיה להתמודד מולנו הגנתית. יכול להיות שהיינו מפסידים גם עם הרכב שכולל את דמבלה ו/או טרינקאו מראש, בהחלט יכול להיות. אבל לפחות היינו גורמים לשחקני קאדיס לחשוב מידי פעם אם לצאת לשמירה באגף, ולא רק לסגור את הרחבה ולקוות שמסי ימשיך עם פתיחת העונה המדהימה שלו.

אבל כל ענייני הקישור (כן, פעם היה דבר כזה) וההתקפה לא שווים כלום, אם ההגנה שלנו נראית ככה. נחמד שאנחנו מוותרים למינגסה כי הוא חדש וצעיר ודומה מידי לראמוס אז אולי הוא שתול. הוא לא הבעיה. כל עוד שחקנים כמו לנגלה ואלבה (ופיקה ואומטיטי) ימשיכו להיות בברצלונה, ולהיות באנקרים בהרכב - גם אם ההתקפה תתפקד, אין לנו סיכוי לכלום. השטויות שלנגלה עושה על בסיס יומיומי הם עילה לבעיטה ליציע, מה שכמובן לא יקרה, אבל כמו שאמרתי למעלה - לפחות תדירות ההרחקות שלו ירדה. כבר התקדמנו.

ודבר אחרון אחרון - נכון, אין לו ולא היו לו מאמנים ראויים בברצלונה, ונכון, המערכים והתפקוד שלו על הדשא פוגעים ביכולת שלו באמת להבריק, ונכון - כל הקבוצה נראית זוועה וזה ממש ממש לא רק הוא (אפילו לא קרוב), אבל…אפשר קצת לדבר על זה שדה-יונג מאכזב? ולא מעט?

אני לא חושב שקומאן מאמן יותר טוב מואלורדה, ואני לא סובל את ואלורדה , אולי מסטיין בסוף הקרירה שלו, אבל זה באמת לא כל כך חוכמה.

וגם אם נקבל את ההנחה שלכם בתור נכונה, (ואני לא) זה באמת לא יותר מידי הישג או משהו שמרגש אותי. בכלל ממתי צריכים לתת למאמן קרדיט שהוא נזכר (וגם זה באיחור ובקושי והרבה פעמים פשוט גם זה לא קורה ) לשנות רק שהוא בפיגור?

בוסקטס לא צריך לפתוח יותר, והוא אחד השחקנים האהובים עליי, אלבה מבחינתי צריך להתחיל להכיר ספסל, לא אכפת לי אם פירפו גרוע יותר ממנו. נשבר לי הזין ממנו, הוא כרגיל יתחמק כמו טפלון, אבל הוצאת החוץ שלו היתה גרועה… אני יכול גם להמשיך למחוזות של לנגלה גריזמן וקוטיניו, אבל אתם כבר מבינים את הכוונה.

ותסלחו לי, אני לא מאשים את מסי, הוא במצב איום ונורא וכל היכולת שלו זה על ברתומאו. אבל אם הוא לא רוצה לשחק כדורגל יותר בברצלונה מסיבותיו שלו, שישב בבית ויחכה להצעה מסיטי. לא רציתי לכתוב את זה בדיון על האלופות. לדעתי ההוצאה שלו מהסגל לא נבעה מרוטציה אלא מאוירת סוף מסלול שלו. זה באמת עצוב איך שהקרירה הכי גדולה של השחקן הגדול בתולדות המועדון בכל הזמנים (אחרי אנדרס) הולכת להסתיים בברצלונה, אבל זה המצב. צריך לראות את המציאות ולא להתעלם ממנה.

אייל צודק, דינמו קייב בחוץ והקבוצה ההונגרית בחוץ הוא פותח בהרכב טוב יותר ואפילו נותן לריקי דקות . ואז מגיע קדיס והוא חוזר למה שלא עובד משחק אחרי משחק. אלניה היה טוב בשתי המשחקים שלו באלופות למה 0 דקות אתמול וכמעט כלום שבוע שעבר? אוקי ריקי מחוק אצלו אבל מה אלנייה עשה לו? אפילו פיאניץ מתייבש ללא הצדקה.

בקיצור, אם יש בעיני שויון כמעט מלא בין פונט ללאפורטה, אז שובר השיויון היה אם קומאן ימשיך לסוף שנה. מבחינתי פימניטה של ברצלונה ב יכול לעשות לנו את העבודה. אולי נגיע בסוף לליגה האירופאית.

אני חושב שלקומאן יש שיטה והיא די ברורה. שני קשרים אחוריים, ושחקנים טכניים מקדימה שיכולים להחליף עמדות בינהם.
זה לא תמיד עובד כי השחקנים עדיין מחפשים את מסי בכל הזדמנות, ואתמול למסור למסי היה שקול לאיבוד כדור.
אני מעדיף את קומאן על שני קודמיו, כי קומאן לפחות מחליף שחקנים לא טובים במחצית ולא מחכה לסוף המשחק. אני לא יודע למה בוסקטס פתח, כנראה היה מספיק טוב באימונים. חילוף במחצית זה כאילו שקומאן מודיע שהוא טעה מלהתחילה, ואת זה לא ראינו אצל סטיין ןוולוורדה. אצלם בוסקטס היה מוחלף בדקה 75, וזה היה החילוף היחיד.
אנחנו בהחלט נראים רע, אבל קומאן הוא לא בין הראשון שהייתי מאשים.
אתמול הפסדנו בגלל טעויות אישיות קשות, לא בגלל שיטת המשחק.

אני לא מבין את הטענות לקומאן שפתח עם קוטיניו במקום דמבלה. קוטיניו שיחק מחצית ודמבלה שיחק מחצית. מה, נראינו יותר טוב עם דמבלה?
אם כבר טענות לקומאן, אז הוא היה צריך להוציא את מסי. אבל זה לא פוליטיקלי קורקט.

אני מאשים את חוסר התעוזה של השחקנים, שגם ביום רע של מסי לא מנסים יותר מדי. במיוחד גריזמן וקוטיניו, כי ברייטוויט לא יכול ליצור שום דבר לבד. לפחות פדרי ניסה קצת, והוא כרגע קשר התקפי המועדף עליי.

אני שונא את גריזמן, ולכן הסתכלתי עליו יותר משחקנים אחרים. גריזמן אחרי 2 משחקים טובים שלא ירדתי עליו. אתמול הוא היה מצוין ב 10 הדקות הראשונות עד הגול. עשה תנועה, פתח, והייתה תחושה של שער באוויר. אחרי שספגנו, הוא הפסיק לשחק. או שעמד בנבדל, או שעמד רחוק מהשער והשתתף במסירות חסרות תכלית.

אני גם לא מבין מדוע מול בונקר כזה בארסה לא בועטת מרחוק. רק פיאניץ’ ניסה פעם אחת. מסי, פיאניץ’, דמבלה, קוטיניו, דה יונג ( נדמה לי גם טרינקאו) - כולם יודע לבעוט. למה לא מנסים את זה? אפילו קומאן אמר את זה לפני כמה שבועות.

אני ואחרים כתבנו לפני תחילת העונה שאנחנו נילחם על טופ 4 ולא על האליפות. אז מה כל כך מפתיע ביכולת של הקבוצה? מה שצריך להפתיע זה שאנחנו ב 5 מתוך 5 בליגת האלופות ולא במצב של ריאל.

נכון, אבל לא חשבנו שנהיה שלושה נקודות מהקו האדום…

ודרך אגב, המצב של ריאל רק מדגים כמה המצב שלנו נורא.