מחזור 12 :: ניצחון חוץ 2-4 על סלטה ויגו

זה היה ניצחון שמזכיר את הקבוצות שלנו שלקחו אליפויות מאז הגלאקטיקוס, מגיעים למגרש חוץ קשה משחקים קשוח וחזק, נלחמים ולוקחים את הנקודות עם הרבה דם ויזע.
הייתה לי תקווה שעם לופטגי סוף סוף ניקח אליפות מבריקה, אבל אני לא אתנגד לאליפות של משחקים קשוחים וחזקים…

מדהים איך שכדורגל זה משחק של מומנטום, ובהרבה מקרים מזל קובץ מומנטום לכאן ולשם, אם שני המשקופים של ויאדוליד היו נכנסים…אבל הם לא נכנסו והבקענו שער מזליקי מהצד השני והנה אנחנו חזק בתוך מאבק האליפות, תוצאה טובה לנו במגרש השכן במחזור הבא ועם ניצחון שלנו אנחנו 2 נקודות מהפיסגה.

לא יודע מה קורה עם קארים בנזמה, אבל פתאום הוא נראה כמו אחד מהחלוצים הטובים בעולם, מקווה שימשיך את הכושר הנפלא ליותר מ 2-3 משחקים.

בייל בושה וחרפה של משחק, ואסקז לא פותח אפילו בסלטה.

רגילון ואדרסיולה ממשיכים לספק משחקים מצויינים, וחבל על הפציעה של רגילון.

כתבתי כבר כמה פעמים שם וגם כאן, סבאיוס חייב להיות יחד עם קסמירו השם הראשון שעולה על הלוח בין הקשרים, גם ללא השער המדהים הוא נתן משחק מצויין, לא מבין חמה לופטגי התעלם ממנו, הוא השחקן הכי מתאים לשיטה שהוא רצה לשחק.

סוף סוף!
ניצחון מצוין שלנו באחד מהמוקשים הגדולים בספרד.
סוף סוף ראינו קבוצה מסודרת,מאורגנת שיודעת מה היא רוצה לעשות ומה היכולות שלה,עם סולארי המשחק שלנו הרבה יותר ישיר,היו כמה התקפות של הנעת כדור בנגיעה-שתיים כשסלטה לחצו גבוה וזה נראה מצוין.
גם הגנתית זה נראה הרבה יותר טוב פתאום לא כל התקפה של היריבה מסתיימת באיום לשער,שאפו לסולארי בינתיים הקבוצה תחתיו נראית טוב והולכת בכיוון נכון.
סולארי עדיין לא השיג שום דבר כמובן אבל אחרי 4 משחקים אפשר להגיד שפיטורי לופטגי מוצדקים והיה אפשר להוציא מהסגל המוגבל הזה יותר מהכלום שהוא הוציא ממנו.

לגבי השחקנים:
איפה הייתם עד עכשיו?!
פתאום מודריץ׳ משחק לעומק ומבשל,קרוס מאיים על השער (החמצה מזעזעת),ראמוס במוד של חצי גמר אלופות ובנזמה בהצגה של פעם בעשור.
אני לא יודע אם לייחס את השיפור ביכולת לשינוי טקטי או לשינוי במצב רוח,בכל מקרה זה מבורך ונקווה לראות את זה יותר.

צלשים:
*רגילון עד הפציעה היה נהדר ויציב כהרגלו,כיף לראות אותו משחק עם ביטחון,שחקן מצוין.
*אודריוסולה במשחק גדול,הגנתית ובמיוחד התקפית עם פריצות נהדרות ולחץ גבוה סטייל קרבחאל.
*סבאיוס נכנס במקום קאסמירו ועדה את זה בצורה כמעט מושלמת,חוץ מכמה איבודי כדור מיותרים נתן משחק מצוין וקינח בשער,שיעשה את זה יותר,הוא יכול.
*סאנצז נכנס להופעת בכורה ועבר אותה בגדול עם כמה חילוצים מרשימים.
*ראמוס נתן משחק הגנתי באמת טוב,אבל הפאננקה הייתה מאוד מיותרת ויכלה לעלות לנו ביוקר,אבל הוא בחיים לא ישתנה כנראה.
*בנזמה היה הכי טוב על המגרש,בדרך כלל מחמיאים לו אחרי משחקים סבירים כי זה טוב ביחס ליכולת הרגילה,אבל אתמול הוא היה טוב ביחס לכל קנה מידה,כל מה שהוא עשה הצליח לו וזה היה נראה כאילו זה מישהו אחר לכמה דקות,דריבלים מדהימים,מסירות טובות וחדות,תנועה נהדרת,מדהים כמה שהשחקן הזה הפכפך,תופעה לא ברורה.

טרשים:
*לוקאס ואסקז-הוא נלחם ונתן את הכל כדי שנצא עם 3 נק׳,אבל גם אם אני הייתי על המגרש הייתי נלחם ככה ולי אף אחד לא חשב לתת לשחק בהרכב של אלופת אירופה,שחקן חלש כל כך,כל פעולה התקפית מסתיימת באיבוד כדור,בזבוז של מקום על המגרש.
*בייל-נעלם לפרקים ארוכים מידי ולא היה מדויק,אני אעשה לו הנחה כי אני די בטוח שהוא שיחק פצוע מחצית שלמה.

-אחרי הרבה מאוד זמן חזרתי להתרגש ולהגיב למתרחש כשאני צופה במשחק של ריאל,ורק על זה מגיע לסולארי לפחות לסיים את העונה.

על רגילון אני כתבתי עוד מקדם העונה אבל סיכמת יפה[נירו]. אני באמת חושב שיש לו הכל, טוב, נו - חוץ מהטכניקה של מרסלו. הוא לא פראייר בהגנה, הוא תומך בהתקפה, הפס שלו טוב, הוא בטוח בעצמו כאילו הוא מנוסה וגם בדקות שלוחצים אותנו הוא סבבה לגמריי. אם יהיה חצי מ-‘דני קרבחאל השמאלי’ - אני מבסוט.
לגבי בייל, איך שלא נסתכל על זה - זו בדיחה. אם בייל שוב נפצע זו הפעם האלף בערך העונה. לא משנה אם הוא יחזור לשחק אחרי הפגרה, עצם זה שהוא מנוטרל אתמול. מעבר לכך, אם לא פצוע - זו הייתה עוד תצוגה של ‘אנטי מנהיג’. קארים בנזמה מנהיג לידו וזה אומר הכל.
בנזמה עוצר כדור קרוב לרגל הכי טוב בקבוצה שלנו חוץ ממרסלו והדריבל שלו תמיד היה טוב. שפת הגוף, החמצות נוראיות, היעדר מאבקים פיזים ומין שובע כזה - אלה הדברים שהפריעו לי מעבר לגולים.

לגבי סולארי, זה לא שינוי רציף אבל ויניסיוס הפך ליותר מעציץ בסגל. שנית, מודריץ’ נח נגד פלזן לדוגמא ואתמול הציג מחצית ראשונה מעולה לדעתי בה היה עוד קרב מי המצטיין שלנו על הדשא - יחד עם קארים לדעתי. זו גם בחירה נכונה של סולארי כמו הספסול של איסקו ואסנסיו. כמובן שגם היה צריך מעין ‘אפקט החלפת מאמן’. אגב, גם אתמול היו בעיות אבל אחרי 2 דקות היינו יכולים להוביל כבר.

הנה סיכום יום העבודה של טוני אתמול - למעריץ של קרוס: [משלם כדי לראות את הפרצוף שלך אחרי ההחמצה הנוראית שלו. המתין לכדור כמו אריה רעב לטרף, ניגש בנונ-שאלנט ובקוליות ובעט מעל השער].

סולרי אישר שבייל שיחק במחצית השנייה עם קרסול נפוח והתעקש להמשיך עקב הפציעות שנכפו על סולרי.

לא ממש מבין את ההתלהבות מרגילון, מדובר במגן מחליף סביר ולא יותר מזה. הוא יודע הגנה, והכדורים לרחבה טובים, אבל אין לו מהירות מיוחדת, אין לו דריבל, והתרומה שלו להתקפה לדעתי לא טובה הרבה יותר ממה שראינו בזמנו מארבלואה או מיגל טורס. מדובר בשחקן שלפחות בינתיים מאוד מזכיר לי אותם. סבבה של מחליף, אבל לא הייתי נותן לו יותר מזה בחיים. אני גם חושב שאני מעדיף את תיאו הרננדז.

חוץ מזה, אחלה משחק. בנזמה מסי ואסנסיו ערן לוי. יאללה לפגרת נבחרות.

לא מסכים איתך,תיאו אמנם יותר מהיר אבל חוץ ממהירות אין לו כלום,קיבל הזדמנויות ולא זכור לי משחק שהוא הרשים בו,רגילון פחות מהיר אבל יותר טוב הגנתית,ויעיל יותר התקפית פשוט כי הוא יותר חכם,ההרמות שלו טובות ועם כתובת.
מסכים לגבי הדמיון לארבלואה,מגן שפשוט עושה עבודה של מגן על הצד הטוב ביותר ומודע היטב למוגבלויותיו,בתור מחליף זה מושלם.

רגילון הרבה יותר מוכשר מארבלואה, רק מהנגיעה בכדור אפשר להבין שזו השוואה מגוחכת וטייפ שונה לגמרי של שחקן. לזכותו של ארבלואה ייאמר שעיקר כוחו היה שהיווה שחקן טוב בעיקר בלי הכדור.

הווו נאצ’טה… 6-8 שבועות בחוץ.

בשורות טובות לחאבי סאנצ’ס שאגב נראה לא רע בכלל. ואייחו פצוע בנוהל.

https://twitter.com/JLSanchez78/status/1061936715567390720

דריבל זו לא תכונה שמגנים קמים ונופלים עליה. על כמה מגנים בעולם אפשר להגיד שיש להם דריבל טוב? אפילו רוברטו קרלוס הגדול לא היה חריג בפן הזה. מרסלו הוא היוצא מן הכלל. לפחות רגילון יותר מהיר ממנו. אולי זיכרוני בוגד בי אבל לא ברור איזו תרומה התקפית הייתה לארבלואה או למיגל טורס. כל מה שעולה לי זה שהראשון נתן גול נחמד נגד אתלטיקו והשני הרים כדור יפה לוולה של ואן-ניסטלרוי. חוץ מזה, שניהם מגנים מאוד מוגבלים כמעט בכל אספקט התקפי. רגילון כנראה לא יחזיק בריאל מדריד יותר מדי כי הוא לא באמת משהו מיוחד ויש את מרסלו. תיאו יותר מהיר וחזק ממנו, אבל עם טכניקה נוראית ויכולת מסירה נמוכה.

אני מקווה שנאצ’ו יקח את הזמן הזה להשקיע בשיקום מנטלי יותר מאשר פיזי.

נו, בדיוק. וזה למה רגילון דומה להם.

דריבל אולי לא היה מה שניסיתי להגיד, אלא יותר יכולת פריצה, וזו תכונה מאוד חשובה למגן שמצופה ממנו לתמוך בצד השני של המגרש, אולי אפילו החשובה ביותר. למרסלו וקרבחאל יש את זה, גם לתיאו הרננדז. אפילו למיצ’ל סלגאדו קשישא היה את זה. לרגילון, ארבלואה ומיגל טורס אין.

לא צריך להיות מרסלו כדי להיות מגן תוקף סביר. רגילון בינתיים לא נראה כזה.

סליחה רון אבל הגול ה"נחמד" של ארבלואה נגד אתלטי בא בעקבות בישול ענק של הקווטרבק אלונסו :slight_smile:

כנראה שזה היה שווה איזכור, אבל מסירות כאלה של אלונסו לא מפתיעות אותי. זה שארבלואה הצליח להשתלט על כדור כזה בנגיעה אחת ואז להטעות את כל ההגנה, הייתה וואחד הפתעה. ראיתי את המשחק הזה בצבא בפלאפון באיכות זוועה ובהתחלה לא זיהיתי את המבקיע. הייתי בטוח שהחזרנו את רונאלדו הברזילאי.

רגילון לא נראה כמו שחקן שבדרך להפוך לטוב בעולם, מסכים, אבל איזה מגן כן היה כזה?
קרבאחל היה טוב, אבל מישהו חשב שגדל לנו פה המגן הימני הטוב בעולם לפני העונה שלו בלברקוזן? (וגם אחריה לא חושב שמישהו ציפה לכך). להזכיר לכם כמה מרורים אכלנו ממרסלו?

נכון שכנראה רגילון לא יהפוך למהיר הרבה יותר, אבל הבחור משחק את המשחקים הראשונים שלו בבוגרת, ולטעמי יש לו הרבה לאן להשתפר. כל עניין ההצטרפות להתקפה, התזמון והמיקום ישתפרו, ולטעמי גם השליטה בכדור (שקשורה מאוד לביטחון) יכולה להשתפר.

כמו כל ילד בגילו שמשחק בפעמים הראשונות בבוגרים ומציג יכולת כזו, אני אופטימי. ניתן לזמן להגיד את שלו.
“ראולים”, “רונאלדויים”, ו"ראמוסים" גדלים לנו כל יום בנוער לפי התקשורת ובסוף רובם מסיימים בקבוצות אמצע טבלה בספרד ואנחנו שומעים עליהם כשהם פתאום משחקים נגדינו או כובשים נגד ברסה, בעוד דווקא הפחות מתוקשרים (קאסמירו, קרבאחל, וכן גם ואסקז) מצליחים.

דוד, מיגל טורס היה אחלה של מחליף וארבלואה כבודו במקומו מונח… אבל אף אחד מהם לא היה נותן הרמה כמו שרגילון הרים אתמול לבנזמה. אני מאמין שהוא יקבל יותר אומץ עם הזמן ויתקוף יותר ואז נראה גם יכולת פריצה(כמו מהעבר השני עם אודריוסולה שכבר עם ‘פז"ם’ בליגה). הגנתית הוא מצוין.

ממרסלו אכלנו מרורים כשהוא היה בן 18-20 ואחרי ששיחק בנבחרת ברזיל. קרבחאל הושאל ללברקוזן בגיל 20 ושיחק בכל נבחרות ספרד הצעירות. רגילון בגיל 20 הושאל ללוגרונייס מהליגה השלישית והיום הוא בן 22. שחקנים מתפתחים בקצב שונה אבל זה לא אומר שכל השחקנים בין הגילאים 18-23 זהים רק כי אנחנו לא רואים אותם משחקים כל שבוע בבוגרים.

מעבר לכך רגילון אחלה שחקן ונראה יותר טוב מכפי שתיאו נראה בעונה שעברה.

חדשות: סולארי קיבל כצפוי את הג’וב באופן קבוע. חותם עד 2020.

https://twitter.com/JLSanchez78/status/1061987858003750912

תתפלא אבל אני דווקא בסדר עם החמצות. העיקר שיצטרף לרחבה.

מה שכן, יש איזשהי מוסכמה שלו ולמודריץ’ יש בעיטה טובה מרחוק. ממש ממש לא. קרוס בכלל לא בועט, הוא מנסה למסור לרשת.

יש אגדות אורבניות על שחקנים שבדרך כלל מתפתחות בעקבות מקרים ספציפיים (מודריץ’ באולד טראפורד). לשניהם יש טכניקה טובה בבעיטה, גם ברגל החלשה (בעיקר לקרוס), אבל לשניהם אין מספיק עוצמה או חשיבה התקפית. לא במקרה כל השערים של קרוס נראים אותו דבר. דוגמא לשחקן באמת עם בעיטה טובה? קוטיניו. שחקן שלתת לו שתי שניות להכין בעיטה 20-25 מטר מהשער זו התאבדות.

וזו הביקורת הגדולה על שניהם. יחד עם זה שלקרוס יש צו הרחקה מרחבת היריב ושמודריץ’ לא מסוגל לשים כדור ברשת.

ההחמצה של קרוס היתה זוועתית אבל הניסיון לצייר אותו כמישהו שלא מסוגל לתת פס לרשת מחמישה מטרים מול שער ריק מצחיקה. רק שלושה ימים לפני הוא כבש שער ממצב דומה (לא רוצה לומר יותר קשה ולפתוח דיון מיותר).

הוא החמיץ? קורה. קורה גם למסי, גם לרונאלדו. החמצה זוועתית, אני מסכים. אבל בואו נכנס לפרופורציות.

פס הוא מסוגל, אבל עם המלא? לא בטוח…

סתם. רק אתה יצאת מפרופורציות. כל מה שנכתב זה שבעיטה היא לא תכונה בולטת אצלו. לא חושב שהוא מעל הממוצע בהיבט הזה (לקשר ברמות האלה, לא בהשוואה לרמזי ספורי).