מחזור 12 :: ניצחון חוץ 2-4 על סלטה ויגו

אני חושב שיש כאן בלבול בין אם שחקן טוב במשהו לבין אם הוא עושה זאת.
לטעמי לקרוס ומודריץ יש בעיטה טובה בהחלט, לא ברמה מטורפת, אך בהחלט ברמה טובה. הבעיה היא שהם לא משתמשים בכלי הזה מספיק.
לא סתם קרוס הוא הבועט מצבים נייחים של גרמניה לצורך העניין.

מצד שני זה קצת כמו הדיון על רמת הנגיחה של מסי. מה זה משנה שהוא טוב בזה כשהוא בקושי עושה זאת? כך גם לגבי קרוס ומודריץ. רק שמסי בניגוד אליהם מוותר על השימוש במשחק הראש כי משחק הרגל שלו תורם יותר להתקפה, וקרוס ומודריץ מוותרים על בעיטות והצטרפות לרחבה בשביל מסירות רוחב ושיפור אחוזי הדיוק שלהם במסירה.

אין בלבול, קרוס ומודריץ’ לא בועטים טוב גם כשהם עושים את זה. הדיוק שלהם למסגרת ואחוזי ההבקעה ממצבים שנחשבים טובים לא גבוהה.

למודריץ’ יש בעיטת דרדלה חלשה ולא מאוד מדוייקת, והוא לא קר רוח באזור הרחבה. קרוס בועט רק עם הפס כש"מכינים" לו והוא בועט בנגיעה. לצורך ההדגמה, מצ"ב מקבץ שערים של קשר שבועט מצויין:

הנה טוני קרוס לפני שהגיע לריאל עם שערים ממרחקים גדולים ולא רק מ"פסים מדוייקים שהוא מוסר לרשת אחרי שהכינו לו".
לא סתם חושבים שלקרוס יש בעיטה מצויינת ממרחק -

יש פה בערך 4 בעיטות טובות שלא עונות להגדרה הזאת. אם זה הסיכום של 10 שנות קריירה - דרשני.

גיא בחיי שאני לא מבין אותך. אתה מפרסם סרטון עם 7 גולים (ממתי זה מספיק? ועוד לך?) שחלק מהגולים בכלל לא עונים להגדרה שאתה רצית להציג ואז מישהו מציג פה סרטון הרבה יותר רחב על טוני קרוס וזה לא מספיק?

לטוני יש בעיטה מעולה, לא פחות מזה, גם במשאל, גם בימין וגם בלמסור את הכדור לרשת. הבעיה שהוא לא משתמש בזה בריאל, כמו חצי מהשחקנים שבאים לריאל ולא משתמשים בתכונות שלהם.

אני חושב שיש לקרוס את הבלטה האהובה עליו וכשהוא מקבל את הכדור בפס לאחור זה חצי גול(הערה: זה בדרך-כלל יהיה השער של ה-3:0 או 4:0 וכמעט תמיד לא במשחק חשוב). לא ראיתי אותו משתחרר לבעיטה ושולח איזה בומבה. כשיש לו את הנחת להגיע מאחור זה משהו אחר.
פחות או יותר מאז שקרוס הצטרף - סאול החל להתקדם משמעותית באתלטיקו מדריד. לסאול יש פי 2 יותר גולים ממנו עם עונות מרשימות למשל של 9, 6 ו-6 בהתאמה, אני חושב שאין כאן שאלה בכלל[ולגבי מודריץ’ זו עוד יותר אגדה - גם אם חייו תלויים בזה הוא לא יתן גול, פשוט היה לו את הרקורד הזה שכל הגולים שלו בריאל הם מחוץ לרחבה, רקורד שנשבר, ועדיין מדובר על 2-3 שערים בעונה], וזה גם לתפיסתי עניין של תחושה. כשסאול מכין את הרגל אתה כאוהד מרגיש שהולך לקרות משהו. כשקרוס עושה את זה אתה לא מצפה.

ומילה-שתיים שלי לגבי המגנים: רגילון הרבה יותר חזק ומהיר ממיגל טורס לדעתי, ויכול להיות שהוא ‘ייפול’ איפשהו בינו לבין ארבלואה וזה גם בסדר. אני חושב שבהתחשב בנסיבות - עדיין עונה לקטגוריה של ‘צעיר’, מצב הקבוצה ועוד - לא ראינו את המיטב שלו. לא בפריצה וכן-הלאה. הפס האחרון שלו טוב והוא מאוד-מאוד חכם וזה בסדר.

הסרטון הוא סתם דוגמה. בשביל “להוכיח” את הטענות שלי צריך סרטון עם בעיטות רעות אבל לא מייצרים כאלה.

במבחן הסטטיסטיקה ועוד יותר במבחן העין סאול מהווה איום מרחוק פי כמה מטוני קרוס. בשביל זה לא צריך יוטיוב, צריך פשוט לראות משחקי כדורגל ולא להסתמך על “אקסיומות” מדומיינות. בכנות, כמה משחקים של סאול אתה ואחרים כאן ראיתם? כמה משחקים ובעיטות של אריקסן, פיאניץ’, פאייט, זייך? כמה משחקים מלאים אתם רואים של קבוצות שהן לא ריאל מדריד?

נ.ב

עוד דוגמה בשביל הכיף, שלושער מול איטליה מהקיץ האחרון. במשחק אחד ולא בקריירה שלמה.
ובכוונה בחרתי בשחקן שנחשב אפור. אתם רוצים סרטון עם גולים של אסנסיו ובייל או שלגביהם יש הסכמה שהם בועטים ב17 רמות מעל קרוס ומודריץ’? בחיי, אפילו לקאסמירו אני זוכר 5-6 גולים בבעיטות מרחוק. אז גם לו יש בעיטה טובה כי אפשר לייצר מהן קליפ יוטיוב? ציפורי מדריד מגחכות.

יש לדעת לעשות, ויש לעשות.
נשאלת השאלה למה לקרוס אין הרבה גולים מרחוק, האם כי הבעיטה שלו לא טובה, או כי הוא פשוט לא עושה זאת מספיק.
קרוס ומודריץ לטעמי בועטים לא רעים בכלל (לא משהו מטורף, פשוט טובים) אבל לא עושים זאת מספיק.

דוגמה טובה היא ראקיטיץ בברסה, לא בועט הרבה אבל לבחור יש בעיטות לא רעות בכלל.

איזה סאול, סאול שלנו? זה האפור הכי צבעוני שאני מכיר.

(אגב, קראתי שאתלטיקו תאלץ להיפטר ממנו בגלל הסכמים קודמים, מישהו מכיר?)

קרוס בועט טוב ממודריץ’ אבל אין לו את הצעד הראשון, השליטה בכדור ואת הערמומיות של מודריץ’ כדי ליצור לעצמו מספיק סיטואציות לבעיטה. מקסים.
באופן כללי עושה רושם שיש לנו שחקנים שמתמחים או בבעיטה בלבד, או בהשתחררות בלבד. בשביל שייצא מזה גולים צריך די הרבה דיוק וצירופי מקרים.

אם יש משהו ששני הקשרים שלנו(קרוס ומודריץ’) מאכזבים בו מהרגע שדרכו בברנבאו הם האיומים על השער. אפילו קאסמירו מסוכן מהם,והוא קשר גרזן שמעולם לא היה ידוע בזכות יכולתיו ההתקפיות. לא מדובר רק על כיבוש שערים אלא על עצם הכניסות לרחבה/איומים מרחוק. הם כל כך לא פקטור מהבחינה הזו שקבוצות שמכירות את ריאל מדריד לא צריכות אפילו ללחוץ אותם מחוץ לרחבה, וזה משמעותי. שניהם שחקנים שהיו טובים בפרמטר הזה בקבוצות הקודמות שלהם ובנבחרת, וכנראה בגלל שבריאל מדריד הם לא “השחקן המוביל” ,הם לא מעזים בכלל. חבל.
אגב, באותו נושא. דני סבאיוס. במעט שמקבל העונה מוכיח איזה עוול עשה לו זידאן בעונה שעברה. אחד השחקנים היחידים שיש להם עונה סבירה עד טובה(ביחס לציפיות) ואני חושב שראוי ליותר דקות. בטח כשאיסקו נראה כמו שהוא נראה. הוא קשר מאוד רב גוני ומפוצץ פוטנציאל.
נ.ב. על קובציץ נבכה עוד שנים…

מה למה איפה??? סאול הוא אנטאצ’בל!!!
כל המטרופוליטאנו והצוות המקצועי סוגדים לו בגלל הכישרון, הצניעות והעבודה הקשה, וחוץ מזה הוא אתלטי בדם ורוצה לשחק אצלנו כל הקריירה מה גם שעוד עונה, גג שתיים, הוא יהיה אחד הטובים בעולם.

למה בדיוק שנרצה לוותר על אוצר כזה??

קובאצ’יץ’ חוזר זה היה השאלה ללא אפשרות לקנייה אח’'כ, הוא עכשיו מתבשל ויגיע אלינו מושלם

האמת שגם קובאצ’יץ’ לא שחקן של מספרים. יש לו מהירות מסחררת ודריבל פנטסטי אבל בשורה התחתונה הוא לא כובש ולא מבשל. בצ’לסי הוא נאבק על מקום בהרכב מול רוס בארקלי. לקובאצ’יץ’ יש בישול אחד, לבארקלי שלושה שערים ושלושה בישולים למרות שהוא שיחק 120 דקות פחות מהקרואטי.

מקשר אני לאו דווקא מצפה למספרים. קובאציץ אותי אישית גם קצת מאכזב, אבל מאמין בפוטנציאל שלו.
הסיבה שאני אישית אהבתי אותו כל כך היא משום שהיה מדובר בקשר שונה, קשר אשר מצטרף להתקפה ופותח את המשחק התקוע של ריאל עם דריבל קדימה, קשר מהיר שיכול להוביל מתפרצות ולתפוס הגנות לא מוכנות. יחד עם זאת היה מדובר בשחקן שכן עושה הגנה (והגנה לא רעה, שגם תשתפר עם תרגול של מיקום וניסיון, משום שיכולת תיקול והגנה יש לו).
הבעיה שלי עם הקישור הנוכחי שלנו היא שקרוס ומודריץ אותו דבר, לא מספקים מספרים ולא נותנים שום גיוון להתקפה, ובעצם ההרגשה שלי שכל המטרה שלהם על המגרש היא האטת קצב שליטה בכדור והגנה. איסקו בשונה מהם כן נותן יותר אך איטי להחריד, אם כי תמיד טענתי שכ50-50 לצד מודריץ או קרוס זה מקומו.