מחזור 13: הקאמפ-נואו נפרד מפיקה עם 2:0 מול אלמריה (דמבלה, פרנקי)

הסגל למשחק הלפני אחרון לפני פגרת המונדיאל -

כריסטנסן חוזר לסגל!

ממפיס עדיין לא קיבל את הפטור, ונשאר בחוץ יחד עם אראוחו, קסייה ורוברטו.
קונדה מקבל מנוחה ונשאר בחוץ גם הוא.

פיקה יפתח, ככל הנראה, ויוחלף לקראת סיום המשחק.

צ’אבי על פיקה במסיבת העיתונאים לקראת המשחק: “מגיע לפיקה לקבל את כל הכבוד שאפשר, הוא אגדה”. “זה משחק חשוב, אנחנו רוצים להפעיל לחץ על ריאל מדריד אחרי שננצח. כמובן שזו גם הפרידה מג’רארד. מגיע לו את כל השבחים מאוהדי ברצלונה על הקריירה שלו. זה הוא החליט. הוא מרגיש פחות חשוב ופחות שימושי. הייתי שם, זה קורה לכולם. הדבר הנורמלי זה לזוז הצידה. אני מכבד אותו מאוד. יש לו חוזה. הוא מפגין גדלות מרהיבה. אוהדי ברצלונה צריכים לכבד ולהעריך אותו על מה שהוא - אגדה. כמובן שיש מוטיבצייה נוספת לנצח בשביל פיקה”.

“בקיץ שוחחנו וכבר אמרתי לו את הכוונות שלי. זה היה אחד הימים הכי קשים בקריירה שלי. יש לי הערכה גדולה אליו. אבל זה קורה לכולנו. גם אני הייתי שם. זה קשה ככה. גילינו השבוע שהוא רוצה לפרוש. בטח שיש לי אחריות חשובה אבל בדקתי מה הכי טוב לי ולקבוצה. שוב, זה היה קשה. הוא היה חבר לקבוצה שלי במשך שנים, בחדר ההלבשה, אבל ככה זה. אני צריך לקבל החלטות כמה שזה כפוי טובה ולא נעים לקבל החלטות כאלה”. כשנשאל האם פיקה יפתח אמר: “בואו נראה”.

הוא נשאל עד כמה הוא מרגיש אשם - “אני לא יודע אם הייתי הוגן כלפיו אבל בהחלט הייתי ישיר. הוא היה דוגמא לקבוצה, לקפטנים. הוא תמיד משך את העגלה. כששיחק הוא בדרך כלל ניצח והיה תחרותי. הוא היה אמיץ, ווינר, לא מפחד מכלום. הוא אינטיליגנטי. יש לו יכולת אינטלקטואלית גדולה, היה חבר טוב לקבוצה, קפטן טוב. אף אחד לא יכול להטיל בו דופי. אבל זה עניין של כדורגל”. על העתיד: “הוא יכול להיות נשיא המועדון בעתיד או כל דבר שירצה בזכות האישיות, המנהיגות, מה שהוא משדר. יש לו המון יכולת. אם הוא היה נשאר בקבוצה הייתי משתמש בו. מעולם לא עשה פרצוף רע, אין לי שום תלונה. היחסים שלנו אותו דבר כמו בעבר”.

“אני רוצה שוב להדגיש את האישיות שהפגין כבר בגיל 20, ראו עד כמה הוא אמיץ ומבין את המשחק. בלי פיקה אנחנו מאבדים מנהיגות, אישיות. לדעתי הוא אחד הבלמים הטובים בהיסטוריה של ברצלונה. אני לא רוצה לקפח אף אחד, היו גם פויול, מיגלי. הוא אחד מהגדולים גם בהיסטוריה של הכדורגל - בקנבאואר, בארזי, פרדיננד, טרי, הוא לצידם”.

ההרכב במשחק הביתי האחרון של פיקה -

מאטס
אלבה, אלונסו, פיקה, באלדה
פדרי, בוסקטס, פרנקי
פראן, לבנדובסקי, דמבלה

חוץ מהברור מאליו, שזה פיקה, וזה שאני שמח שקונדה בכלל לא בסגל בשביל מנוחה - קצת מוזר לי שאריק לא פותח פה. מוזר וחבל לי.

מעבר אליו, טוב שפראן מקבל הזדמנות, ומול יריבה כזו, אבל גם פאטי צריך הזדמנות כזו, וחבל שהוא לא פותח גם.

ההרכב של אלמריה -

פותחים בהגנה בלי בלמים, עם 3 מגנים שמאליים ושחקן עבר. נקווה לטוב.

ושוב אתה עם פעמיים פדרי במקום דה יונג…

אין לי מושג על מה אתה מדבר

פיקה פותח זה ברור מאליו… ואני מקווה שלא יעלה לנו 3 נקודות.
כמו שהוא נראה השנה, זה אסון מהלך. יהיה לי עצוב אם יעשה בושות לעצמו.

מישהו צריך להגיד את זה - ברצלונה נראית הרבה יותר טוב מאז שלא גומרים את ראפיניה/דמבלה באגף שמאל.

מחצית ראשונה בשליטה מוחלטת מול ההסתגרות של אלמריה, שכל מה שהיה חסר בה הוא מקצה איפוס לפני תחילת המשחק. אם רבע מההזדמנויות של פרנקי, לבנדובסקי, פדרי, דמבלה וכמובן פראן היו נכנסות, היינו כבר בעיצומה של גוליאדה.

סה"כ אחלה, חוץ מהנ"ל.

ועדיין, איכשהו, טר שטגן הציל לנו את התחת מספיגה.

פראן שחקן חכם ועושה הכל טוב, חוץ מהסיומת אם ישפר את זה, יהיה שחקן מעולה.

טוב מתסכל.

לפחות הקהל הגיע

https://twitter.com/barcacentre/status/1588999212796203012

היום אנחנו מקבלים את כל הצדדים של דמבלה צד אחד קוסם בצד השני מטומטם…

אולי, בעוד אלפי שנים, אם נתנהג יפה ונוכיח שאנחנו ראויים, נזכה לחזות בשחקן עם הפרש גדול יותר משל דמבלה בין מוח לכישרון. רק אולי.

אלבה במשחק טוב. כנראה בגלל יריבה אבל שמגיע מגיע…

אלבה במשחק ענק מבחינתו.
גם המסירה על כל המגרש שדמבלה החליט לבזבז הייתה שלו אני חושב.
אלבה עוד לא גמר את הסוס.

אלבה שיחק טוב מאוד גם נגד ויאריאל. הוא היה צריך, ועדיין צריך, את התחרות על ההרכב, אבל יש לו עוד מה לתת לנו.

פאטי 5 דקות על הדשא, ועם 2 החמצות גדולות. מדאיג.

image

איך זה לא מסתיים במניטה אני לא מצליח להבין…

לפעמים המשחק הוא רק תירוץ, לפעמים המשחק הוא באמת נקסט. לפעמים לא חשוב כמה פראן החטיא, או כמה פאטי לא חד. לפעמים לא משנה שטר-שטגן ממשיך להיות מעולה השנה, שאלבה הרשים ושבאלדה מתפתח להיות אחלה מגן, ואפילו מגן ימני. לפעמים גם לא קריטי שדמבלה צריך לתרום את המוח למדע, ויודעים מה? גם לא כזה מהותי עכשיו שיכלנו להבקיע פה שביעייה, שעלינו למקום הראשון (זמנית) ושלא ספגנו (שוב).

הכל מתגמד מול רגע, שעד לפני שבוע חשבנו שאנחנו חצי שנה, לפחות, מהגעתו. הכל נעלם בערפל של אחד מגדולי השחקנים שלבשו את החולצה הזו, ובוודאי אחד מגדולי הסמלים של המועדון הזה.

אולי מחר אכתוב יותר, במקום המתאים, ואולי כמו עם אחרים שעזבו - גם פה לא אמצא את המילים המתאימות. אבל בינתיים?

תודה. פשוט תודה.