מחזור 13: מסיימים בתיקו 3:3 בוויגו (פאטי, בוסקטס, ממפיס)

אני רוצה לרדת הפעם על ריקי פוץ’.
בדיוק האשימו את כל הזקנים בזריקת זין באשכול אחר, ומי שזרק זין במשחק הזה הוא ריקי. כשסלטה לחצה בסוף, רק הוא וממפיס לא עשו הגנה. לממפיס אני יכול לסלוח, הוא החלוץ ושיחק את כל המשחק, אבל ריקי? שחקן טרי, למה שלא יתקוף בלמים של סלטה כשהם עם הכדור? בלי קשר, אחרי 2 בעיטות פזיזות הוא לא עשה כלום בהתקפה.

אני מקווה שצ’אבי יראה את המשחק הזה בהקלטה ויבין שגאבי קשר. במשחק הזה כל מה שהוא עשה זה לעזור למינגסה בהגנה. אפס תרומה להתקפה.

אני חושב שבמחצית הראשונה היה משחק שקול, רק שהבעיטות שלנו נכנסו הפעם ושל היריבה לא. לא שיחקנו יותר טוב מהמשחקים הקודמים. במחצית השניה המצב היחיד שלנו היה מפעולה אישית של פרנקי, ולסלטה היו הרבה מצבים. היינו צריכים להפסיד.

אף אחד לא חושב שמתייבש לנו מסי על הספסל. כל הכעס היה על החוסר שיתוף שלו, בשניה שיתנו לו הזדמנות והוא יסריח את הדשא - מקומו בספסל או מחוצה לו.

עד כדי כך פשוט

התכוונתי לכתוב במחצית (ולא יצא לי) שה3-0 הזה לגמרי משקר ובכלל לא מעיד על משהו חיובי במשחק של בארסה. אז לא כתבתי… אבל המחצית השניה שוחקה… גם בארסה גרועה תיתן שלישיות פה ושם.

רציתי את הנקודות אבל ברגע שנגמר המשחק הבנתי שהמרדף אחרי הטבלה, ההסתכלות על היריבות והציפיה בכל זאת להציל משהו מהעונה הזו רק יפגעו בנו. עדיף לנו לבוא באמת צנועים. אין שום טעם לטפס לשמינית כדי לחטוף שמיניה. אין שום טעם להתקרב לצמרת הטבלה כדי להפסיד. עדיף באמת בלי ציפיות.

הציפיות היחידות שלי, ומצידי שנפסיד ברצף מעכשיו עד מרץ, הן:

1. תנועה בלי כדור
  2. משחק בנגיעה אחת
  3. לחץ על הכדור

לא אכפת לחטוף מאניטות של נאיביות מעכשיו עד 2023. מצידי לאפורטה יכול לצאת לחופשה באיביזה ולא לקנות אף שחקן עד 2024. רק לא לראות עוד פעם את ריקי נייד על מגרש נייח.

הגול של פאטי הכניס בי תקווה היה גם הופעה טובה של ניקו. באופן יחסי זה היה מחצית לא רעה לברצלונה של השנה. אז הפציעות הגיעו. המחצית השניה היתה נוראית.

צריך גם לדבר על היכולת החלשה של טר שטגן. גם אם ההצלה מול דינמו. בעטו לו ארבע פעמים לשער שלוש נכנס.

דימיטרי אתה לא יכול לקחת פנס, ללחוץ עליו בלי סוף, להדליק ולכבות, להדליק ולכבות, להדליק ולכבות ואז לטעון שיש בעיה במגעים…

רוצה להצטרף לדימיטרי. הפוסט הזה עלה לפני כמה שעות בבארסה מאניה:

העיתונאי צ’אבי קמפוס סיפר ברדיו קטאלוניה: ״בדרך חזרה הביתה לאחר אחד ההפסדים האחרונים, פיקה, בוסקטס, סרג׳י רוברטו, ג׳ורדי אלבה וריקי פוץ׳ שיחקו משחקי קופסה וסיפרו בדיחות. לאפורטה בכלל לא אהב את זה והיה מאוכזב״

בעוד הראשונים כבר עשו את שלהם וצריכים לסיים את הקריירה שלהם במועדון, משחקן צעיר כמו ריקי הייתי מצפה להיות פחות שמח ומבודח אחרי הפסדים.

אולי הבעיה לא רק בשחקן הצעיר אלא גם ובמיוחד בשחקנים הותיקים שנותנים לו דוגמה רעה?

איפה כתוב שצריך להתאבל אחרי הפסדים?

סליחה, לא הבנתי.
אני רוצה ששחקן שנכנס בדקה 58 ירדוף אחרי היריבים כשהם עם הכדור. מילא לא תרם כלום בהתקפה, אבל הכעס שלי עליו בגלל שלא עשה הגנה. על זה אני יורד עליו, את האי תרומה בהתקפה הזכרתי כדרך אגב.

הכעס על קומאן היה צודק. הגיע לפוץ’ לקבל צ’אנס, ויותר מאחד. היו משחקים שהוא היה חייב להיכנס.
אבל עכשיו יש מאמן חדש והוא מתחיל לקבל את הדקות. אז בוא נשכח את מה שהיה ונפסיק לדבר עליו כעל קדוש מעונה ונשפוט אותו על מה שהוא מציג על המגרש. בינתיים אני לא רואה איך הוא עוקף את שאר הקשרים בהיררכיה.
כמובן שהוא לא שיחק מספיק כדי לקבוע.

היו שם איזה 10 שחקנים צעירים, אבל רק הוא שיחק עם הגדולים.

תראה, אם זה היה גאבי או ניקו או דה יונג או באלדה, אני מבין. בסופו של יום צריך לראות איפה הייתה הבעיה ולעבור על וידאו לראות מה צריך לשפר.

אבל ריקי? גם אם הוא יבקיע שביעייה במשחק קודם או באימון לפני הוא לא יכנס לדקת משחק גם לא בדקה ה89. כשיהיה מאמן אמיתי לתת לו הזדמנות אני הראשון שאגיד לו לפנות את המקום מחוסר רצינות, עד עתה החוסר רצינות היה של המאמן ולא מצידו של ריקי.

מסכים לחלוטין איתך, אף אחד לא מתייחס אליו בתור קדוש מעונה . שצאבי יגיע ויתחיל לאמן אותו ואם הוא יסריח את המגרש מבחינתי שייזרק ליציע. אם הוא לא יקח את ההזדמנות שלו בשתי ידים עכשיו שצאבי מגיע, אז כנראה שזה לא זה.
אחד הדברים שאני מקווה שצאבי יביא איתו לברצלונה, זה להפסיק עם הרשימות השחורות. שכל שחקן ישפט לפי האיכות שלו ולא בגלל האגו המסריח של המאמן שלו.

נשאר חלוקים על זה. שהוא היה רע במעט שהוא שיחק, ביקרנו אותו מספיק. מה שהגוק המשוגע כתב למעלה (מותר להגיד את השם?) צודק לחלוטין. כל מה שביקשנו זה שהוא יקבל הזדמנות. לא יותר ולא פחות.

אני איתך משה.
כן התייחסו עליו כקדוש מעונה כאן בפורום, במידה רבה של צדק. הוא לא קיבל צ’אנס אצל קומאן גם כשהגיע לו. אני מקווה שאם לא יראה דקות גם אצל צ’אבי, אנשים יבינו שהבעיה אצלו ולא אצל המאמן.

את זה גם אני ביקשתי. הביקורת שלי על המשחק שלו היום.

בינתיים, צרה נוספת:
Sergi did not sub in Coutinho for Ansu because of his poor attitude when called upon.
Sergi Barjuán asked him to come out to warm up, but his reaction was excessively lazy and finally he did not end up entering

אם אתה מרגיש שלא נותנים לך להיות חלק מהקבוצה פשוט תעבור לקבוצה אחרת.

אם זה נכון , אני מקווה שקוטיניו יבלה ביחד עם דמבלה ביציע. ואז זה היה באמת סמילי יותר מ300 מיליון אירו יושבים חסרי תועלת ביחד ביציע.

אני לא יודע איך להגיב לשורה הזו. למה אתה קורא לזה צרה נוספת? וזה לא שאני לא מסכים איתך, סתם מנסה להבין על מה אתה חשבת.

על כל פנים, ראיתי את זה במו עיני ואני שמח שהוא החזיר אותו לספסל.
הדראק הזה קם להתחמם עם שפת גוף של מישהו שלא ירוץ את ה 2000 מ’ במבחן בר-אור. אשכרה תהיתי מה הכושר הגופני שלו בימים אלה כשהיציבה שלו נראית ככה רגע לפני שהוא נכנס למגרש.

אז בהקשר הזה, אם זו צרה שככה סרג’י מתייחס אליו, אז לא. אני שמח שהעיף אותו חזרה לספסל.

אם זו צרה שככה הוא נראה ולא נוכל לעשות עליו בוכטה במכירה… גם ככה לא היו לי ציפיות.

כולם פצועים, אז לאבד עוד שחקן זאת צרה נוספת. אפילו אם זה קוטיניו.
גם אם זה היה לנגלה, הייתי קורה לזה צרה נוספת. עוד מעט נעלה עם כל הסגל של בארסה ב’ .

אי אפשר לאבד שחקן שלא קיים מלכתחילה. קוטיניו מעולם לא חזר מבאיירן ומהפציעה שאחרי. לראייה - משחק הנפל שלו מול ראיו. עם כזו שוטטות חסרת ביטחון, באמת שלא ארגיש ולא אתרגש אם עוד ילד ידלג מעליו ברוטציה, גם אם קוראים לו אבד זנזורי.

את הכסף עליו כבר איבדנו, אבל עם התנהגות כזו? אפשר להרגיש אפילו פחות לא נעים לספסל אותו.

אחרי מכת הפציעות בסוף המחצית + דייגו ארמנדו אספאס כבש את הראשון בתחילת מחצית שניה, כבר היה ברור שזה בדרך ל 3-3…

חייב לציין שריקי פוץ’ פשוט גרוע.
לצד אלמנטים ברורים של יוצא למסיה, יש אלמנטים רבים שלא משקפים את צורת המשחק הנדרשת.
משו ילדותי ולא בוגר בקבלת ההחלטות שלו והדרך בה הוא מגיב לשינויים במגרש. איפה הוא ואיפה גאבי.

המצב מתסכל לאללה, אני כבר מדמיין את צ’אבי מגיע לאימון הראשון על חמור לבן… מתפללים לגאולה.

העצוב בכל הסיטואציה זה שמה שהפתיע בקאמבק של סלטה זה שהובלנו 0-3 במחצית.

משחק מצויין של ניקו, עוד אחד ברזומה של התקופה האחרונה ואני לגמרי בעד לתת לו את מושכות הקישור המרכזי/אחורי יחד עם דה יונג.

בשלושת המשחקים שסרגי’ ניהל הוא אולי לא שינה עולמות אבל בהחלט הראה שאפשר גם אחרת עם אותו סגל, בארסה של קומאן הייתה מנצחת בקייב וכובשת שלישייה לסלטה בחוץ? בספק.

חבל שחצי סגל פצוע וצ’אבי יצטרך להתמודד עם שיקום הקבוצה שחצי קבוצה בשיקום פרטי.

מקום 4 בסכנה וזה צריך להתחיל מהראש, צ’אבי היה מאסטרו המוח וההכנה, נקווה שהוא יהיה כזה על הקווים ויתן לנו נס.

יאללה פגרה

לקח לי איזה יום להירגע, למרות שזה מצחיק ועצוב בו זמנית-כולם ידעו שזה מה שיקרה אחרי הגול הראשון שלהם. כולם. זה מרגיש כמו לראות את ריאל בפיגור, ואז היא מצמקת, ואז יש את ההרגשה שכולם יודעים מה יקרה. רק הפוך.

קודם כל חשוב לציין שנית-ניקו הקשר הכי טוב שלנו. הילד הזה פשוט יודע לעשות הכל, ואני קצת מתאהב בו. אני מקווה שהוא לא ישבור לי את הלב. הוא יודע לעבור שחקנים, הוא יודע להשתמש גוף שלו ולשמור על הכדור, הוא יודע לחטוף כדור, הוא יודע להיכנס לרחבה ולאיים על השער. אני מחכה שזה יתבטא כבר בגולים, אבל אני חד משמעית רואה שם דקו קטן. הלוואי שצ’אבי יראה מה שאני רואה ולא יעצור את ההתקדמות.
גאבי לעומת זאת לא הביא משחק טוב. הוא לא איים על השער, לא ראיתי שהוא ייצר מצב (אולי אני טועה), מאוד סטטי ולא מקדם.

ועכשיו נעבור למה שרע-בוסקטס. לא ייתכן שכל משחק כמעט בוסקטס יעלה לנו גול. לא יתכן שהקפטן שלך משחק כמו ילד חרא שכל מה שאכפת לו זה לכדרר באמצע ולהראות כמה הוא חכם וטכני מכל השאר. זה היה נחמד לפני עשר שנים נגד בנזמה והחבר’ה, והבנו אתה אינטיליגנט ויש לך טכניקה עילאית וזה הפלוס הענק שלך על כל קשר אחורי ביקום. חלאס. הפעם במצב של 3-1 הוא מכדרר באמצע, חוטפים לו את הכדור ועושים 3-2. איפה לעזאזל המוח שלך נמצא, שאתה מכיר את המנטליות של הקבוצה שלך, שאתה יודע כמה אנחנו שברירים וכמה אין כרגע אופציות התקפיות לתת להם את ה3? בשביל מה אתה עם הסרט קפטן, ליופי? תתנהג כמו פאקינג אחד כזה! ואני אפילו לא מצפה ממנו כרגיל להיות במקום הנכון בזמן הנכון. הרי למה שקשר אחורי יבלום בעיטה על קוו הרחבה ולא יתן לשחקן לבעוט כזה חופשי? זה כבר בקשה מוגזמת. הוא לא פשוט “מובל” עם המשחק, לאן שהכדור הולך הוא רץ. אין לו כבר ראייה קדימה לדעת מאיפה המצב המסוכן של היריבה יגיע, לאן צריך לרוץ ומתי בשביל למנוע מצבים כאלה. פשוט ציון 0, עם הגול שלו. אני לא יכול לראות לא אותו ולא את ג’ורדי אלבה על המגרש. שג’ורדי יקח את הבישולים שלו מהמשחק ויעשה הגנה, ושבוסקטס יקח את הגול המזליקי שלו וישים לנו שם קשר אחורי חד, בכושר, שאשכרה רעב להצליח ומשחק עם ראש גדול. כשראיתי את שניהם נשברים אחרי הגול טיפה שמחתי-מקומכם לא פה כבר. צאו לנו מהקבוצה, קיבלתם הזדמנויות להוביל וחירבנתם.

ולא, אני לא מתרגש מהבישולים של אלבה. הוא עושה פוזות לקראת המאמן החדש. הוא יחזור לזרוק אלף זין עוד חודש ולרדת להגנה בריצה קלילה אקסטרה אקסטרה. מה אכפת לו, אנחנו סובלים, הוא מקבל העברה יפה בביט כל חודש.

טר שטגן, אייכה? הגול הראשון עליו חד משמעית. שמעתי שיש דיבורים שניוקאסל רוצה אותו. אם לאפורטה מצליח לקחת את אוננה לפני שאינטר לוקחת אותו בחינם, אני מוכר.