מחזור 14 בליגה הספרדית :: 0-0 מאכזב בסן ממס. אדום לראמוס

אני שונא בנזמה ענק, והיה לו משחק ממש רע היום - אבל לשם שינוי הוא היה פעיל. בד״כ כשהוא נותן משחק רע אז הוא לא עושה כלום, היום לפחות הוא היה נוכח, זה שהפעולות היו זוועה זה משהו אחר. אז עם כל הכבוד למיוראל, החלטה לגיטימית לגמרי לתת לשחקני ההרכב לרוץ, במיוחד שהיו דקות טובות שלנו. היה איזה רגע שהצלם עשה זום על המחליפים שלנו וזה היה מראה די עצוב (נסו עכשיו לדמיין מה יקרה נגד סביליה) - קובא׳ היחיד מבין המחליפים שקרוב איכשהו לרמה שאנחנו רוצים, והוא גם חוזר מפציעה וגם נפל על משחק בו הקישור היה בסדר גמור. מודריץ אפילו היה ממש טוב.

הבעיה היא לא באיבוד נקודות במשחק חוץ נגד בילבאו, הבעיה היא באיזה 9 נקודות מיותרות לגמרי שאיבדנו לפני כן.

הבעיה מתחילה כאשר אנחנו מרוצים משחקני ההתקפה שלנו רק כי היו פעילים…

מסכים 100%, אבל אני חושב שטחנו מספיק מים על הטעויות בקיץ, אני מסתכל נקודתית על המשחק הזה. כשהאלטרנטיבה היא מיוראל, אז כן - אין לי ברירה אלא להיות מרוצה (לא באמת, אבל לצורך הדיון) מבנזמה אם הוא משחק משהו שנראה כמו כדורגל.

מה שנותר בערך לכל אחד מהשחקנים הוא להראות שמגיע לו להיות פה גם בעונה הבאה (הליגה לטעמי אבודה אם כי לא רשמית, ולהערכתי אפילו גביע אלופות הפעם לא ימנע שינויים).

אני רק מקווה שיחתכו במקומות הנכונים. אם בנזמה ישרוד גם את זה…:confused:

אני לא חושב שהסגל שלכם חלש על אף אי אלו בעיות שיש לו בעיקר בעקבות עזיבות של שחקני ספסל משמעותיים. עם זאת, לטעמי עיקר הבעיה של ריאל זה שובע. קשה עד בלתי אפשרי לעורר ניצוץ לקבוצה שבארבע שנים האחרונות לקחה פאקינג 3 גביעי צ’מפיונס!! מהנסיון שלי עם בארסה, זה עובר אחרי שנה, אבל להאשים מצבת סגל וכו’ לא באמת משקף את הבעיה. ותאמינו לי שביכיתי על עונות של מסי שהלכו לפח בגלל שובע, אבל כך בדיוק מטעינים את המצברים לעונה שאחרי.

שום אמבפה, אוגוארו או כל כוכב בסדר גודל כזה לא היה מציל לכם את העונה.

אני לא מסכים עם הגישה הזו של “בסדר היינו אלופי אירופה פעמיים ברצף אז זה ‘נספג’ שהקבוצה תראה ככה העונה”. עם כל הכבוד להישגים והשחיקה המתורצת שאמורה לבוא אחרי, הכתובת הייתה על הקיר ותמיד היינו מדברים על זה בפורום. שום דבר לא היה חדש תחת השמש והטעות הכי גדולה וקריטית של העונה הייתה אי הבאת רכש מתאים.

העונה הזו הייתה צריכה להראות כל כך אחרת שזה מתסכל ברמות. על המשחק אין לי יותר מדי מה להוסיף, אני תמיד צוחק ואומר לאבא שלי שזה לא משנה אם ברצלונה מאבדת נקודות- גם ככה ריאל במצבים האלה לא יודעת לקחת את ההזדמנות בשתי הידיים. עצוב כמה שזה נכון, בלי קשר לכרטיס אדום של ראמוס או החמצה מאוד מקרית וחד פעמית של לא אחר מבנזמה.

סתם מבאס לראות עונה כזו, פשוט עונש לאוהדים ולא הוגן אחד גדול.

אני לא מתרץ, אני פשוט לא מתחזר.
לגבי הכתובת שהיתה על הקיר אחרי הקיץ- באופן אישי, היכולת נגד יונייטד ובארסה סיפקה אותי, ותליתי (מניח שגם אחרים) תקוות באיסקו ואסנסיו, וצריך לומר שגם שניהם בעונה בינונית. כרגע הם לא מתקרבים להיות המסי/ניימאר/דיבאלה שלנו.

אסנסיו ניחא. מנגד איסקו, אני לא מבין למה מישהו חשב שהוא היה האקס פאקטור. מדובר בשחקן מצויין, אבל מספיק זוג עיניים ושנה שנתיים שלוש ומעלה של צפייה בו בשביל להבין שזה לא שחקן עם תכלס; שיעשה קסמים עם הכדור עד מחר אבל חסר לו המחץ והעוד אקסטרה שמבדילים אותו מהשחקן שהוא עכשיו לכוכב. פוטנציאלית אני לא יודע לאן הוא יכול להגיע יותר גבוה מזה וחבל, אני גם חיכיתי אבל זה לא קרוב.

איסקו כל כך רחוק מלהיות הבעיה שלנו. הוא לא שחקן התקפה - יש כאלה מצויינים, בלי מחץ, בשפע בעולם. אין לו את מי להפעיל מלפניו וזה כל הסוד.

כתבתי על זה בפורום לפני כמה שבועות - ריאל מדריד הוא מועדון מזעזע בללמוד מההצלחות של עצמו. מהכשלונות אנחנו בד"כ “מסיקים מסקנות”, שזה אומר ששופכים עליהן כסף ולפעמים זה עובד. אם לא אז תמיד אפשר לפטר את המאמן. מי שחושב שכל דבר חוץ מכישלון קולוסאלי (לא מה שאנחנו רואים כרגע) יביא לשינוי קיצוני בסגל לא ממש שם לב למדיניות החוזים של המועדון.

זה לא עניין של שובע. טוב אולי גם אבל ממש לא רק.
בנזמה לא חלוץ ברמה הזו כבר שנים, בעצם הוא מעולם לא היה.
רונאלדו בדעיכה וזה היה צפוי והעונה הוא לא חלוץ לרמה שלנו.
אני מחזק את דניאל. איסקו לא הבעיה שלנו אך הוא גם לא הפתרון. אנשים הפכו אותו לשחקן התקפה מהטובים בעולם. איסקו לא יוביל את ההתקפה שלנו לעולם לטעמי, הוא כרגע עושה זאת בלית ברירה, לטעמי מקומו נמצא כאחד משלישיית הקישור כאשר בעמדה שלו אני מעדיף שחקן התקפה כמו הזארד לדוגמה, שחקן עם יותר תכלס והרבה יותר מהירות.

מלבד זה יש בעיה טקטית של התאמת שחקנים למערך והיעדר שיטה. אבל חפרתי כבר על כך בפוסטים קודמים אז נחסוך זאת מכם.

וכמובן שגם אין ספסל, אך זה לא היה מציל אותנו כשההרכב הראשון נראה כפי שהוא נראה

איסקו הוא השחקן היחיד שמשחק כדורגל אצלנו, הוא לא צריך להוביל שום דבר כי אנחנו לא בשנת 1995, והוא גם לא יהיה שחקן בסדר הגודל של ניימאר לעולם. יש לנו 3 שחקנים אחרים שאמורים להיות הניימארים של הקבוצה והם פשוט לא נותנים כלום, נתחיל בלהחליף אותם.

בעמדה שלו אני מעדיף שחקן התקפה כמו הזארד לדוגמה, שחקן עם יותר תכלס והרבה יותר מהירות

הזארד לא משחק בעמדה שלו והוא ממש, אבל ממש, לא שחקן עם יותר תאכלס.

ברור. לא טענתי שצאיך להוציא אותו. טענתי שמקומו לטעמי בקישור אחרי שיבוא רכש להתקפה ואז נפטר גם מהשילוב של קרוס ומודריץ.
אגב אתמול הייתה המון תמיכה מקו שני, הפתעה לטובה, אך לא הייתה תמיכה מקו ראשון

גיא, אני לא יודע אם האזרד שחקן עם הרבה יותר תכלס או לא, נטו מהסיבה שהוא נעלם לא מעט, אבל גם איסקו כזה. בשאר הדברים הוא עם יותר תכלס; שוב, תלוי באיזה עמדה מתייחסים לאיסקו: קשר התקפי, מרכזי, או קוסם.

הזארד שחקן גדול ופלורנטינו צריך להתחיל את מהלכי הפיתוי הבלתי חוקיים להבאתו אתמול בבוקר, אבל כל מה שכתבת בהודעה האחרונה שלך נגד איסקו תקף גם לגביו ולמען האמת גם לגבי שאר הכוכבים בעידן שאחרי מסי ורונאלדו. אפילו לניימאר בבארסה היו תקופות ארוכות של נימנום והוא באמת ברמה אחת מעל כל שאר הטוענים לכתר. צריך להתחיל להתרגל לסטנדרט אחר. אוזיל, די מאריה וחאמס הם מהקשרים ההתקפיים הטובים ביותר בעולם בחמש השנים האחרונות ואף אחד מהם לא גילה (או מגלה בהווה) עקביות ודומיננטיות יותר מאיסקו.

אגב אתמול הייתה המון תמיכה מקו שני, הפתעה לטובה, אך לא הייתה תמיכה מקו ראשון

בדומה לאחת ההודעות הקודמות שלך - הבעיה מתחילה כאשר שתי דרדלות של קרוס נחשבות לתמיכה טובה מהקישור. בכל אופן העונה אני מסכים עם מי שטוען שהבעיה הגדולה והדחופה יותר היא בהתקפה. אני לא חושב שהמצב היה חמור כל כך בחלק הקדמי מאז שאני עוקב אחרי הקבוצה. אפילו לצד ראול המשוטט היה תמיד שחקן אחד לפחות שתיפקד, או לפחות איזה ילד פלא על הספסל שאפשר להתלונן למה המאמן לא נותן לו לשחק. גם בדרבי וגם אתמול הקבוצה שיחקה דיי טוב ולא ניצחנו בגלל קארים וכריסטיאנו.

אתמול הייתה הרגשה ששחקנים ברמות מאוד שונות משחקים בקבוצה: תותחים, בסדר, לא משהו וגרוע מאוד עד כדי לא קיים. כמובן יש רק שחקן אחד בקטגוריה האחרונה, וזהו קארים בנזמה שלדעתי גובל בפשע השיבוץ שלו בהרכב.

קרבחאל, מודריץ’ וקאסמירו מבצעים פעולות שהם הרבה מעבר לדרוש מהם, בייחוד הקרואטי. לדעתי אי אפשר לבוא רק בטענות לרונאלדו, כי המערך שלנו הוא למעשה 4-4-1, הוא משחק כשחקן התקפה בודד בתוך ההגנה של בילבאו, כשבנזמה או מתחבא מאחורי שחקנים אחרים, או לא עושה תנועה, או עושה תנועה ומבצע מהלך גרוע… היה מקרה אחד שבנזמה אשכרה עמד מאחורי שחקן ריאל כמה מטרים, כלומר לא היה לו שום ערך בהתקפה הזו…

האמת היא שיש לי גם טענות לאיסקו, שבניגוד לקרוס ומודריץ’ שניסו לאיים מחוץ לרחבה, לא תרם לאיומים לשער יותר מדי, וגם לא עשה הרבה מהלכי קסם…
אני מרגיש שאנחנו אשכרה פרווה בכל מה שקשור לעמדות ההתקפה, יש לנו את רונאלדו, בנזמה, מאיוראל, ו-ואסקס, שתכלס רונאלדו זה שחקן אחד, בנזמה 0 ושני האחרים חצי, כלומר 2 שחקני התקפה בסה"כ יש לנו בהרכב ובספסל.
בייל בכושר זה בדיוק השחקן שחסר לנו השנה, ומה לעשות שבשנה האחרונה הוא לא שיחק יותר מדי…

בעמדות הקישור אנחנו בסדר, הבעיה שאין לנו שחקנים שאוהבים לאיים על השער חוץ מרונאלדו, וזה לא יכול להביא לתארים, ותכלס? כל משחק יש לי את התחושה שגם אם משחקים 180 דקות אנחנו לא כובשים.

גם לא ברמה אחת מתחת, אלא חלוץ דרג 3 במקרה הטוב באירופה.
אני לא בטוח שהוא פותח בהרכב בקבוצות דרג שני באירופה. מתאים לו קבוצה צרפתית כמו סנט אטיין או ליל וכו’.

הולך להיות כיף נגד סביליה בלי קאסמירו ודני. כנראה שנבנה על ה-BBC שיחטפו כדורים.

גיא, אתה באמת טוען הזארד הוא לא יותר תכלס מאיסקו? בניגוד לאיסקו הוא בתפקיד המוציא לפועל בקבוצה שלו. אני אפילו לא נכנס למספרים.

נ.ב לא יודע אם זה הוזכר, אבל מרסלו היה מזעזע אתמול.

אז כדאי שתיכנס למספרים. להגדרה של מוציא לפועל אין משמעות אחרת.
ואני אפילו לא נכנס לזה שבעונה אחת שלמה הזארד החליט לא לשחק כדורגל, out of the blue תרתי משמע.

ולא מסכים גם לגבי מרסלו.

16/17 - איסקו 11 שערים, הזארד 17 - צ׳לסי לא משחקת באירופה
17/18 - איסקו עם 5, הזארד 8

על היציבות שלו אני בגדול מסכים (לכן טענתי שאני לא רוצה אותו אצלנו, כי הוא רך מדי), אבל אין לזה קשר לדיון (וזה גם הרבה באשמת המתורגמן של רובסון)