מחזור 14:: 1:0 בבית בכורה של צ'אבי בדרבי מול התוכים (ממפיס)

שבוע שלם ליד מיטה של אבי בבית חולים, מנסה לפנות זמן להתרגש מהבכורה של צאבי . מתחיל טוב ואז חוזר לסבול. סיפור של החיים שלי.

לגבי בוסקטס אומנם היה לו משחק טוב אתמול אבל אפילו במשחק הזה הוא טעה ואיבד את הכדור וכמעט חירבש לנו את המשחק. אני מצטער אבל זה כבר לא זה. אם לא הינו מול קבוצה דרג ז, הם לא רק שהיו מנצחים אלא גם עושים לנו רמונטדה של שלושה שערים לפחות … תודה לאל שהתוכים הם חרא של קבוצה. הלואי שירדו ליגה גם השנה, כבר במחצית הראשונה הם ניסו לבזבז זמן עם הקרנות שלהם…

לצאבי יש הרבה עבודה, וזה מתחיל בלחשוב על להתחיל לשחק בלי החברים הותיקים שלו.

רפואה שלמה ומהירה לאבא

בוסקטס בעיניי שחקן שנמצא בליגה משלו בקבוצה שלכם. פירגנתי בהודעה קודמת למשחק הלחץ שלכם, והוא בעיניי האחראי הראשי לכך. האינטליגנציה שלו מפחידה. אי אפשר ללחוץ אותו, הוא לא יודע לתת מסירה לא מדוייקת. נכון שהוא איטי יותר אבל עדיין שחקן טופ.

אני מקווה שהם בברצלונה יחתכו אותו ושהם מסכימים איתך משה. אני מחכה כבר הרבה זמן שיפרוש. שחקן כל כך לא מוערך, שתמיד היה בצל של שחקנים אחרים.

לא חושב שתמצא יותר מידי אנשים שמעריכים ומעריצים יותר ממני את בוסי. זה לא קשור למידת ההערכה שלי אליו. בכל הכבוד אליו. מתישהוא מגיע הרגע של כל שחקן לרדת מהבימה המרכזית. אולי הוא יוכל לשחק בתור שחקן מחליף . זה יותר תלוי במה שהוא ירצה או יסכים. אבל להיות הבנאקר המרכזי בהרכב זה כבר יותר מידי.

*ההצלחה שלו בנבחרת רק מגבירה את הטיעון שלי. אין לי ספק בכלל, שאם ספרד היו משחקים שתי משחקים בשבוע (במקרה הטוב) הגיל שלו היה גם משאיר את הסימנים גם שם. אבל שמשחקים משחק אחד כל כמה חודשים אז בוסקטס הישן והנפלא מגיע.

הייתי ממש עם פרפרים והתרגשות לקראת המשחק הראשון של צ’אבי. שעה לפני המשחק כשהתפרסם ההרכב, זה די התרסק לי.

עוד פעם פיקה-אלבה-בוסקטס.
עוד פעם מינגזה.
עוד פעם שלושה קשרים אחוריים.

אז מה נוכחתי על טעותי לטובה?

הוראות טקטיות של מאמן, שיטה ודרך. פשוט וברור. הקישור מבחינת לחץ במחצית הראשונה עבד נפלא, התיאום של ניקו ודה יונג ביציאות קדימה ויצירת אפשרויות מסירה כדי או להכניס כדור, או לסירוגין לרווח הצידה - מעולה. לטעמי הם בילו יותר מדי אפילו בלהיכנס פנימה, ברמה שניהול המשחק ופיזור המסירות במרכז, כמעט נשארו אקסקלוסיבים לבוסקטס. לא בהכרח דבר נוראי, כי אם יש שחקן עם הניסיון והשקט והיכולות לעשות את העבודה הזאת - זה בוסקטס. אבל אני באמת מעדיף את הקשרים יותר דומיננטים בהנעת הכדור, ולהיכנס כשההתקפה דורשת זאת, ולא על אוטומט כל התקפה.

פה זה מוביל לשחקן המרכזי שאני רוצה לדבר עליו פה - ריקי פוץ’. כשהוא לא פתח, ואפילו לא ראיתי אותו מתחמם לקראת הדקה ה-60…כבר הייתי על הגבול של להתחיל לשקול שזה אולי באמת צריך להבין שזה שחקן הייפ תקשורתי שנתקענו עליו ברומנטיות. אבל אז נזכרתי שההייפ לא הגיע מהתקשורת - אלא הגיע מלראות אותו משחק. הדקות שלו לפני החלאה היו שוות את כל ההייפ שהוא קיבל בעקבותיהן. ומה שהחלאה עשה לו במשך השנה וחצי האחרונות, זה פשוט רצח קריירה ואין מספיק מילים כדי להפגין את רמת הבוז והשנאה היוקדת שיש לי לחולירע הזה על מה שהוא עשה לריקי.

כשהוא סוף סוף נכנס, רמת ההיסטריה שלו בפעולות שלו היה כמעט מבחיל לראות. מהר למסור, מהר לעשות איזושהי פעולה חיובית בתקווה, ומהר מאוד ללכת לאיבוד. אז אני, לא שכחתי איך נראה ריקי עם ביטחון כשקיבל דקות רציפות והמסר שלי לצ’אבי זה: פרויקט החזרת ביטחון לקוטיניו לא מעניין לי את טפח שמאל בישבן, מעבר להפוך אותו למכיר במחיר מינימלי - אין לי עניין קצוץ בברזילאי. במקום זה, אני רוצה לראות פרויקט השבת הביטחון לריקי פוץ’. הרווח יהיה הרבה יותר גדול כי זה הקשר מניע הכדור קדימה הטוב ביותר שיש לנו בסגל; צריך רק להחזיר לו את הביטחון ולהחדיר לו איזון במחשבה של האם לחשוב במרחב קדימה או לצדדים. ואין מתאים יותר מצ’אבי למשימה הזאת.

מעבר לזה, אם בקישור צ’אבי הוכיח לי ששיטה והוראות טקטיות הן מעל לאוריינטציה, אז שעם מינגזה - רק התבססתי יותר בדעתי. כזה שחקן טיפש שמקבל קרדיט לא ראוי רק בגלל שגדל בלה מאסיה - מעולם לא ראיתי. באמת, לא מסוגל לראות את המחרב הזה משחק. פעולה חיובית, לא הגנתית ולא התקפית, אין למצוא אצלו. חור הגנתי, חור מוחי בפעולות הגנתיות, הכל מסורבל, הכל מחורבן, כל טעות מסוכנת שאפשר לתאר - הוא יעשה. מעדיף בלוק הגנתי בלי שום יתרון התקפי כמו אראוחו, או ניסוי בבני אדם שמציע ליאור בדמות אריק גארסיה, או ש… בחיאת לא מאמין שהגענו לזה… אפילו רוברטו. רק לא מינגזה. די עם מינגזה. די.

על שאר הביקורת שיש לי, אני ממתן הכל מקבל שזה תהליך טקטי, תהליך מנטלי(מחצית שנייה אהמ אהמ), שזה ערימת פצועים באורך ספר של טולסטוי. כן יצאתי אופטימי שיש סוף סוף מאמן עם חזון, עם הבנה של בארסה ומהותה. יאללה, לקרב על העתיד הכלכלי החשוב של השנים הבאות - בנפיקה.

בחיאת - רק לא מינגזה.

מדויק מדויק מדויק!

אני חושב שעבורכם הדבר החשוב ביותר הוא לתת לצ׳אבי חופש פעולה.
אם האוהדים והתקשורת לא ילחצו עליו להשיג ניצחונות אז היא יוכל לפתח דרך.

הסיבה שטענתי שצ׳אבי הגיע אצליכם חצי עונה מוקדם מידי היא לא רק כספי הפיצויים של קומאן, אלא גם המצב של הקבוצה אליו הוא מגיע.
מצד אחד זה מצב מושלם כדי להיות קוסם עם מטרות וציפיות מאוד נמוכות, מצד שני עם הלחץ של התקשורת זה יכול למנוע ממנו לבנות פרוייקט בשביל אותן תוצאות מיידיות.
זו צריכה להיות מבחינתכם כמו חצי העונה של זידאן כשחזר למועדון. לסלוח על ההפסדים ועל היכולת ולחכות לעונה הבאה כאשר כל משהו טוב שיקרה לכם העונה זה בונוס

כנראה שמעולם לא ראית את אולגר ואת גאברי. מינגסה תותח לידם.
אני מסכים עם רוב הביקורת עליו, אבל אני נגד ניסוים מוזרים. גם רוברטו וגם אראוחו רק חזרו מפציעה וכנראה לא כשירים ל 90 דקות. אם נניח גרסיה מגן אז צריך את לנגלה או את אומטיטי על המגרש. אני כבר מעדיף את מינגסה.
תסבול עוד משחק או שתיים. אחר כך יחזור דסט ותסבול קצת פחות, אחר כך אלבס יוכל לשחק ומאז לא נראה את מינגסה הרבה אני מאמין. אולי כבלם רביעי או חמישי בהיררכיה.

ראיתי את שניהם. סלדתי מאוד משניהם (במיוחד מאולגר, למרות שהוא קולה בנשמה).

מינגזה לא יותר טוב, ופחות חכם.

גם אם רוברטו לא החלים עד הסוף הייתי מעדיף להרים מישהו מהנוער- הוא לא היה פחות טוב באופן מורגש ואולי לפחות זה היה נותן לשחקן עם פוטנציאל למשהו דקות

כשרוברטו היה מגן, גם אז רצית מישהו מהנוער? אז הגיע מינגסה.
אני לא מבין מדוע אתה חושב שיש שם מישהו יותר טוב.
לדעתי אולגר, למרות שהיה קולה אמיתי וגבר גבר באופן כללי, היה השחקן הגרוע ביותר שראיתי בבארסה יחסית לכמות הדקות. גאברי בסוף הקריירה אחרי כל הפציעות לא רחוק משם. מינגסה סתם שחקן, מחליף שלישי-רביעי ל 2 עמדות. התמזל מזלו בגלל הפציעות והוא משחק הרבה.

יומן הקאפיצ’אבי היי ברוכים השבים,
אין 4-4-2 וגם אין כוכבים
הלכתי לייצר תנאי משחק טובים
במקום בו מזמן אזלו המשאבים
חזרתי הבייתה כי נקלעתי לפנטזיה
עליתי מהר למעלה איבדתי גרביטציה
השארתי חור גדול כי טסתי לאסיה
אז התחלתי מחדש מול אירופה. פס…
לאן? לא ידוע, עושה רונדו כל שבוע
המורל מאוד פצוע ובכל זאת “נוע נוע”
מינגסה היה השחקן הכי גרוע
נשאר בהרכב עוד לפחות שבוע
אלבס עוד לא בפנים ודסט פצוע
ממשיך, מחפש, עם גאבי עם אחמייש
מה שבשביל כולם זה אריק בשבילי זה ה"בסט"
יש ניצחון יש דרך, הרבה מזל עברנו עוד טסט
משחק אחרי משחק ליצור מומנטום ונקסט

גאבי מוכשר
ריקי פוץ’ מעורפל
איך ניקו, בכלל?
עדיין אבודים בחלל.

OFF BEAT:
היה קשה לראות את בארסה מחפשת את הזהות שלה. יש דברים שרונדו בכל זאת לא יכול ללמד וזאת התנועה ללא כדור ולקדם את העומק בייצור המצבים בקבוצה. במצבים כאלו רק השחקנים שפחות היו “כבולים” להנעת כדור הצליחו לעשות בפעולות לעומק (שחקני האגפים במשחק). הקישור עוד מתקשה להבין איך לייצר מצבים מהאמצע באופן בו הם שיחקו, אבל אלו קונספטים שקשה להנחיל מהר, ועוד עם חומר שהוא פשוט “זה מה יש”.

אני חייב להחמיא לגאבי. אני מעולם לא הייתי עמוק בהייפ של גאבי, אבל הוא מצליח מידי משחק להוכיח כמה הוא עשוי מחומר אחר, בעיקר ברמה המנטאלית. הוא לא בעמדה שלו, לוחצים אותו כמו משוגע והוא פשוט לא מתרגש. הקבוצה לחלוטין איבדה מהמומנטום ברגע שהוא יצא.

ואם כבר מומנטום, אני לא יודע מה עוד קרה לבארסה שפשוט היא התחילה לאבד ריכוז קצת אחרי הדקה ה-60. אולי זה הרצון לדחוף וסוף סוף להשיג את העוד שער, והייאוש מחוסר היכולת “לגמור משחק”, אבל הקבוצה חייבת להתחשל מנטאלית כדי להתמודד עם מהשעוד צפוי לה.

למרות הנאמר, נראה שיש סוף סוף יד מכוונת, ולא מעט שאיפות. לא הגיוני לקבל הכל תוך שבועיים, אבל לצערי אני לא יודע כמה זה יספיק מול קבוצה טקטית וחדה כמו בנפיקה. אני לא חושב שהם יחמיצו כמו אספניול.

יאללה לגמר מול הפורטוגלים.

נ.ב
מעל הכל בריאות לאבא של משה.

אם היו מרימים מישהו מהנוער למשחק, או שהוא היה גרוע (מינגסה) או שהוא קצת יותר טוב (עם פוטנציאל שיפור)

זה כבר יותר טוב ממישהו שהוא באופן קונסיסטנטי גרוע.

אני שמח מאוד שמינגסה קיבל הזדמנויות שחקן צעיר יותר, ככה מפרידים בין מוץ לתבן, אבל בשלב הזה כבר ברור לאיזו קטגוריה הוא משתייך.

איזה הפסדים?

אתה מודע לזה שזידאן בחצי העונה כשחזר הציג סטטיסטיקה גרועה משל לופטגי וסולרי?
ובכל זאת איש לא רצה שילך ורצו לתת לו המשכיות

אני דווקא בניגוד אליכם לא חושב שמינגסה כזה נוראי, ולדעתי אם הזמן הוא ישתפר. בעונה הראשונה שלו הוא היה סבבה לגמרי, יכול להיות הוא צריך ביטחון ולהתאפס. אני מסכים שהוא לא בשיא שלו, וגם אתמול הייתה לו טעות נוראית שעלתה לנו בגול, אבל אני לא חושב שהוא גרוע כמו שמציירים אותו ודווקא שהוא כן עושה פעולות טובות וכן יש לו משחקים טובים (והיו!) אנשים לא זוקפים זאת לזכותו. לא צריך לשפוט אותו בכזאת חומרה, הוא עוד ילד, הוא יגדל. לדעתי פוטנציאל יש שם.

האמת אני מרוצה מהמשחק, כי במחצית הראשונה ראיתי את כל הדברים שכמה שנים רציתי לראות ולא ראיתי. ברסה משחקת במערך שהיא צריכה לשחק בו, ברסה מאמינה בצעירים שלה ולא מפחדת לזרוק אותם למגרש, בארסה משחקת לחץ גבוה וברסה פתאום נמצאת המון ברחבה! אשכרה הכדור מטייל ברחבה, הוא מצא את הדרך לשם!

אז ככה, לדעתי במשחק לחץ שוב ראינו למה פיקה היה בלם טופ עולמי שנים והוא אנדרייטד עצום בענף, משחק שקט של פיקה שעשה עבודה טובה. גם גרסיה פתאום מובן למה הוא בלם ברסאי קלאסי-הוא מעולה במשחק לחץ והאיטיות שלו לא נחשפת, קשה לראות כמה הוא איטי שכל פעם הוא מתמודד עם החלוץ שלו כאשר הוא לוחץ אותו מאחורה ואין שטחים שהוא צריך לרוץ אליהם עם החלוץ. הוא היה מעולה ועם שופט שפחות מחפש שריקות קלות, הוא היה מחלץ הרבה יותר כדורים בחצי של היריבה. במשחק הלחץ יש חשיבות עצומה לבלמים שלא יורידו את הרגל מהגז ותמיד יהיו שם צמוד לחלוץ שמקבל את הכדור לרגל ואז משחרר את המשחק, הם לא נתנו לראול דה תומאס פעם אחת לשחרר לחץ. שאפו גדול.

ג’ורדי אלבה כרגיל לא עשה כלום, וגם כרגיל היה מצב שבו גאבי היה צריך להיות שם במקומו והבנאדם רץ ריצה קלה ואפילו לא נבהל. בלי למצמץ הוא פשוט רץ ריצה קלה בזמן שגאבי צריך שם לסגור את הקיצוני. זה פשוט מביך, באמת. גם במצב שהכדור פגע בקורה הוא אפילו לא מספיק לעלות לכדור, לנסות לתת פייט. איזה סמרטוט אלוהים.

משהו שהיה ניתן לראות מההתחלה זה את הכניסות של דה יונג לרחבה, כל הזמן הוא בין הבלמים וזאת הוראה ישירה של צ’אבי. זאת תוכנית המשחק בשביל לרווח, כדור לאחד הקשרים שינטוש את ההנעת כדור באמצע ויקבל אותו בין הבלמים שלא יכולים לשמור עליו, ואז כשהוא מקבל את הכדור זה או מול השער או במצב לתת אחורה לשחקן שמתפנה כי הוא מושך אליו שחקן. זה מעולה, אשכרה תוכנית משחק התקפית! ריענון! אני לא חושב שיש לנו באמצע שחקנים שיותר טובים לזה מניקו ודה יונג. גאבי יוצר נהדר, אני בספק כמה הוא מצטרף טוב לרחבה.

ובכל זאת, צריך למצוא משהו רע. היה חסר לי התאכלס במשחק, היה חסר לי סקורר בחלק הקידמי. אולי זה בגלל שהיה לדפאיי משחק לא טוב ממש, אבל היה חסר לי קיצוני שיודע לכבוש. איזה וייה, איזה הנרי, פדרי, איזה ניימאר או פאטי. קיצוני שאשכרה יודע לשים כדור ברשת. ואם לא קיצוני, אז חלוץ. הפנטזיה שלי? קבאני במקום קון. הוא רוצה ללכת, הוא משתלב מעולה בגישה שלו. הוא לוחם, הוא רוצה לטרוף את המגרש, הוא שחקן קבוצתי, הוא ישים את הכדורים ברשת.

אני מסכים עם מה שנכתב פה על פוץ’. הוא צריך לקבל ביטחון. זה לא בהכרח קשור לקוטיניו-גם קוטיניו יכול להיות שחקן מעולה ונכס לקבוצה אם יקבל את הביטחון שלו חזרה. יש לו ברגליים עדיין כישרון עצום. זה לא חייב לבוא אחד על חשבון השני.

מחמאות לילדים, כרגיל. היו טובים, בואו נתקדם משחק משחק. בלי להתלהב יותר מדי ולשים כתרים על הראש. יצאנו עם 3 נקודות ובעיקר עם רוח גבית. יש משהו חדש, וזה באמת נראה פי אלף יותר טוב מקודמיו.

חשבתי שהתכוונת לקדנציה הראשונה.

תודה שביט
סיקור מושלםם