מחזור 14:: 1:0 בבית בכורה של צ'אבי בדרבי מול התוכים (ממפיס)

download

בכנות, לא שתמיד כדרוגל נבחרות עושה לי את זה (חוץ מארגנטינה כמובן), אבל הפעם אני ממש חיכיתי בציפייה שהפגרה הזאת תגמר כדי לראות בגדול לאיפה הרוח נושבת עם כניסתו של צ’אבי הרננדז לעמדת המאמן. יש לציין שצ’אבי נכנס ישר לשבוע מאוד חשוב לברצלונה הנוכחית. זה מתחיל בדרבי מול הפריקוס שכרגע עם אותו מספר נקודות כמונו (17 נקודות עם משחק יותר), ממשיך עם משחק קריטי מאוד נגד בנפיקה בקאמפ, ולקינוח מתארחים אצל הצוללת של אמרי בלה סרמיקה.

אספניול חזרה ללה ליגה, ועד כה מראה יכולת סבירה בהתאם למעמד שלה, שחלק גדול מההצלחה היחסית שלה הייתה לאור ההישארות של שחקנים חשובים כמו אמברבה, דרדר וכמובן RDT. היא מחזיקה גם בשחקני הגנה לא רעים כמו קבררה האורוגוואי, סרג’י גומס, מיודעינו אלייש וידאל וכמובן דייגו לופז שנמצא בעונה מצויינת, ולא מעט בזכותו הקבוצה ספגה רק 13 שערים מתחילת העונה כמו ריאל מדריד ואתלטיקו מדריד כשאספניול עם משחק אחד יותר משתיהן.

אבל בת’כלס אספניול לא בהכרח הסיפור פה. הסיפור הוא הדרך החדשה של ברצלונה בשאיפה לנסות למצוא אופק מקצועי לראשונה מאז הטריפלט ההוא שלאחריו הקבוצה לא הצליחה לייצר משהו חדש. אולי אני עם יותר מידי צפייה למשחק הראשון אצל מאמן שמעולם לא אימן ביבשת, אבל זו תחושה שאני כבר שכחתי שיש לי.

VISCA BARCA!

אני מחכה למשחק בכיליון עיניים, אבל לא באמת מצפה לשינוי דרמתי מיידי. צ’אבי על הקווים זה מרגש, אבל זה עדיין אותו סגל פצוע עם שחקן התקפה אחד זמין .
המשחק מול בנפיקה הרבה יותר חשוב, אז הדבר הראשון שאני רוצה מהדרבי זה שאף אחד לא ייפצע. ניצחון זה רק בונוס. על סגנון יפה אין מה לדבר בינתיים.

לי יש תנינים בבטן כאילו אנחנו משחקי היום גמר צ’מפיונס מול ריאל מדריד. מאז שטיטו ירד מהכס אני מחכה.

ברצלונה - אספניול
כמה סמלי זה שצ’אבי עורך את משחקו הראשון כמאמן ברצלונה, רגע מרגש מאוד לשעצמו - בדרבי נגד אספניול, היריבה אותה פגש הכי הרבה פעמים (36) פרט לריאל מדריד (42). נגדה הוא גם כבש הכי הרבה והפסיד רק פעמיים. הפעם האחרונה הייתה בעונת 2008-09, כשאיבן דה לה פנייה כבש צמד בקאמפ נואו. האם אספניול שעושה עונה לא רעה בכלל כעולה חדשה, גברה כבר 1:2 על ריאל מדריד ומתהדרת בראול דה תומאס המסוכן (שבעה שערי ליגה, יותר מכל אחד אחר בברצלונה), המוזמן הטרי לנבחרת - מסוגלת לקלקל את החגיגה בקאמפ נואו?

‘עידן צ’אבי החל’ (‘ספורט’) ו’זה הזמן למבחן המעשי’ (מארקה) אלה הכותרות הגדולות בספרד. בעיתון המזוהה עם ברצלונה בטוחים שעבדה הצעיר יפתח בחלק הקדמי ואילו במארקה הולכים על קוטיניו. מה שברור הוא שצ’אבי קיבל את הקבוצה עם המון התלהבות וסביר להניח שהקאמפ נואו יראה נוכחות יפה של אוהדים - אך בפער עצום מהצמרת (עשר נקודות פחות מריאל) וגם בסגל חסר - ללא פדרי (שוב), ללא פאטי וללא דמבלה. בארסה, שלא ניצחה כבר ארבעה משחקים ברצף בליגה, רוצה להתחיל להדביק את הפער מהצמרת, לרתום מחדש את אוהדיה ולקבל ביטחון לקראת המשחק החשוב בליגת האלופות באמצע השבוע.

“אני אתן הכל שנעשה את הדברים בצורה טובה. אסור לנו להיכשל, בטח לא מבחינת ערכים. יכול להיות שתהיה הפתעה”, אמר צ’אבי שפנה לאוהדים: “אנחנו צריכים את האנשים שלנו, שיעודדו ויעשו הכל. אנחנו נחזיר”. עוד אמר שממפיס (שישה שערי ליגה) - עושה את ההבדל הן בקבוצה והן בהולנד. “המטרה היא לנצח, אני לא יודע לגבי להילחם על תארים, אנחנו לא בעמדה הכי טובה”. הוא הבטיח כמובן שימוש בשחקני הבית. “איך מתנהלים בהפסדים? אני לא יודע, מקווה שייקח להם הרבה מאוד זמן להגיע. הכי חשוב לנצח מחר. מחר מדובר בדרבי, זה מוסיף. יש מוטיבצייה גדולה. שיחקנו במשחקים האלה מאז שהיינו ילדים ואלה משחקים מיוחדים במיוחד עבור שחקני הבית”. על הימים הראשונים אמר: “מבחינה הגיונית, הפתיע אותי הכישרון שלהם. אהבתי את האינטנסיביות, הקצב, הרצון, כולם מאוד חיוביים ומתרגשים”.

ויסנטה מורנו, מאמן אספניול: “אנחנו רגילים לסבול הרבה, להתגבר על הקושי ואז לשרוד”. המאמן רוצה לשמח את האוהדים והבהיר כי המפתח הוא להציג משחק מצוין, לא פחות. “אנחנו מאמינים בעצמנו אך יש יריבה, איחלתי לצ’אבי בהצלחה החל ממחרתיים”. אספניול במקום ה-11 בפער מבטיח מהקו האדום כשדווקא נגד הגדולות היא נראית קצת יותר טוב. לפני הפגרה רשמה 0:2 על גרנאדה. הקשר ינגל הררה שהצטיין אשתקד בגרנאדה ופתח את העונה באיחור בשל פציעה, עשוי להמשיך ב-11. הרכבים משוערים:

קצת היסטוריה. קצת מספרים: זה יהיה הדרבי ה-210 בכל המסגרות. ברצלונה ניצחה 121 משחקים, 44 ניצחונות לאספניול. בליגה בלבד? ה-0:1 קטן-גדול של לואיס סוארס במחזור ה-35 בעונת 2019-20 היה הניצחון המאה של ברצלונה בדרבי במשחקי הליגה, אל מול 34 הפסדים. בקאמפ נואו השליטה של ברצלונה מוחלטת כמובן עם 68 ניצחונות (69%) לעומת תשעה הפסדים ויחס שערים 72:214. ברצלונה מחזיקה ברצף נהדר של 11 ניצחונות ברית רצופים. שימוב לב לזה - פעמיים 0:4 ברציפות בעונת הפרידה של פפ ואז עם טיטו וילאנובה ז"ל, מאניטה בעונת הטרבל 2014-15 (1:5), מאניטה גם בעונה לאחר מכן (0:5), 1:4 בעונת 2016-17 ו-0:5 בעונת הבכורה של ארנסטו ואלוורדה עם שלושער של ליאו מסי ושערים של ג’רארד פיקה ולואיס סוארס.

תיאור מדויק של מה שעובר עלי.
תודה :red_circle: :large_blue_circle:

הסגל למשחק -

פדרי, דמבלה, דסט, אגוארו, פאטי וברייטווייט - בחוץ.

בפנים - אבדה ואיליאס האחמ"ש. יש מצב גם שאחד מהם יפתח.

נראה לי שאבדה עדיין יפתח בספסל, צ’אבי דיבר לא מעט על הדינמיות של גאבי ועל היכולת שלו בין היתר לשחק באגף. יש לי הרגשה שהוא ילך על זה.

משהו נוסף לחשוב עליו זה על המצב של דמיר, אם בהיעדר כל אופציה טבעית באגף ימין קשר מועדף עליך, כנראה שאתה בדרך החוצה.

הפעם האחרונה שהוזכרו תנינים היה לקראת הקלאביקו של 2019 (ולפניו 2017)

אבל לאיזה אגף? בנבחרת הוא שיחק בשמאל, ורק סרג’י במשחק אחד ניסה אותו בימין וזה לא היה טוב.
אם אבדה יועדף על פני דמיר, באמת אין לדמיר מה לחפש פה. לפחות לא בבארסה הבוגרת כרגע.

ההרכב הראשון של צ’אבי -

איליאס פותח לראשונה בהרכב.

מבחינת שמות, צ’אבי לא משנה יותר מידי, כשחוץ מהילד החדש, השאר די מוכר וידוע. לא שיש לו יותר מידי ברירות.
נראה איך זה יתבטא על המגרש.

8 שחקני לה מסיה בהרכב.
אקומאץ’ שמאלי שישחק בימין, גאבי ימני שישחק בשמאל. נראה אם יחליפו אגפים מדי פעם או לא.
אתלטיקו וסביליה ניצחו ואנחנו כרגע 9 נקודות מהמקום הרביעי.

לא יודע אם זה פסיכולוגי, בקשת לב או ווטאבר, אבל אני כבר רואה ניצני שינוי בקבוצה- וממש כיף לי.
רצים, לוחצים, המשחק הקבוצתי איכשהו מרגיש לי קצת טוב יותר.

ברגע שפאטי יחזור ויהיה עוד מישהו שיודע להכניס את הכדור לשער אני חושב שיכול להיות פה משהו נחמד

יותר טוב מקומאן זו לא מחמאה בעיניי.

הקבוצה משחקת כדורגל, שזה שינוי חיובי, אבל אנחנו נצטרך לראות מה יקרה כשהפצועים יחזרו, והאם צ’אבי ממשיך עם הקרדיט המוגזם לאלבה. הוא היה טוב לפני עשור. מספיק.

זה רק אני או שקוטיניו ניסה להבקיע שער עצמי בכונה בדקה האחרונה? לזרוק אותו ליציע.

לא ציפיתי לכלום מצאבי ואין לי שום טענה. אבל אנחנו פשוט מזעזעים. אני באמת חושב שלליגה האירופאית אנחנו לא טובים מספיק.

עבדה אדיר.

הצוות הרפואי הקודם של ברצלונה לא צריך לקבל עבודה יותר בתחום. פשוט מביך.

שוב מחצית ראשונה טובה ומחצית שניה עם ירידה חדה באינטנסיביות.
אמנם לא שמטנו יתרון 3:0, אבל התוכים בהחלט היו יכולים לצאת מפה עם נקודה או שלוש, בהינתן קצת יותר מזל.

מזל.
הייתה תחושה במהלך האחרון שרק המזל השאיר את התוצאה הזו ואת שלוש הנקודות בבית. ואני תוהה… מזל? הרבה זמן שהקאמפ-נואו לא היה בכאלה אנרגיות מטורפות כמו היום. לפעמים קוראים לאוהדים השחקן ה - 12. היום השחקן ה-12 עשה את העבודה שלו ושמר את השער של הגרמני נקי. אחרת לא מוסבר איך התוכים יצאו עם כל כך הרבה החמצות כשאנחנו היינו מביכים.

ונחזור למחצית הראשונה.
סופסוף ראינו מחץ מברצלונה. נכון, אין שחקני התקפה כשירים שיכולים לעשות את ההבדל. אבל הקישור משחק והכדור נע עם תכלית וקדימה. שחקנים מתמקמים באיזורים מסוכנים, הכדור זז מצד לצד ובארסה יוצאת למתפרצות כשהיריבה מאבדת את הכדור בחצי שלנו.
במחצית הראשונה בארסה הייתה מהירה ונעימה לצפיה. הרבה זמן חיכיתי למשחק הזה, והוא לא איכזב. יש עתיד והוא כאן :slight_smile:

חשוב שצ’אבי יעבוד על האינטנסיביות במחצית השניה, כאמור.
חשוב גם שהקהל ימשיך לתת את הערך המוסף שאפשר לקבל באיצטדיון כמו הקאמפ נואו. אם האיצטדיון יחזור להיות מקדש, הנקודות יחזרו הביתה ביותר משחקים.

ונקודה לגבי ריקי. הוא לא דומה לשחקן שהיה לפני שקומאן בא וייבש אותו. רץ פחות, יוזם פחות, עושה פחות תנועה מסוכנת. אני תוהה אם הייבוש של קומאן פגע לו קשות בביטחון והשכיח ממנו איך לשחק כדורגל, או שהוא סתם נעשה עצל ומסומם מאהבת התקשורת.

על כל פנים, עד לפני שנה וחצי היה לו כדורגל מצויין ברגליים, ואני מקווה שצ’אבי ייתן לו את הכאפה שתחזיר לו את הראש למקום.

בינתיים ניקו וגאבי גורמים לי להשאר אופטימי כך או כך.

ברוך השב מאסטרו :red_circle: :large_blue_circle:

התלהבתי קצת במחצית הראשונה ואז הגיעה המחצית השניה. את המשחק הזה היינו צריכים להפסיד, אספניול הגיעו ליותר מצבים והיו צריכים לשים שלישיה במחצית השניה. הריכוז בהגנה זה משהו כרוני אצלינו.

רק אתה.

איזו בדיחה ה VAR הזה. פנדל ברור על ניקו לא נשרק והפנדל המאוד מפוקפק הזה לא בוטל.
וגם 6 דקות תוספת זמן וצהוב לטר שטגן כאשר דייגו לופז בזבז הרבה יותר זמן במחצית הראשונה והייתה רק דקה תוספת.

היה תוספת מוצדקת. פציעות והביזבוז זמן המטומטם של טר שטגן. שאתה מבזבז כך דקה לפני ה90 השופט זוכר את זה טוב מאוד.

השאלה למה במשחקים שברצלונה מפגרת בהם השופטים לא נותנים את התוספת זמן הזו.

דרך אגב מינגוסה גורם לי להתגעגע לסרגי רוברטו, זה האמת.

לי הוא גורם להתגעגע לאלבס :rofl:

ברצינות, לא מבין מה רוצים ממנו. הוא לא מגן ימני, וגם כבלם הוא שיחק רק כי האלטרנטיבות לא היו בשמיים (או על האדמה לצורך העניין, כשמכת הפציעות סידרה לו את ההזדמנות).

אני אוהב אותו כי הוא נותן את הנשמה, ועבורי הוא כמו אולגר. שחקן בית שיהיה שם כשצריך אותו ולא יעשה פוזות.

אה, נכון, כבר יש לנו אחד כזה… רוברטו. אז זהו שרוברטו כבר לא ילד והוא כן עושה פוזות. היה שחקן הרכב כמה שנים טובות וגמר את הסוס שלו מבחינתי.

יאללה שיגיע ינואר ואלבס ייתן תחרות לדסט על העמדה. אני ממש מקווה שזה יעשה טוב למגן הצעיר ונזכה לעונת פרישה עולצת מדני.

זו היתה הפעם השניה ברצף שקבוצה באה ונתנה לכם הרבה כבוד במחצית הראשונה, אכלה אותה חזק, ואז במחצית השניה החליטה להתעורר על החיים של עצמה ושינתה את המשחק.

עם זאת, אני חושב שיש לכם סיבות להתעודדות. הראשונה היא משחק הלחץ. פשוט שלימות. בנוסף קיבלתם את הטיקי טאקה שלכם בחזרה, ולבסוף נראה שהשחקנים שלכם חזרו לחיות. תמיד כשמגיע מאמן חדש יש עליה זמנית בחשק ובמוטיבציה, אבל הזמן יגיד כמה זה ימשך.

מעדיף את רוברטו. אני לא יכול לסבול את מינגסה- טיפש, איטי, מוסר מזעזע וחמום מוח. אני לא רוצה לראות אותו על המגרש אלא אם אין ברירה