מחזור 14: חוזרים מפיגור בדרך ל-1:3 על סוסיאדד (בנזמה, ואלוורדה ומודריץ')

מבין הכל אבל נדמה לי שלוקחים כאן את היכולת של המגן להגן קצת יותר מדי בקלות דעת. גם מרסלו, מבקיע שלבי הנוקאאוט הגדול, לא בילה את כל הקריירה כבחירה ראשונה של כל מאמן בכל מצב.

גם קונטראו טוב עם הכדור הרבה יותר ממנדי

המצב יותר גרוע מ״הוא אמנם לא מרסלו, אבל…״, הטענה החוזרת כאן.

מצד שני הוא יודע להגן יותר טוב משניהם.

כן, אבל את זה גם ארבלואה עשה. זה בר החלפה בקלות וברור שלא מספיק לקריירה מוצלחת בהרכב של ריאל מדריד.

האמת שארבלואה איכשהו רשם קריירה יפה בספרד, ועדיין אני חושב שאם מדברים על מגנים מוגבלים אז הוא דוגמא הרבה יותר מובהקת לעומת מנדי, שהוא יותר מהיר, יותר חזק ונראה לי שגם מטפל בכדור יותר טוב מארבלואה.

שוב, אני לא בא להגיד פה שמנדי הוא מגן על וגם לא בטוח אם הוא מספיק טוב להרכב שלנו, אבל בנתיים בתפקידו כמגן שמאלי מחליף אני סופר רגוע ויודע שאם מרסלו פצוע או מורחק לפני אתלטיקו/ קלאסיקו אני הרבה פחות דואג מסיטואציה בה תיאו הרננדז/ אורדיוסולה וכו… נכנסים להרכב.

גם אני חושב שהוא אחלה מחליף, וזה בסדר שהוא טוב מתיאו ואודריוסולה כי הוא גם עלה כפול מהם והגיע עם רקורד טוב יותר ובגיל מבוגר יותר. אני מתעכב על הנקודה כי ברור לי שבטעות הבאה שמרסלו יעשה ישובו מעריצי הרגילונים ויאשימו את זידאן שהוא לא נותן למנדי לשחק (כמו גם למיליטאו ויוביץ’ וויניסיוס וכו’). אז לא, זה לא אותה ליגה. מנדי מול מרסלו זה כמו לוקאס מול בייל.

מנדי מול מרסלו בשיאו זה אולי לוקאס מול בייל.
מרסלו של השנתיים האחרונות זה לא אותו מרסלו.
אף אחד לא טוען שעוד עשור נגיד את השם של מנדי לצד מרסלו ורוברטו קרלוס באותה נשימה.
בסופו של דבר אנחנו צריכים שישחקו בהרכב השחקנים הטובים ביותר שיש לנו.
גם אם שחקן מסוים לא מספיק טוב לאידיאל שאנחנו מצפים מריאל מדריד, אך הוא עדיין הבחירה הכי פחות גרועה הוא צריך לשחק.

אגב, אני עדיין מאמין שאתם שופטים את מנדי לחומרה והוא יאכיל פה לא מעט כובעים. אבל זו חצי אמונה וחצי תקווה

תודה לך על עוד הסבר מלומד על משחק הכדורגל. מנדי לא יהיה טוב מספיק בשביל להיות שחקן הרכב קבוע בריאל מדריד גם אחרי שמרסלו יפרוש. הוא פשוט לא מספיק מוכשר.

@Gev
ביום שתבין שהנקודה המשמעותית הזו שגיא מציין היא אינה ווישפול ת’ינקינג או מבוא לנבואה - ייטב לך.

דנו יחד בנושא די והותר, וזכותך לצדד בדעתך, אבל אתה חייב להבין ולהשלים עם זה, פרלאן מנדי הוא שחקן מעולה, מצוין, סופר מוכשר, באמת, אבל כל הנתונים הללו לא הופכים אותו למחליף העתידי של מרסלו ו/או למגן השמאלי הפותח של ריאל בעתיד,

זו לא נבואה שחצנית ויהירה של מי מאיתנו, זו המציאות.

הוא באמת לא מוכשר דיו כדי לאייש את העמדה הזו דרך קבע, ובאמתחתו ליקויים שאינם ברי תיקון.
והאמת? לא אתפלא אם בבוא היום גם כמגן מחליף הוא לא יחזיק מים.
יש דברים בסיסיים בכדורגל, שלאחר זמן מה של צפייה ומעט ניסיון - אתה מבין מה ההשלכות העתידיות שלהן.
המגרעות של מנדי הן עובדה קיימת, שתישאר איתו ואיתנו עד היום בו יימאס לאחד הצדדים.
המחליף של מרסלו הוא לא, ולא יהיה בעתיד.

אני עם גב בעניין הזה. אהיה פרקטי ואגיד שהאגפים שלנו סגורים ל5-6 שנים הקרובות. קרבחל רק בן 27 ואשרף חוזר בעונה הבאה, ויכול לשחק בשני האגפים. חושב שנוכל לרוץ יפה עם השלישייה הזו ולא חייב לחפש את המרסלו החדש.

התקפית, מנדי מהיר בטירוף, חזק, תומך בהזארד באופן סביר ויש לו הרמות טובות והוא הולך ומשתפר בקטע הזה (@KB9, אני זוכר שבימי סרחיו ראמוס כמגן, הדרישה הייתה רק להביא מגן עם מהירות סטייל סלגדו :upside_down_face:)
כנראה הפער בהערכה הוא לגבי הצד ההגנתי. היכולת ההגנתית שלו נלקחת כמובנת מאליה, ונעשו פה השוואות לארבלואה ורגילון. בעיניי הוא נראה ממש חייזר. לבחור יש יכולות גלקטיות בהגנה, מדביק כל חלוץ, שואב כל כדור וחוטף המון. יעני מעביר את הכדור לרגליים שלנו, וזה עושה טוב. מרסלו פשוט זורק זין, ושאר המגינים שאינם מרסלו פשוט יותר סולידיים בהגנה.

מהיר וחזק אלה לא תכונות שקשורות לכדור, הזאר לא יודע על קיומו והוא מרים רע. אין לו שמץ של יצירתיות ויהיה קשה לשתף אותו ב- link-up הקבוצתי, כל הנגיעות הקטנות והחפיפות שמרסלו וקרבחאל (ואלבה ואפילו סמדו) עושים כל המשחק, כי אין לו ראיית משחק או טכניקה מספיק גבוהה.

הסיפור של סרחיו ראמוס הוא דוגמה טובה לטיעון שלי: גם אם אתה פיזי, בעל כושר גופני וקשה לעבור אותך - זה ממש לא מספיק בשביל מגן בקבוצה גדולה. זה כבר אפילו לא עניין של סגנון משחק הגנתי או התקפי: גם באתלטיקו המגינים לאורך השנים היו שחקני התקפה טובים. זה תפקיד שדורש יכולות של קשר יותר מאשר יכולות של בלם.

@KB9

Say no more
ניתן למציאות לעשות את שלה, אם הזמן ניווכח כולם יחדיו.

זכותי לצדד בדעתי אבל אני חייב להבין שדעתי לא נכונה. מובן.
מקבל את דעתכם, ומקווה שנווכח כולנו שאתם טועים (במובן של הלוואי שהוא יצליח לא מתוך רצון שלי לנצח בוויכוח, טוב אולי גם קצת), את שלי אמרתי ומסתבר שאני לא “חסר ההבנה” היחיד שחושב ככה.

גם לדעתי אתם מגזימים עם השיפוט. מנדי, מהמעט שראינו עד כה, מגן (מלשון הגנה) יותר טוב מכל מגן שעבר פה בעשור האחרון. קונטראו, רגילון, תיאו, היינצה וגם ארבלואה. במעט שהראה הוא הגן טוב יותר. גם יותר טוב מראמוס בתחילת הקריירה אגב.

החורים ההגנתיים של מרסלו מאז ומתמיד אילצו בלמים וקשרים להיות דרוכים להתקפות אשר יבואו מאגף שמאל כשהוא עדיין אוסף את התלתלים שלו מרחבת היריב. מגן שמאלי שסוגר הרמטית את האגף ישחרר את השחקנים האחרים שבאזורו קדימה. עם מספיק תיאום עם הקבוצה גם היכולות ההתקפיות ישתפרו. מראדונה הוא לא אבל לא הייתי פוסל כבר מעכשיו את השתלבותו בהרכב של הקבוצה (ובטח לא בסגל).

ההקבלה של מרסלו-מנדי לבייל-לוקאס מעניינת כי למרות הכוכבנות של בייל, לוקאס פעם אחר פעם מועדף על פניו בהרכב וזאת מהסיבה שהכישרון הוא לא היחידי שקובע שם. ככה גם מרסלו מצא את עצמו מחמם את הספסל בכמה וכמה גמרים כשמגנים דרג ז’ כקונטראו עולים בהרכב.

בכלל עם כל האהבה למרסלו, התחלתי לראות כדורגל כבר בשלב הדעיכה של רוברטו קרלוס וההקבלות ביניהם גרמו לי לתהות אם קרלוס באמת היה כזה טוב בשיאו כמו שמספרים. מרסלו שחקן מעולה שעבר כמה רגעים מרגשים שבנו אותו כשחקן גדול. הוא לא עילוי לדעתי והמעמד שלו כחצי-אל בנוי רבות על אותם רגעים גדולים וקצרים, ממש לא רק על סמך היכולת שלו שבוע אחר שבוע.

קונטראו היה בשיאו (הקצר) וורלד קלאס לכל דבר ובטח שחקן טוב ממנדי.

לגבי הפסקה האחרונה, מרסלו הוא שחקן ההתקפה הכי טוב בקבוצה בחמש השנים האחרונות. לא יודע על איזה רגעים קצרים אתה מדבר. חוץ מדני אלבס לא היה מגן-פלימייקר כזה בהיסטוריה של המשחק. אם זה לא עילוי, אני לא יודע מי כן.

מנדי, מהמעט שראינו עד כה, מגן (מלשון הגנה) יותר טוב מכל מגן שעבר פה בעשור האחרון.

יכול מאוד להיות. איך זה קרה? כי קבוצה כמו ריאל מדריד לא בוחרת מגינים לפי ההגדרה הזאת. חוץ מקונטראו כולם הגיעו לסתום חורים ברוטציה או להיות חצי בלמים לפני הפנסיה (היינצה). מגינים מהירים וחזקים שאפשר לתקוע באגף בשביל ללכת מכות יש בשפע בכל העולם. כל בלם מהיר אפשר להזיז הצידה ולסגור את האגף לגמרי. מנדי טוב בזה מאוד, אין ויכוח.

מתנצל על התגובה המאוחרת.

לא הייתי כל-כך נחרץ בעניין. בטח כשמנדי שיחק מעט מאוד עד עכשיו, בקבוצה חדשה ובמדינה חדשה (לראשונה בחייו). התיאום שלו עם ההתקפה ישתפר, הביטחון יעלה ואיתו גם הרמה שהוא מציג, הגם שהוא לא מרסלו.

Karim who? עזוב - Cristiano who?

מרסלו יודע לתרום התקפית בצורה באמת מבריקה אבל לא כל משחק זה קורה, לא תמיד הוא בכושר טוב ומרגיש לי שמיעוט העניין שנוטים ליחס להשפעה שלו על הקבוצה כשחקן הגנה בינוני הוא מעט מוגזם. מי שמשחק בסביבתו נאלץ להיות דרוך מחשש לחורים באופן קבוע ואנחנו מדברים פה על 1/4 שחקני ההגנה שגורם לזה, גם אם אתה מקבל שעם מרסלו זה רק מיקום על הדפים. כמה הסירוס של קרוס גזל מהתרומה ההתקפית שלו כל השנים?

גם מרסלו וקרבחאל לא כוונו להיות מנפצי השלשלאות באגפי ההגנה של ריאל מדריד אבל קרה. לא מרגיש מדיניות מסויימת שכיוונה לשם, מרבית השחקנים ששיחקו במדי ריאל-מדריד כמגנים ב10-15 השנים האחרונות לא מעידים כך.

ההגדרה של מנדי כ"הולך מכות" מנמיכה אותו מאוד. הוא באמת היה מבריק בהגנה עד עכשיו.
לגבי זה שאפשר להזיז בלם ולסגור את האגף, אז קודם כל יהיה מרתק לראות את מנדי כבלם. דבר שני, גם אפשר להזיז שחקן התקפה טוב עם יכולת הגנתית סבירה להיות מגן.

לא מסכים איתך. מאייקון לטעמי היה יותר טוב ודומיננטי משניהם בשיאו.

• חוץ מזה כל מילה בסלע

בשיאו הקצר מאוד יש לציין.

מאייקון אף פעם לא היה מגן-פליימייקר כמו מרסלו, מבחינה טכנית הוא לא היה קרוב למרסלו ואלבס, אבל בשיאו היה מגן ענק. עם כל נתוני הפתיחה של מנדי אבל עם משחק תקפי ברמה הכי גבוהה.