מחזור 14 :: 1-3 על אייבאר

לגבי נגיעת היד, אתם מדברים כאילו מה שקובע זה ההגיון.
יש חוקים , אין בהם הגיון , אבל אלה החוקים והשופטים צריכים לשרוק לפי החוקים האלה.
אם יד נוגעת בכדור, לא משנה מאיזה מרחק, זה פנדל, פרט לכמה מקרים יוצא דופן:
השחקן נופל ונוגע בכדור שלא בכוונה, כמו בתמונה הראשונה של המגיב מעליי.
הכדור ניתז מחלק גוף אחר ואז נוגע ביד.
הכדור פוגע ביד כשהיד לא עושה את הגוף “unnaturally bigger”
יש עוד כמה יוצאי דופן שלא רלוונטיים.
אין שום משמעות ליד צמודה לגוף אם זה מגדיל את הגוף (כמו למשל כששחקן משלב את הידיים מאחורי הגוף אבל כדור פוגע לו במרפק - זה פנדל). אין שום משמעות למרחק הבעיטה ואם יש לשחקן אפשרות למנוע נגיעת היד. אין שום משמעות לכוונה תחילה.

מאז הדיון שהיה פה על בנזמה מול ראול, האיש בכושר שיא.
תעשו טובה ותשדלו להימנע מדיונים כאלה בעתיד :slight_smile:
תאהבו אותו, תשנאו אותו, האיש בגיל 33+ הוא טופ עשר בעולם וזה מרשים.
תזכרו שהכל יחסי בחיים, יש אנשים שם בחוץ וגם פה בפורום שאוהדים קבוצה שהחלוץ המרכזי שלה הוא פאקינג ברינתווט

אף אחד לא נוגע ביד בכוונה. שייפול עם ידיים צמודות, כמו שמצפים פה מראמוס לקפוץ עם ידיים צמודות.

ברור לכולם שיש חוק והוא מטומטם, אבל בשבועות האחרונים באופן גורף שיקול הדעת הוא שונה.

בואו נבדיל בין תנועה טבעית של היד לבין חוסר אחריות.
ראמוס קפץ ואיבד שיווי משקל, טבעי שהיד לא תהיה לגמרי צמודה. אפילו במצב הזה היא הייתה יחסית קרובה לגוף ככל האפשר.
אפילו בתמונה של הגליץ, בגליץ מתוכנן של שחקן שלא נדחף היד לא צריכה להיות שם.
ראמוס קפץ לכדור לצד חלוץ והתנגשו אחד בשני במאבק, במצב כזה אין שום סיכוי לשמור על שיווי משקל בלי הידיים.

בסופו של דבר הקבוצה הטובה יותר ניצחה.

באתרי ברסה הם יכולים לקפוץ עד מחר, אבל מיותר לדבר עליהם שכן אלה לא האוהדי ברסה שנמצאים פה בפורום.
שלא תבינו לא נכון, לגיטימי לדבר על האם פנדל, אבל לעשות כן בלי תאוריות קונספירציה.

אין שום קשר לשטיפת מוח, לא כתבתי שזה פנדל ב 100%. מה שכן לפי החוקה זה פנדל ואתה לא יכול להווכח עם זה.
הנה המקרים בהם השופט לא מחוייב לשרוק לפנדל על נגיעת יד ברחבה

it is not an offence if the ball touches a player’s hand/arm:
directly from the player’s own head or body (including the foot)
directly from the head or body (including the foot) of another player who is close
if the hand/arm is close to the body and does not make the body unnaturally bigger
when a player falls and the hand/arm is between the body and the ground to support the body, but not extended laterally or vertically away from the body

אתה יכול להגיד שהחוקה מיושנת, מטומטמת ומה לא ואני הראשון להסכים, אבל חורה לי הצביעות. כמו שאמרתי אם המצב הפוך כולם פה מתחרפנים שלא שרקו לנו פנדל. אתה יכול להביא אלף דוגמאות עד מחר של פנדלים שנשרקו או לא, אני מבטיח לך שאם מצב כזה קורה לנו לקראת סוף המשחק ובפיגור של שער אף אחד לא מחליק את זה.

צריך להיות ממש תמים כדי לא להבין שהיה פה שינוי גישה בשבועות האחרונים ביחס לנגיעות יד ברחבה, שום קשר לעזרה לריאל מדריד, בארסה או אייבר. עם זאת, אני חושב שהיד של ראמוס אתמול היא פנדל - הכדור היה בדרך לשחקן התקפה מול שוער.

מה זה אומר להחליק את זה? לא מזמן משכו למרסלו בשיער ברחבה. אני לא זוכר מה הייתה התוצאה באותו הרגע, אבל אפשר להניח שהפסדנו אם מרסלו היה בהרכב - וזה עבר בסדר פה. החלטות גבוליות נשרקות לטובתך ונגדך, ומעצבן אותי שמתעכבים רק על החלטות גבוליות לטובתינו. והעניין הוא שזו לכל הפחות החלטה גבולית לאור נגיעות היד שראינו לאחרונה.

אני חושב שבגלל הלקיחת תמונה אנשים מפספסים שזה קורה תוך כדי הירידה מקפיצה לצד השני.
היה כדור גובה שראמוס ניסה להגיע אליו מצד שני, ואז תוך כדי הירידה הוא מעד ונעזר ביד לשיווי משקל.
אם היה מדובר בהגנה רגילה אז זהו חוסר אחריות, אבל במצב הנוכחי זה לגמרי התנועה הטבעית של היד כשכדור בא מצד לצד תוך כדי שאתה באוויר. אם לא היד הוא כנראה היה נופל.

כנראה שהייתי מתלונן אם זה לא היה נשרק לטובתי, אבל בדיוק כמו שדברים דומים לא נשרקו לטובתינו בעבר.

זה מבאס כאשר אין אחידות, אבל פה יחסית ישנה אחידות בתנועת גוף טבעית.

ולא, כדור שפוגע ביד פרוסה סתם ככה זו לא תנועה טבעית. מצב כמו אתמול כן

מה השטויות האלה? במה ויניסיוס אשם שהשחקן אכל את ההטעייה ונפל?
אתה מצטט מהחוקה או מצטט מהדימיון?

אז תשנה את החוקה… מה שהיה אתמול היה פנדל ולא תמצא כמעט אף אחד שיגיד אחרת. קצת מביך אותי בתור צופה של הליגה הספרדית, האמת

חוצמזה התחת הוא הכוח החזק בטבע, אסור לעולם לפקפק בו.

שימו לב להסתייגות,אלא אם כן היד רחוקה מהגוף,כמו במקרה של בילבאו,ככה שהתירוץ של נפל לא תופס פה.

לשנייה לא דברתי על הפנדל בבילבאו. אחד החבר׳ה כתב פה שנגיעת היד הייתה כדור ירוי, אז ציטטתי לו את החוקה. הנגיעת יד בבילבאו היא פנדל וגם נגיעת היד של ראמוס אתמול זה פנדל.

בכל מה שנוגע לVAR בדרך כלל אני מקבל את מה שיחליטו כי כנראה שאני לא בקיא בחוקה במאה אחוז.

הדבר השני שאני עושה זה לחכות לפרשנות של שופט העבר אוליבר אנדוחאר, שמפרשן במארקה.

על היד של קאפה אמר שזה לא פנדל כי היא באה בעקבות נפילה:

באותו משחק אגב, היה אדום לראול גרסיה וטענות לפנדל מצד אתלטיק בילבאו, על זה הוא התייחס שאדום היה, אבל לפני כן קרבחאל דחף את וויליאמס ברחבה ושזה אמור היה להיות פנדל:

לגבי היד של אומטיטי הוא לא התייחס, אבל איטורלדה גונסאלס, עוד שופט עבר, מפרשן ברדיו והוא אומר שזה פנדל.

אבל האירוע של אתמול הכי מרגיז אותי. פשוט כי אף אחד לא יודע מה נכון ומה לא. אוליבר אנדוחאר אומר שהיה פנדל:

אבל איטורלדה אומר שזה לא פנדל מובהק:

משהו ששמעתי כאן (שמעתי כאן ולא במקום מוסמך) זה שבמצבים שהם אינם חד משמעיים פשוט הולכים עם ההחלטה המקורית של השופט.
המצב אתמול לא היה חד משמעי ולכן זה לא היה מספיק כדי לשנות את ההחלטה.

או שכולם פנדל או שכלום לא פנדל,אף אחד מהם לא ניסה לשחק עם הכדור ביד,קאפה החליק בגלל שאכל הטעייה,הקייס שלו הכי חלש לדעתי וזה הכי קרוב לפנדל מהשלושה.(הנפילה לא נגרמה מהתנגשות או מעלייה לכדור גובה ומעידה,הוא פשוט אכל הטעיה).
ראמוס קפץ לכדור גובה וננגח עליו כדור מחצי מטר,מה יכל לעשות?
אומטיטי עמד ברחבה ונבעט עליו כדור תוך כדי שהוא מסובב את הגוף,לדעתי לא פנדל.

אתה לא מבין מה אנחנו אומרים. יש בעיה חמורה בחוקה חד משמעית ויש לעשות בה שינויים מידיים. היום חלוצים נוגחים את הכדור על היד של המגן ודורשים פנדל. החוק מפגר, אבל נכון לימים אלו הנגיעת יד של ראמוס היא פנדל. אתה יכול לפרש את זה איך שבא לך, לצערך אתה לא אופ״א והם הגדירו בחוקה באופן חד משמעית שנגיעת יד כזו היא פנדל, סוף הסיפור.

אבל עובדה שאופא גם עושה עוד דברים. להגיד זו החוקה ובגלל זה אופא טועים זה קצת מצחיק.
הם נתנו הגדרה לשופטים להתחשב במקרים כאלה, מקרים שבעבר לא היו רואים בכלל אז החוקה הכתובה לא התייחסה אליהם.
מסכים שחייבים לטפל במצב שבו אין חוקה, אבל לדעתי זה משהו שישאר בגדר דעה של שופט בסופו של יום

ציטטתי מהזכרון, אבל טעיתי. זה פנדל בגלל

במקרה של ראמוס, זה פנדל לפי החוקה הזאת. מטומטמת ככל שתהיה.

לפי החוקה שציטטו כאן היד של ראמוס היא לא פנדל, בחוקה כתוב שאם זה נבעט או ננגח משחקן יריב ממרחק קצר ואין תנועה לא טבעית של היד והיד קרובה לגוף אז זה לא פנדל, התנועה של היד של ראמוס הייתה טבעית והיד הייתה קרובה יחסית לגוף.

מה שציטטת נוגע ליד תוך כדי נפילה,אין קשר למקרה ראמוס,ציטטתי את זה כדי להראות לך שלפי החוק הגיע לנו פנדל נגד בילבאו כי היד של קאפה הייתה מאוד רחוקה מהגוף.