מחזור 14 :: 1-3 על אייבאר

אבל השופטים בעצמם לא הולכים לפי החוקה,כמו ששמת לב יש פה 3 מקרים של יד ברורה שלא נשרק עליהם פנדל,אז או שהולכים לפי החוקה ושורקים על כל נגיעת יד ברחבה גם אם התוקף פשוט בעט מחצי סנטימטר את הכדור על היד של המגן,או שהולכים לפי שיקול דעת כמו במקרים הנ״ל ושורקים רק לעבירת יד,שזה שונה מאוד מנגיעת יד.
לדעתי מתוך שלושת המקרים,יש פנדל רק במקרה של קאפה,הוא החליק בגלל הטעיה,היד הייתה מאוד רחוקה מהגוף והוא מנע מצב מסוכן (אמנם זה היה ויניסיוס אבל עדיין),אבל אפשר לחיות בשלום גם עם זה.
עבירת יד ברורה זה מה שראמוס עשה מול ולנסיה,זה פנדל 100%.

זה בדיוק מה שרשמתי. הגיע לכם פנדל מול בילבאו.
מה שרשמתי על ראמוס זאת פיסקה חדשה ולא קשורה. היה צריך להישרק פנדל נגדכם על זה.

ברור שיש שיקול דעת לשופט. עפ״י החוקה זה פנדל, וכל מה שאמרתי שאם זה היה קורה הפוך בדקה ה80 בה אנחנו בפיגור 2-1 ויש נגיעת יד כל כך ברורה ברחבה שמגובה ע״י החוקה (טיפשית ככל שתהיה) היינו דורשים פנדל, אבל כמובן שיש פה ״צדיקים״ שטוענים אחרת.

אתה לא צריך לנחש איך הייתה התגובה ההיפוטתית פה. לפני רצף הניצחונות, סבלנו מטעויות שיפוט ולא נשברו פה הכלים. (מרסלו לקח את זה קצת יותר קשה והיסתפר)

במשחקים שהפסדנו והיו טעויות, נראנו חרא וזה היה העיקר. אתמול היינו הרבה יותר טובים מהיריבה ובנזמה יכל לסיים עם שלושער בקלות, ושוב, זה העיקר.

אחדד: הנקודה שלי היא שלפחות בפורום הזה, מקום נטול קונספירציות והזיות, לא לשים זרקור על אירועים שוליים, דבר שיוצר הטייה הסתברותית מטופשת (אני מניח שקומאן לא ידבר במסיבת עיתונאים של ברצלונה על איך התעלמו ממשיכה בשיער של מרסלו או באצבע שתקעו לאסנסיו בעין באחד הגולים של ולנסיה).

לגיטימי להביע דעה לגבי פנדל או לא פנדל, אבל כמו שלא עושים פה עניין על פסיקה נקודתית לרעתנו, לא צריך גם להיפך.

קרה לברצלונה לפני שבוע עם אומטיטי,לא זכור לי שהתלוננתי,או מישהו מפה בכלל,בטח לא הטמטום ששוטף את הרשת כרגע.

ונגד אומטיטי גם?
לראמוס נגחו כדור ליד ממטר,לאומטיטי בעטו כדור על היד ממרחק קצת יותר גדול,מה אתה אומר?

אני אומר שזה פנדל בדיוק כמו היד של ראמוס. אני הבאתי הוכחה חד משמעית למה זה אמור להיות פנדל, השופט וגם שופטי ה var החליטו אחרת וזו זכותם, לא תמיד הולכים לפי החוקה. אני רק אומר (לגביי עצמי) שאם דבר כזה קורה נגדי אני כועס שלא שרקו פנדל לטובת הקבוצה שלי.
זה כמו ששוטר אחד יעצור אותך כי נסעת 5 קמ״ש יותר מהמותר ויתן לך דו״ח ושוטר אחר על 10 קמ״ש יותר ישחרר אותך, יש חוק כלשהו ולא כולם בוחרים לבצע אותו על הסנטימר
פה סיימתי את החלק שלי בדיון על היד של ראמוס.

אני לא זוכר בדיוק מה קרה שם ולא מוצא וידאו של הרגע הזה. אומטיטי בדיוק הסתובב. אם היד עשתה את הגוף יותר גדול, אז כן, גם זה פנדל. אם לא, אז לא.
שים לב שהחוקים לא מדברים על כוונה תחילה, או אם היה לשחקן סיכוי להימנע או לא, לא על מרחק ולא על יד צמודה לגוף. זה מטומטם, זה מרתיח, אבל אלה החוקים.
נתתי דוגמא - שחקן משלב ידיים מאחורי הגוף והכדור פוגע לו במרפק. לפי החוקים , זה פנדל, למרות שברור שהוא ניסה להימנע מכך.

לא קשור למשחק, סתם תהייה כדי לגוון את השיח.
אני חושב שאין מנוס מכך שבשנה שנתיים הקרובות מנדי יעבור לתפקד אצלנו בתור בלם (ויהיה מעולה בכך). זה צעד פשוט מתבקש - יש לו גובה, מהירות, כוח, קריאת משחק לא רעה בכלל, הוא משחק אחראי ושקול, מודע למגבולותיו. עם זאת, הוא שחקן מאוד לא טכני, דבר שאפשר להסתיר בתור בלם, אך פוגע בקבוצה מאוד כשהוא משחק כמגן.

הסגירה שלו בכדור העומק לקראת סוף המשחק הייתה מרהיבה- זה היה מירוץ שראמוס בשלב הזה בקריירה שלו (או באיזשהו שלב) לא היה מצליח לנצח בו. בכלל, אני חושב שאחוז הנצחונות של מנדי במצבי אחד על אחד מרשים מאוד, ונדיר מאוד לראות שחקן עובר אותו.

דעתכם על התיאוריה?

מסכים חלקית, מבחינת נתונים ויכולות הגנתיות הוא לגמרי בלם ופינוי העמדה לשחקן טכני יתרום רבות להתקפה. מצד שני לא חושב שמנדי שחקן אחראי כי הוא יוצר מלא בלגן ובנוסף לא נוח עם הכדור מה שמוביל לאיבודי כדור מסוכנים. בעמדה שצריך בה סדר ותיאום זה חיסרון קריטי. לצד בלם אחראי שמוביל כדור זה יכול לעבוד, לצד וראן זה סכנת נפשות.

גם אם לבלם יש את הטכניקה של מרסלו, אני לא ארצה שהוא יכדרר לי מאחור בשטח קטן תחת לחץ אלא שיעיף את הכדור.
גם וראן וגם ראמוס לא יעשו דריבל על שטח קטן ולא יתנו לעצמם להגיע ללחץ שמגינים מגיעים אליו כי זה לא שווה את הסיכון, ולא משנה כמה השליטה שלהם תהיה עדיפה על של מנדי.

אם יש בלם עם היכולות ההגנתיות של מנדי ושליטה עדיפה בכדור אז נהדר, אבל בכל אופן לדעתי זה מעבר עמדה שיעלה את ערכו, גם אם בשביל הישארות וגם אם בשביל מעבר.

זה לא רק דריבל ואתה כן תרצה שהשחקן יידע לכדרר. תחשוב כמה פעמים אנחנו נדחקים בפינה ליד הקרן. זה ההבדל בין לצאת להתקפה, לפעמים מתפרצת, לבין לאבד את הכדור ליריבה ולהזמין אותה לתקוף.

זאת הגדולה של ראמוס ומרסלו מול הפאניקה של ואראן ואלוהי הפאניקה בזמנו, אלביול.

גם משחק הראש שלו כנראה לא מספיק טוב בשביל בלם

ברור שאעדיף. אבל אלה תכונות שארצה יותר ממגן.
אם היית שואל אותי איפה לשים את השחקן הפחות טכני אני אגיד לך בעמדת המגן.
באידיאל? נמצא לנו קרבאחל לאגף שמאל ואיזה 2 ראמוסים צעירים להגנה, אבל בפועל יש לנו את וראן ויש את מנדי, ואני חושב שאותו מנדי מתאים יותר להיות בלם ממגן.
למה בכלל?
אם השתמע שאני מעדיף את מנדי בלם על חשבון מישהו עם יכולת טכנית אז כלל וכלל לא

בלם יכול להיות מגן טוב, קשר אחורי יכול להיות בלם, ובלם יכול להיות קשר אחורי, אבל מגן קשה מאוד להפוך לבלם, יהיה לו מאוד קשה להתרגל לשינוי בעמדה וזה שאין קו בצד אחד שלו יגרום לו לבעיות מיקום קשות.

ובכל מקרה מנדי זה השחקן האחרון שאני הייתי בוחר להיות בלם, הטכניקה המאוד מאוד מאוד מאוד מאוד לקויה שלו תגרום להמון בעיות ואי אפשר יהיה להניע כדור ולתהחיל התקפות מסודרות מאחור.

לא כי הטכניקה העילאית של מר רפאל ואראן.

באופן כללי אם יש איזשהי בעיה עם העברתו של מנדי לבלמות זה עניינים טקטיים יותר, הבנת משחק וכו’ ואולי משחק ראש (שלא ברור כרגע איך הוא). מבחינת טכניקה, לא חושב שיש שם אישיו גדול. מבחינת יכולות פיזיות ואחד על אחד, הוא נולד לתפקיד.

מבחינת טכניקה יש אישיו ענקי, וראן הוא אחד הבלמים הכי טובים בעולם ועניין הטכניקה מכשילה אותן שוב ושוב, מנדי זה מגן שמאלי עם טכניקה עוד פחות טובה מוראן.

וכפי שכבר ציינתי מגן שהופך לבלם טוב זה נדיר, חוץ ממלדיני לא מכיר מישהו אחר.

ראמוס ומאלדיני, אולי שני הבלמים הגדולים בתולדות המשחק, הם מגנים שעברו הסבה ויש עוד הרבה. זה בלי קשר למנדי שלדעתי לא מתאים להיות בלם( או לכדורגל בכלל לצורך העניין).

ראמוס הוא בלם ששיחק מגן בתחילת דרכו בריאל ואז חזר לתפקידו המקורי.

כולם מדברים על ההצגה של אסנסיו.
מצטיין המשחק
היחיד שקיבל 3 כוכבים בציונים של המארקה

אני חושב שאנשים קצת הגזימו.
הוא שיחק טוב, הוא סוף סוף עקף אותי בטבלת הבישולים של הליגה, אבל בואו לא ניסחף…
מלבד העקב והבישול מה הוא כבר עשה?
כלומר, שיחק טוב בהחלט, אבל מפה ועד הצגה? לא צריך להיסחף, אפשר לחשוב בטעות שהוא שם שלושער נגד ברסה.

מה שכן, הוא הראה שמגיעות לו יותר דקות, אולי דווקא בצד שמאל אם הזאר ימשיך להיות פצוע.

בכל אופן אני עדיין בדעה שהוא צריך להיות קשר (אם כבר בשינויי עמדות לשחקנים עסקינן), הוא לא מספיק תכלס או מהיר לאגף על אף הבישול. הוא יתאים שם אם נחליט לעבור ל442 קלאסי עם 2 חלוצים, אבל אני לא חושב שזידאן זוכר שיש לנו יותר מחלוץ אחד (שבנתיים מצדיק כל דקה בהרכב אגב)