מחזור 14: חוזרים מהפגרה עם 1:4 מצוין על גרנאדה בחוץ| אסנסיו, נאצ'ו, ויניסיוס ומנדי

לקראת גרנאדה| אחרי פגרת הנבחרות שעברה בשלום וכשהיא בכושר טוב - ריאל רוצה להתחיל את מרתון המשחקים המטורף שלה עם ניצחון מחר בגרנאדה נגד היריבה מהתחתית (ראשון, 17:15). רודריגו חוזר, הזאר ייעדר. אנצ’לוטי יעשה רוטציות? הכל לקראת המשחק - כאן

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק כשעברה בשלום את וירוס פיפ"א וניצחה בחמישה מששת משחקיה לפניכן. אולם, שלושת הניצחונות האחרונים היו דחוקים, כולם 1:2, והמשחק נגד ראיו שהיה צריך להיגמר למשל 0:4 – כמעט ברח מהידיים, לולא הצלה של טוני קרוס מקו השער. על כן, קרלו אנצ’לוטי לא יכול להיות רגוע לקראת המרתון הזה של שבעה משחקים תוך שלושה שבועות, או אם תרצו “חודש קדחני” שמתחיל עכשיו – מה-21 בנובמבר ועד ה-22 בדצמבר. התוצאות הושגו, הביטחון השתפר וכעת הגיע הזמן לכדורגל. “אנחנו מציגים דינמיקה טובה ונמצאים בדרך הנכונה”, הבהיר. “אנחנו רגילים לעניין פגרת הנבחרות, עומדים בפני תקופה מאתגרת וקשה. עלינו להיות טובים פיזית ונפשית, אני בטוח שנצליח עד חג המולד”, אמר, לפני שתקף את עומס המשחקים: “הדינמיקה הנוכחית לא טובה. זה חייב להשתנות בצורה משמעותית, מספר המשחקים גדול מדי”.

האיטלקי יודע שהוא חייב לבצע רוטציות כדי לעמוס בעומס (במשחקים האחרונים הוא השתמש במספר נמוך של שחקנים) - מה שהכשיל אותו בשתי העונות שלו בפרק א’ במועדון שהסתיימו בלי התואר המקומי, והקבוצה צריכה להיות מסוגלת לגמור משחקים. האפשרות שתמיד עולה היא אדוארדו קמאבינגה במקום לוקה מודריץ’ לדוגמא. דני קרבחאל רשם משחק אחד במדי ספרד ונגד שבדיה נח, בעוד פרלאן מנדי שעבר שבוע לא פשוט (עם השמועות שעיתונאי הפיץ עליו) - לא חלק מנבחרת צרפת. מול גרנאדה ניצח אנצ’לוטי בכל ארבעת המשחקים בין 2013 ל-2015, עם יחס שערים 1:16 וקשה לשכוח את התשיעייה האדירה ב-2015 אם כי זה קרה בברנבאו.

מעבר לרצון להמשיך לנצח ולהשתלט, אולי, על הפסגה, ריאל עדיין מחפשת ניצוץ למעט בנזמה (שוב הפגיז בפגרת הנבחרות) ו-ויניסיוס ג’וניור שכידרר בנבחרת אבל לא הצליח לכבוש בקלאסיקו. האם יהיה זה שוב רודריגו ששב מפציעה? ההנחות הן דווקא שלא. הציפייה היא שמרקו אסנסיו שהיה טוב נגד ראיו ואף בישל – ימשיך בהרכב כדי לצבור מומנטום. אדן הזאר הפתיע אפילו את עצמו כשהגיע לוולדבבאס ביום החופש שלו, אבל מבול השאלות נחסך כשקרלו הכריז שלא ישחק מחר. “הזאר הוא כמו כל השחקנים שלא משחקים – הוא עצוב. הייתי כועס עליו למען האמת אם הוא היה מרוצה. מחר הוא לא ישחק בשל דלקת בקיבה”. אנצ’לוטי מרוצה מכך שרודריגו חוזר לעניינים. מרבית מסיבת העיתונאים עסקה בבייל, לגביו התפתח דיון ארוך בתקשורת על תקופתו במועדון. “הוא רוצה לשחק בריאל, זה מה שאני רואה. הוא יודע שכדי לשחק בנבחרת הוא צריך להיות טוב בקבוצה, נקווה שיחזור במהירות כי הוא חשוב”. האמת שההתעסקות בי היא בזבוז זמן שכן הוא לא שיחק מאז מחזור הליגה השלישי.

מריאנו התאושש וזמין - ממש הזמר במסיכה, כך שהוא יעמיק את האפשרויות על הספסל. דני סבאיוס עדיין לא, וגם לא פדה ואלוורדה. הקשר האורווגוואי שנעדר מאז הקלאסיקו בו נפצע – לא יחזור בזמן. אנצ’לוטי בנה על האורוגוואי ורצה לשלבו כדי שיוריד חלודה לקראת המשחקים הקשים יותר החודש, אך זה לא יקרה. למעשה, הפציעה שוב עצרה את פדה (ממש כמו בעונה שעברה) שרשם 84% מהדקות ב-12 המשחקים הראשונים העונה ופתח בעשרת הראשונים. “הוא מתקדם ואני מעריך שיוכל לשחק תוך שבוע”, הבהיר המאמן, כלומר אולי נגד שריף. נזכיר לכם שריאל היא קבוצת החוץ הטובה בליגה עם 16 נקודות מתוך 21 ו-15 שערי זכות.

LaLiga anuncia las fechas de los partidos aplazados por el Virus CONMEBOL

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב גרנאדה?

גרנאדה לא תישכח זמן רב את העונה שעברה, 2021-22 כשלראשונה בתולדותיה השתתפה באירופה והגיעה עד לרבע גמר הליגה האירופית כשהיא מדיחה את נאפולי. היא גם שילבה עונת ליגה טובה והגיעה למקום התשיעי. אך בכדורגל הדברים חולפים מהר, המאמן המנצח עזב ורוברטו מורנו, ששימש כמאמן זמני בנבחרת ספרד – הגיע למצב לא קל כשאיבדה חלק משחקני המפתח וחווה ירידת מתח. גרנאדה פתחה את העונה מזעזע אך התייצבה, אם כי יצאה לפגרת הנבחרות בתחושה מרירה. אחרי תקופה נהדרת של ארבעה משחקים ללא הפסד ו-8 נקודות מתוך 12 – היא נכנעה 2:0 בחוץ לאספניול. הקבוצה, שאת ניצחון הבכורה שלה רשמה רק במחזור השמיני עם 0:1 על סביליה - מדורגת במקום ה-17, עם אותו מספר נקודות כמו של אלצ’ה שמתחת לקו האדום. אולם, אסור לזלזל בגרנאדה שמקשה דווקא על הגדולות. היא כמעט ניצחה בקאמפ נואו אך ספגה שוויון בדקה האחרונה, ואת העונה היא פתחה עם 0:0 בוויאריאל.

הקבוצה איבדה בקיץ את רוברטו סולדאדו (וגם את הקשר ינגל הררה שהצטיין) וסקורר בולט אחר, חורחה מולינה הוותיק (39), לא עומד בקצב של העונה שעברה ויש באמתחתו שער בודד העונה, אם כי פח בהרכב רק פעמיים ויש לו 386 דקות בלבד. עם כל זה מנסה מורנו להתמודד. “טירון במאבקים הקשים”, נכתב ב-AS על המאמן שכל חייו חיכה לצ’אנס בליגה הבכירה – וגרנאדה הימרה עליו. “זה משחק עצום נגד אחת הקבוצות הטובות בעולם. אנחנו מתכוננים במטרה לנצח - לאוהדים, למועדון, כדי שנהיה מקצוענים. יש להם מעט חולשות”, אמר. “כמובן שזה מרגש לפגוש לראשונה את ריאל שהיא קבוצה היסטורית כמאמן ראשי אך אם נחשיב את הפעמים בהן הייתי כחלק מצוות האימון הרי שזו פעם עשירית”, אמר והחמיא לאנצ’לוטי". המאמן הבהיר כי יעלה עם ההרכב החזק ביותר שלו כי רוטציה נגד ריאל לא תבטיח לו נקודות בערב אחר. “אני לא אוהב את הסטטיסטיקה של התוצאות וצריך לשבור אותה. לעתים יש מקרים חריגים שריאל מפסידה”, הוא אומר, ומתייחס לכך שגרנאדה לא ניצחה את ריאל בכל 12 המשחקים האחרונים (מאז 2013).

העונה הזו כפי שהבנתם גרנאדה הרחק משיאה, בביתה יש לה חמש נקודות בלבד מתוך 15. אשתקד היו לה תשעה ניצחונות (גברה על סביליה למשל), אם כי ניצחון היא שלה היה דווקא בקאמפ נואו. המאמן מבקש את דחיפת הקהל ולא מתרגש משריקות הבוז: “אני מתמקד בעצמי, האצטדיון יהיה מלא. הלוואי שהקבוצה תצליח והאוהדים יהיו מרוצים ויוכלו לחגוג את תוצאת המשחק”. החלוץ לואיס סוארס שהרשית שלוש פעמים העונה, הוא מלך שערי הקבוצה והשני במספר הדקות וישמור על מקומו בחוד, בעוד לגבי מולינה הוותיק ישנה התלבטות. קרלוס באקה שהגיע הקיץ ולא ממש השתלב (436 דקות - ולא כבש), מחכה גם כן לצ’אנס נוסף. הוא כבר כבש נגד ריאל לא פעם בעבר. הקשר לואיס מילה שנעדר מהמשחק האחרון נגד אספניול בשל פציעה בברך, ימשיך להיעדר ומדובר במכה שכן הוא אחד החשובים בקבוצה ואף תרם השנה שער ושני בישולים. גם הבלם דומינגוס דוארטה בחוץ. הקשר אנחל מונטורו בן ה-33 שהתאמן לבדו בחלק מהזמן השבוע אמור להיות כשיר.

לואיס מקסימיאנו, השוער שהושאל הקיץ מספורטינג וירש את מקומו של רוי סילבה, יהיה במוקד ואולי יצטרך לעבוד קשה. הוא שמר שלוש פעמים על שער נקי בתשעת משחקיו וספג עשרה שערים. “אני לא מתכונן בצורה אחרת למשחק נגד ריאל. כל השחקנים שלה טובים. בנזמה ו-ויניסיוס לא מפחידים. זה כיף לפגוש שחקנים ברמה עולמית ומהווה אתגר”, הוא אומר. “כל משחק הוא חשוב. אני תמיד עוזב את המגרש עצוב אם לא שיחקתי טוב. לא התחלנו טוב את העונה אבל אנחנו רוצים להמשיך להשתפר ולצמוח, כעת אנחנו טובים יותר. חזרנו להוטים ועם ראש צלול אחרי הפגרה”. רובן רוצ’ינה שחזר למועדון אחרי חמש שנים בגלות ומסוגל לספק רגע גדול עם רגל שמאל הנהדרת, אופטימי: “כבר ניצחתי את ריאל לא פעם עם לבאנטה. איך מנצחים אותם? כמו כל קבוצה גדולה אחרת. היה לנו לא פשוט נגד סביליה ועשינו את זה. סביר להניח שנגיע לפחות מצבים ונצטרך להצליח יותר”.

Jorge Molina pidió perdón por su gol ante su exequipo, el Getafe.

חורחה מולינה. לא בולט כמו אשתקד

גרנאדה - הרכב משוער: לואיס מקסימיאנו| סנטיאגו אריאס, חרמן סאנצ’ס, לואיס אברהם, נווה| רובן רוצ’ינה, אנחל מונטורו, מקסים גונאלון, דרווין מצ’יס| לואיס סוארס וקרלוס באקה

היסטוריה ומפגשי עבר:

נדיר היה לראות את ריאל מדריד כובשת רביעייה בשנה שעברה. אחת מהן הייתה במחזור ה-36 במשחק החוץ בגרנאדה, שנפתח נהדר עם בישול מבריק של הילד מיגל גוטיירס למודריץ’ (17). אפילו אודריוסולה הבקיע, הבטיח את הניצחון ובנזמה קבע את התוצאה הסופית דקה אחריו. גם רודריגו עלה על הלוח ממש על סף ההפסקה. הניצחון אשתקד, השישי ברציפות של ריאל בגרנאדה – הרצף הטוב ביותר שלה במפגשים אלה – הוא השני הגדול ביותר, כי היו גם שתי רביעיות ‘נקיות’ -0:4 בעונת הדאבל המטורפת כשחאמס סגר עניין עם צמד תוך 11 דקות ומוראטה הבקיע פעמיים גם הוא, רביעייה ב-35 דקות; וכן 0:4 בעונת 2014-15 כשריאל של אנצ’לוטי הייתה באמת מפלצת כדורגל. חאמס כיכב עם צמד, אחד מהם בהקפצה נפלאה מהאוויר - שער שקשה לשכוח. גם רונאלדו וקארים הבקיעו. ניצחונות דחוקים גם היו – 0:1 בעונת הדסימה, עם שער של בנזמה, וגם 1:2 ב-2015-16 כשמדוריץ’ כובש את שערו הכי יפה בלבן, שער ניצחון בבעיטה אדירה – בדקה ה-85.

Granada 1-4 Real Madrid: result, summary, goals | LaLiga - AS.com

למעשה, הפעם האחרונה בה ריאל לא ניצחה בגרנאדה הייתה בעונת 2012/13 בה לפרקים הכל הלך לקבוצה שלנו הפוך. כריסטיאנו חסר המזל כבש שער עצמי הזוי והיריבה ניצחה 1:0 במחזור ה-22 (זוכרים מה קרה במשחק נגדה בסיבוב הראשון?). לריאל כן הייתה מעין בצורת, של חמישה משחקים ללא ניצחון, בין סוף שנות ה-60 לתחילת שנות ה-70 וגרנאדה ניצחה גם פעמיים ברציפות. ואז ריאל השיגה 1:2 ב-1972-73 וחזרה לתלם. המאזן ב-25 המשחקים בהם ריאל היא האורחת עומד על 14 ניצחונות לריאל (56%), שש תוצאות תיקו (24%) ועוד חמישה ניצחונות לגרנאדה (20%), יחס שערים 27:45 לריאל. ב-1959/60 זה נגמר ב-3:4 דרמטי לריאל בזכות שער עצמי מאוחר, כשיתרון כפול בתום תשע דקות כמעט הלך לאיבוד. המאזן ב-50 משחקי הליגה עומד על 6:36 לריאל בניצחונות.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד גרנאדה:

שער המארקה: “להתקפה” – ריאל מדריד משפרת את המספרים שלה מהעונה שעברה"| אזכורים לכך שאדן הזאר ייעדר בשל קלקול קיבה| בפריויו נכתב: “ללא הזאר” – ריאל מבקרת בגרנאדה ללא הזאר, מה שמגביר את השמועות שעתידו הקרוב הרחק מהמועדון – חופשת מחלה ברגע משמעותי. גם בייל ייעדר – תפוח האדמה הלוהט השני של המועדון ואנצ’לוטי. נכתב כי גרנאדה מתחזקת לאחר הפגרה וחוזרים להרכב שחקנים משמעותיים. וההרכב שלנו? אסנסיו ימשיך בצד ימין, ואין הפתעות מיוחדות.

שער ה-AS: “סופת בנזמה” – נכתב על כך שהצרפתי המשיך לשחק ולכבוש גם בפגרת הנבחרות והוא נמצא בעונת חייו. נספר לכם שגרנאדה היא הקבוצה מולה יש לו את הרקורד הטוב בקריירה - 14 שערים ב-16 משחקים בלבד!| אזכורים לאסיפה אמש ולציטוט של פלורנטינו: “צריך להזכיר לכולם מי זו ריאל מדריד”. בהקשר האסיפה, פרדריך הרמל החמיא בטור דעה: “למדריד יש זיכרון” – בניגוד לאמירה השחיקה בכדורגל - כשהוא מדבר על הכבוד היחסי אותו חלקו לזידאן, ראמוס ו-ואראן שזכו לתשואות.

בפריויו באתר נכתב שקארים מפחיד את גרנאדה. החלוץ הצרפתי נמצא בכושר שיא וכבש 19 שערים בשלושה חודשים וחצי, שלושת האחרונים עבור צרפת. 12 הפסדים ברציפות של המארחים מול ריאל מדריד. עוד נכתב על היריבה שהיא מתחילה להתאושש מ"האבל" על עזיבת מאמנה הקודם. כמובן ששלוש התוצאות הטובות שלה גם בהתחל היו נגד ויאריאל, ולנסיה ובארסה**.** מאוחר יותר היא גם ניצחה את סביליה. אזהרה למדריד. הרכבים? ייתכן שלוקאס יפתח בכנף ימין.

ב-AS מפארים את הצמד-חמד בנזמה ו-ויניסיוס שהרשימו גם במדי הנבחרות. בינתיים קשה לבקש מהם יותר. בנזמה וויניסיוס הביאו את הרגע יוצא הדופן שלהם לקבוצות שלהם. לצרפתי יש 14 שערים ושמונה בישולים, בעוד הברזילאי תורם תשעה שערים וחמישה אסיסטים. בסך הכל, 23 שערים ו-13 בישולים היו שבע מקרים שבהם אחד מהשניים בישל והשני כבש. אז אם ניקח בחשבון שלריאל מדריד יש 37 שערים העונה (28 בליגה ותשעה בליגת האלופות), בנזמה ו-ויניסיוס השתתפו ישירות ב-29 מהם. הממוצע - לא יותר ולא פחות מ-78% מהסך הכל. זקוקים להם בחודש הזה.

באמת שרמת הפרשנות בארץ היא מעבר למביכה. ויניסיוס דפק פה מהלך גאוני חתך למרכז משך איתו בלם במקביל סימן לקרים עם היד שיסתכל מאחורה ויתן פס למודריץ ובשבריר שנייה חתך חזרה למרכז לדחוק לרשת. פשוט מהלך יפיפיה ואף אחד מהפרשנים בשקל לא ראה אותו ורק שיבחו את בנזמה ומודריץ.

image

התחיל דומה, נגמר שונה| במחצית הראשונה זה היה נראה בדרך לעוד 1:2 מעצבן בנוהל כמו ארבעת הניצחונות האחרונים שלנו, כשאנחנו לא מסוגלים לסגור משחק בפעם האלף , נעלמים לרבע שעה וכמעט משלמים על כך ביוקר. אבל השער השלישי הקבוצתי הנפלא שינה הכל וחייב להחמיא ולומר שהפעם הקבוצה הגיבה וכבר בפתיחת המחצית השנייה השתלטה על העניינים מחדש, הרי ברור שאם אסנסיו עושה 0:3 הולכים לישון מה שנקרא.

אני מרוצה משני דברים: רביעייה שכבשנו גם ללא ערב גדול של בנזמה (לא הגיע הערב, כמו ששגיא כהן היה אומר על שחקנים שהוא אוהב שהציגו משחק נפל – “כנראה הוא לא כשיר”) ושל ויניסיוס שהעלה הילוך לכמה דקות. ויני במחצית הראשונה היה לא מרוכז, עדיין כנראה ב-היי מהתרגיל המבריק בקלאסיקו במדי ברזיל נגד ארגנטינה, אבל חייבים לומר שגם כשהוא מתעסק בשטויות ויש לו דקות כאלה – הוא לוחץ נהדר!; דבר שני – טוב לראות את הקבוצה מגוונת מדי פעם עם תרגיל מבריק בקרן ב-0:2. מאסטר-קלאס של מודריץ’ וקרוס שבישל פעמיים. חשוב לחזור להיות רלוונטים במצבים הנייחים.

בהתייחס למחצית הראשונה בלבד אני כן תוהה האם אפשר לשחק טוב יותר עם מה שיש ובטח כשהכוכבים בערב לא טוב. לגבי אסנסיו – כבש וזה חשוב, אבל היה שם שורה של מחדלים של ההגנה, הרי הצעד הראשון של אסנסיו לא כזה מהיר, והשוער הגיב בצורה נוראית לבעיטה הלא מרשימה שלו. למען ההמשכיות אז כן הייתי משחק איתו ולא עם רודריגו.

הבעיות? אנחנו תמיד סופגים, גם ביום טוב למשל של דויד אלאבה עם כמה חילוצי כדור מרהיבים, קאסמירו עדיין קצת מפוזר. מעבר לכך המגנים קצת קטסטרופה, כן, למרות השער של מנדי. קרבחאל ברוב המשחק כלל לא מנסה למסור קדימה, הולך אחורה לקורטואה על אוטומט ונראה כמו מנדי הימני. לדעתי אפשר היה קצת יותר להעז מבחינת החילופים כשאנחנו מובילים 1:3 על יריבה נחותה שבפחות שחקן. כל מה שקרה – ואייחו, קמאבינגה, יוביץ’ – זה היה צריך לקרות קצת יותר מוקדם.

משחק נקסט קלאסי מול הקבוצה הכי גרועה בליגה ועוד בעשרה שחקנים.
אז אני אשאל אתכם שאלה כדי שיהיה קצת מעניין. בתחילת השידור דיברו על כך ש14% ממנחשי הווינר הימרו על כך שגרנאדה תעצור את ריאל מדריד. למה אותם אנשים שמים כסף על משהו כל כך לא סביר? הזויים אנשים. מילא קבוצת אמצע טבלה שאתה אומר יש לה איזשהו פליי ויכולה לעצור את ריאל מדריד, אבל גרנאדה??

אולי בגלל שאותם מנחשים צפו בהרבה משחקים של ריאל בשנים האחרונות ?

חבל שהם לא רואים קצת את גרנאדה… :’)

הם מעדיפים ביקור אצל רופא שיניים לטיפול שורש בטוחנות.

האמת שאנחנו מומחים בלא לנצח משחקים מהסוג הזה.

אם וניסיוס עושה כ"כ הרבה בלגן בגלל שהוא מהיר אולי נוסיף עוד שחקנים מהירים להרכב ?

אחד המשחקים היותר מהנים שלנו בשנים האחרונות. פשוט היה כיף לצפות במהלכים שלנו בהתקפה. היינו יכולים לכבוש עוד כמה שערים עם פעולות יותר חדות. השיא היה קרבחאל שיכל לשים את בנזמה מול שער ריק בכדור רוחב אבל ניסה לעבור שחקן בלי סיבה.

ויני היה קצת מפוזר עם הג’ט לג ועדיין נתן דריבלים מטורפים. אני מתחיל לדאוג ששחקני היריבות לא ילכו לו על הרגליים על מנת לפצוע. הכרטיס האדום מוצדק, לא ברור מה אלון חזן התלונן. לא היה שום ניסיון לשחק על הכדור.

חבל שכל משחק אנחנו סופגים איזה גול שטותי.
אנצ’לוטי היה יכול לבצע את החילופים קצת יותר מוקדם, עם עומס המשחקים שיש החודש כל דקת מנוחה חשובה. קריטי להרוג משחקים מוקדם כדי שהשחקנים לא יתישו את עצמם.

מקווה שהמועדון לא יתבלבל מהשער של אסנסיו ויציע לו חוזה ארוך ויקר. הוא שחקן נחמד מול קבוצות ברמה של גרנאדה או מיורקה.

נקווה לעוד תצוגות כאלה. מול שריף כדאי לתת מנוחה למודריץ’ וקרבחאל. יש משחק קשה מול סביליה בשבוע הבא.

7% שהלכו על גרנאדה ו7% נוספים על תיקו (קרדיט ענק לסטורי של קורטואה, אגב) זה לא כזה הרבה, בהתחשב בכך שאנחנו לא מושלמים ושמדובר במשחק חוץ מול קבוצה עם ותק וניסיון בליגה. בכנות, אילו מספרים ציפית לראות?

בנושא אחר, הרבה זמן לא היה לנו שחקן שיכול לעצבן כ"כ את שחקני היריבות ואת האוהדים שלהן. כל עוד הוא יידע לשלוט בעצמו ולעשות זאת בחוכמה - זכינו.

לא בדקתי את הסטטיסטיקה, אבל 86% הצלחה זה נשמע לי פחות או יותר גם אחוז ההצלחה שלנו מול קבוצות מהסוג הזה. מה היחס שוויתר לדוגמה נתנו לניצחון שלנו?

ולגבי ויניסיוס - מסכים מאוד עם אלונסו, זה בדיוק מה שחשבתי תוך כדי המשחק. עד עכשיו ויני הציג אופי מדהים - חזק מאוד ביחס לגילו וביחס לכמות הביקורת שחטף (בצדק), מקווה שהאופי הזה יפעל גם מול קהל עוין. זכור לי ריאיון עם רונאלדו (לאחרונה יחסית), שדיבר על זה שהוא אוהב לשחק דווקא מול קהל עוין ששורק לו בוז, כי זה מדרבן אותו יותר.
אני חייב להגיד שבאופן כללי ויני הצליח נורא להפתיע אותי. בתחילת העונה הזאת, גם כשכולם פה היללו אותו, לא יכולתי לסבול אותו ואת העובדה הוא באנקר בהרכב. כל פעם שהוא קיבל כדור ונכנס לדריבל, הייתי בטוח ב-90% שהוא ייאבד את הכדור (וכך גם קרה בד"כ). זכור לי גם איזה משחק ספציפי שממש שיבחו אותו פה בפורום, אז הלכתי לראות את כלל הנגיעות שלו במשחק - הרוב היו איבודי כדור. ועכשיו? הוא הפך להיות שחקן שרואים משחקים בשבילו. כל פעם שהכדור מגיע אליו, יש תחושה שמשהו טוב הולך לקרות - משהו בסגנון של מרסלו בזמנו.
וזה ממש לא רק מהירות כמו שמישהו פה כתב למעלה - הרי את המהירות תמיד הייתה לו. כל הפעולות שלו נכונות, מדויקות יותר. רק שימשיך ככה.