מחזור 14 : רק תיקו 1 בוייקאס אצל ראיו

אני כבר מזמן לא מחסידיו של צ’אבי המאמן, אבל צריכים להיות ריאלים - איזה מאמן נביא באמצע העונה, בהנחה והשמות שנזרקו כאן בעברו כמו ג’זארדו בסעודיה וטן האח עדיין תחת חוזה ביונייטד?

מיותר באמצע העונה.
אני נגד לפטר אותו באמצע.
זה לא שנאבד משהו שיש לנו ביד.

עונה הבאה זה סיפור אחר.
ואין לי בעיה להשאר עם צ’אבי, רק להוסיף את האלונסו…

אמצע מה? זו לא התארים שמעניינים אלא הדרך.

אמצע העונה.
גם דרך לא עושים תוך כדי תנועה עם סגל שלא אתה בחרת ובנית.
אני לא חושב שיש הרבה מקרים של מאמן שהגיע באמצע העונה וזו היתה הצלחה מסחררת.

את הדרך נצטרך לבנות מהתחלה בקיץ הקרוב עם מאמן חדש (כמובן במצב היפותטי שיגיע אחד כזה).
אם נביא אחד כזה באמצע העונה, גם אם היה אחד שהייתי רוצה והוא פנוי לבוא עכשיו, זה לא יעזור לנו הרבה.

היי היי… אני מבקש להרגע בבקשה.
אתם מוזמנים להחליף לאלונסו, רק תוסיף את המרקוס.

יש סגל מצוין של שחקנים צעירים עם עתיד גדול. מאמן שיבוא עם רשימת קניות מוזמן ללכת למדריד.

אני גם לא צריך הצלחה מסחררת ברמת העונה הקרובה. אני “רק” רוצה מאמן עם דרך שיתחיל להנחיל אותה לשחקנים.

אם יזרקו את טן האח בקיץ הוא היעד מבחינתי.
לא מצליח לחשוב על מישהו אחר שהייתי רוצה לראות בקבוצה+ יש סיכוי שיהיה זמין.

אל תדאג זה לא קשור לרצונות שלנו, זה בדיוק מה שיקרה. כך בוחרים מאמן בברצלונה בימים האלו :rofl:

רצינו צאבי אלונסו אז מזמינים בעלי אקספרס ומקבלים בתמורה מרקוס אלונסו…

נימה יותר רצינית, להחליף מאמן באמצע עונה זה לא רצוי ואני לא אוהד של זה, אבל אנחנו מתחילים להתקרב לקו אדום וזה להיות מודחים משלב הבתים וממש ממש להיות מבחוץ לארבע הראשונים.

כמו שאמרתי המשחק מול פורטו מכריע לסוגיה הזו.

המשחק מול פורטו לא קובע אם צ’אבי יישאר או לא.
הוא יישאר עד סוף העונה ואני בעד זה. נשפוט אותו בסוף העונה, לא בנובמבר.
הקבוצה תחתיו שיחקה כדורגל טוב לפעמים, אז תקופה רעה עכשיו לא אומרת שככה נשחק תמיד תחתיו.
אם זה יימשך ככה עד סוף העונה, ולא משנה לי אם ייקח עוד אליפות כי לריאל ייגמרו השחקנים, הוא צריך לעוף מפה.
בקיץ יהיו אופציות. זה כולל את מארקז שבינתיים בצמרת הליגה השלישית. זה כולל מאמני ליגה צעירים כמו המאמנים של סוסיידד וג’ירונה. ובטח יהיו עוד אופציות.
לא יודע אם צ’אבי אלונסו זאת אופציה בשבילי. הוא יותר מדי מזוהה עם ריאל.
אני נגד טן האח. לא רוצה מאמן שכשל בקבוצה גדולה עם תקציב אינסופי. בקבוצות קטנות גם וולוורדה הצליח.

על איזו קבוצה מדובר?
:frowning:

אהה, אופס. קבוצה גדולה לשעבר.
תודה על הרמז לתיקון.

לא ישתפר, אבל יופיע הרבה בטלוויזיה ובאתרי האינטרנט ידברו עליו הרבה יותר, ככה שהסיכויים שלו גדלים.

כן, כנראה רוצה גם כסף גדול וגם חשיפה גדולה :joy:

הוא חתיכת דמות. כשהיה בבשיקטאש והפציץ, היה לו משחק נגד בנפיקה לדעתי, שגם שם הוא שיחק והיחסים לא נגמרו בטוב. הוא דאג להתראיין וללכלך עליהם וחגג אקסטרה שכבש נגדם.
היה לו עוד קטע מצחיק, שהוא חיקה חגיגה של שחקן יריב שניצח את הקבוצה שלהם.

קיצור, הוא דמות. ושחקן שמאוד כיף לראות.

אתה מודע לכך שטן האח כישלון גדול במנצ’סטר הרבה, הרבה יותר מזה שצ’אבי בברצלונה, נכון?

גיבוי סטטיסטי של המשחק הצפוי והלא מותאם של בארסה העונה, קרדיט לניסים חליווה שעושה חיל עם הסיקורים שלו:

ברצלונה משחקת רע.
ביחס למעמדה ולשחקנים שעומדים לרשותה, רע מאד.

זה רע ואף מטריד ואנסה להרחיב מדוע.

תחילה, נדמה שביותר מדי משחקים, צ’אבי בוחר להתעלם מזהות היריבה.
ייתכן שזה במודע, ייתכן שזו פשוט הגישה שלו שעושה חיים קלים מאד לכל מי שברצלונה פוגשת.
הרי לא היה אדם אחד בספרד שלא ידע שראיו ואייקנו תבוא לעשות נטו הגנה.
זו לא טקטיקה מפתיעה או איזו תפנית בעלילה.
מדובר בקבוצה שספגה יותר (17) מאשר כבשה (15) לפני המשחק.
ובכל זאת, צ’אבי בוחר להתעלם מכך.

3. הבחירות של צ’אבי

מה ז"א להתעלם?

על הנייר, צ’אבי פתח במערך של 433/4231 עם שני מגנים התקפיים, אז מה רע?
ובכן, לצ’אבי יש נשק בו הוא לא משתמש כלל וקוראים לו “הקאנסלו”.
כן, צ’אבי פותח עם קאנסלו שנראה לא רע לרגעים, אבל הוא לא משתמש בקאנסלו. בהברקה של גווארדיולה. ביכולת של קאנסלו לשחק את המגן הימני ואת הקשר האחורי במגרש.
הרי אם היה משתמש, אפשר היה לוותר נניח על מוביל כדור אחד ולהוסיף שחקן התקפה, נניח פליקס.
אבל לא.
צ’אבי שיחק עם רומאו, דה יונג ופדרי. שלושה מובילי כדור כשרומיאו האחורי ביותר.
שלושה שחקני אמצע שלא תרמו כמעט דבר למשחק ההתקפה.
הקשר הקדמי ביותר, פדרי, נגע בכדור ברחבת ואייקנו פעם אחת ורשם 8 נגיעות בכדור בלבד בשליש ההתקפי של המגרש.
משמע, את רוב המסירות שלה, את רוב הנעת הכדור שלה, ברצלונה מייצרת בשליש ההגנתי והמרכזי שלה בצורה מוגזמת.

לראייה:

• נגיעות בכדור ברחבת ואייקנו: לבנדובסקי 3, טורס 3 ויאמאל עם 7. יאמאל רשם גם 3 נסיונות בעיטה מתוך הרחבה כשחבריו להתקפה רושמים ביחד 2, אך צ’אבי בחר להוציא מהמגרש בדקה ה 75 את השחקן עם הגישה הכי התקפית ואמיצה.
  • נגיעות בכדור באיזור 14 (האיזור שמול השער מחוץ לרחבת ה 16): פדרי, דה יונג ורומאו ביחד עם נגיעה אחת בכדור באיזור 14.
  • כדרורים: שחקני ברצלונה ניסו סך של 28 כדרור, רק 8 מהם בשליש ההתקפי של המגרש.

תוסיפו לכך את העובדה שברצלונה רשמה 67% שליטה בכדור ו 89% דיוק בהצלחה במסירות, מה שבעיניי מצביע על מה שצ’אבי רוצה בגדול – שליטה בכדור וקצב משחק בו ברצלונה שולטת לחלוטין.
הבעיה היא שהגישה הזו מאד, אבל מאד צפויה.

לא יודע כמה אני מסכים עם מה שהוא כתב (ואני סבבה עם חליבה):

1. רומיאו לא באמת מוביל כדור. הוא מתפקד ככיסוי דפינסיבי לפיבוט (דה יונג) שכל המשחק ניסה להיות זה שמוביל כדור מבין שני הבלמים לקישור. רומיאו היה במקרה הטוב אופציית מסירה, אבל ממש לא מוביל כדור.

2. המטרה של דה יונג בהצטרפות לבלמים הייתה גם במטרה לשחרר את באלדה וקנסלו קדימה שיעזרו ליתרון המספרי. במקרה כזה לא הבנתי מה הייתה המטרה של קאנסלו. הוא לא הורגש באמת באמצע, ולאמין היה מבודד בימין. אני דווקא לא הייתי רוצה לראות אותו רק תומך בקישור (שם יש כבר לא מעט נוכחות), אלא הייתי רוצה שיעזור ללאמין באגף ושיכריחו את ראיו לרווח באמצע.

3. הנקודה לגבי פדרי היא נכונה. הבעיה היחידה הייתה שלא היה ממש מי שיעזור לו באמצע כי מי שצוות איתו היה רומיאו, לעיתים קאנסלו, והפרטנר הכי טוב על המגרש, פרנקי, לא היה באיזור לעזור לו בגלל מטרה שלא באמת עזרה למשחק.

4. אין לי טענות לגבי בחירת השחקנים. יש פה עיניין של עומס כללי על השחקנים במהלך העונה עם עוד אלופות באמצעש, וחזרה משחקי נבחרות. אני לא יכול לטעון מצד אחד שהוא טוחן שחקנים, אבל לרדת עליו שהוא כן מנסה לנהל רוטציה. אולי הפציעה של גאבי הפילה לו אסימון.

האם המעמד של צ’אבי התערער בשבועות האחרונים בברצלונה או שעדיין אף אחד לא מדבר על האופציה לסיים את הדרך המשותפת? אני כמובן לא שואל מה הדעה הרווחת פה בפורום, את זו אני כמובן כבר מכיר, אלא מה קורה בספרד ובתקשורת הקטאלונית.

תמיד יש כאלה שמדברים על פיטורי מאמנים אחרי 2 משחקים לא טובים.
לא מרגיש לי שזה רציני. צ’אבי נשאל על זה לא מזמן ואמר שהוא מרגיש גיבוי מלא. גם לפורטה אמר את זה לא מזמן.
לדעתי צ’אבי יישאר עד סוף העונה גם אם לא נעלה שלב באלופות ונהיה בפער 15 נקודות מהצמרת.

תיקנתי לך

כן, אם אליפות עם 88 נקודות נחשבת לעונה לא טובה כי מה שקובע זה רק ליגת האלופות .