מחזור 14 :: מנצחים את ולנסיה 2-0 בברנבאו

איפה הפכתי את זה לכדורגל גדול ? כתבתי שעם לחימה כמו אתמול היינו מנצחים עוד 2-3 משחקים העונה. ואף ציינתי שהנקודות האלה יהיו מכוערות.
לחץ גבוה ולחימה לבדם יכולים להתיש ולהכריע את רוב הקבוצות בליגה הזאת, והעונה אני אף אסחף וארשום שזה יכול להכריע את כל הקבוצות בליגה הזאת.

משחקי כדורגל מוכרעים לא רק בכדורגל גדול וכישרון עודף, קבוצות בינוניות ומטה אפשר להכריע די בקלות עם משחק כמו אתמול.

נראה לי שכולם פה אומרים אותו הדבר בתכלס.
הקבוצה אתמול נלחמה (ברוב המשחק לפחות), שלצערי זה לא מובן מאליו העונה.
כדורגל גדול לא היה, וכנראה לא יהיה גם בהמשך העונה.
מה שנשאר זה רק לחימה, ואני מסכים עם טיטי שהיינו יכולים לנצח עוד 2-3 משחקים אם השחקנים היו נלחמים כמו אתמול.
לא שזה משנה יותר במאבק האליפות - הפרעוש יזכה בעשירית שלו.

ואיפה הבעיה פה? הבעיה המרכזית של רובינו עם הקישור היא הקבלת החלטות של מודריץ וקרוס…
מעדיף שחקן שיתן כדורים קדימה שינסו לפרוץ את הגנת היריב גם במחיר של כמה איבודים, מאשר שחקן שימסור פס פשוט למישהו אחר שיצטרך לתת את הפס קדימה…
גול מגיע בזכות מהלך בלתי צפוי, בזכות מהלך אשר קיים בתוכו סיכון. לחץ גבוה, מסירה מסובכת, בעיטה מרחוק או דריבל, כל אלה הם מהלכים מסוכנים שיכולים ליצור מצב לגול.
בקישור של 3 שחקנים בהחלט יש מקום לשחקן עם אחוזי דיוק נמוכים יותר, אך אחד שיתן את האקסטרה.

יכלנו גם להפסיד עוד 2-3 משחקים אם השחקנים היו נלחמים פחות.

אני חושב שהעונה יותר מתמיד בעית האיכות גדולה מבעית המוטיבציה. בפער משמעותי.

האם זה בכלל אפשרי ? אין פחות מכלום…

יש לנו בעיות איכות, אבל לא ברמה שמנסים להציג אותה כאן, ובכל מקרה יש מספיק איכות כדי לנצח את רוב המשחקים שהפסדנו ודי בקלות.

לדעתי האישית אם היו מביאים ללופטגי את החלוץ שהוא רצה(לבנדובסקי, קיין וכאלה) עם הסיגנון שהוא ניסה לשחק היינו מציגים כדורגל מצויין, אבל לקחו לו את רונאלדו והשאירו אותו עם בנזמה ובסוף פיטרו אותו, לדעתי לופטגי פיספוס גדול.

לופטגי לקח את הקישור וכמה שאתם מקללים אותו עכשיו החריב אותו פי עשר שיחק משחק מעצבן לרוחב לא יודע איך הוא היה מצליח

כל מאמן שהיה בא, כנראה שהיה נותן את המפתחות לאותם שחקנים. כולל בנזמה. גורלו של לופטגי נחרץ ברגע שמינו אותו

לא יודע איך הגענו שוב לדיון הזה, אבל ההופעה של סבאיוס אתמול היא לא טיעון נגד טוני קרוס. למרות זאת, מבחינתי שימשיך להיות חלק מרוטציה רחבה.

אני האמת די מתקשה להשיב על השאלה מה הבעיה היותר כבדה שלנו: חוסר איכות או שובע. בייל עשרה משחקים בליגה לא נתן גול - 793 דקות, לצורך העניין, אסנסיו בכושר הכי גרוע בקריירה הקצרה שלו, איסקו כנראה גם כן ומודריץ’ עוד במונדיאל או חולם על כדור הזהב. האם הסגל הזה לא באמת שווה יותר? אני לא אומר לקחת אליפות אבל כן להיות במקום השני כרגע. ועדיין יש לנו את המגנים הטובים ביותר בעולם. לוקאס ואסקס שחקן הרכב רק כשהמצב בקאנטים, הוא אמור להיות השפן למשחקים הקשים בצ’מפיונס נניח שהוא יכול לתפקד כחצי מגן.
לגבי השובע, אני יכול להבין מצב כזה אצל ראמוס, מרסלו, מודריץ’, קרוס וכן-הלאה. לגבי בנזמה ובייל אני חושב שזו לא המילה הנכונה, בייל כביכול חיכה כל החיים לזה שהכל עליו. ואסנסיו ואיסקו בטח לא אמורים להיות שבעים.

סבאיוס - השתחררות מדהימה מלחץ של ולנסיה ליד הרחבה שלנו אבל יחד עם זה איבוד כדור וגם גרם לי לפלוט איזו קללה כשהיה לו מצב כל-כך נוח לבעוט והוא לא עושה את זה, לדעתי המחמאות מופרזות. לגבי רגילון אולי, אבל קשה לי לראות שחקנים צעירים שלנו שיכולים להיות אפילו נאצ’ו ולוקאס ואסקס עד לאמצע העונה שעברה למשל.

נקודה אחרונה על המשחק אתמול, קצת הפריע לי - אני לא חושב שהיה לנו מזל או משהו כזה. אמנם היינו מסורבלים מאוד אבל יכולנו לרדת למחצית גם ביתרון כפול, ולנסיה לא עשתה שום דבר. הרבה חטיפות כדור שאמורות לייצר מצבים, אבל…