מחזור 14 בפרמייר ליג :: 2-2 בסנט מארי מול הקדושים (לוקאקו, הררה)

אחרי שכשל בכל נסיון העונה, מערך שלושת הבלמים שאחד מהם בכלל קשר חוזר!
והפעם, שדרוג! 3 בלמים ששניים מהם קשרים! פיל ג’ונס פותח לצד נמניה מאטיץ’, כשמרכוס רוחו בספסל.
ומי יהיה הקשר השני (והבלם השלישי) האומלל שישבור את מלכודת הנבדל ויעלה לנו בספיגות שלא באשמתו? אנדר הררה שסבל מול טוטנהאם? סקוט מקטומיניי שהושפל מול ווסטהאם? איזה מתח!

והזוכה המאושר הוא נמניה מאטיץ’ ששוכח שכשאתה בלם צריך לשמור שחקן ברחבה ולא סתם לעמוד בה.

עוד מחצית תוצרת יונייטד 2018/19 בה הקשר היכולת לתוצאה מאוד מוגבל.
חצי שעה ראשונה זוועתית, ההגנה כצפוי מפשלת, פוגבה בתצוגה ביזיונית שצריכה לשלוח אותו להתאמן עם הנוער עד סוף העונה וכל השאר סתם משוטטים במגרש ללא שיטה ודרך.
הפעולה החיובית היחידה של פוגבה (לקראת סוף המחצית חווה שיפור מסוים אמנם) הסתיימה איכשהו בגול, ועוד של לוקאקו, לא דבר שחשבתי שאראה בחיי.
ראשפורד שהיה השחקן היחיד שניסה משהו הבין שבבעיטות הוא כישלון לאחרונה אז החליט לעבור לבישולים ובא על שכרו, בינתיים הכי טוב במגרש.
מה שבהחלט מרענן הוא שתי שערים שהגיעו משתי התקפות אמיתיות, ולא מצב נייח, פנדל,או נגיחה אקראית של פלאיני.

אין לי מושג איך התוצאה 2-2. לא שסאות’המפטון עשו משהו במחצית הזו, אבל אנחנו פשוט לא משחקים כדורגל. ראשפורד עם שתי פעולות טובות, יוצר מצבים משום דבר ואני שמח בשבילו כי הוא נתן את אחת הבעיטות המביכות שראיתי והעיף את הכדור מ-18 מטר לאולד טראפורד בערך, וזה כשהיה לו הרבה זמן לכוון. מוריניו היה שמח לתפוס עליו טרמפ אם היינו יורדים למחצית הזו בפיגור.

יכול להיות שלמחצית השניה תעלה קבוצה אחרת, בדומה למה שראינו במשחקים קודמים. נקווה שכן, כי מכאן אפשר רק להשתפר וירדנו בשוויון עם המון המון מזל. צריך לנצל ולנצח.

אני משער לפי מה שראינו שמוריניו במחצית אמר לשחקנים שחשוב לשחק רגוע ולשמור על התוצאה.
מסכים בהחלט, אחרי שהצליח בעמל רב ותקציב צנוע לבנות קבוצת מרכז טבלה מכובדת שביום טוב אולי תצליח להעפיל לליגה האירופית, להוציא תיקו בסנט מארי אחרי שחטפת צמד בעשרים דקות זה לא רע בכלל. שאפו.

עוד יום בהיסטוריה של (פוסט פרגי) מנצ׳סטר יונייטד.

הלאה לתיקו הבא!

כשמוריניו בנה את הקבוצה אחד השחקנים הבולטים שהיו אמורים להנהיג את החזרה שלנו לטופ היה פול פוגבה, היום אחרי 3 עונות אפשר להגיד בבטחון מלא - החלטה אומללה. פול פוגבה הוא מחלה עבור המועדון הזה, והדבר הכי גרוע זה שהוא השחקן הראשי - הנציג של הסגל הזה.

המחלה הנוספת היא מוריניו שככל שהזמן עובר רק מדגיש עד כמה הוא הרסני לנו.

חייבים להיפתר מהם בהקדם. עד אז אני הופך את התחביב האלים של צפייה במשחקי יונייטד לרקע על מסך הטלויזיה - אין יותר עדיפות לביזיון הזה על פני שאר הדברים.

מוריניו קרא אתמול לפוגבה ״וירוס״, ויש בזה משהו. שחקן מתסכל ולא שווה חצי מה ששולם עליו.

פוגבה, ראשפורד ומארסיאל מתסכלים אותי כל פעם מחדש.

פוגבה היה פשוט נורא אתמול, תצוגה פשוט ביזיונית. ועדיין לא מצדיק התבטאות כזו של מוריניו. מה יצא לו מזה? הוא חושב שפוגבה משחק גרוע שיספסל אותו ושיבקש שימכרו אותו, הלכלוך הזה סתם מעיד שהוא עבר סופית מאימון לפוליטיקה זולה בחדר הלבשה, בהקשר הזה הוא יותר וירוס מפוגבה.

אני מסכים. איני בעד להשתמש, בטח לא באופן פומבי, במילים כאלה כלפי שחקן בקבוצה או למתוח ביקורת על שחקנים בקבוצה גם אם עניינית.

אני רק חושב שיש משהו בדברי מוריניו. בכלל, אין לי בעיה בשלב זה אם פוגבה יעוף. כנ״ל לגבי מוריניו. האחרון איבד שליטה וכנראה אינו האיש הנכון להוליך את מנצ׳סטר יונייטד בעתיד.

העונה שלנו הסתיימה כל כך מוקדם שאפילו ללכת לים אי אפשר. מוריניו סיים את הסיפור כבר מזמן, והוא נשאר כרגע בגלל שתי סיבות: הראשונה והחשובה ביותר היא כסף, הפיצויים שחייבים לשלם לו במקרה פיטורים. הסיבה השנייה היא הסיכוי הקלוש שהוא יצליח להוציא משהו בליגת האלופות, כי הדרך היחידה שלנו להגיע למפעל בשנה הבאה היא לזכות בו השנה (פחחח אני יודע).
הבעיה היא שמוריניו אמנם זכה עם אנדרדוגיות בליגתה אלופות, אך הן תמיד היו האלופות במדינתן. אנדרדוגיות ביחס לאריות היבשת, אך בעלות הבית במדינה שלהן, קבוצות שיודעות מה הן רוצות מעצמן. כאן המקרה שונה כי אנחנו לא מוצאים את הידיים והרגליים, וכשנבוא לשחק מול קבוצה אמיתית שלא יכולה להרשות לעצמה להפסיד היא תפרק לנו את הצורה, כמו שקרה בדרבי האחרון.

התקוות שנותרו מהעונה הזו הן ששחקנים חשובים (מרסיאל, ראשפורד, פריירה, אלכסיס [הוא לא כזה גרוע, זה פשוט לא יכול להיות]) לא יישברו ויברחו לנו בינואר / תחילת הקיץ בגלל הטראומה, ושנראה קצת צעירים (גרינווד, גומז). למרבה הצער, לא נראה שאפילו אחת מהאפשרויות האלו תתממש.