מחזור 14- תיקו 2 מול סלטה (מסי, סוארז)

מחר יום שבת, בשעת צהריים חביבה, ברצלונה תעלה ותפגוש את סלטה ויגו. כמובן שאת המאמן של סלטה, כולנו הרי מכירים הרי הוא האקס, קרלוס חואן אונסאה עוזרו הנאמן של לואיס אנריקה ושוער עבר במועדון.

image

הסגל למשחק:

סמדו ודאולו מחוץ לסגל. משמע גומש וסרגי חוזרים לסגל. אומטיטי רחוק צהוב אחד מהשעיה…

מה מצב סלטה?
לא ברור, סלטה מדורגת במקום התשיעי עם 17 נקודות (5 ניצחונות 2 תוצאות תיקו ושישה הפסדים).
השחקן שצריך להזהר ממנו, הוא יאגו יאספס עם 7 שערי ליגה.

נוסטלגיה:

ב2016 ברצלונה מביסה את סלטה ויגו 6-1, אבל כל מה שהעולם יזכור מהמשחק הזה, זה את מסי עושה קרויף בפנדל
ההוא:

ויסקה בארסה!!!

ראיתי רק את המחצית השניה והיה נראה כאילו המשחק דיי שכונתי. הגנות מאוד רכות ומשחקי מעבר כמעט ללא קישור. אופייני מאוד למשחקים בשעה הזו.

הפציעה של אומטיטי היא משמעותית מאוד עבורכם.

אני לא חסיד של התבכיינות על שופטים ואני גם ממילא לא מאשים אותם אלא את מי ששלח אותם, אבל 4 נקודות בשני משחקים.

צביעות, לא זכור לי שכולם כאן יצאו נגד אותה בעיה כאשר קיבלתם גול במתנה נגד מלאגה. זה עובד לשני הצדדים כל הזמן, כרגע זה סתם מקריות סטטיסטית שזה קרה 2 משחקים ברציפות.

הגול מול מלאגה לא שווה אפילו נקודה לעומת שני הגולים שפסלו לנו שהיו שווים 4 נקודות.

למען הסר ספק - ברור לי לגמרי שמדובר במקריות סטטיסטית ולא ביד מכוונת.

זה מגוחך לדבר על טעויות שיפוט כשמסי ופיקה מחמיצים מצבים בטוחים, שאתה עולה לשחק עם סוארז בכושר מחורבן, ושהנשיא הבא שלך אעלק משחק כמו בלם בילדים ג’ בעמידר. אני עם ה4 אצבעות הכשירות שלי יכול לחשוב לפני שאני נכנס לפאניקה ורץ לקוו השער בשביל להציל את המולדת.

ההגנה שלנו בראשות פיקה היום הייתה פשוט מחפירה. כמה חוסר אינטיליגנציה. אתה מצפה מסרג’י רוברטו שהוא קשר או מסמדו שהוא עדיין קצת דביל לטעויות כאלה וחוסר ריכוז, לא מבנאדם שהניף כל תואר ואת התחת של שאקירה.

בצד ההתקפי היינו אמורים לגמור את המשחק עם לפחות 4 חתיכות. מסי ופיקה פספסו מצבים בטוחים של גול, סוארז ממשיך לבזבז מצבים ואי אפשר להמשיך להקפיא את המחליף שלו.
מילה טובה צריך להגיד לראקיטיץ’. הוא נתן 2-3 מסירות מדהימות לגול. אם הוא ימשיך להרים ככה אולי עדיף להסיט אותו לעמדת המגן.

הדבר היותר נורא מבחינתנו הוא הפציעה של אומטיטי, לא האיבוד נקודות.

1. יש גם תקופות פחות טובות. קבוצה לא יכולה להישאר ברמה אחידה לאורך עונה שלמה. בתקופה כזו עדיף לא לאבד 4 נקודות בגלל שיפוט.

2. שני הגולים היו על הראש של אומטיטי ובאחריותו הבלעגדית. אבל היי בואו נבוא בטענות לפיקה.

קשה להאשים את אומטיטי בשער השני כאשר הוא קורע את השריר באמצע המהלך סטייל ברטרה. מעבר לכך, די ברור שפיקה הוא לכל היותר בלם בינוני כרגע, והצרפתי לעומתו לכל הפחות בין 5 הבלמים הטובים בעולם בעיניי.

בכל מקרה, התחושה שלי שהיינו די מופקרים הגנתית במשחק הזה בצורה שיותר מזכירה את העונה שעברה מאשר את הממוצע אצל ואלוורדה. עם זאת, הפעם הגענו להמון מצבים והיה קצת נאחס מול השער, קורה.

המחצית הראשונה של מסי הייתה מדהימה, טוב לראות שהוא שוב איתנו. סוארז לעומתו ממשיך להראות כמו שחקן גמור, הדעיכה שלו היא אחד הדברים המוקצנים שראיתי משחקן בסדר גודל הזה.

סה"כ היה ברור שמתישהו יבוא פנצ’ר במשחק שבו על הנייר חייבים לקחת את הנק’, המכה הקשה יותר היא כמובן הפציעה של אומטיטי שאני באמת לא יודע איך נשרוד אותה בחודשיים הקרובים, המזל הוא שריאל שוב בעטה בדלי והיא מוזמנת להמשיך לעשות זאת.

נ.ב: ההצלה של טר שטגן בשער הראשון של סלטה הייתה אחת הגדולות שראיתי בתקופה האחרונה.

אני חלילה לא מאשים אותו. רק אומר שהוא הסיבה לשני השערים שחטפנו (הראשון באשמתו השני מצער). אני עדיין מחזיק מפיקה הבלם הכי חשוב שלנו וחייב לציין שאומטיטי מעולה ושלא יכולתי לבקש בלם טוב ממנו.

איך התחושה עכשיו על איבוד הנקודות שלנו? זה בכיוון של: לפחות ריאל וולנסיה לא השכילו לקחת נקודות חשובות, או הפוך, פאק איזה באסה שלא לקחנו נקודות במחזור הזה וסיימנו את הסיפור…

מה שלא יהיה, פיקה ליד אומטיטי זה בלם טוב יותר, לא רוצה לדמיין את זה עם וורמאלן. בקלאסיקו! עם חיה פצועה בשם ריאל מדריד. מבאס. כמו העונה הראשונה של ניימאר שהוא ומסי שיחקו אולי חמישה עשרה משחקים יחד. עד שהחזרה של דמבלה מתקרבת, אומטיטי נפצע.

דיי ליאור, לא איבדנו נקודות אתמול בגלל השופט. איבדנו נקודות בגלל הגנה רכה, מאמן שהכיר את ברסה ממש טוב, ובגלל שפספסנו מצבים ודאיים לגול. זה הכל. אי אפשר כל שריקה שגויה לנבדל לבכות.

לגבי פיקה לדעתי הוא אשם בראשון כי הוא שובר קוו נבדל ואם אני לא טועה הוא לבד ללא שחקן, ובגול השני הוא פשוט עזב את השחקן שלו ורץ בפאניקה לקוו. השחקן שקיבל את הכדור היה במצב יותר טוב מאשר אספאס. פיקה פשוט לא חשב נכון באותו מהלך.

מדהים איך גם אומטיטי הפצוע משרה עלי יותר בטחון מכל שחקן הגנה אחר: ‘אני אחזור חזק יותר’, הוא אומר, ובמקרה שלו (המפלצתי) זו גם האמת.
ולגבי המשחק, הרמה של ההתקפה שלנו (מבחינת תחכום וכושר המצאה) ירדה אל דרגת ‘אין כלום כי לא היה כלום’. זה מאכזב בעיקר בגלל סוארס שמלמד אותנו פרק במבוא לפסיכולוגיה חלוצית. לי היתה תיקווה שתקופת רנסנס תבוא עלינו עם סוארס ומסי בחוד, שימצאו אחד את השני ויגלו לעולם שאפשר גם בלי ניימאר. אבל זה קשה, זה כל כך קשה שכל הקישור המוכשר שלנו לא מצליח לייצר מצבים מוצלחים, זה תמיד מסי מוסר או מסי מייצר, תודה לאל שבקצות האצבעות של אלבה יש כדורגל בשביל לתרגם את זה לשערים/בישולים.

אנחנו זקוקים לדמבלה הרעיון, דמבלה השחקן, דמבלה הפונקציה שתניב ממסי עוד קצת השראה.

אגב
כן, גם אני חושב שההצלה הראשונה של הגרמני בשער שחטף היא לא פחות ממדהימה. והוא כמעט קטף גם את הריבאונד. מכונה האיש.

שביט/ליאור: בואו נסכם את המעגליות בדיונים מאותו הסוג - החלטה לכאן או לכאן בהחלט משנה משחק אבל אי אפשר לצפות מבני אנוש תמיד לקחת החלטות נכונות במצבים כאלו. טכנולוגיה וכו’…

CC:
התחושה שלי היא שסוף סוף אנחנו רואים ליגה אמיתית בניגוד לדואופול המוחלט אליו התרגלנו, ברמה הבידורית זו מגמה מבורכת. בגדול, כל מחזור שבו אנחנו שומרים על פער נקודות זהה מריאל מדריד מקרב אותנו לאליפות - אבל הפציעה של אומטיטי היא אכן מכה קשה.

@Agalma:
להוציא את אינייסטה ואת בוסקטס אני לא רואה איזשהו כישרון מיוחד בחוליית הקישור שלנו, מה הערך המוסף לאורך זמן של שחקן כמו ראקיטיץ’ לעומת איזה פארחו? כפי שרמזת, מסי הוא הקשר הכי טוב שלנו.