מחזור 14 :: שוברים את הנאחס מול ארסנל 3-2 ( רונאלדו×2,פרננדס)

משחקו האחרון של קאריק, לאחר שראנייק קיבל ויזת הבוקר.

דה חאה
דאלוט לינדלוף מגווייר טלס
מקפרד ברונו
סאנצ’ו ראשפורד רונאלדו

אשמתנו (פרד) לגמרי אבל איזה גול מסריח. וארסנל חוגגים כאילו כבשו בגמר האלופות אחרי 60 מסירות טיקי טאקה. לוזרים עלובים.

אמרתי נאחס או לא ?
קשה להבין מה קרה שם

ברונו כובש רק נגד הקטנות.

א. למה נראה שמגווייר הוא המוציא לפועל העיקרי? חצי מהבעיטות הן שלו משום מה.
ב. תגידו, סאנצ’ו לא שיחק בדורטמונד בצד ימין בעיקר? הוא פשוט נראה כ"כ חלש שזה קצת עצוב.
ג. כתבתי את זה גם במקום אחר, אבל אני חייב להגיד שאני די הופתעתי ששחקני ארסנל (וארטטה) חגגו בטבעיות כזאת את השער, ואפילו לא חשבו להעלות את האפשרות של לאפשר ליונייטד להשוות. אפס ערך ספורטיבי בלכבוש כשהשוער מושבת, וזה גם לא משנה שזה היה מפגיעה של פרד. גם אם הוא היה חוטף התקף מעצמו היה צריך לעצור את המשחק. וזה לא כאילו ארסנל הייתה באמצע מצב ודאי לשער.

לא ברור מה קורה עם סאנצ’ו בשמאל. ראשפורד הרבה יותר טוב בשמאל מאשר בימין, וסאנצ’ו סבבה בשני הצדדים. הוא הגיע על תקן קיצוני ימני כי זה התפקיד שחסר לנו מאז נאני, ולא משחק שם יותר מדי. כן יש חילופי מקומות בינו לבין ראשפורד, אבל רוב הזמן הוא בשמאל ולא ברור למה.

ארסנל עם תצוגת עולב מהרמה הנמוכה ביותר. יותר מ-3 הנקודות אני שמח שהורדנו לאובמיאנג האידיוט את החיוך הזחוח מהפרצוף. מילא שיקחו את השער, לא אשמתם שפרד מנסה להתנקש בדה חאה, אבל מה אתם חוגגים? מזכיר לי את הבן שלי בן ה-4 שחגג היום עד לב השמיים את השער העצמי שכבשתי “בטעות” נגדו בפיפא.

פרד שחקן די מוזר. רוב המשחק בא לך להוריד לו סטירה, אחראי מלא לשער אחד של ארסנל וחלקי לשער השני עם סגירה עלובה, אבל מצד שני - אחראי לשני שערים אצלנו ולכמה חטיפות יפות בחצי של המסריחים. סך הכל הוא איזן את התרומה שלו היום לאפס, פחות או יותר, אבל אני אישית נהנתי ממנו.

רונאלדו עם 801 שערים רשמיים. הזיה.

אם שחקן הגנה החליק ועיקם את הרגל וכתוצאה מכך איבד כדור למצב של שער ודאי, האם תצפה מהתוקף לעצור?
הרי גם במצב כזה, הכדור אפילו לא היה שייך לקבוצה התוקפת וברור שאם לא ה״פציעה״ לא היה שער ועדיין שחקנים היו עטים על הכדור ומבקיעים.
דה חאה נפל ולא עשה את העבודה שלו ובגלל זה חטף שער, זה בעיה שלו.
גם בוא, לא מדובר בפציעה חמורה. הוא המשיך את המשחק, כנראה שהוא לא היה חייב להשכב ככה על הדשא.

ואני אומר זאת בתור אוהד (יחסי) של יונייטד.
(כתבתי זאת בדיון אחר, אבל פה זה המיקום הנכון)

א. כתבתי במפורש שהמצב היה שונה אם היה מדובר במצב ודאי לשער.
ב. גם החוק עצמו מפריד בין שחקני שדה לבין השוער. בפגיעה של שחקן שדה השופט עוצר את המשחק רק אם מדובר בפגיעת ראש, בשוער המשחק נעצר בכל פגיעה (וכך גם השופט התכוון לעשות אתמול, אבל פשוט לא הספיק - ופה אגב גם האבסורד השיפוטי). זה נכון גם בעת מתן טיפול רפואי לשחקן - שחקן שדה פשוט מוצא החוצה והמשחק ממשיך, במקרה של שוער - המשחק נעצר.

ארסנל תיקח מה שיתנו לה , היא קבוצה כל כך חלשה ומתפרקת לרסיסים בדרך כלל כשפוגשת קבוצה מאומנת - בדיוק מה שאי אפשר להגיד עלינו ובכל זאת השגנו את הניצחון.

חוליית הקישור שלנו הייתה נוראית , לא מסוגל להתחבר לשחקן כמו פרד - 2 פעולות מצוינות אבל הוא שחקן טיפש (ואני ממש לא מדבר על הדריכה על דה חאה ) - איבודי כדור רשלניים ועבירות על סף הרחבה בלי הרבה חשיבה.
מקטומיניי גם מתרסק העונה , עושה שטויות על ימין ועל שמאל - לפחות יש לו קצת פיזיות .

נפרדים מקאריק שעוזב את התפקיד אחרי 15 שנים במערכת , דמות מאוד מוערכת ומה היינו עושים כדי לקבל אותו בשיאו לקישור האחורי - שחקן כל כך אחראי ושקט ההפך הגמור ממה שיש לנו היום.

נראה שרגניק מבין שיש עם מה לעבוד אבל יש הרבה כיוונונים טקטיים לעשות , וכמובן בינואר להביא קשר אחורי שיתן לו קצת שקט למשחק ההגנה .

אני חושב שהאשם העיקרי בסקנדל היה אטקינסון שהגיב לאירועים במהירות יחסית של סוס ועגלה בפורמולה 1.
מבחינת החוק היבש כנראה שלא היתה ברירה אלא לאשר את השער אבל שופט נורמלי היה קולט שהשוער על הדשא עם חשד לעבירה ומיד מפסיק את המשחק (אין סיכוי שהוא ידע מראש שזה בגלל פרד), והקטע שהוא כבר היה עם המשרוקית בפה ומסיבה לא ברורה מרח את הזמן וספגנו את השער המטופש הזה.
גם התפקוד שלו בפנדל היה פשוט מביך, עומד מטר מעבירה שגם עיוור היה שורק ובטוח שזה נקי לגמרי להיכנס מאחורה ברגל של פרד בלי כדור. מזל שיש ואר.

מעבר לעניין השיפוט, 3 נקודות חשובות מול מי שמסתמנת כיריבה ישירה למאבק על המקום הרביעי ואחת שאנחנו כבר כמה שנים מתקשים מולה. היכולת ההגנתית לא היתה בשיאה (ההגנה במצבים נייחים יחסית השתפרה, אם כי עדיין נזקקנו להצלות של דה חאה וחילוץ מהקו). גם התקפית היו דקות ארוכות שלא נראה שיודעים מה רוצים לעשות. מצד שני מהשער הראשון ועד האחרון היתה דומיננטיות די מוחלטת שלנו וממש הופתעתי מהאנמיות של הקישור של ארסנל, מסתבר שיש לאן לרדת (מישהו מבין מה אלנני עושה בארסנל? נראה נורא).
קאריק סה"כ עם שורה תחתונה מכובדת בשלושת המשחקים שניהל אבל לרנגניק יש הרבה עבודה.
נכנסים עכשיו לסדרת משחקים קלה על הנייר מקווה שנקבל רצף חיובי.

מה המצב הוודאי לשער אם הכדור אצל שחקן הגנה לפני שהוא מעקם את הרגל ונופל? (הדוגמה שנתתי)
המצב הוא וודאי כשהשחקן נופל ומאבד כדור, בדיוק כמו שהמצב הוא וודאי כשבועטים לשער ריק.

לא חושב שחובה לעצור מיד, שהשוער יקום ויתאפס על עצמו. אם היה פאול אז היה פאול ואם לא אז שיקום. ששחקני ההגנה יזהרו בשמירה על השוער כמו ששחקני ההתקפה נזהרים