מחזור 14 : 6-2 על הקרקס הנודד של מרסלו ביילסה

עוד לא הספקנו להתאושש מהניצחון בשפילד וכבר נכנסים לתקופה מאתגרת, מחר לידס האטרקטיבית תגיע לאולד טראפורד ויש לה סיכוי מצוין לצאת עם נקודות משם.
בהיבט הטקטי אני דואג מאוד לאולה, הוא חלש מאוד בניהול משחק וביילסה בטח יגיע מוכן כדי לנצל את החולשות שלנו .
לידס בכל משחק שלה מגיע להרבה הזדמנויות ומשחקת פתוח , זה יתן לנו שטחים שראשפורד אוהב מאוד ובטח גרינווד שיכול לטווח מחוץ לרחבה כשאין צפיפות.
הייתי רוצה לראות :
הנדרסון
טלס- טאונזבה - מגוויר - וויליאמס
פרד- דוני
ראשפורד -פרננדס- גרינווד
קבאני

מצד אחד האינסטינקט אומר שלידס תשחט אותנו עם לחץ מטורף והנעת כדור ביילסה סטייל. בנוסף יש את עניין האולד טראפורד שהפך למבצר של האורחות דווקא. מצד שני, ביילסה סטייל הוא ביילסה סטייל והוא לא אמור להשתנות בהתאם ליריבה, ואולי המשחק היחסית פתוח של לידס באמת ישאיר לנו הרבה שטחים, ושם אנחנו עשויים לפרק להם את הצורה.
בכל מקרה, לא מאמין שיהיה כאן 0-0 משמים כמו מול סיטי, אלא משחק משוגע שיכול ללכת לכל כיוון.

קבאני זמין לשחק או שההרשעה החולנית מונעת ממנו בינתיים?
הנדרסון צריך לחזור לספסל לדעתי אחרי הבירטוזים שלו בחמישי. לא שדה חאה חף מפשע, אבל אם יש תחרות, שתהיה אמיתית.

אם לידס תשחק עם קו הגנה גבוה ולחץ לא כדאי לפתוח עם קבאני אלא עם ראשפורד גרינווד וגם מרסיאל שנראה יותר טוב מול שפילד.
במשחק כזה המסירות של ברונו יהיו קריטיות למתפרצות שלנו ואני מקווה שההחלטה של סולשיאר להשאיר אותו ככ הרבה על המגרש מול שפילד לא תעלה לנו ביוקר.

מההבנה שלי הוא זמין כי עוד לא הגיע אפילו התאריך שעד אליו הקבוצה יכולה לערער על ההחלטה.

יכול להיות שמרסיאל עדיף מול לידס אבל אני כבר ממש לא סומך עליו , מרגיש לי שהוא יחזור לסורו וששפילד הייתה רק הבלחה.
קבאני לעומתו קילר ברחבה וכדאי לנו מאוד לפתוח עם שער את המשחק מחר.

קבאני בסגל , טאונזבה משום מה לא.

Manchester United confirmed squad members to face Leeds United tomorrow: de Gea, Henderson, Grant, Wan-Bissaka, Maguire, Bailly, Lindelof, Shaw, Telles, Fred, McTominay, Matic, Fernandes, van de Beek, Pogba, Mata, James, Greenwood, Rashford, Cavani, Martial. #MUFC [MEN]

— mufcmpb (@mufcMPB) December 19, 2020

United XI: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; Fred, McTominay; James, Fernandes, Rashford; Martial.

Subs: Henderson, Telles, Bailly, Matic, Pogba, Mata, Van de Beek, Greenwood, Cavani.

הפתעה בדמות ג’יימס בהרכב

שמישהו יצבוט אותי , מקטומיניי עם צמד אחרי 5 דקות !!!

טוב… אז זה הלך לכיוון הזה… בינתיים
עריכה: הנה קיבלנו גול, וזה אומר שברונו פותח את המחצית השניה, וגול אחד מוקדם של לידס יכול לשנות הכל.

לא יכלנו לבקש טוב יותר , היה ברור שנחטוף אחד
( מוזר שדווקא ממצב נייח, לידס חלשה בתחום)
המערך שלהם קורס בכל התקפת מעבר שלנו , עם קצת ריכוז ראשפורד עם צמד.
דוני צריך להיכנס במקום ברונו , כמות המשחקים שלפנינו לא משאירה אפשרות לסיכונים מיותרים.

ביילסה מטורף, זה לא חדש, ואין הסבר אחר למה שקרה היום. לידס שיחקנו לנו לידיים, ונתנה את ה-2 גולים מינימום בנוהל.
יכל להיגמר 9-3 וזה לא היה מוזר. ג’יימס ופרד החטיאו גולים בטוחים, קבאני החטיא מול שוער, ראשפורד סיים בלי שער למרות כמה וכמה מצבים קורצים. לידס החטיאה בדקות האחרונות מול שער שלושת-רבעי ריק. משחק פשוט מטורף. לא לוקח ממנו כלום מלבד ההנאה האובייקטיבית העצומה מהשכונה הזו.

קיבלנו הצגה שנחתום עליה כל שבוע.
המצטיין מקטומיניי, 2 שערים ובישול וריצה ללא הפסקה ( מתיחה במפשעה לצערנו ) . גם פרד נתן משחק על סף השלמות וחבל בשבילו שלא כבש.
משחק הבא נגד אברטון בגביע , נצטרך רוטציה מאוד רחבה ( אפילו באיי בא בחשבון מבחינתי ) - המשחק מול לסטר הרבה יותר משמעותי וחשוב והוא מגיע בשבת מוקדם בצהריים.

המשחק הכי כיפי שראיתי מהקבוצה לפחות מאז עידן פוסט פרגי, קיבלנו יריבה שתאפשר לנו לבחון איך נראית הקבוצה של סולשיאר בתנאים כמעט אופטימליים וקיבלנו תשובה מאוד מהנה.
מקטומיניי במשחק ענק, בהופעה שאם פוגבה היו נותן היו מדברים עליה חודשיים, יחד עם פרד בהופעה של קישור אולטרא דומיננטי התמודדו נהדר עם הלחץ של לידס ויצאו נהדר קדימה למתפרצות.
מדהים שסיימנו עם שישייה כשהשלישייה הקדמית במשחק שנע בין פושר (ראשפורד) למכובד (ג’יימס) למוזר (מרסיאל שסיים עם שני בישולים נהדרים אבל יכל בקלות לתת שלושער ושם דווקא החמיץ).

עוד סימן חיובי הוא גול מקרן שעבדה בדיוק לפי התכנית, דבר שלא ראינו מהקבוצה הרבה זמן.

סולשיאר בתכנית משחק מצויינת צריך לקבל את המחמאות, ולא ביילסה ולידס שקיבלו בראש אך מהשידור של סקיי היה אפשר להגיע למסקנה שהם אלה שניצחו 6-2.

שני דברים פחות חיוביים שעדיין שווים אזכור:

1. סופגים עוד שער ממצב נייח.
  2. ואן ביסאקה התקשה שוב מול תנועה באגף שלו והיה נראה גמור בסוף המשחק, הוא חייב לחלוק דקות עם גיבוי ראוי.