מחזור 15: חוזרים לליגה וללהאוז, ומסיימים בתיקו 1:1 ביתי מול אספניול (אלונסו. אלבה הורחק)

לא מבטל כלום, פשוט אומר שלא הגיוני שהשחקנים והמאמן נימנמו את דרכם לדקה ה-73, והיו בטוחים שהניצחון בכיס. אספניול שרדה בפיגור של שער אחד במשחק לא גדול בכלל, וזה לא מראה דברים טובים על ברצלונה שהיא לא מצליחה לכבוש יותר מגול אחד, בבית, מול קבוצה שספגה עד היום 22 שערים ב-14 משחקים.

זה שלהאוז הוא אדיוט שלא צריך לקבל שיבוץ לאף משחק אף פעם - אין ספק. זה שהוא הוציא צהוב לצ’אבי על מחאה בעקבות עבירה שכמעט גמרה לדמבלה את העונה (ושעליה יצא רק צהוב), או שהוא ביטל את האדום לקאבררה ואפילו לא נתן צהוב על דריכה עם הברך, או זה שמבחינתו כרטיס על תפיסה בחולצה זה עניין של מצב רוח, וכו’ וכו’ - הרג את המשחק, ותלש לי את מעט השערות שעוד נשארו לי. אבל לא היינו אמורים להגיע למצב שבו היה לו כל כך קל לגמור לנו אותו.

שבת בצהריים,
ברצלונה עולה לשחק אחרי שאכלה חמין. בתעלה מתארגן שיאן שליפת הכרטיסים למשחק במונדיאל האחרון. המזג אוויר נעים, אפילו לבנדובסקי קיבל הזדמנות לשחק כנגד כל הסיכויים.
יום מושלם לבעיטה בדלי כהרגלנו בקודש אחרי פגרת הנבחרות.
צ׳אבי עם סגל מלא לראשונה מאז תחילת העונה עולה בהרכב מעניין שמשיג שער יתרון מוקדם ועולה לשנ״צ של אחרי החמין.

התוכים מתחילים לפרק, פאטי ממשיך לפספס וכמעט אף אחד מהשחקנים לא חזר מהמונדיאל.
למעט (שוב) באלדה, אלבה וזהו בערך.

את ההצגה גנב שוב מתיאו ״אתה אוהב את זה?״ (ד״ש מערב הסעודית) לאהוז אבל—
מול אספניול הנוכחית, לא משנה באיזו שעה של היום/מזג האוויר/פורס מז׳ור/חמין של שבת you name it… בארסה הייתה צריכה לנצח בהפרש נוח.
אמנם ה xg לא משקר לגבי טיב המצבים עם 2.75-0.85 אבל תוצאת הסיום הראתה תיקו שכולו הפסד.

ההכנסה של דמבלה וקונדה שצברו קצת זמן איכות באגף ימין של צרפת הייתה מעט מדי ומאוחר מדי.

נקווה שצ׳אבי ישכיל לעשות את ההתאמות הנדרשות במשחקים הבאים ושעכשיו כשהשנה 2023 מתיאו לאהוז יפסיק לשפ… כמעט נחנקתי מצחוק.

אני מסכים עם כל מה שכתבת בהודעה האחרונה.
לא שיחקנו טוב, לא היינו צריכים להגיע למצב הזה מלהתחילה, אספניול גנבו שער. הכל נכון.
אבל לפני כן כתבת “לפני ואחרי הכל - התיקו הזה כולו על ברצלונה”. עם זה אני לא מסכים, התיקו הזה גם על השופט. כי עם שופט נורמלי היינו מנצחים למרות שלא שיחקנו טוב.

מתאו להוז שופט גרוע, אבל הוא לא שופט עוין לבארסה באופן כללי, ואני יכול להוכיח את זה סטטיסטית. לעומת זאת, השופט שהרחיק את לבנדובסקי הוא שופט עוין בצורה מובהקת. לפני שמישהו מתפלא איך נותנים ללהוז לשפוט, שיתפלא איך נותנים לחיל מנזאנו לשפוט את בארסה.

לא יודע מה היה קורה אם היה שולף צהוב אחד יותר פה או צהוב אחד פחות שם, עד השיוויון. אבל הוא שרק לפנדל מוצדק לחלוטין של אספניול, וההתחרפנות שלו עלתה 255 מדרגות לאחר מכן. עד אז ברצלונה הביאה את עצמה לתיקו, וגם אם היו צריכים להישלף יותר כרטיסים על משיכות בחולצה לשחקני אספניול (וגם לשחקני ברצלונה, זכורה למשל תפיסה מטומטמת לחלוטין שביצע פדרי, שלא זיכתה אותו בצהוב), זה לא היה אמור לגרום לברצלונה להיראות אדישה לחלוטין במשך 100 דקות.

אני זוכר לפי שם שלושה שופטים שהם אנטי ברצלונה, הראשון זה מנזאנו השני זה להוז והשלישי זה פרננדס פרננדס אותו אחד שפעם דפק לנו את האליפות במשחק מול בטיס בעונת הפרידה מלוצו. אם הוא עדיין שופט פעיל, אני בטוח שהם ישבצו אותו במשחק מול אתלטי…

דימטרי זה שהדביל שופט נוראי בכללי לא סותר שהוא עוין את ברצלונה .

במשחק היום הוא פשוט איבד שליטה מול שתי הקבוצות , זה היה שיפוט רע שיפוט רע מול שתי הקבוצות.

השיפוט בספרד יותר גרוע מהשיפוט בישראל, לבוא ולהגיד שהוא מוטה נגד ברצלונה זה לעשות צחוק, זה מוטה נגד כולם.
לאוז הוא שופט שאוהב את תשומת הלב ותמיד רוצה להיות במרכז.
המופע שלו בסוף המשחק דומה מאוד למופע של ליצן בקרקס.
אני כן חושב שלקאבררה הגיע אדום אבל לסוזה לא הגיע צהוב שני על עבירה כזו.

למי ששכח הוא כל כך גרוע שאפילו המושחתים בפיפא לא יכלו לסבול אותו יותר…

https://twitter.com/BarcaUniversal/status/1609205924551327745

טיפיקל בארסה של אחרי פגרת נבחרות, קצת התלהבות של ההתחלה ואז מורידים 8 הילוכים כי למה לא. קראתי שצ’אבי מתמרץ אותם על הרבה שערים במחצית הראשונה או משהו כזה… איפה רואים את זה בפועל?

אני מבקר את צ’אבי על 2 דברים:
1 - אתה רואה שליטה באמת מוחלטת של בארסה במחצית הראשונה ואספניול נואשת שלא מדגדגת את טר שטגן, אבל כל מה שקורה זה הנעת כדור בעצלתיים כאילו מובילים 4-0 במשחק ידידות. זאת פאקינג אספניול שרק מחכה להריח דם והזדמנות להרוס לנו, למה לא לרענן את השורות מוקדם יותר ולגמור את הסיפור?
2 - לא היתה שום הכוונת מאמן וניסיון להרגיע את המשחק ברגע שהתחיל הבלאגן. אפשר לדבר עד מחר על לאהוז אבל כל השחקנים מכירים מצוין את אופי השיפוט שלו וכמה שהוא שונא שמערערים עליו. ברור שזה מסתכל נורא שהכל נגדך אבל במשך דקות ארוכות כל מה ששחקני בארסה עשו היה לבצע עבירות נקמה ולעוף כולם ביחד על השופט על כל החלטה. במקום לנסות להוריד ראש, להחזיר את השליטה ואשכרה לשחק כדורגל ולעלות שוב ליתרון, שיחקנו לידיים של אספניול ולאהוז. לא היה מבוגר אחראי מבין השחקנים וגם בעמדת המאמן צ’אבי עם כל האהבה שלי אליו ממשיך לחשוב כמו אוהד ומתקשה לשלוט רציונאלית במשחק.

החילוף של אנסו בפראן היה ממש ההגדרה של מהפח אל הפחת… בחצי שעה כל מה שפראן עשה היה לעשות פאולים ולשחק לידי להאוז שגם ככה היה חם על למצוא קורבנות, ולא התרכז בכלל בכלל בהנעת כדור או משחק התקפי נורמלי. 0 תרומה למשחק, קיבל את הציון הססטיסטי הכי נמוך מבין כל שחקנינו, רק 12 נגיעות בכדור בחצי שעה (לשם השוואה דמבלה שנכנס איתו באותה דקה נגע כפול ממנו, באלדה נכנס 20 דקות אחריו ונגע 16 פעמים). כל משחק מחדש שואל את עצמי עד מתי נמשיך לסבול ממנו ולשקר לעצמנו שיש לו תנועה טובה = מספיק טוב בשביל בארסה.

סתם עוד נקודות קטנות: באלדה היה מצוין אבל גם אלבה נתן חצי שעה ראשונה מבריקה ואנרגטית שהזכירה נשכחות, לבאנדובסקי ביום רגיל שלו כובש את ההזדמנות ההיא בדקה ה-87 בעיניים עצומות - בטוח שהעובדה שעד אתמול לא תורגל בהרכב השפיעה מאוד, וכריסטיאנסן לא דוחף מספיק קדימה ברגעים שהמשחק מת כמו שמצפים מבלם של בארסה לעשות.

אני רוצה להאמין שמול אתלטיקו זה ייראה אחרת לגמרי, אבל את הליגה לוקחים דווקא במשחקים כאלה וקרה כבר יותר מידי פעמים העונה שפשוט מפסיקים לשחק ורק אלילת המזל מנעה יותר איבודי נקודות.

סנובם גודם חברים, מי ייתן ו-2023 תחייך אלינו יותר!

המשחק היה סבבה, באמת, ברסה קלאסי אחריי פגרת נבחרות. לא מצליחים להכניס כדור שני לרשת לסיים משחק, חוטפים פנדל מפגר בצדק מוחלט, עד כה נשמע משחק ברסאי קלאסי אחריי פגרת נבחרת.

אבל אז הבן ז*** החליט לחרבן לי את השבת וזה מרגיז כי יש לי שיעור סלסה וגם סילבסטר.

איך לעזאזל שופטים בספרד מרשים לעצמם להרחיק שחקנים בקלות כזאת על דיבורים, ואז על פאולים ברורים של צהוב שני/צהוב מחורבן רגיל/אדום ברור כי הכדור לא שם אין סיבה שהברך של הבלם תגיע לראש של לבה על הריצפה, הם לא נותנים?! מה כל הקטע הזה כאילו מדובר באיזה טוני סופרנו, כל שופט בליגה מחלק פה כרטיסים על דיבורים, ותהרגו אותי זה תמיד ברסה. מה כבר ג’ורדי אלבה יכל להגיד ששווה צהוב שני, כשאפילו הראשון גבולי! יש פאולים ברורים מאחורה עם עצירה של מתפרצת שהבן אלף ז**** הזה הבליג על צהוב, אז על מילה אתה שורף משחק?!

אני לא מבין למה אנחנו ממשיכים לשתף עם הבדיחה הזה פעולה. אני הייתי יורד מהמגרש כאקט מחאה. זה כבר פתאטי ומביך הרצון הזה של הילד *** הזה לקחת כל פעם את הבמה. אתה שופט, לא מוכשר, לא מיוחד, לא שחקן כדורגל אז פשוט תשפוט וזהו! יש לך עבודה אחת מחורבנת!

היה צהוב שני כי הבנאדם תפס לו בחולצה במתפרצת, והיה גם אדום מוצדק כי הכדור לא באיזור וזה האימאמא של המכוון ומי שלא רואה שזה בכוונה צריך ניתוח עיניים אבל שיוציאו הכל למה מה שיש לו עכשיו ממש דפוק. אתם חושבים שלאהוז לא ראה שזה בכוונה? פשוט מלמעלה הסבירו לו שמותר לו לאבד את זה, אבל עד לגבול שזה עוזר לברסה.

ובסוף עוד מאמן אספניול אומר שמתאו לאהוז הוכיח שהוא השופט הטוב בעולם. רק שישרף המועדון הזה כבר, חרא של מועדון.

בארסה היא זו ששמה את עצמה בעמדה בה היא תלויה בלאהוז. המחמאות שצ’אבי נתן לשופט הדוחה הזה חזרו אליו כמו בומרנג. אספניול הייתה נראית כמו קבוצה פח ובכל זאת הוציאה תיקו.

הכל מתחיל ונגמר בהיעדר זהות ואני לא מדבר על סגנון הפעם. מישהו קיבל הרגשה שמדובר בדרבי? שמדובר ביריבה שנואה? מישהו מהשחקנים שלנו בכלל מודע לזה שזה דרבי? הולכת ונבנית לנו קבוצה של שכירים. בלי לב ובלי נשמה.

את החילופים צ’אבי הביא מהבית. אין שום התייחסות להתפתחות המשחק, אין שום למידה של היריבה. באתי כולי מלא באהבת כדורגל וסיימתי כשאני כבר לא מצליח לזהות שום דבר שאני נהנה ממנו במשחקים שלנו.

רק לחזק את מה שליאור כתב -

כשאני רואה את הקבוצה שלנו, אני מסתכל על האנטי תזה שלה - נבחרת ארגנטינה.

מספרים שהיא נבחרת בינונית אבל משחקת עם מלא לב וזה, העניין הוא שהלב הניב לפרקים כדורגל נהדר. הלב גרם ללחץ טוב, להוצאת מתפרצות איכותיות, למלחמה על כל כדור ופתאום גם נבחרת בינונית ידעה לבשל גולים נהדרים.

אז מה יעזור לנו כל ה’כשרון’ שיש בשורות בארסה אם משחקים בלי לב? בלי אמוק וראבק? לתת מכות זה לא אמוק, לרצות לנצח ולבכות בליל משחק כשמפסידים (מסי בצעירותו) - זה לב ונשמה.

אם קצת יידלק להם הלב, הכשרון יפרוץ החוצה. עד אז זה כשרון פוטנציאלי שטוב רק ב FIFA במחשב.

שמע אני מבין את “הבעיה” שיש לך עם המשחק היום, אני גם כן ציפיתי לראות את ריאל מדריד מגיעה בטירוף נגד ויאדוליד כדי לחזור זמנית לפסגה, להשכיח את המשחקים האיומים שלנו לפני שהחבר’ה התפזרו למסיבה בקטאר. ככה זה אצל הקבוצות הגדולות. מונדיאל זה אירוע פסגה ופעם בארבע שנים אז אולי הציפיות אינן ריאליות.

הליגה הזו מטוטלת, ריאל מדריד לא נראית אמינה יותר, במחזור הבא אנחנו נגד ויאריאל המנחוסה שלא ניצחנו שם מאז עונת הדאבל עם זינדין זידאן ואלבארו מוראטה שנגח מכל הלב את ה-2:3.
השיפוט בליגה הספרדית פח אשפה, ככה זה, אותם הכוכבים שופטים את כולן. אתמול לעניות דעתי הגיע לריאל פנדל של מאה אחוז כבר בשלב מוקדם יותר והשופט לא הלך ל-VAR אפילו כאשר לפי הפרשנות שלי במשחק נגד ג’ירונה בברנבאו לחובת אסנסיו שרקו כשהכדור פגע בחזה שלו בכלל.

אין לו סטטיסטיקה בולטת נגד בארסה, בניגוד לחיל מנזאנו. תבדוק אותי.

גם אני חושב ככה.

לא צריך לבדוק, הוא לקח למסי גול חוקי של אליפות במשחק מול אתלטי…

הלכת 5 שנים אחורה לתקופה מלפני ה VAR כדי להוכיח שהוא עוין? הוא גם התנצל אחר כך.הוא שפט הרבה משחקים של בארסה מאז והסטטיסטיקה התישרה.
איפה להוז ואיפה חיל מנזאנו מבחינת עוינות. חיל מנזאנו בכל משחק עושה שערוריות נגד בארסה, לא סתם פיקה בחר בו כדי לסיים את הקריירה עם אדום על קללות.
להוז סתם מטומטם ואגומניאק. גם צ’אבי דיבר עליו אתמול בסלחנות, בניגוד לחיל מנזאנו.
Barcelona haven’t lost a game with Mateu Lahoz as the referee since the Ronald Koeman era. [md]

יאללה, אני אסיים פה את התלונות שלי על שיפוט במשחק הזה. כנראה אחזור עם זה במשחק הבא.

המשחק הזה מדאיג אותי. אפשר לדבר לא מעט על וירוס פיפ"א, אבל האם הוא רלוונטי פה? האם לשחקנים לא היה זמן לנוח ולהתחבר מחדש לשיטה עד למשחק הזה? היחידים עם פרק זמן קצר מאוד (שבוע במקסימום) להתאושש הם קונדה ודמבלה, ושניהם לא פתחו את המשחק. כל היתר? הספרדים ולבה עפו בשמינית, ההולנדים וראפיניה ברבע היתר בבתים או לא שותפו. אין פציעות של אף שחקן שקרו בעקבות המונדיאל ואין דרך להאשים את הפגרה. ההפך, מצב הסגל מבחינת כשירות לחלוטין עדיף לאחר הפגרה מאשר לפניה.

אפשר לדבר על לאהוז כי הוא עשה בלאגן שלם, אבל האם בארסה לא הייתה אמורה לנצח את אספניול בלי קשר לשיפוט? ברצלונה בעטה שש בעיטות למסגרת, הxg שלה היה 2.75 ומכל זה הצלחנו לכבוש שער אחד במשחק שלם בבית מול קבוצת תחתית כמו אספניול? סבבה שהיא מלכת התיקו של הליגה (7), אבל היא השיגה רק שני נצחונות העונה והיחידה שגרועה ממנה היא אלצ’ה שעדיין ללא ניצחון העונה.

אני אוהב מאוד את צ’אבי השחקן, ואני מכבד מאוד את צ’אבי האדם, אבל יש לי כרגע לא מעט תהיות על צ’אבי המאמן. אם נסיים את העונה הזאת ללא תואר כלשהו אני לא יודע כמה המעמד של צ’אבי יהיה יציב. לאפורטה שם הימור גבוה מאוד על ההצלחה שלו, כך שבמידה ויכשל אני צופה שיהיה לכך מחיר כבד.

עדיין מרגש אותי כאילו זה קרה לפני רגע.
להוז לעד יהיה אחלה גבר :heart: :white_heart:.

בסדר אם זה מה שהייתם צריכים לפני שאתם חוזרים לסגונדה…