מחזור 15 :: 1-2 בשיניים בחוץ מול אלאבס

לקראת אלאבס

ריאל מדריד מגיעה מחר למנדיסורוסה (14:00, One) במטרה להמשיך את הכושר המצוין שלה גם ללא הזאר הפצוע ולהשתלט על הפסגה בזמן שאתלטיקו וברצלונה יפגשו ביום ראשון. רודריגו ובייל ישחקו לצד קארים?

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק בכושר מצוין וגם שני השערים המאוחרים שספגה נגד פאריס סן ז’רמן (תיקו 2:2) קילקלו לה את הניצחון אולי אך לא את מצב הרוח. לקראת המשחק הקרוב, ריאל תצטרך להסתדר כמובן ללא אדן הזאר הפצוע, כשהקלאסיקו מבצבץ כבר מעבר לפינה ולריאל יש הזדמנות גדולה לטפס למקום הראשון בזמן שאתלטיקו מדריד תארח את ברצלונה ביום ראשון הקרוב. ברור שאין מקום לטעויות וגם זידאן אומר את זה: “אנחנו יודעים נגד איזו יריבה אנחנו הולכים לשחק ומה היא עשה מתחילת העונה. נצטרך להיות מוכנים מהרגע הראשון”. מעבר לכך, ברור שמדובר במשחק שהוא אופרה אחרת מיום שלישי המרגש - מול קבוצת על ומגרש מלא. אלה לא יהיו אותן אנרגיות, לא אותו סגנון משחק וכמובן שלא אותו הרכב.

מערך ארבעת הקשרים יתפרק, אין בכך ספק. גם גארת’ בייל וגם רודריגו סופסלו נגד הצרפתים והמחשבה הראשונה היא ששניהם ירכיבו את האגפים מחר אלא שזידאן אוהב להפתיע ואסור לפסול אפשרות שיהיה זה דווקא ויניסיוס שיקבל הזדמנות על רקע הפרסומים שיעזוב בינואר, אותם ביטל זידאן. אין ספק שהפציעה של הזאר, דווקא כשנכנס לכושר נפלא - עשויה לעזור לויניסיוס. זידאן אמר על הברזילאי: “נכון שהוא לא שיחק הרבה וזה לא היה הזמן שלו אך זה עשוי לקרות במהירות. הוא צריך להיות מוכן לרגע המתאים שלו, גם רודריגו נכנס לתמונה. יש לנו 26 שחקנים”. זידאן פיזר את אותן הקלישאות לגבי איסקו ("אני סומך עליו ומכיר אותו לכן שיחק שלשום) ולגבי בייל (“אני איתו אני חושב שגם הקהל”). מי שמנצח העונה את הקלישאות הוא קארים בנזמה שכבש כבר 14 שערי ליגה. הפיצ’יצ’י של ספרד לעת עתה הבקיע בעשרה מ-17 משחקיו העונה - 58.2%, הרקורד הטוב ביותר שלו בקריירה. תארכו לכם שהוא ישחק עם נבחרת ברזיל הצעירה רודריגו ו-ויניסיוס בכנפיים ויהיה המבוגר האחראי?

בזמן שהחלק הקדמי, שעובד יפה לאחרונה, הוא מה שמסקרן אותנו - בהגנה יהיו שינויים, בוודאות. אדר מיליטאו שלא שיחק מאז ההפסד למאיורקה צפוי לפתוח בהרכב על חשבונו של רפאל ואראן שלא התאמן כשורה אתמול. הצרפתי רשם את כמות הדקות הרביעית העונה אחרי קאסמירו ששותף בכל 18 המשחקים, הקפטן סרחיו ראמוס וכן קארים בנזמה. אסור לשלול על הסף גם את ספסולו של דני קרבחאל לטובת אלברו אודריסולה שגם נמחק מאז המשחק בסאן מויץ בו הורחק. זידאן אמר על מיליטאו: “אני רואה שחקן עם עתיד נפלא. הוא הבלם השלישי בסגל ואני מאמין בו. עכשיו יש לנו ארבעה בלמים שכולם כשירים ונראה מה קורה מחר”. כמובן שהמאמן התייחס לנאצ’ו שנפצע במשחק נגד ברוז’ בזמנו אך כעת מוכן ומזומן.

כשזידאן נשאל על כך שבלי פדה ואלוורדה, שבדרך לקבל חוזה גלאקטי, הקבוצה סופגת, ענה: “אני לא חושב שזה כף, אנחנו יודעים למה הוא מסוגל אבל הוא רק שחקן אחד, ההגנה היא עניין קבוצתי”. ואם כבר הגנה, ריאל ספגה העונה רק ארבעה שערים במשחקי החוץ - הקורד הכי טוב בספרד. בפיחואן ובמטרופוליטאנו היא שמרה על שער נקי כזכור. מחצית מהכמות ספגה נגד ויאריאל, ואת העניין הזה צריך להמשיך, ועוד איך. המאמן לא ממש נוטה לבצע שינויים בקישור האחורי שלו וזה הגיוני שקאסמירו ימשיך. מאזן החוץ עצמו (3 נצ’, 2 תוצאות תיקו והפס’) טעון שיפור, וזיזו ירצה לפתוח כמו נגד אייבר.

“הם יודעים שהפילוסופיה שלי לא תשתנה. אני לא כאן רק כדי לנצח את המשחק הקרוב אלא כדי לזכות בתארים ויש דרך לשם. הפילוסופיה שלי היא שכולם מקבלים הזדמנויות ומרגישים חשובים, כמובן שיש רגעים ששחקנים משחקים פחות”, הסביר שוב זידאן. כשהסגל כה עמוס אל תתפלאו אם מספר שחקנים די בכירים יישארו בחוץ, וזאת כשחאמס לא כשיר, ולוקה יוביץ’ נשכח. ואם כבר זידאן, המאמן הצרפתי ירשום ציון דרך יפה מחר עם משחקו ה-179 על הקווים כשיתנתק מז’וזה מוריניו ויהפוך למאמן עם מספר המשחקים הרביעי הכי גדול בהיסטוריה של ריאל מדריד. עד עכשיו זידאן ניצח 119 פעמים, רשם 37 תוצאות תיקו והפסיד 22 פעמים, יחס שערים 189:445.

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל(אלברו אודריוסולה), סרחיו ראמוס (C), אדר מיליטאו, מרסלו| קאסמירו, טוני קרוס, פדה ואלוורדה| רודריגו (גארת’ בייל), ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב אלאבס?

אלאבס מגיעה למשחק בתקופה לא רעה בכלל, שני ניצחונות רצופים: 0:3 קל על ויאדוליד (חוסלו תומאס פינה ולוקאס פרס) וגם 0:2 בחוץ על אייבר תוצרת האקס חולו שעלה מהספסל וכבש צמד מאוחר בדרך לניצחון חוץ ראשון מזה תשעה חודשים. העונה היה גם תיקו ביתי נגד אתלטיקו מדריד (1:1) עם שער שיוויון מאוחר יחסית. מדורגת במקום ה-13 בטבלה בפער סביר של שש נקודות מהקו האדום. מחזיקה במאזן ביתי לא רע בכלל: 4 נצ’, 2 תוצאות תיקו והפס’ בודד - נגד סביליה, אחריו השיגה 10 מ-12. את העונה שעברה סיימה במקום ה-11 ונראה שזה האיזור אליו היא שייכת גם העונה. לוקאס פרס, החלוץ המושמץ שהיה חלש מאוד בארסנל - מפגיז עם לא פחות משבעה שערים עד עכשיו ואם ימשיך כך עוד ישבור את שיאו האישי מהעונה הגדולה בלה קורוניה. לאקס חוסלו שישה שערים, פתח טוב, נעצר וחזר לכבוש. אתם מכירים את חוק האקסים. בקיצור, מבחינת הקבוצה ממנדיסורוסה אפשר לשרוק לסיום העונה כבר עכשיו.

פרס, כפי שאמרנו, הוא סיפור מדהים. מאז העונה הגדולה בדפור עם 17 שערי ליגה (2015-16) הוא כבש 23 שערים עד העונה. סוף סוף הגיע לקבוצה בה מקבל קביעות, ובגיל 31 הוא בכושר הטוב בקריירה שלו. מי זוכר בכלל שעלה כמחליף לדקות ספורות בשניים משלושת מחזורי הפתיחה. הוא כבש שבעה מחזורים ברציפות! מהמחזור השביעי ועד המחזור ה-13 וחולם להבקיע נגד ריאל (עד עתה, בארבעה משחקים זה לא הצליח לו) “נקבל את ריאל מדריד בזרועות פתוחות, ברור שהם רוצים לנצח - אך גם אנחנו. נעשה הכל כדי שהם יחזרו הביתה בלי כלום”, אמר, והחמיא גם לפדה ואלוורדה - “אני זוכר אותו מדפור, היינו חסרי מזל כשירדנו ליגה. יש לו כישרון גדול והוא לא מושפע מהלחץ”.

המאמן אסייר גאריטנו, שבלט בעיקר בלגאנס ואימן לפרק קצר גם בריאל סוסיאדד, נמצא בעונת הבכורה שלו במועדון, פיזר את הקלישאות הרגילות לקראת המשחק (ה-15 שלו בתפקיד) כשאמר במסיבת העיתונאים: “מה שקרה אשתקד לא שייך, שתינו קבוצות שונות. נצטרך להיות טובים בהגנה אך לא לפחד וגם לא לבצע טעויות. יש לנו את היכולת להשיג תוצאה טובה. נעשה התאמות אבל אנחנו נערכים כמו לכל משחק ליגה”. הוא שיבח את היכולת של ריאל ואמר שהיא טובה במשחק מסודר וגם במעברים". על קבוצתו אמר: “ניצחנו בחוץ ואנחנו מרוצים, אני חושב שסופו של משחק אחד יכול להוות את תחילתו של המשחק הבא”. על הטירוף בעיר לקראת הגעתה של ריאל מדריד: “אין ספק, כשריאל מדריד באה כולם מוגזמים, יש טירוף, גם בתקשורת. האוהדים שראו את אלאבס מנצחת בשנה שעברה מאוד נרגשים”, אמר וקרא לקהל: “אך עליהם להראות שוב שלא קל לשחק כאן. הם עוזרים לנו הרבה מאוד. הם צריכים לעשות את שלהם ואנחנו נעשה את שלנו”. כשנשאל האם מעדיף לפגוש את רודריגו או בייל אמר שאת בייל, משום שהוא כבר שחקן מוכח בעוד רודריגו צעיר. המאמן יצטרך לבחור האם לשחק 4:4:2 כמו רוב העונה או 4:2:3:1. הקשר דני טורס פצוע וכל השאר זמינים. רפא נבארו כשיר.

בין הקורות נמצא פרננדו פאצ’קו שגדל בריאל מדריד, ניחשתם נכון. העונה הוא שמר על שער נקי בחמישה מ-11 משחקי הליגה בהם שותף. בעונה שעברה הוא היה שותף לניצחון הגדול של אלאבס אם כי לא הייתה לו יותר מדי עבודה. מאנו גארסיה שהזכרנו, וכבש את שער הניצחון ההיסטורי אז - נותר מחוץ לסגל מסיבות מקצועיות. “בשבוע האחרון ריאל מדריד ממש טסה ומשחקת מדהים, הם היו טובים כל העונה אך נמצאים בכושר מצוין ממש עכשיו”, אמר פאצ’קו. ובחזרה להתקפה: חוסלו אמר: “אם נלחץ כמו שצריך - ריאל מדריד תסבול, והרבה”. על תקופתו: “אני שומר את החולצה שלי מהיום בו הבקעתי שער בברנבאו. הכל היה חדש לי בקסטיליה, הגעתי בגיל תשע. זו הרמה הכי גבוהה ששחקן יכול לשאוף”. הוא חולם על מקום בנבחרת ואומר שאם אלאבס תגיע לאירופה הוא יעשה ‘כל מה שיבקשו’. “אני בהחלט מקווה שתראו אותי או את לוקאס פרס כובשים שער ניצחון נגד ריאל”. בינתיים השניים מציגים את הצמד הטוב בליגה חוץ מליאו מסי ולואיס סוארס…

לוקאס פרס וחוסלו. חוד ההתקפה המסוכן של אלאבס

אלאבס - הרכב משוער: פרננדו פאצ’קו| מרטין אגירגביריה, צ’ימו נאבארו, רודריגו אלי, רובן דוארטה| אלייש וידאל, מובארק ווקאסו, תומאס פינה, בורחה סאניס| חוסלו, לוקאס פרס

היסטוריה ומפגשי עבר:

בדרך כלל ריאל מדריד מסתדרת נהדר במשחקי החוץ באלאבס וכמה לא מפתיע שסטיית התקן הגיעה בעונה שעברה. אלאבס ניצחה את ריאל מדריד פעמיים בליגה כשהיא המארחת, זה קרה במפגש הראשון ב-1930/31 (התוצאה: 0:2) וכאמור בעונה שעברה. עוד משחק נפל של ריאל מדריד של ז’ולו לופטגי והשלישי ברציפות ללא שער, הסתיים בהפסד כואב 1:0 באמא של תוספת הזמן (90+5) אחרי חוסר ריכוז של טיבו קורטואה כאשר מאנו גארסיה המחליף כובש. מריאנו שעלה מהספסל נחשב אז למשיח, זה אומר הכל. אותו הפסד קטע רצף של ארבעה ניצחונות רצופים באלאבס, רצף שקרה בפעם השנייה. ובקיצור, המאזן ב-14 משחקים: 10 נצ’ לריאל (71%), 2 תוצאות תיקו (14%) ו-2 נצ’ לאלאבס (14%), יחס שערים 12:30. ב-1998/99 זה נגמר בתיקו 1:1 כשרוברטו קרלוס השווה לטובת ריאל מדריד

בעונת 2001-02 (לאחר שני ניצחונות 1:3 של ריאל מדריד - ניצחונות ‘כל ספרדיים’ עם שערים של ראול וגוטי), עונה בה כל ניצחון חוץ היה בגדר הפתעה זה נגמר בתיקו 0:0 (גם מספר היעדרויות כמו של רוברטו קרלוס וזידאן אינן מהווה תירוץ) ומאז ריאל רשמה ארבעה ניצחונות קלים. ניצחון השיא הושג ב-2002-03, ארבעת המופלאים בשיאם: פיגו-זידאן-ראול-רונאלדו כשצמד החלוצים לא ריחמו. רונאלדו כבש שלושער ראשון במדי ריאל וראול הוסיף צמד. כעבור שלוש שנים אל פנומנו שוב התעלה, ב-0:3 במשחק החוץ עם ואנדרליי לושמבורגו. בעונת הדאבל של זיזו היה זה רונאלדו אחר, כריסטיאנו, עם שלושער קל בדרך ל-1:4 וגם אלבארו מוראטה הסופר-סאב הבקיע, מי זוכר שאלאבס הובילה ראשונה כבר בדקה השביעית. בניצחון האחרון שלנו זה היה רגע השיא של דני סבאיוס בלבן כשכבש צמד בעונת 2017-18 בדרך ל-1:2. בסה"כ מפגשי הליגה עד היום: 3:23 לריאל מדריד בניצחונות ועוד שתי תוצאות תיקו.

שוב יהלום!

אראולה
מרסלו ראמוס מיליטאו קרבחאל
קרוס קסמירו מודריץ’
איסקו
בנזמה בייל

חבל שאנחנו משחקים עם איסקו בשמאל ובייל בימין במקום לשחק יהלום. על פניו ההרכב המושלם לכך. איסקו איטי מדי לאגף ובייל רחוק מדי מהשער. איסקו לפחות נייד ובורח למרכז לעיתים, בייל לגמרי לא במשחק.

אגב קרוס במשחק הקודם במחצית הראשונה עפ ארבע בעיטות לשער. בינתיים במשחק הזה הוא לא עובר את החצי או אפילו מורגש.

רציתי לכתוב קודם שמשחק בשבת בצהריים עם הרכב ב׳ הוא קלאסי להירדמות ועצירת מומנטום, מקווה שזידאן יעשה שינוי, חזרנו להיות שבלוניים וזה לא מפתיע.

זה גם לא מפתיע שאנחנו לא ניקח אליפות עם שחקן כמו ראמוס, הוא מחריב לנו משחקים פעם אחר פעם, פנדל שטותי של שחקן יהיר.

זה אפילו לא הרכב ב אלא הרכב א של שנה שעברה.
הרכב מזעזע ואחד המשחקים הגרועים שראיתי מריאל, לפחות התחת של זיזו חזר.

במשחקים כאלו, לפני השינוי שעבר על הקבוצה, זה היה מתכון בטוח לאיבוד נקודות ודאי. אלאבס במנדיסורוסה זה לא משחק פשוט. עכשיו זה ניצחון קשה. שאלו יהיו הצרות שלנו.

לא אהבתי את המערך היום, ושוב לא אהבתי את הציוות של קרוס את מודריץ’. שלישיית הקישור הזאת פשוט כל כך צפויה שבלונית ומשעממת.

למעט הכאוס שהיה בסוף ההגנה שלנו היתה סולידית היום, חוץ מכמה טעויות שחצניות שההוא עם השתן במוח, כרגיל, עשה. חבל שפדה לא שם את השלישי בסוף.

יש למישהו את הסטטיסטיקות של קסמירו מהמשחק הזה? מספר 1 על המגרש, בפער ניכר מהשאר.

מגרש קשה, קבוצה עיקשת ולוחמת, תנאים קשים וגשם מעיק, שעת צהריים מוקדמת, ירידת מתח אחרי משחק גדול מול פריז.
כל התנאים בעולם בשביל שנשאיר 2 נקודות מאחור, אבל הלוחמים שלנו בראשות קסאמירו וקרבחאל נתנו את הנשמה והביאו את 3 הנקודות.

חילופים טובים של זידאן.

מסכים איתך, על אף שלא היינו שרויים באותו מתח. לראייה המספרים שקיבלנו מהקישור במשחק ההגנה:

לא צריך סטטיסטיקות וניתוחים שונים, זה משחק שאתה חייב לנצח כדי להתמודד על האליפות ולא חשוב איך אתה עושה זאת, חשובה כאן רק התוצאה ושום דבר מעבר לתוצאה, עמדנו במשימה, ניצחנו ומפעילים לחץ על ברצלונה שתשחק מחר במגרש קשה. זה משחק שברוב העונות הקודמות היינו מאבדים בו נקודות.

רק הערה קטנה, איסקו משחק שני ברציפות מוכיח שהוא חיי קיים ובועט.

‏לראשונה מאז מרץ 2018 (!), ריאל מסיימת חודש קלנדרי שלם ללא הפסדים:

בטיס 0:0 :large_orange_diamond:
גלאטסראיי 0:6 :white_check_mark:
אייבר 0:4 :white_check_mark:
סוסיאדד 1:3 :white_check_mark:
פסז’ 2:2 :large_orange_diamond:
אלאבס 1:2 :white_check_mark: