מחזור 15 :: 2-0 קשה על גרנאדה

לקראת גרנאדה

image

קבלו את מחזור אמצע השבוע: ריאל מדריד מקווה להמשיך את הכושר המצוין שלה ולהשיג ניצחון ליגה חמישי ברציפות כשתארח את גרנאדה וסולדאדו המפתיעים שמדורגים במקום החמישי. מודריץ’ ייעדר ויוחלף בפדה, ויניסיוס בסגל וגם אדן הזאר

ריאל מדריד מגיעה למשחק עם ארבעה ניצחונות ליגה רצופים וחמישה בסך הכל, האחרון שבהם 1:3 על אייבר. אתמול גם היה ערב הגאלה של המארקה וכדי להיות שם גם בשנה הבאה מה שנקרא, לקטוף שוב את האליפות וגם את הפרסים המשניים – ריאל צריכה להמשיך בתקופה הטובה שלה. עושה רושם שהעייפות קצת מתחילה לחלחל אם לא בתוצאות אז כן בקילומטראז’ (בליץ של 20 דקות ואז קצת שכחנו לשחק) וזידאן יהיה חייב לבצע רוטציות. לוקה מודריץ’ שנסחט עד תום סובל מעומס וייעדר כך שפדה ואלוורדה יחליפו. בתקשורת דיברו שוב על הייבוש של מרסלו שלא שיחק דקה בששת המשחקים האחרונים – הרצף הכי כואב שלו מאז עונת הבכורה עם קאפלו, נראה שהגיע זמנו. “לוקאס ועוד עשרה” נכתב בתקשורת על הספרדי שפתח בכל 13 המשחקים האחרונים וגם כאן ייתכן ונראה רענון.

ויניסיוס חזר לסגל לאחר קלקול הקיבה וכך גם איסקו ואפילו אדן הזאר שיש מצב שיעלה מהספסל ויקבל את הפרמיה. נפצע, כזכור לפני כחודש נגד אלאבס (28 בנובמבר). המיסטר הוסיף שוב שצריך סבלנות לגביו ושהבלגי כמובן הרגיש רע בשל כל הפציעות. לפתע הסגל נראה עמוס ויפה כשגם מריאנו ויוביץ’ נמצאים בירכתי הספסל אם כי כמובן שעדיף שלא נזדקק לשירותיהם, בטח לא כשבנזמה בכושר כזה (על האיש למשימות מיוחדות, לפחות בשנתיים האחרונות, אמר זידאן: “הוא בכושר פנומנלי ועושה דברים מדהימים והוא אף מסוגל ליותר”). אסנסיו שוב זכה למחמאות מהמאמן שלו והוא משחק יותר ממה שמגיע לו.

המטרה הסבירה וההגיונית שצריכה להיות מובנת מאליה היא 6 מ-6 מהמשחק מחר וכן הקרב נגד אלצ’ה לפני פגרת חג המולד כדי להישאר בקשר עין עם הפסגה. בינתיים למעט המעידה נגד קאדיס, טפו-טפו-טפו, ריאל מנצחת ביתר משחקי הבית שלה בליגה. מנגד, בספרד הציגו את הבעיות של הקבוצה שהיו ידועות לנו - ריאל סובלת דווקא נגד אלה שממעטות לגעת בכדור. גרנאדה מחזיקה בכדור הכי מעט בליגה (קצת פחות מ-42% בממוצע) חוץ מקאדיס ואלאבס - השתיים שניצחו את ריאל.

זידאן יודע שמדובר במשימה לא פשוטה ואמר לקראת המשחק מחר: “זה נכון שקשה לנו נגד קבוצות שמסתגרות וצריכים להיות סבלניים אך לטעמי גרנאדה לא מחכה מאחור והיא קבוצה טובה. אנחנו בכושר טוב ורוצים להמשיך. נגיע מוכנים, בוודאי. מירוץ האליפות? כן, אנחנו מתמודדים עם אתלטיקו מדריד אבל גם עם עוד קבוצות, גם הם יגידו לך אותו הדבר”. בינתיים נציין כי אתלטיקו כבר ניצחה במשחק שלה נגד סוסיאדד והגדילה את הפער לשלוש נקודות כשיש לה כמובן עוד משחק חסר. זידאן נשאל כמובן על האירוע המרגש של העונה: “אלה חדשות נפלאות שאיקר חזר למועדון. כולם יודעים כמה הוא נתן לריאל”.

Benzema celebra el gol ante el Eibar que le permite a superar a Henry...

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, פרלאן מנדי (מרסלו)| קאסמירו, טוני קרוס, פדה ואלוורדה| לוקאס ואסקס (רודריגו), ויניסיוס ג’וניור (מרקו אסנסיו), קארים בנזמה

מה המצב גרנאדה?

גרנאדה סיימה אשתקד במקום השביעי, הגבוה בתולדותיה ועושה חייל גם השנה כשהיא מצליחה לשלב נהדר עם העומס של הליגה האירופית, למעט חודש קשה בנובמבר עם שלושה הפסדים רצופים ותבוסה הזויה נגד אתלטיקו. הקבוצה מדורגת במקום השישי בטבלה ומגיעה למשחק אחרי שני ניצחונות רצופים בהם לא ספגה – 0:1 באלצ’ה ו-0:2 ביתי על בטיס מצמד בזק של רוברטו סולדאדו, כן, אתם מכירים אותו היטב והוא שבר בצורת בת שלושה חודשים. המצב רוח במועדון מצוין, גרנאדה היא “כמו משפחה” גם אם זו קלישאה. יספר על כך המקרה הבא: פרננדו סנטנו, עובד המועדון, גילה לאכזבתו שהאופנוע שלו נגנב ממנו. השחקנים שמעו זאת והתארגנו במהירות כדי לקנות לו אחד חדש והפתיעו אותו כשהציבו את הצעצוע על כר הדשא.

ובחזרה לסולאדו, החלוץ כבר אמר: “אנחנו מרגישים טוב מאוד, זה לא מובן מאליו שנהיה במקום הגבוה הזה בטבלה ונשחק ככה גם באירופה. זו הייתה שנה בלתי נשכחת עבורנו ועבור האוהדים. הכי חשוב שנעמוד במטרה בחודש מאי. ניתן הכל נגד ריאל מדריד”. כמובן שמשחק נגד ריאל הוא מיוחד עבורו: “מעדיף לשחק מול 80 אלף אוהדים בברנבאו מאשר מול הוולדבבאס הריק”. החלוץ שגדל בקאנטרה שלנו סיפר עד כמה הוא יאהב לנצח את המועדון ושהוא מתחרט שלא לקח יותר מהתקופה בריאל. בוולדבבאס הוא לא ביקר מאז 2008. “לא ידעתי לנצל את הזמן שם, אבל ריאל מדריד היא עולם אחר. אני שמח שיש צעירים מרשימים כיום”. סולדאדו רשם אשתקד 11 כיבושים בכל המסגרות, הוא מסוגל להטריד הגנה גם בגיל 35 וכבש נגדנו לא פעם בקבוצותיו השונות והרבות - חמישה שערים בשבעה משחקי ליגה, אחד מהם היה שער ניצחון - כששיחק בוויאריאל.

האיש על הקווים הוא דייגו מרטינס שרשם ציון דרך יפה עם משחקו המאה על הקווים והשיג את הנקודות נגד בטיס. כרגע הוא חולם על מתנה גדולה אף יותר. המאמן הבהיר כי הקבוצה לא הייתה ‘כל כך נוראית’ לפני הניצחונות האלה ועכשיו היא עדיין לא ברגע הטוב ביותר שלה העונה’. מרטינס אמר: “ננסה להבקיע יותר מהיריבה, ההתחלה תהיה חשובה, אבל אנחנו מודעים ליכולת של קבוצות גדולות”. כשנשאל על ההפכפכות של ריאל אמר: “כל משחק הוא שונה והכי חשוב שנשחק באישיות ובתעוזה. ריאל היא אחת הקבוצות הטובות בעולם והיא במומנטום נהדר. אבל יש לנו רעיונות ברורים”. הוא החמיא לבנזמה: “הדרך היחידה לעצור אותו - שהוא יהיה איתך בקבוצה”. המאמן סופר ניצחונות: “השנה יש לנו 13 בכל המסגרות, אשתקד עשינו 22. זה משהו יוצא דופן, אנחנו טובים כבר שנתיים”. כשנשאל על המפתחות ענה בכנות: “אפשר לדבר על 1,200 פרטים אבל יש את הדשא, הרגשות, דינמיקה של משחק. הכי חשוב הוא מנטליות מנצחת”.

במשחקי החוץ רשמה מאזן די הגיוני של שני ניצחונות מול שלושה הפסדים, ונגד הגדולות השיגה 0:1 ביתי על סביליה. העפילה כמובן לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית (מקום שני בשלב הבתים אחרי פ.ס.וו איינדהובן) שם תפגוש את נאפולי החזקה. הקשר ינגל הררה הוא שיאן הכיבושים עם שישה העונה, לחלוץ לואיס סוארס יש חמישה וכך גם לחורחה מולינה הוותיק. חסוס ואייחו, הבלם הפצוע המושמץ יכול לשחק נגדנו, אין כל סעיף המונע זאת ממנו. לא מופרך שיצטרף למרכז ההגנה במערך חדש של שלושה בלמים. הקשר מקסים גונאלון ייעדר מהמשחק בשל כרטיסים צהובים. יאן בריס אטקי עשוי להחליפו. דרווין מאצ’יס נמצא בספק למשחק, בכל מקרה הוא לא נמצא בתמונת ההרכב.

El técnico verdiblanco Manuel Pellegrini (67), con gesto contrariado.

היסטוריה ומפגשי עבר :

המשחק בין ריאל מדריד וגרנאדה מהעונה שעברה נכנס להיסטוריה, אין מה לעשות. ככה זה עם שער הבכורה של אדן הזאר במועדון, הקפצה גאונית, כאשר גם חאמס רודריגס הבקיע בתוספת הזמן וריאל ניצחה 2:4. זה היה הניצחון התשיעי ברציפות של ריאל נגד גראנדה בברנבאו, חלקן מרשימים במיוחד, והחדשות הגדולות אפילו יותר, לחובבי המספרים – שזה לא השיא. לריאל היה רצף של 11 ניצחונות ביתיים נגד גרנאדה, שנקטע בעונה החשוכה ב-1974 כשנכנעה 1:0. זו הפעם היחידה בה הקבוצה הקטנה ניצחה במקדש. זה יהיה המשחק ה-25 בו ריאל מארחת את גרנאדה בליגה, שימו לב: 21 ניצחונות (88%), 2 תוצאות תיקו (8%) והפסד בודד (4%), יחס שערים 20:81.

Real Madrid Player Ratings vs. Granada: Eden Hazard breaks through

בעונת 2016-17 אחרי חצי שעה ריאל כבר הוליכה 0:2 מצמד של איסקו בדרך למאניטה, אבל היסטוריה גדולה אף יותר התרחשה ב-2014-15 עם תשיעייה ככה במשחק בצהריים. רונאלדו כבש חמישייה מדהימה, בייל פתח את החגיגה בדקה ה-25, בנזמה הרשית צמד ודייגו מיינס כבש שער עצמי. מתבקש לומר: “כשהגולים יצאו כמו קטשופ”. מה עוד יש לנו בשבילכם? עזבו את ה-0:1 הצולע עם בניטס בעונת 2015-16 או את משחק ה-“אני עצוב” של רונאלדו וניצחון הליגה הראשון בעונת 2012-13. בעונת האליפות זה נגמר ב-1:5 עם צמד של בנזמה ושערים של רונאלדו, ראמוס ופיפיטה. וזה היה המשחק הראשון נגד גרנאדה מאז 1976.

עוד ניצחונות גדולים שכדאי לשים אליהם לב (רק שלא ננחס) – מאניטה ב-1961 עם רביעייה של די סטפאנו ו-0:6 חביב שנה קודם לכן עם צמד של חנטו. המשחק הראשון בין הקבוצות נערך באוקטובר 1941 וריאל ניצחה 2:5 כאשר לאחר מכן היו שתי תוצאות תיקו רצופות. ב-1945 זה נגמר ב-2:6 לריאל. ב-48 משחקי הליגה בסך הכל: 6:34 לריאל מדריד בניצחונות, יחס שערים 46:122. גרנאדה ניצחה אותנו בפעם האחרונה בעונת 2012-13 משער עצמי הזוי של רונאלדו. במפגש האחרון, במחזור ה-36, מנדי כבש שער בכורה וריאל ניצחה 1:2 בחוץ.

חסוס ואייחו משחק מולנו. עוד אחד מאלו שהוכיחו לי שיש הבדל גדול בין איך שאני רואה את המשחק למשחק במציאות. מקווה שהוא לא יוכיח את עצמו דווקא הערב.

זידאן עושה עבודה מעולה בשבועות האחרונים. עם זאת, לחובתו ייאמר שהוא מאוד קיצוני - או רוטציות עם הנוער, או רץ עם אותם 11 חודש רצוף. בסוף, מכת הפציעות הייתה גורם מכריע בתקופה הרעה שהייתה לנו, ושום דבר לא ישתנה במכה הבאה אם זידאן לא נותן ליוביץ", אודגור, הזאר ומרסלו אפילו להתחמם.

אגב, משחק מזעזע. גראנדה כבר כמה שנים חתיכת קוץ בתחת.

היה צפוי שזה יהיה קרב חפירות ולמען האמת המשחק התעלה יותר ממה שציפיתי, ביחס לזה שמודריץ’, שהוא האחראי הכמעט בלעדי לשינוי בעיניי, לא משחק.

אסנסיו עם מחצית שמזכירה נשכחות. לא רוצה לפתיוח את הפה אבל אולי יש סיכוי.

תודה לשופט ותודה לתחת שהבהיל אותו

איזה שינוי כשמודריץ’ לא משחק, רק לחשוב מה היה קורה אם גם הזאר וגם מרסלו היו מגיעים לעונה הזאת.

בנזמה הוא השחקן הכי טוב בעולם בהתקפות של אחרי הדקה ה 93

אסנסיו שוב מראה שהוא מרגיש הרבה יותר בנוח באגף שמאל ושכנראה רק שם יש לו סיכוי להתפתח כשחקן ברמה הנדרשת. הבעיה שאפשר להגיד את אותו הדבר גם על ויניסיוס, רודריגו, הזאר ואולי גם אמבפה (הוא אמנם לא חסר תועלת לחלוטין באגף ימין כמו השאר אבל בפירוש יותר נוח לו בשמאל).

בקיצור, סיכוי גבוה לצערי שלוקאס ואסקז ימשיך להיות היחיד בסגל שמתאים לאגף ימין בזמן הקרוב. אולי ברהים או קובו יפתיעו בעתיד, מי יודע…

ניצחון חשוב מאוד, ב25 דקות הראשונות של המשחק היה אפשר לראות שזה לא הולך להיות טיול. הרצף האחרון שלנו מזכיר לי את רצף הניצחון לאחר פגרת הקורונה, כל משחק מורט עצבים ומותח עד הדקה ה90.

בזמן שבנזמה ממשיך להרשים, חייב לבקר את ואראן וזה לא רק בגלל הטעות היום. כתבתי גם במשחק הקודם ובזה שלפניו- הצרפתי איבד את זה לגמריי אחריי ההפסד לסיטי. ההתחלה שלו הייתה מטורפת ובשלב הזה היינו מצפים ממנו להראות שהוא הבלם שלנו אחריי שראמוס יתלה את הנעליים, אבל קשה לי לראות אותו בלם מס׳ 1 בריאל מדריד. אולי הוא צריך איזו שיחה עם פסיכולוג או משהו בסגנון.

לפני חודש היינו חוטפים פנדל גם אתמול וגם במשחק הקודם, יפה לראות שהשיפוט מיישר קו עם המומנטום של הקבוצה.

בישול גדול של אסנסיו ומסירה גדולה של קרוס למנדי בתחילת המהלך, מסוג המהלכים שלא נרשמים בסטטיסטיקה (אני מנסה להתקרב אליו כדי שיגיב לי בטוויטר).

לפחות לגבי המחצית הראשונה זה הזכיר לי “העתק-הדבק” של העונה שעברה: הגנה חזקה, התקפה שמייצרת מעט מאוד מצבים ומשחק שיוכרע בצורה מאוד-מאוד גבולית. הפעם דווקא אסנסיו ‘פתח את הדלת’ ו-‘סחב את המכונית’ (כמה חיכו בתקשורת לכתוב את זה עליו) כמעט עשה עקב אלוהי כמו ראול. האמת שהנחתי שדווקא בצד ימין נוח לו כי הוא כבש הרבה שערים גדולים משם - סביליה בסופר קאפ האירופי, נגד ברצלונה בסופרקופה ב-2017, נגד ולנסיה בליגה באותה עונה, אך בשמאל הוא מסתדר טוב יותר, הבעייה היא: זו העמדה של אדן הזאר שאמור להיות בריא מתישהו (טוב שזידאן לא התפתה להכניס אותו) וגם ויניסיוס ורודריגו (החלמה מהירה).
אני כבר לא מצפה ממנו שיעמוד בהבטחה ואפילו לא חצי מזה אלא פשוט שיחייך יותר, ייהנה מכדורגל ויהיה שחקן רוטציה לגיטימי, כזה שלא אתאבס לראות אותו בהרכב. זה לא אמור להיות אותו הלחץ שהיה על כתפיו כמו עם לופטגי לדוגמא, הוא כבר לא שחקן בכיר אלא רחוק מזה, רק שייעז, מה יש. בטח את זה כבר ראיתם - סופה של הבצורת [ביום בו גם הפועל תל אביב!!!].

יש עכשיו שבוע מנוחה וזה חשוב גם לנו וגם לשחקנים, פעם הייתי יותר מתלהב ממשחק כל שלושה ימים - כנראה הזדקנתי (כבר 28, לא צחוק). בכל מקרה אני חושב שזידאן היה צריך להשתמש בקצת יותר שחקנים, בעדינות. לוקאס שיחק טריליון משחקים וזה משפיע, אם מרסלו לא יכול לשחק במשחק כזה כמו אתמול אפילו חצי שעה אז צריך לשחרר אותו כי אבד האמון בו לחלוטין, אדר מיליטאו לא זוכר כבר מה המטרה במשחק כדורגל וכן הלאה.
בנזמה עם 23 שערים בשנת 2020 ויש כל מיני כותרות שגם אני תרגמתי “החלום: הפיצ’יצ’י” ו-“זו השנה שלו”. רונאלדו כובש על עיוור כפול בכל עונה ועונה, הוא צוחק במיטתו מה שנקרא. ואם כבר מספרים - בונוס בשביל גיא.

מנצחים, המומנטום השתנה אבל הפער מאתלטיקו מדריד עדיין גדול מדי [יש לה שני משחקים חסרים הרי] וחבל שככל הנראה לא נצליח לזכות באליפות. מחכים לצ’מפיונס :slight_smile:

האמת אני דווקא מאוד מאמין שכן נזכה באליפות.
יש עוד משחק נגד אתלטיקו לפנינו. וגם הם עוד יאבדו נקודות.
מדובר על פוטנציאל של 6 הפרש סך הכל כשיש עוד יותר מחצי עונה בפתח ונראה שאנחנו התאפסנו על עצמינו קצת מהפתיחה הגרועה שעברה עלינו.

אפילו אקדים ואומר שאם הייתי צריך להמר על קבוצה כלשהי לאליפות השנה (בלי שום עניינים של יחסים) הייתי מהמר עלינו.

בעונת הבלהות תחת סולארי ולופטגי הוא שיחק רק בבלטה בשמאל, למעשה רק בסוף עונה שעברה הוא התחיל לשחק באופן שוטף בימין.

הרכבת מהבחינה הזו כבר חלפה אבל כבר כמה פעמים שהוא עולה מהספסל ומביא ערך מוסף. כשהוא מגיע מול הגנות עייפות הזריזות האיטיות היחסית שלו פחות מורגשת והזריזות היחסית באה לידי ביטוי ובכלל, מגנים צריכים להתאים את עצמם מחדש אחרי ששיחקו X דקות נגד שחקן שחותך עם ימין למרכז.

אם אתה מקבל מסירה מחבר שלך, אז אתה בעצם מקבל מחבר של חבר שלך, שמקבל מחבר של חבר של חבר שלך - אז אחד מהם עשוי להיות טוני קרוס

זה כולל נייחים וגם כך מונח שמאוד נתון לפרשנות. בוא לא נתפזר