מחזור 15:: מנצחים 3:1 את הצוללת הצהובה בלה סרמיקה (פרנקי, ממפיס, קוטיניו)

לא פייר אהוד! הרעיון של אריק כמגן דובר במערך של 4-3-3.

ובלי קשר, צ’אבי נכשל בהכנה למשחק הזה. ויאריאל משחקת ב4-2-2 אז הוא הניח שהוא משיג יתרון מספרי כשהוא עולה ב3-5-2 אבל ויאריאל לוחצת גבוה ובארסה לא מצליחה לייצר התקפה אחת מסודרת מאחור. אין באמת אופציות מסירה להגנה מלבד בוסקטס, כי גאבי, פרנקי וניקו מתרחקים מידיי מהכדור ומנתקים את עצמם מהמשחק. ריקי מושלם למצב כזה.

ואגב, סתם הערה, כולל מדברים על גאבי ופדרי, לדעתי דווקא ניקו הכי מרשים עד עכשיו למרות משחק לא משהו היום, הוא נראה כמו קפטן עתידי.

מסכים. ממשחק למשחק הוא תופס לי יותר את העין. לא יודע למה אבל משהו בו מזכיר לי את קאקה.

לי הוא מזכיר קצת את סטיבן ג’רארד דווקא

לי הוא מזכיר את החולצה הבאה שלי

אני חושב שזה 4-3-3, אלבה מגן שבקושי עובר את החצי. וגם ככה מפסיד לירימיי.

ממפיס כנראה מסוגל לשים גול רק מפנדל.

כדורגל הוא משחק מוזר.

מסיבות מובנות לא יכול לראות את המשחק. איך צאבי?

נראה שמצליח למלא את החלל הגדול שהשאיר התחת של זידאן.

הרבה הרבה מזל. או איך שלא קוראים עכשיו לתחת של זידאן.

מי שרצה את גרסיה מגן קיבל את מבוקשו. הוא היה גם צריך לקבל פנדל בסגנון שמאפיין את לנגלה. בוא נתפוס ונפיל יריב ברחבה, אף אחד לא ייראה.
אני הפעם ארחם על מינגסה. היה קטסטרופה, אבל לפחות לא בתפקידו, אז אסלח לו. לא יודע מה באלדה עושה באימונים כדי שאפילו מינגסה יועדף על פניו כמגן שמאלי.
האמת שנהניתי ממחצית ראשונה אבל בשניה חזרנו להיות בארסה של קומאן. פניקה, יצרנו 0 הזדמנוית , איבדנו כדור במחצית שלנו עם קצת לחת של היריבה. יש לצ’אבי הרבה עבודה.
אהבתי שאחרי השער של ממפיס ותוך כדי שכולם צוהלים ומתחבקים, בא פיקה וגער של בכולם וניסה להסביר איך לא לספוג.

ברכות לאמרי. שוב לא ניציח את ברצלונה, והוציא את השחקן הכי מסוכן שלו דווקא כשאלבה נפצע.

ברכות גם ל VAR שהצליח לא לטעות בכל הזדמנות שהייתה לו ופעם אחת החליט נכון ואישר את השער. אני ספרתי 2 אדומים לויאריאל, אחד לבארסה וגם פנדל של גרסיה שלא נשרק. אבל לפחות קווים ישרים הם יודעים לבחון.

שאלה תמימה,
על ריקי כבר הבנתי את הכיוון.

מה עם דני אלבס? לא כשיר או משהו?

אלבס לא יכול לשחק עד ינואר בגלל חוקי ההעברות בליגה הספרדית.

באלדה שיחק היום עבור בארסה ב׳ ולא היה בסגל.

ניצחון מאוד אימבוולנטי. כן ממפיס היה חייב את הגול (באמת שמח בשבילו, קוטיניו פחות מעניין אותי), וכן ברצלונה בשביל המורל והמומנטום הייתה חייבת את הניצחון, אבל זה היה ניצחון בו אמרי הראה לנו באיזו קלות אפשר לחנוק ולפרז לחלוטין את בארסה של צ’אבי ומשחק הלחץ שלה.

ברצלונה לצערנו עוד לא ממש יודעת מה היא רוצה לעשות עם הכדור, ואיך לייצר מצבים ממשחק עומד, הרבה מהמצבים הטובים של בארסה באים כרגע ממשחק הלחץ, והיכולת של ברצלונה להתאושש מהר מאיבוד ולתרגם את זה ליתרון מספרי בדרך לשער, ואמרי פשוט דאג לנטרל את זה.

אמרי, שבהיעדר לא מעט משחקני ההתקפה שלו וגם קוקלאן, בחר ב 4-4-2 כדי “לחנוק” את הקישור ולא לאפשר לו לייצר שום יתרון מספרי בשום שלב, ובניגוד לבנפיקה שהחזיקה קווים דינאמיים, אמרי התעקש לשמור חזק על שני הקווים שלו בקישור ובהגנה, ולמעשה כמעט ולא נתן לברצלונה את האפשרות לצאת קדימה לאחר חטיפת הכדור, מה שבהדרגה גרם ללחץ הגבוה של בארסה לדעוך ולרדת לאחור. פתאום שחקנים כמו ניקו או גאבי התקשו להביא לידי ביטוי את האנרגיות שהם מביאים בדרך כלל למשחק. ללא האנרגיות והלחץ הגבוה לבארסה למעשה לא היה הרבה מה למכור, וקיבלנו שידור חוזר של בארסה של קומאן שמנסה לדחוף קדימה דרך יכולת אישית. רק דרך טעויות כמו הגול של ממפיס, או פריצה משוגעת של פרנקי או של אבדה משהו יכל לקרות היום, וזו נקודה שצ’אבי עוד לא הצליח להעביר לברצלונה. שאפו לאמרי על ההכנה והתכנית משחק, וכמו שקורה לו הרבה לאחרונה, אלו השחקנים שמפסידים לו את המשחק.

ברצלונה ניצחה היום, אבל לצ’אבי יש ה-מ-ו-ן דברים לחשוב עליהם, ויש עיניין שלם סביב חוסר הרצון שלו להשתמש במעט כלים שיש לו בספסל. אני לא יודע אם ריקי היה משנה משהו, או אולי באלדה שיכל להתאים יותר ממינגסה להחליף את אלבה, אבל מעל הכל ראינו את צ’אבי פשוט ללא תכנית ב’, וסוג של תכנית א’ לא גמורה.

מגרש קשה אצל קבוצה קשה, ושלוש נקודות חשובות. גם מומנטום חיובי זה משהו לקחת ממשחק. הראש על שום מה לא יכול שלא לחשוש ממינכן.

יכול לשחק רק מינואר.

דניאל אלבס יכול לשחק רק מינואר.

בכל אופן אני ארשום עכשיו תגובה כי אני מחר ואשכח ויש לי עבודה בקורס פוליטיקה וממשל שאני חייב לסיים. יימח שמו של הררי והפשרה שלו במקום לעשות פה חוקה מחורבנת.

אז אתחיל מהטוב.
הרבה זמן רציתי לראות משהו מדה יונג, והיום הוא הביא משחק ענק. סידר מצבים, עלה להתקפה, והיה ממושמע טקטית בצורה יוצאת דופן. הוא מוביל מתפרצת ומסדר לממפיס את המצב שלו, ואז רץ ישר לסגור למגן של ויאריאל את השטח. נתן כדור ענק לממפיס שהחטיא, ובשעה טובה גם הכניס גול. זה הקשר המוביל שאנחנו צריכים באמצע, ואני מאוד שמח שצ’אבי נותן לו את החופש ואשכרה מפתח אותו. לא סתם זורק לו מילים יפות בהולנדית, אשכרה נותן לו את המפתחות לשחק התקפי וההולנדי מחזיר לו במשמעת טקטית על המגרש. תנו לו את המפתחות.
גאבי במשחק מעולה גם בעמדה שלא הבנתי. אני מאוד אוהב יותר מהטכניקה שלו והיכולת שלו לשמור על הכדור את הרוח הלוחמנית. הוא פשוט לא סופר אף אחד, ולצד היכולות האישיות שלו הוא לא מפחד להתלכלך ולהרביץ. הוא לא פרינססה או שחקן עדין כמו צ’אבי\איניסטה. אני מקווה שהאובר לוחמנות הזאת לא תוביל לפציעות.
טר שטגן במשחק טוב, הציל אותנו. גם קוטיניו שנכנס גרם לפנדל ואני מאוד שמח שהוא כבש. עושה רושם שצ’אבי ממש מחייה אותו מחדש. אני לא יודע אם הוא ימכר או לא, ואם הוא יהפוך לשחקן הרכב או לא, אבל גם כשחקן ספסל אפשר לראות שעם צ’אבי הוא רואה משהו. הוא רוצה לשחק, הוא מאמין במאמן וגם פה מדובר בשינוי בזכותו של צ’אבי. הלוואי ותהיה המשכיות, גם אם זה עד ינואר. אולי אפילו נוכל להוציא כמה ג’ובות עליו ועל לנגלה לניוקאסל.

עכשיו לחלק הרע.
היו דקות של פאניקה במחצית השניה, פאניקה מוחלטת. פתחנו מאוד טוב, כבשנו, המשכנו עוד כמה דקות להיות סבבה ואז פשוט קרסנו. טעויות אישיות של שחקנים, חורים נוראיים בהגנה ופשוט פאניקה מוחלטת. במצב כזה צ’אבי חייב לייצב את המצב, וזה היה נראה כאילו הוא לא מסוגל לעשות כלום. ג’ורדי אלבה בעוד משחק מזעזע, ליאור קיבלת את התשובה שלך עם גרסיה, פיקה היה לפרקים מאוד טוב אבל אז בגול שלהם שהגיע משום מקום הוא יצא ללחץ באיחור והיה שם בור באמצע שמינגסה לא הספיק לכסות. מינגסה בגלל שעלה גם עשה את הטעות שלו ומשהו שם השתבש בקופסה, הוא משחק עם 0 ביטחון וזה משפיע לו על קבלת ההחלטות. אני מאוד מקווה שזה לא בגלל קומאן שרמס אותו.

בוסקטס בזמן הפאניקה היה גמור. היו לו את האיבודים שלו, כרגיל, והוא פשוט לא השחקן לייצב את הקבוצה באמצע בדקות האלה. למה לא להכניס רגליים רעננות? למה להוציא את ניקו? אני לא מתלהב מהעבודה שבוסקטס ממשיך לקבל כל כך הרבה דקות. אין ספק שתחת צ’אבי ומשחק לחץ הוא נראה יותר טוב, אבל הוא לא חייב לשחק 90 דקות. צריך שיהיה איזון. אפשר להחליף אותו, ועושה רושם שצ’אבי במצבי לחץ לא מוכן לגעת באלבה פיקה ובוסקטס. רק במצבים של יתרון. את זה אני לא אוהב, צ’אבי צריך לקחת בחשבון שגם כשרע-הם אופציה לגיטימית לחילוף. הם חלק מהסיבה העיקרית שרע.
ממפיס למרות הגול לא היה טוב. גם בגול עצמו הוא היה מאוד קרוב להחטיא. עושה רושם שרגל שמאל שלו היא נטו לעליית מדרגות והליכה. הבנאדם מפחד לבעוט ברגל שמאל, וגם הפעם השער היה אשכרה ריק והוא העדיף להעביר את זה לימין ולתת למגן הזדמנות לקנות את עולמו. מזל שעבר לו בין הרגליים.

על השופט אין מה לדבר. אדום לפארחו, פעמיים פנדל לויאריאל, לא מובן כל העניין. כאילו הואר לא רצה לעבוד היום. אמארי הוא חתיכת בכיין, ופשוט מאמן טיפש. מאמן נורמלי יוצא מפה עם 3 נקודות וניצחון יוקרתי. שכל החיים תפסיד לנו בתוצאות לא מוצדקות יא קקה. עשה לנו את המוות בולנסיה.

הלאה למשחק הבא.

מאוד אנרגטי.
לא נח על הספסל, לא מתנמנם ולא עומד עם פרצוף תשעה באב של it is what it is…

מחלק הוראות והנחיות טקטיות בשלבים רבים של המשחק, חוגג שערים כמו אחרון האוהדים. בקיצור, מאוד אנרגטי ומעורב.

רואים את זה בקבוצה. התוצאה בקלות יכלה להיות 3:1 לטובתם, אבל זה לא קרה. זה לא רק תחת או מזל אלא גם רוח. הקבוצה נלחמת וזה גורם ליריבה להיות יותר לחוצה ולהחמיץ מצבים שפעם היו קלילים עבור היריבות. זוכר איך פעם היו מטיילים בקלילות לרחבה שלנו ושואלים את טר-שטגן מאיזו פינה הוא רוצה שיגיע הגול? אז כבר לא. עכשיו הם מתאמצים, רצים, נלחצים ואין להם זמן לכוון בקלילות עם הפאלש.

זה לא אומר שלא אנסו אותנו בחלקים גדולים של המחצית השניה. רק שלפחות בעטנו להם בביצים תוך כדי ונשכנו. ובסוף זה נגמר 3:1 לנו, גם אם בקלות היה יכול להגמר הפוך.

ניצחון חוץ ראשון העונה. שני נצחונות רצופים בליגה לראשונה העונה. יש רוח, יש תשוקה ורצון, ויש המון המון המון מה לשפר ולעשות.

אולי דעה לא פופולרית, אבל אני לא חושב שהגיע לויאריאל פנדל. לא בפעם הראשונה, פיקה גלש להעמיד את הגוף לפני הבעיטה; ואני לא מבין שמה מצפים ממנו, לגלוש עם הידיים מאחורי הגב? הידיים היו בתנועה טבעית היחידה בערך שאפשר תוך כדי גלישה. אולי לא יבש צמוד לחלוטין לגוף, אבל מבחינתי אם הדרך היחידה במצב להימנע מהנגיעה זה לכרות את הידיים…

ובמיוחד לא חשבתי שהיה פנדל של אריק גארסיה על אלביול. אלביול חיבק והחזיק את אריק בדיוק באותה מידה, למה אז שהיתרון ילך לצהובים? שניהם משתמשים בידיים באותה מידה, רק שאלביול מפיל את עצמו כדי לסחוט פנדל. מבחינתי, מאבק לגיטימי.

חשבתי שיותר בכיינים מאספניול לא יכול להיות, אבל אמרי הלוזר הוכיח שיש. אשכרה לא לבוא ללחוץ יד בסיום…

אם כבר המקום שבאמת הייתה טעות בטוחה, זה אדום לפארחו על הדקה הראשונה ואז המשחק היה מסתיים באותו הרגע. אז אמרי וויאריאל יכולים מבחינתי, להרגיע עם הבכיינות.

עזוב אדום, יאללה - הלך בגישה של “מפחד לגמור משחק בדקה הראשונה”. נגיד וקיבלתי.
אבל אפילו לא צהוב? בחיי שעד עכשיו אני לא מבין את זה.

מאז הואר שחקנים לגמרי עושים את זה. זה לא אומר שאין בעיה בחוק שגורם להם לעשות את זה, כמובן.

האמת שזה באמת לא לעיניין. אני יכול להבין את העצבים של אמרי מאיך שהמשחק התפתח, אבל כמו שהם נראו הם יכולים לבוא בטענות רק לעצמם ולא פעם ראשונה העונה. הרצף טעויות שלהם בגול של ממפיס הוא לחלוטין לא סביר והם יכולים לכעוס רק על עצמם.