מחזור 15:: מנצחים 3:1 את הצוללת הצהובה בלה סרמיקה (פרנקי, ממפיס, קוטיניו)

download

מואכזבים, אך במידת מה מעודדים, סיימנו את המשחק מול בנפיקה עם תיקו מאופס, כשאנחנו מקטינים עוד קצת את סיכויי העלייה שלנו לשלב הבא באלופות ושמים את כל יהבנו על משחק חוץ על גבול הבלתי אפשרי מול באיירן. אין דרך יותר טובה להמשיך את טבילת האש הרותחת של צ’אבי כמו הצוללת הצהובה של אמרי, שגם היא איך לומר, לא בדיוק על הגל או אפילו דיי שוקעת (סליחה).

מה המצב ויאריאל?
בניגוד לקמע החמוד שלהם, הם לא כל כך במצב מעודד. הפרוייקט השאפתני של אמרי שהתחיל משנה שעברה והסתיים במקום שביעי, יחד עם ניצחון בליגה האירופית (כיאה לקבוצה של אמרי), מתקשה מאוד לעמוד בסחף של ריצה בליגה, יחד עם האתגרים בליגת האלופות, וכל זאת עוד לפני שהגביע הספרדי נכנס לתמונה. חלק מהעיניין נובע מהרבה פציעות בחלק הקדמי. צ’וקווזה וירמי מנסים לחזור לכשירות בהדרגה, כמו גם דנג’ומה שנפצע לא מזמן, ומיודעינו פאקו אלקסר, אבל החיסרון העיקרי הוא כמובן של ג’רארד מורנו שמהווה שחקן מפתח מבחינת כיבוש שערים ויצירת מצבים.

אמרי לרוב מנסה לשחק בויאריאציות של 4-3-3, 4-2-1-3, או אפילו 4-5-1. זו קבוצה איכותית שכן יודעת להיות דינאמית בהתאם ליריבה שלה. היא יודעת להחזיק בכדור, היא יודעת לחנוק את המשחק ולהקשות על היריבה שלה לייצר מצבים, וכמובן יש לה את השחקנים ליציאה למתפרצות. לרוב הכוונה של אמרי למשחק באה לידי ביטוי מהרכב הקישור שלו. בעוד פארחו הא השחקן שאמרי כנראה הכי סומך עליו בקבוצה, לצידו יכולים להופיע שני קשרים אחוריים בדמותם של קוקלאן וקאפו, אבל כשהוא רוצה משחק יותר יוזם הוא מכניס עוד שחקן עם אוריינטציה התקפית יותר בדמותו של טריגרוס. בהגנה יש לו קו לא רע של שחקנים ומחליפים עם פאו טורס, אלביול, אייזה מאנדי (כמעט ולא שותף), אסטופניאן, סרג’ אורייר, פוית ועוד.

אומנם הסגל של ויאריאל עמוק ומוכשר, אבל דברים לא מתחברים לצהובים מתחילת העונה. יש לה עד כה רק 3 ניצחונות בליגה (!!!) על בטיס, חטאפה ואלצ’ה, יחד עם שלושה הפסדים לאוססונה, בילבאו ו-ולנסיה, 7 תוצאות התיקו ששמים אותה כאחת ממלכות התיקו של הליגה ומציבים אותה רק עם 16 נקודות ובמקום 12 בלה ליגה. המצב באירופה גם לא מזהיר כשהיא מצליחה לנצח רק נגד יאנג בויז, מפסידה פעמיים ליונייטד (למרות יכולת טובה) ותיקו 2-2 מול אטאלנטה, כשהיא תלויה במשחק האחרון בשלב הבתים כדי להכריע אם היא עולה לשמינית או לא.

ומה אצלינו? רשימת הפצועים לא השתנתה לטוב ולרע (טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה), אבל מסתבר שהזמן של פדרי מחוץ לדשא הוארך עד לתחילת ינואר. נותר רק לראות מה האופציות של צ’אבי. ויאריאל גם מגיעה במצב פגיע, במומנטום לא מדהים בלשון המעטה אחרי התיקו עם סלטה וההפסד ליונייטד, כשאחרינו היא צפוייה להמשיך עם רצף משחקים מאוד קשוח עד הפגרה בו היא צפויה לפגוש את סביליה, אטאלנטה, ראיו, סוסיאדד ואלאבס של האקס קאייחה.

מה הכיוונים שהמשחק הזה יכול לקחת?

  1. צ’אבי כרגיל ינסה ללחוץ את הקישור של היריבה, וזה עושי גם לעבוד מול ויאריאל שלצערה תחסר ככל הנראה גם את קוקאלן, כך שהיא תתקשה לסגור את מרכז המגרש כפי שהיא נוטה לעשות.

  2. אסטופניאן לדעתי יפתח שוב כדי להתמודד עם השחקן שיפתח בצד ימין בין אם זה כל אחד מבין אבדה, אלאייש, דמבלה או דמיר, למרות שלדעתי צ’אבי ימנע מלהעמיס על דמבלה.

  3. נקודה מאוד קשה עבור בארסה היא התמודדות עם הקו הקדמי המהיר של ויאריאל. אומנם קשה להגיד מה המצב הגופני של כולם, אבל במידה ובאמת ירמי, צ’וקווזה או דנג’ומה ישחקו ברצלונה צפוייה להתקשות מאוד בקו האחורי, בעיקר במצ’אפ באגף ימין שלנו בו יעמדו דסט, ארואוחו או מינגסה. לצורך העיניין, אני מקווה שלא נראה מאבק באגף של דנג’ומה מול מינגסה, כי אני לא רואה תסריט בו נוכל להתמודד איתו.

  4. ההימור שלי למערך צפוי להיות מה שראינו מול בנפיקה, שכן זו תהיה הזדמנות מצויינת להשתלט על המשחק דרך הקישור.

צ’יפ לצ’אבי:

רוטציה רוטציה רוטציה. אומנם המומנטום חשוב, וזה לא משחק חוץ קל בכלל, אבל אחרי ששמעתי את החדשות על פדרי, ואני רואה איך ניקו וגאבי נגמרים במשחקים האחרונים, צ’אבי צריך להשתמש בכל הסגל שלו כדי שהקבוצה תעמוד בדרישות שלו במשחק הלחץ. אני לא פוסל בכלל מצב בו נגיד ריקי פוץ’ יפתח במקום גאבי או ניקו. אולי עוד נראה הפתעה כמו שימוש בשני ווינגרים אמיתיים באגפים, שכן עם ההצטרפות של שני הצעירים לקאדר של הקבוצה, יחד עם הספק חזרה של דמבלה נוכל סוף סוף לשחק עם שחקנים שיכולים לרווח את המשחק.

שיהיה בהצלחה.

7 לייקים

הסגל -

2 לייקים

מתחילים דיווחים בנוגע להרכב, וההשערות הן שפיקה ובוסקטס יפתחו פעם שלישית השבוע. בנוגע לאלבה חלק גורסים שיקבל מנוחה, וחלק שיפתח גם הוא.

אם זה נכון, צ’אבי מקבל נכשל על המשימה השנייה שלו בקבוצה.

בהמשך לדבריו של טל -

היי! צ’אבי לא נכשל! הוא נותן פור ליריבות/בודק אופציות.

תשמע, במשחק הנוכחי פיקה ובוסקטס נראים טוב. המשחק לחץ מאוד מחמיא להם.

2 לייקים

דעתי כדעתו של שביט.

אצל קומאן בוסי היה חושך רוב הזמן. אצל צ’אבי נראה שהוא הולך להיות בורג מרכזי במכונה. בוסי לא צעיר, אבל גם לא זקן. הוא היה נראה עייף ואיטי בקבוצה השבעה והלא מחוברת שהייתה כאן עד לא מזמן, אבל בניגוד גמור לכך, בנבחרת הוא היה מצויין.

אני רחוק מלבקר את צ’אבי על ההחלטות שלו כרגע, בטח כל עוד שהקבוצה תמשיך להראות התקדמות ומשחק קבוצתי.

אין תקציב, אין רכש ולא היה לו זמן הכנה. כרגע הוא עובד עם מה שיש ובפחות משבועיים ה"מה שיש" הזה נהיה מלהיב. למה לבוא בטענות?

ועוד מחשבה - פיקה לא אחד שדופק חשבון ולא אחד שיתאבד בשביל הנהלה ומאמן שהוא לא מעריך. אמנם הוא היה PC בראיונות שלו לאורך כל הדרך, אבל תמיד דאג להשחיל קצת להנהלה. בכל מקרה, לא מן הנמנע שעכשיו כשיש שינוי בהנהלה ועל הקווים, הוא יגלה מחוייבות אחרת ויכולת אחרת. כמו עם ביטול הראיון מלפני שבוע, גם על המגרש ההשקעה נכרת.

חששנו שצ’אבי יתקשה לעשות סדר מול חברי הקבוצה שאיתם שיחק. בינתייים, למעט אלבה, ניכר שהוא משפר אותם.

יאללה לצוללת.
ויסקה בארסה :large_blue_circle: :red_circle:

לא שאלה של רמה, עיניין של כשירות פיזית לאורך זמן. גם צ’אבי עצמו אם אני לא טועה טען שהשחקנים האלו יכולים לעמוד במשחק של פעם בשבוע.

אני מבין את המרדף של צ’אבי אחרי מומנטום חיובי שיבוא לידי ביטוי לא רק בסגנון, אלא בתוצאות. אני מאוד מקווה שזה ירגע אחרי שהלחץ באלופות גם ירד.

נקודה אחרת מדאיגה אותי זה המצב הפיזי של ניקו וגאבי, ואיך ריקי שוב לא נספר, אפילו לא עבור רוטציה. לצערי כשזה נוגע לנקודות הללו, אני בינתיים טיפה מתבאס על צ’אבי. מקווה שזה יתיישר.

ניקו וגאבי נראים טוב ויש להם כרגע מומנטום חיובי.

בהרגשה שלי קצת מוקדם לדבר על רוטציות אחרי שני משחקים. לא? המשחק הבא שלנו באלופות הוא בעוד שבוע וחצי, ובדיוק חזרנו מפגרת נבחרות שבה הם לא שותפו. בואו לא נגזים. לפני שמדברים על רוטציות צריך לייצר מומנטום טוב ולגבש 11. זה התפקיד הראשוני של צ’אבי. הוא אמור היה לעשות את זה בקדם עונה, אבל מכיוון שזה לא קרה, הוא עובד על זה עכשיו.

יותר מלגיטימי בעיני.

לייק 1

מבחינתי, המטרה הראשונה של צ’אבי הייתה לגרום לנו האוהדים להיות מסוגלים להסתכל על בארסה משחקת כדורגל מבלי להיגעל ולכבות את הטלוויזיה. לא איזו מטרה מטורפת, אבל לצערי הרב, בשנים האחרונות, הפנמתי את זה שזה לא מובן מאליו.

המטרה השנייה היא ליצור שלד חדש, לקבוצה שתרוץ פה בשנים הקרובות. אולי אנחנו רק אחרי שלושה משחקים, אבל זה מתחיל להיראות כאילו צ’אבי בא לעשות עוד מאותו דבר. האותו דבר הזה שאכלנו ממנו כל כך הרבה החרא בשנים האחרונות. אני אשמח לאכול את הכובע, אבל בכל הפעמים הקודמות שאמרו לי “זו רק ההתחלה - דברים ישתנו” שום דבר לא השתנה ונמאס לי כבר.

המטרה השלישית והאחרונה היא לקחת את השלד החדש ולבנות עליו קבוצה תחרותית. כזו שתתחרה על תארים, כי בכל זאת אנחנו ברצלונה ולא סוסיאדד. עכשיו, הבעיה שלי היא שהמטרה הסופית היא נגזרת של המטרה השנייה. מבחינתי צ’אבי לא הגיע לפה כדי לעשות עוד מאותו דבר.

לא רציתי שהוא יגיע כי חשבתי שהוא לא מנוסה מספיק, לא יגע בפיקה בוסקטס ואלבה ולא ידע איך לבנות קבוצה חדשה. אני לא מבקש הרבה, רק תקווה שדברים באמת ישתנו לטובה. ובמקום זה אני מקבל את התחושה שגם בעונת 2029/30 השלושה האלה ישארו בהרכב ואנחנו נמשיך להתבזות מול כל קבוצה גדולה.

אבל בחמש השנים האחרונות לא היה פה מאמן שמשחק בשיטה הברצלונאית. ולפני כן היה פה לוצ’ו שחיבל במשחק הקישור לטובת ה MSN.

אפשר להאשים את פיקה, בוסי ואלבה בהרבה דברים, אבל את אבדן השיטה והדרך אי אפשר להפיל עליהם. שמנו אותם בקבוצה שתלויה במסי וראינו אותם מתפוררים יחד עם כל השאר.

פאקינג הדבר שהכי זוכרים מדמבלה זה את ההחמצה שלו במשחק הראשון מול ליברפול בחצי מהבישול הפנטסטי של מסי. וזה מה שזוכרים כי כולנו יודעים שמ- 4:0 היה להם יותר קשה לחזור. אבל פה בדיוק נעוצה הבעיה. היינו אפסים במשחקי החוץ כבר כמה שנים. היה ברור שבאנפילד נעשה במכנסיים. לכן כולם ביכו את ההחמצה הזו שהייתה כל כולה נס תוצרת מסי.

וזאת הייתה בארסה של חמש השנים האחרונות. נס תוצרת מסי.

עכשיו יש לנו סופסוף את ההזדמנות להתחיל לבנות פה משהו שהוא לא “נס המסי”. לבנות קבוצה.
בהנתן שיש לנו סגל כל כך צעיר, גם אם מוכשר, לא מפריע לי שנשארו אצלנו כמה מבוגרים שעשו משהו הקריירה ויודעים לתת רוח גבית לצעירים.

תחשוב קדימה. הסגל הזה עמוס בכישרון. כן כן, חיזוקים נדרשים, חלוץ, מגן ימני, הכל נכון, אבל עדיין הקישור שצומח פה הולך להיות קטלני ולשלוט באירופה בשנים הבאות. ולמרות הכל אף אחד לא מצפה מהם לנצח את באיירן בעוד שבועיים. למה? רק בגלל שאין לנו חלוץ? או גם בגלל שהם עדיין ילדים בני 17 שכנראה הולכים לעשות במכנסיים באליאנץ ארנה במעמד כזה מפחיד?

לא מגיע להם לשחק עוד קצת עם אגדות כמו פיקה ובוסי שיורידו מהלחץ העצום הזה משהו?

אתה צודק כשאתה מבקש שינוי, אבל אני פשוט חושב שאנחנו לא רואים פה “עוד מאותו הדבר”. את השינוי אפשר לראות כבר עכשיו. כל השחקנים שהגיעו לפה מאז תקופת הצנון רק הפכו להיות יותר אפרוריים ודעכו. 400 מיליון יורו על קוטיניו, גריזמן ודמבלה, ותראה מה יצא מהם. כלום ושום דבר. אז הבעיה היא לאו דווקא הרכש, גם אם הם לא התאימו לשחק לצד מסי (אהממ, לא דמבלה). הבעיה הייתה המאמן. כולנו אמרנו את זה כבר שנים. בסוף היום זה לא רק המערך שאתה מעלה, אלא מה השחקנים יודעים לעשות כשהם על המגרש ואיזה רעיונות מצליחים להעביר להם. האם הכינו אותם טקטית למשחק הקרוב? האם הכושר הגופני שלהם מתאים לרמות האלה? האם הם מבינים את התפקוד שלהם ומה ואיך הם אמורים לעשות כשהם עם הכדור, בלי הכדור או מאבדים את הכדור?

אל תאשים את פיקה, בוסי ואלבה שהם לא הפכו למאמנים על המגרש. אולי מבוסי יצא מאמן, אבל אף אחד מהם הוא לא צ’אבי ואף אחד מהם לא היה צ’אבי גם בימים הגדולים שלנו.

לייק 1

אני לא מאשים אותם. אני מאשים את צ’אבי. ואת כל הזבל שהיו פה לפניו.

באלדה נתן חצי שעה טובה, נפצע ולא קיבל מאז הזדמנות. מקומאן לא ציפיתי לכלום אבל הנה צ’אבי הגיע ומתוך 540 דקות משחק, השלושה האלה שיחקו 524. שלושתם צפויים לפתוח היום שוב.

אני לא מבקש תארים, אני אפילו לא מבקש שהקבוצה תכבוש גולים, אני מבקש שצ’אבי יעשה מה שכולם אמרו לו שהוא לא מסוגל לעשות והוא אמר שכן. למתן את הדקות של האמיגוס שלו.

זה נשמע כאילו חלקכם חושבים שמהות התפקיד של צ’אבי, או הדרך שלו להוכיח את עצמו, היא לצמצם את כמות הדקות שבוסי פיקה וג’ורדי מקבלים.

אני מניח שהוא פשוט חולק עליכם. שהוא רואה בהם נכס. שחקנים שיעזרו לו להעמיד את השיטה שהוא רוצה ומחפש. אני לא שותף לכעס של חלקכם פה. אני גם, כמו צ’אבי, חושב שבוסי הוא נכס שאין שני לו, שג’ורדי כרגע בסגל הנוכחי הוא סופר קריטי ושפיקה הוא שחקן הגנה מעולה שאמור לחנוך העונה את אראוחו ואריק.

הטענה המוצדקת פה היא שהם שחקנים מאוד מבוגרים ושהם חייבים לקבל יותר מנוחה. על זה אני מסכים.

8 לייקים

ההרכב -

צ’אבי ממשיך עם 3 בלמים ואלבה, כאשר הפעם גרסיה במקום לנגלה שפתח מול בנפיקה.

אבדה יפתח בכנף.

השאר - כרגיל.

איליאס ייכנס במקום אבדה בדקות 45-60.

ההרכב של ויאריאל -

ירמי ודנג’ומה יעשו בעיות להגנת ברצלונה, טורס ואלביול ממשיכים להחזיק את ההגנה במהלך הרוטציות האינסופיות בעמדות המגן, פארחו יבעט את הפנדל.

2 לייקים

דני אלבס, הוחתם בדיוק בגלל זה

לייק 1

13 דקות לתוך המשחק, וכבר השיפוט גנב את ההצגה. ל-2 הכיוונים.

2 לייקים

תצוגת שיפוט הזויה
באמת שלפעמים אני לא מבין למה צריך ואר אם פשוט לא משתמשים בזה.

כל כך חסרה לברצלונה רגל מסיימת. מישהו אחד שיודע להכניס את הכדור לשער. כשפאטי חוזר הייתי שם אותו באמצע ומעיף את ממפיס לספסל

לייק 1

הטיילת באגפים מאחורה אצלכם כשאתם לוחצים גבוה, זה מה שהתכוונתי שחייבים התאמות במשחק נגד באיירן, נגד באיירן אלה יהיו מהקיצונים המהירים והטובים בעולם, לא חבורת הבינוניים של ואריאל

לייק 1

אתה מאוד לארג’ אם אתה חושב שיש התאמות שנוכל לעשות בסגל הנוכחי שיעצרו את באיירן. נקווה שאגף ימין בהגנה יראה קצת טוב יותר שדסט יחזור, אבל בין זה ללהוציא מים מהסלע הגרמני- קשה לי להאמין

עלתה פה פעם הסוגיה על אריק גרסיה כאופציה למגן ימני ואני חושב שאחרי המחצית הזאת ברור כמה זה כל כך לא מתאים.

5 לייקים

יש, ואני חושש שהם יפסלו מסיבות לא מקצועיות אלא סנטימנטליות.

התחלתם טוב ואז ויאריאל שמה לב לבור שיש לכם מאחורה באגפים.