מחזור 16: בורחים לצמרת עם 0:2 נהדר על סוסיאדד, בנזמה נפצע| ויניסיוס, יוביץ'

המשחק הכי טוב של הקבוצה בשנים האחרונות. לראשונה מזה זמן רב, כלל השחקנים על המגרש עבדו כיחידה אחת מאומנת וממושמעת.

להחליף את בנזמה במשחק צמרת אחרי שיצאת מהפריזר וכל החיצים מופנים כלפיך, זה קשוח, ובאמת פרגנו לו באיש המשחק, למרות שכולנו יודעים למי התואר הזה שייך. בראבו

אשכרה וניסיוס עם 12 שערים ועוד לא עברה חצי עונה. לא מעכל את זה. לא פחות מרשים מהחדות בחלק האחרון היא טכניקת המסירה שלו. רמת דיוק מדהימה.

מיליטאו במשחק מטורף. טיפה יותר יציבות והוא אחד הבלמים הטובים בעולם.

אין ספק שהוא (עוד) לא בלם מהשורה הראשונה אבל כמו שכתבת הפוטנציאל קיים. גם וראן היה נדרס בקבוצה הנוכחית, קשה לשמור בהמה כמו אינאקי כשחצי מהקבוצה שלך יושבת על החצי.

בריאל מדריד עדיף להיות בלם “מנקה” טוב בעיני מאשר בלם “קלאסי” טוב(פיקה, הומלס, בואטנג, קייליני וכו).

מתחבר למה שכתבת על יוביץ’, הייבוש ששחקנים כמוהו, מיליטאו, ויניסיוס (לפרקים) ורודריגו זה על גבול הפשע. הוא פלופ גמור אבל יש לו יכולות, כאלה שחסרות בקבוצה והוא משחק פעם בחצי שנה.

אני לפעמים תוהה אם במצב בו ב2012-2013 זידאן או אנצ’לוטי היו מאמנים את הקבוצה מודריץ’ היה מקבל הזדמנויות בהרכב גם אחרי כמה חודשים חלשים או שפשוט הם היו ממשיכים עם סמי חדירה לא משנה מה.

מילה על רודריגו, נכון שהוא לא מבריק כשזה מגיע ל16 ברוב המקרים, אבל העבודה הטקטית שלו היא חלומית. כל מאמן רוצה כזה על הדשא, אני מבין את המעמד שלו בסגל. הכדורגל של היום דורש מחויבות אחרת, רודריגו עושה את זה מעולה.

אלאבה הוא דוגמא מושלמת לשחקן וורלד קלאס שלא קשור לעמדה שלו. טכני, מהיר, מנהיג ומוסר בחסד ממש הכול מהכול יש לו, אבל בלם הוא לא. לא מספיק חזק, משחק ראש לוקה בחסר ובעיית מיקום. הוא יכול להיות 50/50 נהדר וגם אחלה קשר אחורי. יש לי תחושה שאם ננסה אותו כמגן שמאלי זה יכול לעבוד…

לייק. לי הוא מתחיל להזכיר סוג של לוקאס ואסקז, אולי עם פוטנציאל קצת יותר טוב.

מיליטאו בעיקר עם יום עאסל יום באסל. נראה מה יהיה פעם הבאה. אלאבה מנגד לא שייך לעמדה וחבל כי אנחנו גם מבזבזים שחקן שיכול להיות מעולה בעמדות אחרות וגם משחקים עם בלם די חלש. אני לא בטוח למשל שלא עדיף להריץ את ואייחו אפילו ולקוות לנס. בקיץ בכל מקרה חייבים בלם חדש להרכב הפותח.

השחקנים גמורים וההרכב הראשון כבר נופל מהרגליים. מסכים לגמרי גם עם ההערות לגבי בנזמה - החזרה לנבחרת צרפת רעה מאוד לריאל מדריד. אם אנצ’לוטי לא יילמד מהטעויות של הקדנציה הקודמת זה לא ייגמר טוב.

יום גשום כבר סוף עונה?| ברגע שבנזמה נפצע אני משוכנע שהרבה כאן היו עם הראש באדמה, קודם כל חשבו על הטווח הקצר - מי האמין שננצח משחק קשה כזה בלי הסקורר מספר1? וכך לא נוכל לנצל את התוצאות החגיגיות של המחזור (צ’אבי מפטפט יותר מדי, שיירד לקרקע); כמובן שלאחר מכן ההסתכלות היא לשאר השבוע האימתני שלנו. אז ניצחנו בלי קארים, ההגנה עבדה היטב וקורטואה כמעט נרדם בשער - אני מאוד מרוצה. אליפות לא לוקחים בדצמבר, בדרך כלל זה קרה לנו הפוך כשהליגה נגמרת בשלב הזה, אבל עשינו צעד ענק. אי אפשר לברוח מזה.

מה שאנצ’לוטי לא למד עד גיל 60 לא ישתנה עכשיו, וכמובן שבנזמה היה צריך להיות מוחלף בכל אחד מהמשחקים הבאים - ה-2:5 על מאיורקה (הוחלף במצב של 1:5 בדקה ה-80), ה-1:6 על סלטה ויגו (שיחק את כל 90 הדקות), ה-0:5 על שחטאר (90 דקות) וגם ה-0:3 על שריף (90 דקות). אבל אולי הרווחנו באמת את יוביץ’ שיוכל לתת פה ושם גולים כמחליף. אולי מהמשחק הזה תבוא האמונה שיש חיים גם בלי בנזמה. זה לא שהוא עלה אתמול כמחליף נגד קבוצה פח והבקיע את השלישי והרביעי (ואפילו זה לא הצליח לו בעבר). כנראה היה עדיף לנצח ככה. עוד לפני הבישול העדין הוא סיפק מסירה טובה לרודריגו ואני מרוצה מהשער שלו - שער של חלוץ רחבה אמיתי - מהיר, חד, מדויק, קפץ ראש והסתער על הכדור. מניח שבקלטת בפרנקפורט היו לו הרבה גולים כאלה - אני כבר לא זוכר. קשה לי עם שפת הגוף שלו, לעתים היה נראה שהוא איבד אמונה בעצמו, במצב, הרים ידיים, והמוד דרגון-בול של מריאנו תמיד הדליק אותי יותר אבל ברור שליוביץ’ יש יותר כדורגל ממנו.

לגבי ההגנה שלנו: מיליטאו סיכל אתמול עשר הרמות\נסיונות של ריאל סוסיאדד, לקח פיקוד ויצא קדימה. אתמול, נקודתית, הוא היה ביום פפה, אולי ההופעה הכי טובה ונקייה שלו בלבן למרות שהוא כבר שיחק היטב בקלאסיקו ובמשחק נגד ליברפול וכן הלאה. אלאבה מהיר מאוד גם כן, חכם, שקט עם הכדור אבל אכן קצת לוקה במשחק הגובה ולא מספיק אגרסיבי. אבל ואייחו? נו באמת. הוא לא שחקן כדורגל. מה זה אומר “לקוות לנס?”.

ויניסיוס שחקן העונה שלנו, כבר אמרתי. תחשבו עד כמה הוא שונה מהעונה שעברה אפילו. לפני הסיומת השקטה והקלילה הזו. עצם התנועה שלו לאמצע ולא הניסיון לכדרר על הקו נגד שניים או שלושה שחקנים. הוא תמיד מוצא פיתרון, הוא יודע מה לעשות עם הכדור. לגביו אני כן דואג בגלל פציעה - למרות שהוא צעיר מאוד, נמרץ, מתלהב, שומר על עצמו, יש כמה אנשים שדואגים לו בבית וכן הלאה - זה מסוכן שהוא לא נח ב-כ-ל-ל. לדעתי נצטרך קצב מהיר יותר נגד אתלטיקו שתרצה להחנות את האוטובוס אבל ‘נמשוך’ בגלל קרלו עוד שני משחקים ואז נראה את פדה וקמאבינגה קצת. האללה מדריד!

אחי…

אם הייתי קורא רק את התגובות שלך הייתי בטוח שזה הפורום של לגאנס,אפשר וצריך להיות ביקורתיים,אבל אתה לגמרי מגזים.
אני בכלל לא חושב שאלאבה נופל מראמוס של השנים האחרונות,אז הוא לוקה במשחק ראש,אבל מביא איתו מהירות ויכולת ניהול משחק שמתורגמת לבישולים ואפילו שערים במשחק שוטף ולא רק במצבים נייחים,על עניין האחריות אין בכלל מה לדבר,אלאבה לא יקבל אדומים ולא יעשה עבירות מיותרות שיפגעו בקבוצה רק בשביל להוציא עצבים.
ואייחו? זה לא רציני.

אלאבה מבוזבז, הוא בלם בינוני (ראמוס ביום גרוע עדיף עליו) ומגן שמאלי מעולה. ייתכן וגם יהיה קשר אחורי מחליף סביר שיכול לתת מנוחה לקאסמירו (כך השמועות אומרות, אין לי באמת מושג עד שלא אראה אותו שם). הדוגמא של ואייחו הייתה רק כדי להמחיש כמה המצב הנוכחי אבסורד, והרי לפני ואייחו יש גם את נאצ’ו…

אני חושב שמגיע המון כבוד לקבוצה נכון לעכשיו.
ניצחנו עד עכשיו כל יריבה ישירה לתואר ולמרות שיש לו"ז עמוס ביותר אנחנו מצליחים פעם אחר פעם גם אם לא תמיד זה נראה כל כך טוב, אתמול זה היה נראה לא רע בכלל ועוד אחרי שהשחקן הכי טוב שלנו נפצע, לא הולך ברגל.
אגב, לגבי ההגנה שלנו- אני כנראה בעמדת מיעוט אבל מאד שלם עם אלאבה כבלם ומנדי כמגן שמאלי, אלאבה אולי היה מספק יותר מספרים כמגן אבל גם כבלם נותן יופי של תמיכה בהתקפה וגם מנדי בכל משחק פורץ עם העוצמות שלו וטס חצי מגרש עם כל השטחים שויניסיוס משאיר לו.

אנחנו במצב שתיקו מול אתלטיקו יהיה לא רע, ניצחון ואנחנו בעמדה מדהימה לאליפות כבר בחודש דצמבר.
אנצ’לוטי חייב לעשות יותר רוטציות לפני שהסגל יתפרק אבל אם יצליח להכניס יותר את קמאבינגה, ואלוורדה ורודריגו לעניינים אנחנו נהיה במקום טוב מאד, אם יוביץ’ יתחיל להיראות כמו שחקן כדורגל זה יהיה בכלל מעולה.

הוא אולי מבוזבז אבל עדיין בלם טוב שנותן הרבה ערך מוסף לקבוצה גדולה שרוב הזמן שולטת בכדור.

מי היה מאמין שאגיד את זה לפני שלושה חודשים אבל אני מסכים איתך. וניסיוס מפלצת כדורגל פשוט. אמבפה מסיים טוב ממנו לאין שיעור זה ברור אבל היכולת שלו לפרק ולהשמיד הגנות עם הכדרור והצעד ראשון המסחרר שלו זה שובר שיוון הכי גדול שיש בכדורגל היום חוץ ממסי. ויניסיוס ג׳וניר סופרסטאר

משחק מהטובים בשנתיים האחרונות. כרגע זה מוד כל מטאטא יורה. סימפטום קלאסי של קבוצה במומנטום. נכנסים לויני גולים קשים מאד וזה עשוי להתיישר מתישהו. בדיוק הזמנים שלא כדאי להסתנוור. מיליטאו עדיין לא הוכיח שהוא יכול לנעול את העמדה לכמה שנים, רודריגו ואסנסיו עדיין לא הוכיחו שהם ברמה.

השינוי משנה שעברה מוסבר מבחינתי כי הרווחנו שני שחקנים מהטופ שהם השדרוג של ויני ואלבה כמובן. העובדה שאלבה לא רק טוב בהגנה אלא מוסיף לנו כוח התקפי משמעותי, לא בכאילו, הופכת אותו אולי להעברה הכי משמעותית של הקיץ באירופה. חלק גדול מכך שנראה שיש יותר רעיונות בהתקפה הוא לדעתי ישירות בגללו (נחמיא גם למנדי שהשתפר קצת).

אנצ׳לוטי נמצא בעמדה מעולה לסדרת החינוך להזארד ובייל. חובת ההוכחה עליהם ואין מה לשלב לאט וכד’. הם צריכים לשחק רק כשיוכיחו באימונים שהם באים לתת מאה אחוז. בטור החובה הוא צריך למצוא פתרון לבעיה המתהווה בקישור - שחיקה ויכולת נמוכה של קאסמירו.