מחזור 16: יוצאים מהוונדה של אתלטיקו עם 1:0 בשיניים ו-3 נקודות בראש הטבלה (דמבלה. פראן הורחק)

לא יודע איך ייגמר המשחק אבל הרווחנו שאין לנו את פראן במשחק הבא.

דרוש מנהיג

הדבר הכי עצוב שיש לי להגיד על הליגה הספרדית זה שאנחנו מוליכים את הטבלה בצדק.

טבארס פשוט השמיד את הליגה.

אני חושב שאתה טיפה נדיב איתנו אם הבצדק, אבל בגדול אתה צודק.

ריאל מדריד זה כמו האריה שמשחק עם האוכל שלו וזה רק עניין של זמן עד שהוא ישים לב שהאוכל עומד לברוח והוא עוד עלול להשאר רעב…

1. ניצחון עצוב, במשחק נוראי. אני לא יודע מה צ’אבי חשב לעצמו החל מהדקה ה-25, ואני לא יודע מה השחקנים חשבו לעצמם, אבל הם טעו. במשך 70 דקות. ברצף.

צריך להגיד את האמת - אתלטיקו עם משחק לחץ גבוה ואינטנסיבי, ומגיע להם שאפו על הרבאק והרעל הבלתי פוסקים מאז הדקה ה-25, אבל זו קצת פחות חוכמה לעשות את זה מול קבוצה שלא מסוגלת להחזיק בכדור מול הלחץ הכי מינימלי, ומצליחה לשלוט במשחק רק מול קבוצות שמוותרות על הכדור לחלוטין. ברגע שאתלטיקו הבינה שזו כולה ברצלונה הנוכחית, המשחק התהפך לחלוטין, וברצלונה נכנסה למוד אנפילד ורומא. ההבדל היחיד? שאתלטיקו לא כבשה. זהו.

צריך להגיד אמת נוספת - זו לא ברצלונה שאני רוצה לראות, גם כאשר היא בעיצומו של תהליך בנייה. צ’אבי לא מצליח להוציא מהסגל הזה את מה שאפשר. אפילו לא חצי. אני בכלל לא מדבר על טקטיקה, צירופי מסירות, חילופי מקום וסגנון משחק. אלו מילים גבוהות ואנחנו עוד רחוקים משם. מסתבר. אבל לחימה, עצירה, חשיבה, הרגעת המשחק - זה היה צ’אבי השחקן. איפה זה לעזאזל בצ’אבי המאמן?

ההבדל העיקרי, אם לא היחיד, בין ברצלונה הנוכחית לזו של השנה שעברה (כן, כולל זו של קומאן) היא השמות על המגרש, וזה שפדרי וגאבי התבגרו בשנה. לברצלונה של 22/23 יש שחקנים טובים יותר מזו של 21/22, אבל היא לא קבוצה טובה יותר.

1. כריסטנסן במשחק מצוין. אראוחו וקונדה היו בסדר (סבבה הגנתית, 38484 איבודים במסירות קדימה), אבל הדני כיסה גם על השטויות שלהם. המצטיין השקט של המשחק.
  2. לעומתו, בוסקטס ופרנקי במשחק חלש מאוד מאוד.
  3. זוכרים שצחקנו שאין יותר איטי מלוק דה יונג? אז קסייה. בהליכה.
  4. רונאלד. פאקינג. אראוחו.
  5. לא מבין איך קוריאה לא הורחק על הדבר הזה, ולבנדובסקי כן, על הרבה פחות. אבל שיהיה…
  6. מישהו יודע מה קרה שם עם פראן וסאביץ’? נחה עליהם הרוח של זידאן?

יתרון 3 נקודות בראש הטבלה. זה מה שחשוב בסוף.
אבל ביכולת הזו זה יחזיק מעט מאוד.

מה לא קליט ב-RFA?

אני בפעם האחרונה שפתחתי פה על יורש לפויול עשיתי לו את הנאחס של החיים והיום הוא משחק באיטליה אז אני יסתום

גבירותי ורבותי קבלו את רונאלד אראחו

https://twitter.com/i/status/1612207246431367168

רק חבל שיש לו שם לא קליט…

האופי של גאבי חשוב מאוד לקבוצה הזאת. פדרי קוסם אבל ללא תבנית משחק מסודרת דרך הקישור זה ימשיך להיות בגדר הברקות. פאטי זה מקרה עצוב, אני מאוד מקווה שזה נטו בטחון ולא משהו פיזי כי אם כך אז זה בר שינוי.

המהירות של שחקני ההגנה שלנו כשהם כשירים היא קריטית, מרענן מאוד לעומת השנים האחרונות. טר שטגן בכדורי גובה לעומת זאת מוריד שנים מהחיים. איזה הבדל לעומת דיבו בנבחרת ששולט בכל כדור באוויר.

איזה כיף לסיים משחק בלי שום תחושת בוז לשופט. באמת שיפוט מצוין, גם בהחלטות “הקטנות” וגם ב"גדולות". חבל שזה כל כך נדיר בספרד.

דבר אחרון, קראתי כאן תשבוחות לאתלטיקו על משחק לחץ טוב כביכול. אתלטיקו של השנתיים האחרונות היא החלשה ביותר בעידן סימאונה בפער עצום. אפילו במוטיבציה ניצחנו אותם היום. קשה להתכונן למשחקים קשים באירופה כשכמעט ושום קבוצה בספרד בשנים האחרונות כמעט ולא מאתגרת.

ה"תשבוחות" היחידות למשחק הלחץ של אתלטיקו, עד עכשיו, הן שלי, וגם אני כתבתי -

לא יודע איך בחרו בגאבי ב MVP של המשחק, לפני פדרי ואראוחו וכריסטנסן, אבל בסדר.

אני עוד זוכר שכריסטנסן כונה בקיץ “הזבל שצ’לסי זורקת לנו”. שיזרקו לנו עוד כאלה. פוליסיץ’ או אובמיאנג נגיד.

לגבי המשחק, אני נהניתי במחצית הראשונה וסבלתי בשניה. היה משחק לא רע שלנו במחצית הראשונה , גם אם לא בארסה טיפוסית שאני רגיל אליה.
במחצית השניה אתלטיקו ישבו לנו על השער ועשינו בונקר עם מתפרצות כמו מיטב האוססונות של הליגה. כשדמבלה התעייף גם זה כבר לא היה.
היה לנו מזל גדול שלכל ההזדמנויות הטובות שלהם הגיע דווקא גריזמן. אם זה היה חלוץ אחר, כנראה שהיינו מפסידים.

אתלטיקו הפתיעו אותי עם ההגנה הרכה שלהם והמון טעויות ליד הרחבה שלהם. אם פאטי ודמבלה היו יודעים לבעוט בנגיעה אחת היינו מסיימים את המחצית הראשונה עם 3-4 שערים. היה לאתלטיקו שחקן וחצי לשמור אליהם, וגם בזה הם כשלו כמה פעמים. אחרי שפאטי יצא, נשאר לבארסה שחקן אחד לשמור עליו, וגם בזה הם פישלו.
מרגיש לי שעידן צ’ולו הולך להסתיים שם.

זאת האת’ הכי חלשה שראיתי, בייחוד בפן ההתקפי. שום מחץ, שום חדות, עוד קבוצת אמצע טבלה בליגה. זה נראה כאילו שצ’ולו כבר איבד את זה שם, הם אולי לוחצים יפה ועדיין יש טיפה מלחמתיות, אבל בחלק ההתקפי כבר אין ממה לפחד. לא מהמצבים הנייחים, לא ממתפרצות, וגם לא מאיזה קוסם תורן אצלם.

מה שכן, אני מאוכזב מצ’אבי כי במחצית השניה הוא באמת הגיב בצורה מאוד שבלונית ולא קשורה למשחק. אתה רואה שהקבוצה לא מתפקדת, אתה רואה שיש סגנון משחק מסויים ושאתה צריך לשחק על מתפרצות, תוציא את דמבלה לפני שגמור כבר, תשים את דה יונג בקישור האחורי במקום בוסקטס שבמשחק כזה לא נותן לך את הערך המוסף, ומה הקשר סרג’יו רוברטו למען השם?

צריך להגיד שאפו ענק להגנה. בלי לפתוח פה, אבל אחרי 16 מחזורים לספוג 6 גולים בלבד, שגם מתוכם 3 במשחק נגד ריאל-צריך לתת פה קרדיט לצ’אבי. הוא קיבל את החיזוקים שלו ובחלק ההגנתי עד כה הוא מספק את הסחורה. זה לא דבר של מה בכך ואליפויות כאלה לוקחים דרך ההגנה. אז אני כן שמח על זה, יש רוח מלחמתית וצעירה וזה בהחלט משהו שהיינו צריכים אחרי שנים של גימלאים עייפים. גם אראוחו, גם קונדה, גם באלדה, גם כריסטיאנסן שסה"כ בן 26. שאפו גדול.

המהלך של הגול היה של פדרי. אני אוהב שהוא יותר חד, חותך בבשר, נכנס פנימה לבלגאן ולא משחק את המסירות לצדדים רק בשביל להניע. כמעט שברתי את הטלויזיה בקטע של מתפרצת שבו גאבי מוביל כדור, דמבלה כבר עושה את התנועה ובורח לשחקן שלו, יש מלא שטח ושם אתה צריך לתת לו את הכדור, והוא בוחר ללכת לצד. עונה שעברה ראיתי כמה קטעים כאלה שלו וכתבתי על זה, שהוא חייב לתת את הפס קדימה בזמן הנכון כי המסירות האלה שוות גולים, הוא חייב להעז יותר, טיימינג ובייצים. זה עדיין לוקה בחסר אצלו.

אבל בסדר, הוא עוד ילמד.

דווקא בחלק הזה, אני חושב שאראוחו נותן לא מעט טון. אומנם קונדה יותר טכני ממנו, וכריסטאנסן יותר שקט ממנו, אבל משהו קורה להגנה שלנו שאראוחו שם. קו ההגנה עמד רוב הזמן ממש טוב והניצחון הזה לחלוטין שלהם.

מסתייג מזה מאוד. לדברים פיזיים יש פתרונות ויש דברים לעשות, האספקטים המנטאליים נוטים להיות יותר בעייתיים לאורך זמן.

אהבתי את הנקודה הזאת מאוד. כשזה קרה במשחק חשבתי לעצמי “איזה יופי, איזו שבירה חכמה של תבנית המשחק”, ואז נזכרתי שאין לנו למעשה תבנית משחק אמיתית שאנחנו עם הכדור. זה אספקט מאוד חסר ואחת המגבלות הכי קשות של בארסה השנה.

החילופים שלו שנועדו “לנהל את הסגל” נוטים לפגוע בנו מאוד. החילופים ללא תכלית הללו מביאים לזה שאנחנו הולכים יותר אחורה ויותר פגיעים בחלק האחורי. הפערים בין ההרכב הראשון לשני גדולים מידי, ואולי זה הזמן להעיף מבט במה קורה בבארסה אתלטיק עבור מחליפים עדיפים על קסייה או סרג’י.

ניצחון חוץ יקר שמגדיל את הפער בפסגה ועוד ללא לבנדובסקי. מנגד, עם היעדר העקביות שלנו השנה מבחינת יכולת, והמגבלות המאוד מובהקות שלנו אני לא יודע כמה היתרון הזה יחזיק. לגבי סימאונה ואתלטיקו, יש למאמנים בעיה שהם פשוט נגררים עם הטעויות הקודמות שלהם והם לא מצליחים לשנות את הדברים כי הם עמוק מידי בתוך קו המחשבה שלהם. אני חושב שצ’ולו הגיע לרווייה עם אתלטיקו, ואולי הגיע הזמן שהם יעיפו לא מעט משקל מת. הפרוייקט הזה הוא על אדי דלק.

אנחנו לפני היציאה לסופר-קופה, שזה תואר שאני בטוח שצ׳אבי והחניכים שלו חולמים עליו, והם יוצאים אליו עם ניצחנו 1:0 במגרש קשה בלי הכוכב הגדול שלנו ועם הצלה אלוהית של RFA. ועל כל זה גם הפרש 3 נקודות בראשות הטבלה. מה עוד אפשר לבקש?

כן כן, שנשחק יפה, אני יודע… :man_facepalming:t2: :sweat_smile:

מה שעזר לנו היה שסימאונה לא באמת ציפה למה שצ’אבי הצליח לעשות בחצי השעה הראשונה: המון חילופי מקום בין פדרי-גאבי-פרנקי יחד עם אנסו שעל הנייר הוצב באמצע אבל כל הזמן ברח שמאלה, משך איתו שחקנים ואיפשר לקשר התורן להיכנס למרווחים באמצע. שחקני הקישור שיחקו קרוב זה לזה וצופפו את האמצע, השליטה היתה אבסולוטית (70-30 בהחזקת הכדור אחרי חצי שעה) והגענו לאחלה הזדמנויות במשחק מסודר.

דווקא פה אתן מילה טובה לסימאונה שאחרי חצי שעה ידע להגיב נכון, ביקש מהקישור וההתקפה של אתלטי ללחוץ יותר קדימה ובעצם השאיר רק רביעייה מאחורה, מתוך מחשבה שאין לנו חלוץ מטרה ולכן לא יהיו כדורים ארוכים מסוכנים מעבר לקישור. בפועל הוא צדק ואתלטי איזנו את מאזן הכוחות באמצע, ובאמת כל ההזדמנויות המסוכנות שלנו במחצית השנייה היו רק כשדמבלה נשלח קדימה בכדורים ארוכים (ולשמחת ההימור של סימאונה לא הצליח לנצל אף אחד מהם).

זה מחזיר אותי לטענה הקבועה שלנו על צ’אבי שמכין טוב את הקבוצה ולרוב מצליח להפתיע את היריבה במחציות הראשונות של משחקים, אבל עוד לא הצליח לסגל לעצמו יכולת להתאים את עצמו טקטית לשינויים של היריבה תוך כדי משחק. הפעם יצאנו עם ניצחון כי חוסר המחץ של אתלטי בהתקפה חזק יותר מכל שינוי טקטי של סימאונה, אבל כמו שנאמר כאן זה ממש לא מספיק לנו באירופה ומול ריאל.

לגבי ההגנה - פעם ראשונה מאז באיירן ב-13 בספטמבר שקונדה-אראוחו-כריסטיאנסן משחקים ביחד ופעם ראשונה אי פעם שזה שלושתם עם באלדה. ובכל זאת הם הצליחו לעשות עבודה נהדרת ככה שיש לנו המון סיבות לאופטימיות כש(טפו טפו טפו) הרביעייה הזו תמשיך לרוץ ביחד ותבנה את התיאום.

יש עוד המון עבודה ואני בטוח שצ’אבי מודע לזה, אבל רוצה להאמין שאנחנו בכיוון טוב.