מחזור 16: יוצאים מהוונדה של אתלטיקו עם 1:0 בשיניים ו-3 נקודות בראש הטבלה (דמבלה. פראן הורחק)

אחרי מופע הצבעים של להאוז, והפישול של הקבוצה, ברצלונה רוצה לשכוח מהתיקו בדרבי מול אספניול (שהוביל לשיוויון נקודות בראש הטבלה, עם היריבה בלבן), ולחזור למסלול הנצחונות.

הבעיה? מולה תעמוד אתלטיקו מדריד (נטולת הרמוסו, שהורחק נגד אלצ’ה, אז בעצם היא במצב טוב) שרוצה להתקבע ברביעייה הראשונה.

הסגל של ברצלונה -

ללא אלבה ולבנדובסקי המושעים.

ריאל מדריד מפסידה לוויאריאל, ממלאת את הדלי לברצלונה ממש עד הקצה, ונותנת לה הזדמנות לפתוח מחר פער קטנטן בראש הטבלה.

אז ברכות לאתלטיקו על הניצחון.

קיקה עשה במשחק אחד עם ויאריאל בשבילנו יותר מאשר הוא עשה בכל החצי קדנציה שלו אצלנו!

אגדה!

ההרכב של צ’אבי -

צ’אבי מעבה את הקישור ועולה עם 4 קשרים, שעוד נראה איך הם יתמקמו וכיצד יתופקדו. אולי גאבי יהיה קדמי יותר (בשמאל?), ואולי הוא (גם) יתופקד כתרנגולת ללא ראש ובתור מרים שחקני יריב בשעות הפנאי.

באלדה פותח במשחק גדול בצד שמאל, ולא אלונסו, שאולי זו הצהרה מעניינת מצד המאמן. יש מצב שהוא גם יבלה לא מעט למעלה (כאשר פאטי ייכנס לאמצע ודמבלה ידמבל בימין), בעקבות מתן חולצת ההרכב לכריסטנסן, אראוחו וקונדה.

דמבלה ופאטי ינסו להתגבר על פציעות פיזיות ומנטליות, ולשים את הכדור ברשת.

ההרכב של צ’ולו -

מסי לא פותח, אז גם דה-פול לא.

אני מניח שגריזמן יתופקד יותר מאחורי פליקס, מאשר לידו.
קונדה יצטרך להתמודד עם קראסקו, שלפעמים מתחפש לשחקן על.

מעניין איך גאבי יתופקד. יהיה קשר רביעי או שיפריע לבאלדה באגף שמאל?
עוד הזדמנות ענקית לפאטי לשכנע שהוא חזר לעצמו. אני מניח שכל משחק ההתקפה שלנו יילך לדמבלה ולא לפאטי, אבל הוא יצטרך להיות מאוד ערני ומסוכן כשדמבלה ימסור לו בטעות.

אמירה לא פחות מעניינת היא חוסר האמון ההדרגתי בפראן. גאבי מועדף על פניו בצד שמאל וזה אומר לא מעט.

מיותר לציין שאחרי התיקו בדרבי וההפסד של ריאל לויאריאל אתמול יש למשחק היום המון ערך. המצב של צ’אבי מעלה כרגע לא מעט שאלות, שרק ניצחון היום ופתיחת פער במקום הראשון יוכלו לתת לקטלוני אוויר לנשימה. בניגוד למשחקים אחרים במהלך העונה, יש לי הרגשה שהפעם הוא כן ביצע התאמות כלשהן כדי להתמודד עם אלתטיקו שגם היא לא בעונה מבריקה במיוחד.

החלק שמעניין אותי בצד של אתלטיקו זה התפקוד הצפוי של גריזמן. האם סימאונה יזרום עם מה שעבד לדשאן בצרפת עם גריזי בקישור? זה יכול להיות פתירון רע להיעדר היצירתיות של סימאונה בקישור.

בהנחה שהוא באמת ישחק בשמאל. לדעתי הוא יהיה שם נטו מבחינת הגרפיקה בתחילת המשחק, וכאשר יצטרך לכסות על העליות של המגן, והקו יישאר לבאלדה.

מצד שני -

ואני לחלוטין חותם על שחזור של זה.

מאוד אוהב את ההרכב ואת הנסיון לשנות. חושש מאוד שנקבל בסוף את גאבי כקיצוני כמו שנדב אומר ואז בעצם רק החלשנו את בארסה. אבל אם זה באמת נסיון לשחק 4-4-2 אז שאפו לצ’אבי על הנסיון.

הגול של דמבלה, הבישול של גאבי, אבל הקרדיט הוא לגמרי של פדרי.

יש לו מלא איבודים, אבל זה כי הוא היחיד שמנסה לעבור בין הקווים, במרכז המגרש, עם הכדור, וכל הזמן מחפש לדחוף קדימה, לבטל שחקני יריב, וליצור יש מאין. זיהוי החור של אתלטיקו במהלך של הגול, ושינוי הקצב בעקבות הזיהוי הזה, הם משהו מיוחד.

רואה את המשחק גרוע בטלפון היה עבירה של גאבי?

ממש לא

באף עולם זו לא עבירה. בטח לא נגד קבוצה אגרסיבית כמו אתלטיקו.

איך בא לי שברצלונה לא תוריד 373 הילוכים, ותלך אחורה, אחרי שהיא עולה ליתרון. חלום. זה, ושנצליח להתמודד עם משחק לחץ של קבוצה יריבה. וכשאני אומר “להתמודד”, אני לא מתכוון ל"נקווה שהבעיטות של היריבה לא ייכנסו לשער".

המחצית ראשונה של המחצית הראשונה הייתה מצויינת, הרבע השני של המשחק היה בסימן ברצלונה כמורה לספורט שאומר לתלמידים “קחו כדור. שחקו”.
אם אתלטיקו לא הצליחה לחבר 2 מסירות רצופות ב-20-25 הדקות הראשונות, שלא לדבר על לעבור את החצי, המצב התהפך לחלוטין לאחר מכן, ואין לי הסבר למה.

ז"א, חוץ מ"עכשיו אתלטיקו אשכרה מנסה ללחוץ", וקצת עצוב שברצלונה צריכה שאתלטיקו תיתן לה לשחק, כדי…ובכן…לשחק.

לא שמת פסיק ושתי האפשרויות נכונות
המשחק גרוע

במונדיאל נותנים שני פנדלים על דבר כזה.

רק לארגנטינה.

משחק מעולה.
אין קישור (בשני הצדדים), התקפות מרחבה לרחבה. תענוג לצופה מהצד.
ואפילו השיפוט סבבה לגמרי.

“לדמבל” זאת הגדרה מדוייקת של סגנון המשחק של דמבלה. קצת דריבל, קצת מוביל (כדור), והרבה מאוד טמבל.

החילופים של צ’אבי זה תמיד חילופים פרסונליים ואני לא סובל את הגישה הזאת של ‘אתה נכשלת אז בוא נראה אם ההוא יצליח’ יש עוד אפשרויות כמו למשל להגיב למה שרואים על המגרש ולא לבצע את החילוף שתכננת מראש כדי לחלק דקות ומנוחות.

איך אינשטיין אמר פעם " אי שפיות היא לעשות את אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות" זה ברצלונה כל פעם שהיא מתחילה טוב ועולה ליתרון ראשון תמיד תחזור אחורה אבל תצפה שהתוצאה תהיה לטובתה בסוף המשחק אבל בד"כ זה לא יקרה.

מאכזב . אחד הדברים שצאבי היה אמור להיות טוב בהם זה משחק הלחץ

כל הזכויות שמורות.

איך אמר שליימה? “מוביל ירקות, אולי”.

אמרתם חילופים מהבית - אמרתם סרג’י ואלונסו דקה 80 בלי שום סיבה הגיונית לצופה הממוצע.