מחזור 16: מסיימים ב-1:1 מאכזב מול אייבאר בבית (דמבלה)

https://twitter.com/barcacentre/status/1343139977278926850?s=19

יומיים לפני המשחק, התקבלה הידיעה כי מסי קיבל אישור להאריך את החופש, ויחזור לברצלונה רק אחרי המשחק מול אייבאר.

גריזמן, קוטיניו, פדרי ושות’ יצטרכו לתקוע את האמצע בלעדיו.

האתר הרשמי אומר שזאת בעצם פציעה בקרסול הימני.

רואה ליגה ישראלית, דרבי תל אביבי (אל תשפטו), עמיחי שפיגלר: “אני רוצה לראות את המאמן ההולנדי הראשון שלא יפתח עם 4-3-3”.

אני:
image

זה בסדר, ידוע שהחבר’ה בערוץ הספורט לא צופים בקבוצות הספרדיות. רואים את זה בכל משחק צ’מפיונס.

הסגל -

בחוץ:
מסי - חופש, פציעה. מה שבא לכם להאמין.
פיקה, רוברטו, פאטי - פציעות.
אלבה - מושעה.

בפנים:
דמבלה, שקיבל את הפטור הרפואי.
אומטיטי, ששובר שיא אישי בן כמה שנים של כניסות רצופות לסגל.

ההרכב -

3:5:2 נוסף, כנראה.

קוטיניו לא פותח אפילו במשחק הזה.

לא יכול לסבול את הפרצוף של גריזמן כבר, וזה של PES2021 עוד יותר.
מעדיף את טרינקאו בהרכב. אפילו דמבלה ישר להרכב.

טוב קומאן לפחות יוכל להאשים את ריקי בזה.

מתי הבחירות?

קבוצה נראית קטסטרופה.
גריזמן תופס משבצת של שחקן התקפה ולא עושה כלום. הפעם אין את מסי שישחק עבור שניהם.
לא סתם התעוררנו קצת אחרי שגריזמן יצא. כמה זמן ייקח לקומאן להבין שכל אחד כולל פוץ’ ואלניה עדיף עליו?
לאראוחו וברייטוויט אני סולח. קורה.

בנוסף ליום אישי מזעזע של חלק מהשחקנים, ראינו בדיוק את הפרדוקס בשינוי של קומאן במערך. מצד אחד, ראינו איך קומאן מבין שחומר השחקנים שלו לא מאפשר לו לשחק עם ווינגרים הואיל ופאטי פצוע, דמבלה לפעמים כשיר, מסי כבר שנים לא ווינגר, טרינקאו לא יציב וכל היתר קשרים. מצד שני, קומאן המקובע לא יודע לתפעל שחקנים במערך שהוא לא 4-2-3-1. מערך של 3-5-2 הוא דינאמי, והתפקוד יחד עם מיקום השחקנים צריך להכיל יותר שינויימיקום בעיקר מהמגינים שדוחפים את המשחק קדימה כדי לייצר יתרון מספרי עם יציאות קדימה, וגם מהתאמה לכך בקישור. הבעיה היא שברצלונה הנוכחית לא יודעת לצאת מהר קדימה, ומנסה לשמור על הכדור. המערך הזה, כל עוד השחקנים בו נשארים סטטיים לא נותן את ה"משולשים" עליהם פפ דיבר הרבה. מה התוצאה? דסט ופירפו מאבדים כדורים פעם אחר פעם כשהם נשארים לבד באגף ללא תמיכה. באחת הפעמים הבודדות שהגיעו לתמוך בפירפו, זה נגמר בשער, או אפילו הנבדל של ברייטוייט.

אני התייאשתי מקומאן, שכן לא ראיתי אותו מצליח לייצר שינוי ולקרוא את המשחק. המילה “דינאמיות” כל כך רחוקה מההולנדי שזה מורגש בחילופים, במערכים ובתפקוד של השחקנים. הקיבעון הזה הוא לא חיוני ברמה של “הוא יודע מה הוא רוצה מהקבוצה”, אלא הוא הגיע עם רעיון איתו הוא הולך לכל קבוצה, והוא לא מצליח להכניס אותו לבארסה כי זה לא מתאים לסגל הקיים, וגם כי הוא פשוט לא יודע לשחק אחרת.

במילים אחרות, הוא פשוט לא טוב מספיק. מתנצל שהפעם לא הגעתי עם סטטיסטיקת איבודי הכדור של המגינים או מפות חום, זה נכתב מהנייד אחרי עוד ערב של תסכול.

העניין הוא שגם כשקומאן כבר לא מקובע, זה נראה כאילו הוא משנה רק כדי להגיד “אמרתי לכם”, ולא עם איזו תוכנית משחק מיוחדת. התלוננו על ה-4:2:3:1 כי אין כנפיים? אז הוא עובר ל-3:5:2 כדי לסמן ווי. זה שדסט משחק מחצית שלמה עם עצמו (ואז יוצא), זה לא קשור. ביקשתם כנפיים? קיבלתם. עזבו עכשיו עזרה, צירופי מסירות, חילופי מקומות ושטויות שלא באמת קיימות במשחק - יש אגף! זה שיש עוד 3 שחקנים במרכז שבכל המשחק שוברים שמאלה כאילו הרגליים שלהם באורכים שונים, לא רלוונטי לדיון.

אז אם כבר אין סדר, ואם כבר כל אחד עושה מה שבא לו, ואם כבר הכל הולך גם ככה דרך האמצע ולא משתמשים בצדדים אלא אם אין ברירה - באמת שאני כבר מעדיף לראות את דמבלה בהרכב. אם כבר טמטום, אז שיהיה משעשע. לפחות הוא מסוגל לאיים על השער. ממש על השער, כן? לא על הכיוון הכללי של השער, כמו אחרים בסגל. פציע? לא מקבל מרות? חסר מוח? הכל נכון. אבל זה לא שיש לנו פריבילגיות למישהו אחר במקומו.

ברצלונה הנוכחית מצליחה להוכיח לי, שוב, שאפשר לבוא בלי שום ציפיות, ועדיין לצאת מאוכזב.

2 נקודות קצרות אחרונות:

1. פדרי - איזה מלך. בחיי. אם משהו אחד חיובי יוצא מהעונה המסריחה הזו, זה החשיפה של הכישרון שיש לו ברגליים ובראש. גניבה ענקית.
  2. יש כל מיני שמועות שקוטיניו ייעדר עד אמצע פברואר. לא יורגש בחסרונו.

ואני אומר שאת המשחק הזה היינו מנצחים לו היה פותח ווינגר אמיתי במקום גריזמן. לא משנה אם זה דמבלה או טרינקאו. או אפילו קונראד.
ברייטוויט הגיע ל 3 הזדמנויות, אחת הכניס ו 2 פספס. מה שהכניס נפסל בצדק. עם ווינגר אמיתי היה מגיע ל 5-6 הזדמנויות כאלה, והיה מכניס עוד אחת.
אייבאר קבוצה חלשה מאוד. היינו צריכים לנצח למרות כל הדברים הרעים.

כנראה שלא נרגיש בחיסרונו לתקופה הרבה יותר ארוכה…

https://twitter.com/barcacentre/status/1344240638661951489

tenor (3)