מחזור 16 :: רק 1-1 מול אלצ'ה בחוץ

מרסלו לא בכושר, אבל הוא בהחלט היה טוב יותר במשחק הזה מכל המשחקים בשנה וחצי האחרונות.
היו דיבורים על כך שמרסלו לוקח את עצמו בידיים ומתאמן חזק יותר, אני מאמין שאולי הוא כן יחזור לעצמו.
הוא לא כזה מבוגר, ולא כזה הזוי שהיא יחזור לעצמו (או לפחות יתקרב לכך).

גם אתמול, הוא יצר בעצמו שני מצבי הבקעה מעולים. משהו שמנדי לא עושה לרוב.

אשמח לראות אותו יותר, ולקוות שמגמת השיפור (אני יודע, משחק אחד זה לא מגמה) תמשך.

image

Modric Y Nada Mas. את רוב הקלישאות חסכתי, אבל ביום בו נקבל בשלוות נפש תיקו כזה - נבין שאנחנו כבר לא כל כך ריאל מדריד. תראו איזה עשור אנחנו מסכמים. הרי בתקופת הפלגריני-מוריניו-אנצ’לוטי-זיזו(חלק א’) היינו משתוללים ורוצים לשבור את הטלוויזיה. מה ראיתם ברבע השעה האחרונה שהוא שונה? ראיתי קבוצה שהכי קל לה להגביהה לרחבה למרות שרק בנזמה ממתין שם. קרבחאל הגיע למצב ענק בזכות פעולה אישית נפלאה וחבל שפספס ולא כיפר על הפנדל וגם ראמוס החמיץ אבל זה לא כדורגל. אני יודע שבכל משחק אנחנו יכולים למעוד, פשוט ככה. אנחנו עם פוטנציאל לפיגור שמונה נקודות מאתלטיקו מדריד, דרך די מסריחה לסיים את השנה.

בגדול כולם ‘באסה-סבבה’ - לא גרועים מדי ובטח שלא טובים מדי, חוץ ממודריץ’ שכבש שער ראשון בנגיחה אצלנו איי פעם והראשון בכלל מזה עשור או משהו כזה. מדהים לראות אותו, זו עוד סיבה לראות כדורגל כי כל משחק הוא מבין האחרונים. ביום בו בנזמה מסיים בלי בעיטה לשער (חבל, לא מאשים אותו) - אין לנו אופציות.
מצד אחד רציתי לראות את זידאן מרענן ולא בדקה ה-80 או משהו כזה, ראיתי את הזאר קופא מקור כמו כל הספסל ולא הבנתי למה הם לא עלו להתחמם קודם, גם לי היה קר - ומצד שני כשראיתי שוויניסיוס עומד להיכנס אמרתי ‘בשביל מה’. הספסל שלנו הוא פיקציה.

לגבי הזאר אני תוהה מתי יהיה היום שמותר יהיה לדרוש ממנו כדורגל, בשביל מה העלו אותו אם הוא ימסור ימינה-שמאלה-אחורה כמו קרוס. תעשה דריבל, תנסה לפחות, זה השחקן שיש ממנו עוד טיפה ציפיות. הפחד להיפצע יכריע אותו.

זה שהוא לא בכושר זו הנקודה, וכן היו לו כמה נגיעות יפות בכדור, אבל לא מספיקות כדי להתעלם מההפקרות ההגנתית שמרסלו מביא עמו. בסופו של דבר, מי ששיחק עליו במאצ’ אפ לא היה צריך להגן יותר מדיי ויצא שוב ושוב למתפרצות. זו עובדה. בעבר קבוצות היו צריכות להגיע עם תוכנית משחק מיוחדת איך מתגוננים מול מרסלו.

לחזור אפילו קרוב למה שהיה? הלוואי. לא חושב שיש מישהו שמגדיר עצמו כאוהד ריאל ולא מעוניין בכך.

אני אישית לא ראיתי שהשחקן של מרסלו יוצא יותר להתקפות מהשחקן בצד השני, בטח לא שוב ושוב, בתחילת המשחק הייתה בעיטה לא מסוכנת של השחקן של מרסלו מאיזה 25 מטר אלכסונית שגם אני הייתי עוצר, את הבעיטה הזאת הפרשן המהולל של ערוץ ONE ניפח מעל לכל פרופורציה ובנה עליו תיאוריות עד לסיום המשחק.

מה שכן מרסלו נראה כמנסה יותר מדי, לדעתי היה צריך לנסות לשחק יותר סולידי ולהחזיר לאט לאט את הביטחון שנראה שאבד.

אני מסכים, אבל זה לא שיש לך את מרסלו של העבר על הספסל.
אני מדבר על כך שאני מקווה שיש מגמת שיפור, הוא נראה טוב יותר מהעבר הקרוב אז מקווה שפעם הבאה ימשיך במגמה החיובית.