מחזור 16 :: נצחון חוץ בדרבי 2-1 (ראשפורד, מרסיאל)

מרסיאל בהרכב!

נפסיד - לא קרה כלום. פערי הכוחות ברורים, משחק חוץ, הפער מליברפול לא יצמח (למרות שכבר אין סיכוי).
לא נפסיד - נצבור ביטחון לקראת ההמשך.

בקיצור, לא מאוד מרגש הדרבי הזה.

כמה שהיה נחמד הניצחון הלא צפוי על טוטנהאם פה זה סרט אחר לגמרי. סיטי עדיפה בהרבה בכל עמדה במגרש (אולי למעט שוער) והפער בין רודרי, סילבה ודה בריינה למקטומיניי, פרד ולינגארד זה כבר לא נעים.
מקווה שלא סתם זרקו את מרסיאל חזרה בזמן שהוא לא 100% כי זה מיותר לגמרי, זה לא שאז ננצח.
מקווה לא לראות השפלה.

היחס במשחק 1.35 לניצחון של סיטי מול 9.5 לניצחון של יונייטד.

לא זכור לי שהיינו כל כל אנדרדוג אי פעם בזמן שאני חי. בתאכלס קבוצת תחתית מקבלת סיכוי גבוהה יותר

• אחרי ההפסד מנצ’סטר סיטי 14 נקודות מאחוריי מוליכת הטבלה ליברפול. בהיסטוריה של הכדורגל האנגלי אף קבוצה לא זכתה בתואר אחרי שהיתה בפיגור של 14 נקודות מהראשונה בטבלה.

• מנצ’סטר סיטי כבר איבדה 16 נקודות העונה. יותר מאשר בכל עונת 2017/18 (14) ובדיוק כמו בעונה שעברה (16).

• מנצ’סטר יונייטד היא הקבוצה הראשונה מאז 2015 שהובילה 0-2 במחצית הראשונה על מנצ’סטר סיטי באיתיחאד. הראשונה מאז ליברפול שעושה זאת.

• מנצ’סטר יונייטד היא הקבוצה הראשונה שמנצחת את סיטי של פפ באיתחאד פעמיים בליגה.

• המאזן של אולה גונאר סולשיאר במשחקים האחרונים נגד קבוצות הטופ 6: ניצחון על צ’לסי, תיקו נגד ארסנל, תיקו נגד ליברפול, ניצחון על צ’לסי, ניצחון על טוטנהאם, ניצחון על מנצ’סטר סיטי. 5-12 בשערים.

In Leicester we trust!

איזה כיף שערב אחד הכל פתאום מתחבר.
יש להודות שסיטי עדיין קבוצה הרבה יותר טובה, זה היה ערב אחד שבו לנו הכל הלך ולהם שום דבר לא הלך וטוב לראות שלפחות ככה אפשר לנצח אותם.
סולשיאר יודע להעמיד קבוצה מול הגדולות, אני חושב שהגיע הזמן שגם גדולי מבקריו יודו בזה, והפעם זה גם הסתדר לו בול.
ההגנה במשחק ענק, הראו שהם יכולים לעמוד בתקוות שתלינו בהם בתחילת העונה פה ושם, עם ואן ביסאקה בתצוגה הגנתית שגם קנבארו היה גאה בה.
פרד ומקטומיניי החזיקו מעמד מול קישור מפלצתי, מרסיאל הראה כמה הוא קילר ולינגארד נתן לינק אפ פליי ששכחנו שיש לו.
היה לנו הרבה מזל שתפסנו את סיטי ביום גרוע במיוחד של ההגנה הבינונית שלהם, שז’סוס עלה ולא אגוארו ושלסילבה ודה בריינה היה יום די מעפן.
מן הסתם יגיעו עוד פאלטות מול ווטפורד וברנלי וכו’ אבל לעבוד על לשחק יותר טוב מול קטנות יותר קל מלעבוד על זה מול הגדולות.

אז זהו שלא, אני לא חושב שלא הלך להם, אנחנו היינו די מרוכזים פרט לכמה מקרים כמו לינדלוף שמאבד כדור באזור קריטי לסטרלינג , שנדמה שהתחת שלו הולך וגדל והופך למנוע של למבורגיני.

מחצית ראשונה 2-0 צודק לחלוטין. כדורגל יונייטד טיפוסי עם המון תכליתיות, לעומת קבוצה של מאמן שמגיע לדאבל טריפל אורגזמה על נתון של אינסוף מסירות. מחצית שניה עם היתרון בא הפחד והתכווצנו אחורה מה שהפך את המשחק שלהם ליותר פשוט וזימן לחץ די מאסיבי. אני לא יכול להגיד שסטרלינג דה בראיינה או כל אחד אחר היה ביום רע, השחקנים שלנו עשו עבודה טובה.

למה אנחנו טובים מול קבוצות טופ 6 וחלשים מול כל השאר ? כי השחקנים שלנו הם מטוסים, הם לא טכנים ולא חכמים, הם יודעים לצאת להתקפות מעבר. כשקבוצה מסתגרת מאחור הם מאבדים את כל יתרון המהירות ומה שמקבלים זה אפרוריות ודיכאון.

אני חושב שזה לא היה הפחד, העייפות היא שגרמה לכם לחזור אחורה, מה שעשיתם מחצית ראשונה ולרדוף אחרי הסיטי זה מאוד מעייף, גם ליברפול ברוב המשחקים שלה נגד הסיטי מורידה הילוך ולוחצת פחות וחוזרת אחורה בסביבות הדקה 60-70

אני לא חושב שציפינו להיות עם 2-0 במחצית , באנו עם תוכנית משחק ללכת על כל הקופה, במחצית עשינו חשבון מחדש וקיבלנו קבוצה הססנית יותר. זה שהעייפות השפיעה אין על כך עוררין אבל מעבר לעייפות כבר בפתיחת המחצית התוכנית השתנתה, כלומר לאחר התרעננות של 15 דקות. יונייטד הרגישה שיש לה מה להפסיד כאן וזה בהחלט הורגש בהרחקות סתמיות כאלה שאפילו לא מרוויחות לך כמה שניות של נחת.

אגב דניאל ג׳יימס הופך להיות השחקן שאני הכי מעריך בקבוצה הזאת. השחקן בכושר פיזי נהדר עם מהירות מחרידה. וואן ביסקה היה מעולה. ומרסיאל הוא השחקן היחיד אצלנו שיודע לשחק עם הגב לשער ואולי כאן מצוי הפיתרון לשבור קבוצות שעושות הגנה עם 25 שחקנים