מחזור 17 :: 0:2 גדול על אתלטיקו בדרבי| בנזמה ואסנסיו

אמרנו עם המהירות שלו הוא מגיע לכל כך הרבה הזדמנויות אם רק ישפר את הסיומת הוא יהיה שחקן מצויין, פתאום מתגלה לנו כ all-around player מבריק שגם משתתף בניהול המשחק וגם כל פעם מחדש מוצא דרך חדשה לעשות את הנזק ליריבה, תוך כמה חודשים כאילו התבגר ב 10 שנים, הייתי צוחק עליו כשהיה אומר בראיונות שהוא מאמין שיקח את כדור הזהב, עכשיו אני כבר לא צוחק.

אסנסיו כבר עם 7 שערים העונה, לא רק תרומה גדולה לעונה המוצלחת של ריאל הוא גם מקפיץ את הערך שלו לקראת המכירה בקיץ מה שיעזור מאוד למבצע אמפבה(והאלאנד ?), רק שימשיך כך אסנסיו, שחקן שחשבתי שיהפוך לכוכב גדולף בנתיים עם עונה מאוד טובה.

מודריץ’, אחד השחקנים הכי אהובים עליי מאז ומעולם, השחקן הכי אהוב עליי יחד עם מרסלו בריאל מדריד של העשור האחרון, זכות גדולה נפלה בחלקנו לראות את השחקן הענק הזה משחק אצלנו בלבן.

לא יצירתי מדי אבל מתבקש: הכל עשר| לא בגלל איזה חשש מסוים מאתלטיקו אלא יותר ‘בגללנו’ - בדרך כלל אנחנו מפשלים במשחקים כאלה - לא הייתי שיא האופטימי לקראת הערב ואני שמח שטעיתי. מצד אחד בדיוק אותה התוצאה מהעונה שעברה - ניצחון 0:2 בדיוק באותו תאריך, 12/12- והקבוצה דאגה לי לאחלה מתנה ליום הולדת, ומצד שני זה כל כל שונה. לא מקררים את השמפניות אבל תחושה מעולה, אשכרה סימנו V משחק גדול אחרי משחק גדול אחרי משחק גדול (הכל יחסי). נדיר שיש לנו כזה פער בטוח בפסגה. ובהחלט יכול להיות שעד שהחבר’ה יקרסו ויפלו מהרגליים - הליגה כבר תיגמר. אז כמו שאנחנו אוהבים: הראש בצ’מפיונס?

וברצינות: משחק טוב ובטוח וכיף שלנו וגם ניצחון בלי הרבה מאמץ. פרט לעשר הדקות הראשונות - היה בסדר גמור, וכמובן הריפיון הקבוע בסיום אבל טיבו עוצר הכל ומקבל את ההכרה הראויה. מי האמין שאנחנו נמצא את אתלטיקו ושלושת בלמיה עם המכנסיים למטה ונעניש במתפרצת קטלנית? שני השערים היו נפלאים וזה כבר כמה משחקים ברציפות. מתחילת העונה הרבה פעמים אמרתי ‘זה שער העונה’. פעם זה מהלך ענק כמו ויניסיוס נגד שחטאר לדוגמא והנה מהלך קבוצתי אדיר. ההחלטה לפתוח עם אסנסיו השתלמה בגלל השער השני. אין מצב שוויניסיוס לפני 2021/22 מבשל בכזו רכות וחוכמה, מסתכל על כל המגרש (הוא גם הראשון מאז זידאן ב-2002/03 בקאלדרון שמבשל פעמיים בדרבי). ויניסיוס המכריע במקום ויניסיוס המכדרר. השער של בנזמה זה גם כן פלייסטיישן לכל דבר ואף אחד לא הרגיש בחסרונו במחצית. ראינו גם שינוי מקומות מבורך כשהברזילאי בא לימין לפתע ושיחק באותו קו עם מרקו. אנצ’לוטי צדק. מרוב שהיה כיף וקל כבר צעקתי שם בבר - “אפשר להכניס את הזאר” (ואפילו את בייל - סתם).

ניצחון שמראה על בגרות מסוימת (הרבה מאוד שקט נפשי הן מצד השחקנים והן בהרגשה כקולקטיב), נותן לך תחושה טובה לראות את היריבה העירונית הזו חסרת אונים ואולי גם אופטימיות לגבי השלבים הגבוהים בצ’מפיונס, כי אני לא מזלזל באתלטיקו. בואו נגיד שזו כמו צ’לסי ב’. השחקנים מקבלים את ההחלטה הנכונה מה שלא היה קורה בעונה שעברה. אפילו רגועים ויודעים שהגול יגיע.
אני מאוד מרוצה מהמשחק של קרבחאל שהיה טוב מאוד גם התקפית לטעמי ולא מהוסס, נקודת אור נוספת היא קאסמירו עם חילוצי כדור נהדרים והפעם בלי לחלק מתנות ליריבה. וכמובן לא שכחתי: זו תמונת המשחק חד משמעית. לא יודע, אומרים שמשחק כזה שווה עוד עונה בברנבאו, והפעם באל-נואבו ברנבאו. אוהדי ברצלונה אמרו את זה על ליאו מסי לפני שידעו שכך זה ייגמר, אני כתבתי את זה בשנה שעברה על סרחיו ראמוס (כשהוא עוד היה בריא) - תהנו מכל רגע של הגאון הקרואטי על כר הדשא. שלא יגמר לעולם. אבל מתישהו זה כן ייגמר…; לילה טוב לכם, ואמוס. ננסה להירדם…

זה היה אחד המשחקים הכי טובים שאני אישית זוכר מלוקה. פשוט פסיכי שהוא בן 36. מי בכלל מתקרב/התקרב לרמה שלו בגיל הזה?
סקולס היה בשלהי (ב10-11 שיחק 22 משחקי ליגה ועלה מהספסל בדקה 80 בגמר אלופות), סטיבי ג׳י אחרי שנת פרישה בארה״ב, למפארד בשנת פרישה בסיטי, דוד סילבה בגיל 35 בפרישה בסוסיאדד, אינייסטה ב34 ביפן, צ׳אבי ב35 בקטאר, פירלו בפרישה בארה״ב, אלונסו פרש, זידאן פרש ב34, ויירה פרש דה-פקטו ב33, רדונדו ב31, סיידורף בשנת פרישה בברזיל.
מתאוס פתח בבאיירן ולקח תארים עד 39, אבל לא צפיתי כמובן :slight_smile:

לחשוב שלפני החזרה מהקורונה ביולי 2020 חלק כבר הפרישו אותו.

ועדיין, אנחנו צריכים לחשוב על 2023. פדה חייב לחזור לעצמו או שצריך להגיע כוכב לקישור, אחרת הבור יהיה עמוק.

אנצלוטי יצא פשוט גדול,לקח הימור ופגע בענק.
ההחלטה שלו לצאת לרצף המשחקים המטורף שעברנו בשבועיים וקצת האחרונים עם אותם שחקנים שהוא סומך עליהם בעיניים עצומות השתלמה לו בענק,עכשיו יש לנו שבוע חופש,פתחנו פער עצום על כל היריבות,עלינו ממקום ראשון בצמפיונס והאווירה סביב המועדון חיובית מתמיד.
חייב להגיד שכל פעם שראיתי את אותו הרכב עולה שוב ושוב תפסתי את הראש וכבר ראיתי איך נפצעים לנו שחקנים אחד אחרי השני ואנחנו קורסים,אבל כנראה שקרלו מכיר את הסגל שלו יותר טוב ממני,שאפו.

לגבי המשחק עצמו:
איזה כיף זה לבוא למשחק דרבי נגד היריבה העיקרית ולגלות מהדקה הראשונה שהם פשוט לא ברמה שלנו,הקישור שלנו בראשות מודריץ
פשוט התעלל בקוקה וחבריו,מודריץ נתן תצוגה מושלמת (החילוץ
מפליקס לקראת הסוף😍),קאסמירו עם משחק שני רצוף ביכולת של קאסמירו המוכר והטוב וקרוס ממשיך להיות מדהים מאז שחזר מהפציעה.
ההגנה השתפרה מאוד,מיליטאו בעוד משחק מושלם,אלאבה משלים אותו נהדר עם ניהול משחק מאחור וגם קרבחאל היה טוב,מנדי לעומתם היה יחסית חלש ועשה כמה שטויות.

ויניסיוס כבר לא מפתיע אף אחד וזו המחמאה הכי גדולה שאפשר לתת לו,פשוט שחקן על שיכול לפרק הגנות בכל כך הרבה דרכים.

קורטואה,השוער הטוב בעולם,קל.

סביליה, בילבאו, סוסיאדד, אינטר, אתלטיקו- 18 נקודות בשבועיים.
גם גדולי האופטימיים לא היו מהמרים פה על 6 ניצחונות, אתמול זה הרגיש לי יחסית קל כאילו שיחקנו מול קבוצת אמצע טיפוסית בלה ליגה ולא כמו בדרבי.

בנוסף לנצחונות הקבוצה נראית פשוט טוב, וכשזה קורה אפילו אסנסיו ויוביץ’ נראים מצוין. קרדיט גדול לאנצ’לוטי על זה.

ומכאן והלאה אני רוצה לקוות שכן יהיה מקום לקצת שינוי, אני לא מתכוון ל11 מחליפים כמו שזידאן היה מכלה בזמנו, אבל יש מקום לתת מנוחה לוינסיוס/ בנזמה/ קרוס/ מודריץ מדי פעם כל אחד בתורו.

אני רוצה לחזק בנוגע ליוביץ’, היה מעורב בשער השני אתמול עם מהלך חכם וגם בהתקפה בה העביר שמאלה למנדי שכמעט בישל לוויניסיוס את השלישי. הוא נראה שמן אבל הוא מבצע פעולות לא רעות, לא פראייר מול הבלמים, טוב עם הגב וחכם. לא ראינו שום דבר מזה בעונת הבכורה למשל. כאילו ירד ממנו הלחץ של ‘אני חייב לתת גול’ והוא משחק נטו כדי לעזור לקבוצה. קבלת ההחלטות שלו מעולה וזה קורה במשחקים קשים.
חד משמעית לא יקרה כלום אם ויניסיוס יפתח על הספסל במחזור הבא\אחרי חג המולד ומסקרן לראות מי יקח מנהיגות. האם רודריגו יקבל תעוזה, אולי רוב הכדורים יעברו דרך אסנסיו (התבגרתי - לא אומר את השם של הזאר). לחלק ממשחקי הליגה יש אחלה תחליפים כמו לוקאס במקום קרבחאל הפציע, צריך לחשוב גם מתי אפשר להשתמש במרסלו או מיגל. לגבי פדה יש קונצנזוס שהוא צריך לשחק וחייב להחזיר את הצבע לפנים. שילוב שלו קובע ריאל מדריד קצת שונה, יותר מהירה וישרה והוא כן מתאים גם למתפרצות.

אנחנו בפלוס חמש אחרי פחות מחצי ליגה. עמדה מצויינת אבל בטח לא גמור

הם תגברו בצד ימין במיוחד בשביל ויני ולצערם עדיין קיבלו ממנו שני בישולים. אחד בכלל מצד ימין והשני במתפרצת כשהוא מושך חצי הגנה. מרשים כמה שהוא לא ניסה לכפות את עצמו על המשחק ובכל זאת היה קריטי לניצחון

את אסנסיו עדיין הייתי מוכר במחיר מופקע לארסנל

מיליטאו, קורטואה ומודריץ׳ אחד ויחיד

למה?

שחקן מעולה להחזיק בספסל. צנוע, לא עושה פוזות, ומספיק מוכשר כדי להיות מסוגל להיות אס בכל משחק נתון, קטן כגדול. אני אוהב אותו.

אני מבין את אלו שמצדדים במכירה של אסנסיו. הוא נמצא איתנו תקופה מאוד ארוכה ועדיין לא מימש את הפוטנציאל. עכשיו שרואים ממנו קצת תפוקה, האינסטינקט הוא למכור ולהימנע מהסחבת הזאת.

אני כמו כולם איבדתי תקווה בנןגע אליו, אבל עם זאת נראה שחל בו שינוי הן מנטלי והן פיזי. הוא השתפר פלאים בעונה הנוכחית ואני מאמין שהשיפור יימשך. אני מוכן לקחת את הסיכון ולהשאיר אותו בסגל. מבין את אלו שלא צוכנים לקחת את הסיכון.

אם הוא מוכן להשאר כשחק גיבוי אז שישאר. אחרת, אאחל לו בהצלחה. אנחנו מבחינתנו חייבים להציע לו חוזה חדש.

כי אתה יכול לקבל עליו המון כסף שהוא בהסתכלות על פני שנים לא שווה. לפעמים באנגליה הם קונים עם העיניים ולא עם הראש

למכור את אסנסיו כי עונה הבאה הוא נכנס לעונה אחרונה בחוזה ואם לא תמכור אותו בקיץ הוא עוזב בחינם אחרי שנה, אם יחדש את החוזה אחלה שחקן, אבל עם ההגעה הצפויה של אמבפה ווניסיוס בכושר הנוכחי הוא מבין שאין לו מקום בהרכב וכנראה לא יחדש חוזה.

יש מצב לא רע שהוא יהיה מוכן להישאר כשחקן רוטציה. לא רוצה סתם להיכנס לספקולציות. אם הוא לא מוכן להאריך חוזה כמובן שעדיף למכור עם כל הצער שבדבר.

אמבפה + ויניסיוס ועל הספסל רודריגו + אסנסיו יכולים לסגור את האגפים של ריאל לשנים קדימה. זאת גם רביעייה שבמידה מסוימת כולם בה יכולים לשחק בשני הצדדים.
מסכים עם מה שהרוב כתבו- אם אסנסיו מוכן להאריך חוזה בידיעה שהוא שחקן רוטציה אז בהחלט כדאי להשאיר אותו.

אני חושב שיש גבול למוטיבציה של שחקן שידוע שהוא לכל היותר מחליף ושהוא כבר לא יוכל להשתחל להרכב.
עם אמבפה ממוסמר ל11 ובטח שעם קרלו הדקות שלו ירדו דרסטית, יחד עם האנרגיות של אסנסיו. בנוסף הוא נכנס לשיא הקריירה(לפחות מבחינת גיל) ואני לא יודע כמה סבלנות תהיה לו על הספסל שוב.

אני בעד תמיד למכור נכסים משניים כשהם בשיא השווי. רודריגו לא פחות טוב באופן משמעותי ולואקום יהיה אפשר להכניס איזה ילד מוכשר כמו ברהים.

שחקנים טובים ממנו הסכימו לשבת על הספסל.
למה הוא אולי ירצה להשאר? כל החיים שלו במדריד, לא בטוח בכלל שירצה לעבור מדינה, ובספרד זו ירידת מדרגה רצינית בהנחה שלא יגיע לברסה או אתלטיקו.

חוץ מזה איזו קבוצה תרצה את שירותיו? למה ארסנל כל כך צריכה אותו? הוא לא בטוח שעדיף על מה שיש לה.

בנוסף, מהאופי שלו ומראיון העגלה המפורסם הצטיירה לי בראש דמות של אדם שקט שלא מחפש את התהילה ולא מחפש להנהיג.

להיות שחקן ספסל בריאל לא אומר שלא רואים דקות, רואים ואפילו לא מעט, תשאלו את לוקאס ואסקז. בהתחשב בכך שלבנזמה אין מחליף אמיתי ושאסנסיו יכול לשחק גם קשר אז מדובר בשחקן שיכול למצוא את עצמו כמחליף ראשון של שלושת עמדות ההתקפה ומחליף שלישי של 2 מעמדות הקישור.

אני מאמין שהוא יאריך חוזה, הוא מרגיש לי כמו אחד שיעדיף את הנוחות שבהשארות, והתהילה שלו אצלינו כנראה תהיה גדולה מהתהילה בכל מקום אליו יגיע (זה לא שהוא יעבור לליברפול, גג איזו אסטון וילה)