מחזור 17 : 1-1 במסטאיה

מישהו רוצה לבדוק כמה נקודות לבנדובסקי הביא העונה לברצלונה ? ומי השחקן השני שאחריו ובאיזה הפרש נקודות ?
אז יהיה הרבה יותר קל להבין למה הוא לא יורד מהמגרש גם כשהוא במשחק חלש כמו אתמול.

לא אומר שלבנדובסקי במצבו הנוכחי צריך להיות באנקר בברצלונה, רק מנסה להסביר למה לבנדובסקי הוא באנקר בברצלונה הנוכחית.

לבנדובסקי הוא החלוץ המרכזי וזה התפקיד היחיד שיש לו לעשות על המגרש. לכבוש שערים. טבעי שהוא יקבל ביקורות אם הוא לא עושה את זה. בנוסף לזה, הציפיות מלבנדובסקי גבוהות באופן טבעי, ולכן גם הביקורות כשהוא לא עומד בהן בהתאם.

מסכים, אבל השאלה היא האם אתה היית מוציא את לבנדובסקי אם היית מאמן ברצלונה כפי שדורשים כאן ?
בהנחה כמובן שיש לך בדיוק את אותו הסגל.

אני לא, כי גם אם הוא חלש ומחמיץ הוא עדיין הסיכוי הכי גדול לגול בסגל הנוכחי, הבעיה בבניית הסגל, לא לבנדובסקי, כמו עם בנזמה עונה שעברה, קבוצה בסדר גודל כזה צריך שיהיו אופציות ראויות על הספסל, אם לא זה עולה באליפות.

לא חושב שלבה צריך להפוך להיות מצורע. אבל לא פוגע . אז צריך להכניס מישהו במקומו. לתת לו 90 דקות כל משחק זה מראה שצאבי לא יכול או לא רוצה לגעת בו.

אם צאבי היה מכניס שחקנים נוספים משנה משהו עושה כל שביכולתו לפתור את הבעיה הייתי אומר כנראה שהבעיה גדולה מידי. הוא לא.

כנראה שקל להגיד ולתרץ כל משחק ולחפש שעיר לעזאזל מאשר באמת לנסות לשנות.

איך בדיוק בודקים את זה?
אם לבנדובסקי כבש גול אחד מ 100 הזדמנויות וניצחנו 1-0, אז הוא הביא לנו 2 נקודות?

sad but true.

כן.

אתמול, עם יד על הלב אם אני מבקש ממך לבחור שחקן בסגל שלכם שיגיע למצב טוב בדקה ה 90 את מי היית מעדיף על הפולני ? היחיד שאולי אני אישית היית חושב עליו זה גונדוגאן וגם הוא היה במשחק חלש מאוד עם הרבה החמצות.

שוב, לא אומר שלבנדובסקי בעונה טובה, רק שאין אלטרנטיבה.

למיטב זכרוני בודקים כמה נקודות הגולים הביאו, כך שאם התוצאה היא נצחון 0:1 הגול שווה שתי נקודות, אם למשל יבקיע חמישיה בנצחון 0:5 זה שווה גם כן “רק” שתי נקודות, ואם יבקיע רביעיה בנצחון 0:5 זה לא מביא נקודות (מנצחים גם בלי הרביעייה…).
יכול גם להיות עיוות, למשל כשהתוצאה 2:2 ושני שחקנים הבקיעו, אז אף אחד לא מקבל נקודה (כי אף אחד לא הביא את הנקודה סולו). מצד שני אם שחקן הבקיע צמד בנצחון 1:2 זה אמור להיות שווה לשלוש נקודות (בלי הגולים זה הפסד ואיתם יש נצחון).
אם מפסידים אז ממילא לא הושגו נקודות ולכן גם אם הבקיע 3 אבל הפסידו 3:4 אז השערים לא הביאו נקודות.
המשמעות של זה שגולים שעשו 0:1 יתרמו יותר (פר גול) מלמשל שלישיה בנצחון 0:4

פליקס ומארק גיו עד שיוכיחו לי אחרת.
בלי לבדוק, אולי גם פראן טורס. אבל זה דורש בדיקה סטטיסטית.
image

גם צ’אבי יודע מה הבעיה, רק שהוא לא עושה את הצעד המתבקש ולא מספסל את לבנדובסקי.

בגלל שחישוב כזה לא לוקח בחשבון את מספר ההחמצות, אני לא אטרח לבדוק.
זה גם לא לוקח בחשבון את טיב המצבים. מי שקיבל 3 מצבים מול שער ריק והבקיע רק אחד שווה לגולאסו נדיר של שחקן אחר.
אני יכול לבדוק XG, או גולים פר משחק, ולהשוות את זה לחלוצים פותחים של קבוצות אחרות או ללבנדובסקי עצמו משנים קודמות.
למרות שגם זה לא מספר את כל הסיפור שלו. רק במשחקים האחרונים היו כמה מקרים שהוא מקבל כדור במצב נוח מאוד, מתמהמה, ואז לוקחים לו את הכדור. לא מייצר בעיטה ולכן לא נכנס ל XG.

אבל גם מלכות השערים לא סופרת את היעילות. אלה מדדים אחרים עם מטרות אחרות.
מדד XG חשוב מאוד, כי שחקן לא ידיע לעשר מצבים לגול במשחק, אלו מצבים נדירים. אבל מה לעשות- לאורך זמן הסטטיסטיקה תתישר.

:flushed::flushed::flushed::flushed:

אתה מופתע רק ממארק גיו כאילו הבחירה בפליקס הפרווה על פני לבנדובסקי היא סופר לגיטימית.
ברגע האמת אם אני חייב לבחור אז פליקס יועדף רק על פני באלדה.

הענין הוא שהתרומה של לבנדובסקי מעבר לכיבוש שערים היא מינוס. הקרדיט על שם מסי שהוא מקבל לא ברור, כי מסי, גם במשחק הכי גרוע בקריירה שלו, היה השחקן הכי מסוכן על המגרש בכל שניה נתונה. לבנדובסקי לעומתו פשוט מבזבז לנו עמדה. בארסה לא יכולה להרשות לעצמה לשחק עם עשרה שחקנים.

זו בכללי הבעיה שלי עם חלוצי 9. אם זה לא הלאנד, שדופק ממוצע של יותר משער למשחק, אני מעדיף שלא ישחקו עם 9.

נכון, ולכן אני גם לא מתלהב ממלכות שערים ובמקרה הזה מעדיף מדד סובייקטיבי כמו מראה עיניים.
ב expected בארסה בפער גדול מקבוצות צמרת אחרות. גם בהבקעות, גם בספיגות , וגם בנקודות. אני כרגע מתייחס רק להבקעות כי זה לבד היה מציב אותנו בראש הטבלה או קרוב לכך. מכאן אני מגיע ליכולת של לבנדובסקי.
אבל מה שגרם לי בכלל לבדוק את ה XG זה כושר נוראי של לבנדובסקי. כמו שאמרתי קודם, יש מצבים מעולים שהוא בכלל לא מגיע לבעיטה אפילו.

אני חושב שהגיע הזמן לנסות משהו חדש מול השער. כרגע אני מעדיף את פליקס או גיו. תן להם להיכשל לפני שאתה מספיד אותם.
גם על לוק דה יונג וז’וטגלה צחקנו בהתחלה, תן לי אחד מהם עכשיו ואני מבסוט. עד שלבנדובסקי יחזור לכושר ולא ישחק 90 דקות כל 3 ימים.

מה שמעצבן אותי, זה שצ’אבי אומר את זה
image
ואז פותח באותה שיטה ואותו הרכב שוב ושוב.

Most missed big chances in the top 5 European leagues this season
לבנדובסקי לבד החמיץ 17 big chances - יש לו רק 8 שערים.
לשם השוואה, האלנד גם החמיץ 17 מצבים גדולים, אבל יש לו 14 שערים.

תעשה לי ילד

קבוצות שהצליחו במשך יותר מעונה אחת ללא חלוץ בהרכב וללא מסי - שוט.

חלוץ 9 שים לב. שכל התפקיד שלו זה רק לשים את הכדור ברשת.

ריאל מדריד של בנזמה, ליברפול עם פירמינו…

למה עונה שלמה?
רק כאלטרנטיבה לכושר הנוכחי של לבנדובסקי.
ויטור רוקה יגיע עכשיו. ייקח לו חודש-חודשיים להתאקלם. אם לבנדובסקי ימשיך ככה, יש לנו אלטרנטיבה.

הבעיה שלי שיש לי הרגשה שלבנדובסקי פרה קדושה ולא יסופסל לעולם לא בשביל רוקה ולא בשביל שיטה בלי חלוץ.
בטח לא בשביל גיו או כל אלטרנטיבה אחרת בסגל הנוכחי.

בנזמה לחלוטין 9 כמו שגם סוארס 9 למרות שהוא לא רק ״דוחק״ ובדיוק כמו רונאלדו המקורי. פירמינו אני עוד יכול להחליק איכשהו, למרות שאם צריך מאנה וסלאח בשיאם כדי להצליח בלי 9 זה אומר דרשני.

@dmitrys זה היה בתגובה לסנטיאגו וליאור. לשחק בלי חלוץ זה גימיק עם הצלחות אנקדוטליות, יותר משלושה בלמים אפילו. יכול לעבוד לתקופות קצרות עם שחקנים מאד מסוימים, לא לאורך זמן ועם מגוון רחב של שחקנים.