גביע הליגה 17/18 :: בושה בבריסטול

מחזיקת גביע הליגה, מנצ’סטר יונייטד, תצא הערב למפגש עם הקבוצה הממוקמת שלישית בצ’מפיונשיפ - בריסטול סיטי.
אחרי ההפעלה של ארסנל וסיטי לחצי הגמר, ובמקביל לכרטיס הצפוי שתקבל צ’לסי לוומבלי, יונייטד יודעת שהדחה בשלב הזה תלווה בהמון שמחה לאיד מצד היריבות בטופ 4 של הפרמייר ליג. על הנייר מדובר ביריבה הנוחה ביותר שיונייטד יכלה לקבל, אך המשחק כאמור לא בבית, בדצמבר העמוס, והכל יכול לקרות.

פול פוגבה סיים את עונש ההשעייה שלו, ויתכן שישחק הערב. הנריק מקטריאן המנודה צפוי לחזור לסגל ואף להרכב. מאטיץ’ פצוע ולא ישותף.
מלבד זאת, נקווה לשיתוף של כמה צעירים בראשות סקוט מקטומיניי, למשחק טוב נוסף של לוק שואו, ואם אפשר שרוחו יפסיק לעשות שטויות כי הכריסמס מתקרב וסנטה יכעס.

רומרו
דרמיאן - סמולינג/אחדמהשנייםהבאים - לינדלוף/רוחו - שואו
הררה - מקטריאן - מקטומיניי
מרסיאל - לוקאקו/מאטה - ראשפורד

לייק 1

אחלה פריוויו, ההערה על רוחו בול :joy:
משחק טוב מבחינתו של מוריניו לבצע רוטציות נחוצות, לתת הזדמנות לשחקנים להוכיח שזמנם ביונייטד לא תם ( מחטריאן,דרמיאן,בלינד).
מקווה שלוקאקו יתחיל על הספסל- ראשפורד בהחלט יכול לפתוח כחלוץ בטח ובטח במשחק כזה בגביע משני, חשוב שמקטומיניי יקבל דקות והלוואי ונמשיך לראות שחקנים תוצרת בית מתפתחים ונותנים את הנשמה לקבוצה.
ההרכב שלי: רומרו
דרמיאן-רוחו-טזונבה-שואו
הררה-מקטומיניי
לינגארד-מחטריאן-מרסיאל
ראשפורד

לייק 1

עוד רבע שעה נדע, אבל ההגנה שרשמת כל כך הרפתקנית ולא מתואמת, כך שקשה לי להאמין שמוריניו יקח את הסיכון הזה, במיוחד כשאנחנו מקרטעים בצד הזה כבר כמה משחקים.

בכל אופן מקווה לראות את טואנזבה. אם לא בהרכב, לפחות עשרים דקות.

זלאטן קפטן!

וטואנזבה אפילו לא ביציע…

מה שמעניין, האם בלינד יפתח בקישור, וראשפורד ומרסיאל באגפים, או כבלם, וראשפורד, מרסיאל וזלאטן ישחקו יחד באמצע. האפשרות השנייה יותר קוסמת לי.

ואוו, כל הכבוד לבריסטול שהייתה פשוט טובה יותר. עם ההרכב שעלינו זה היה מביך לראות את צורת המשחק שלנו, מוריניו חייב למנות מאמן לחלק ההתקפי שלנו, אנחנו לא עושים תנועה כתוצאה מכך שחקנים מחזיקים כדור ברגליים ומאבדים אותו. יש לנו עבודה רצינית לעשות

איזה בזיון.

ביקשתי שרוחו יפסיק לעשות שטויות, הוא פשוט החליט להפסיק לעשות משהו. תסתכלו מה הוא עושה בשער השני, עומד. הגנה פשוט מביכה.

עולים עם ההרכב הכמעט-הכי-חזק שלנו, עם פוגבה, מרסיאל וראשפורד, כשלוקאקו נכנס מחליף, ולא מצליחים לכבוש שער שדה מול קבוצה מהליגה השניה. אני לא מתרגש מהתצוגות שלנו בדרך כלל אבל שברנו כאן שיא עליבות שלא נראה כמותו תחת מוריניו.

לייק 1

במשחק הזה היה משהו ששבר אותי מבפנים, אני תומך במוריניו ובסהכ מרוצה מהעבודה שלו כאן, אבל הוא מוכרח לעשות שינוי בחלק ההתקפי שלנו. ההגנה מביכה כי היא מורכבת משחקנים לא מספיק טובים למעט אולי שואו, רוחו חזר למגרשים, בצורה זוועתית.

מסכים לגבי ההגנה, לכן העדפתי שסמולינג יפתח בהרכב. כרגע הוא שחקן ההגנה הטוב ביותר שלנו, ותמיד אפשר לסמוך עליו. להבדיל מרוחו, הוא כמעט אף פעם לא עושה שטויות, ולהבדיל מלינדלוף יש לו ביטחון, נסיון וקשיחות. השבדי עוד ישתפר, אבל הרגרסיה של רוחו מאז שחזר מהפציעה מאוד מתסכלת. בעונה שעברה עשה קפיצת מדרגה והשכיח במעט את הפעולות המטומטמות שנהג לעשות בעבר. ממש חבל שהוא חזר לסורו.

אפשר להאשים את ההגנה ואת רוחו ואת אלילת המזל כמו שמוריניו עשה. אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שמול קבוצה מהליגה השניה ההתקפה לא קיימת.

הסמפטום הברור של ה"אין יוזמה למשחק התקפי" שמגיע הישר ממשחקי הליגה, ממשיך לפרוע שטרות במשחק גביע מול קבוצה מהליגה השניה.
אם השינוי לא יהיה בגישה הכללית ולכל המשחקים, ליונייטד לא יהיה מה לחפש מול שאר הגדולות. לא במירוץ קצר (גביע/צ’מפיונז) ולא במרתון הליגה.

יונייטד לא יודעת לתקוף כבר שנה וחצי. זה לא הולך להשתנות.

זה נכון. העניין הוא שעם הכשרון שיש לנו בהתקפה - פוגבה, מרסיאל, ראשפורד, לוקאקו/זלאטן, אנחנו אמורים להבקיע שער אחד בכל משחק, אפילו במזל. השער הזה אמור להספיק לנו לניצחון כשמוריניו על הקווים, אבל ההגנה שלנו עלובה להחריד. התקפה לא זורמת אני מבין אצל מוריניו, אבל הגנה כזו לא מתקבלת על הדעת עבור מאמן כזה. משחק אחר משחק אנחנו רואים שגיאות של שחקנים ספציפיים שאין ברירה מלבד להיפרד מהם. בשום מקרה רוחו לא עדיף על טואנזבה או פוסו-מנסה, וחבל שאנחנו נותנים לשחקן בן 27 לעשות את הטעויות האלו ולא לילדים בני 19.

ההתקפה בנויה על משחק קבוצתי בדיוק כמו משחק ההגנה. השחקנים הנ"ל שווים המון שערים בכל מצב נתון. העדר השיטה הוא זה שמסרס אותם ומוציא מהם את המעט שאפשר.

עריכה : @sh4rky התחרבשו לי הדברים כמו הרגליים של לוקאקו…

לייק 1

אני אומר שעם הכשרון הזה, הם שווים לפחות שער במשחק גם בלי שום שיטה. בינתיים זה מה שקורה, יונייטד כובשת כמעט בכל משחק העונה, כולל מול הגדולות (מלבד צ’לסי), ואין שיטה התקפית ברורה.

עריכה: @Legendary-T לפחות לא התחרבשו לך כמו קבלת ההחלטות של רוחו :sleepy:

לייק 1

מבקרים פה בצדק את ההגנה וההתקפה אך יש להודות שגם הקישור נראה על הפנים מול בריסטול. בלינד היה רע, איבד כדורים, הפסיד במאבקים פיזיים, והמסירות שלו לא הרשימו בכלל, אם זה המחליף לקאריק זו בעיה.
מקטומיניי ממש לא הצליח לשחזר את ההופעה הקודמת, לפרקים ארוכים במשחק הוא פשוט נעלם, ומבחינה התקפית הוא היה פשוט גרוע.
גם פוגבה במשחק די מפוזר, במיוחד באחד על אחד שיכל לסגור את המשחק והוא התרשל שם.
באופן כללי בריסטול עשו לנו בית ספר ברמה הפיזית, שזה בדיוק האספקט שבו קבוצה של מוריניו צריכה להצטיין. ככה לא עולים שלב.

אם כי יש להודות שבאופן יבש זה לא ככ נורא. מדובר בסוף בגביע הליגה, מול קבוצה שנתנה את משחק חייה ועם הרכב משני ברובו. אני מוכן לספוג את זה אם ניתן ריצה טובה בכריסמס.

מה גם שנמנענו ממפגש כפול עם סיטי שפחות מתאים לנו כרגע.

לייק 1

זה ממש חבל כי אין שום סיכוי שבריסטול יעצרו אותם. הם יגיעו לגמר וככל הנראה יזכו בגביע, בדרך לטראבל מקומי או קואדרפל פוטנציאליים. לנו היה סיכוי מולם, בטח עם פוגבה, אבל עכשיו הם נראים בדרך הבטוחה להיסטוריה נוספת.

הופעה בזיונית זה התיאור הכי טוב למה שראיתי אתמול, הרגשתי יהירות מצד השחקנים וירידת מתח בטח מבחינת המוטיבציה וגם זה יכול לקרות בטח בגביע כל כך חסר חשיבות בעונה כל כך ארוכה. אבל אם יש משהו שלמדנו מאתמול זה שיש כמה שחקנים שלא ראויים לשחק אצלנו יותר:
דרמיאן- פשוט נוראי אפס תמיכה בהתקפה כשכל האגף עמד לרשותו וכל כדור שהגיע אליו החזיר אחורה, מבחינה הגנתית זה נראה גרוע יותר כשכל שחקן התקפה של בריסטול שהגיע מולו עשה מה שרצה ודי התביישתי לראות כמה שייקי הוא.
אין סיבה שפוסו מנסה לא יהיה ברוטציה שנה הבאה, הוא משחק כבר בנבחרת הולנד וצובר נסיון העונה בסטוק, את דרמיאן הייתי מוכר לאחת האיטלקיות ככל שנצליח להוציא עליו.
בלינד- חייב להגיד שאין לי מושג מה הוא עושה אצלנו עדיין, קשר אחורי הוא אף פעם לא יהיה בפריימרליג הפיזית , הוא לא מסתדר כמגן שמאלי גם מבחינה התקפית וגם הגנתית ובלם ללא גובה/מהירות הוא לא משהו שחסר לנו.
נראה שמה שמשאיר אותו אצלנו זו קריאת המשחק שלו,היכולת לשחק במס’ תפקידים והיותו בעל אופי נכון. לי לפחות זה מרגיש שהוא עוצר התקדמות של שחקני בית בטח גם לטזונבה שלא היה אפילו על הספסל ( לא ברור לי מה מוריניו רוצה ממנו )
רוחו- נתן עונה גדולה שנה שעברה וחזר להיות ליצן החצר השנה, טעויות קריטיות שלו וקריאת משחק נוראית. מאמין שיחזור ליכולת הטובה שאפיינה אותו אבל שחקן הרכב ראשון הוא לא.

מלבד זאת, ראשפורד ומרסיאל במשחק פתאטי במיוחד השני שלא הצליח להשלים דריבל אחד כמו שצריך ונראה לא מאופס מול הגנה לא גדולה.
פוגבה היה לא יציב עם מסירות לגול ואיבודי כדור שאנחנו רגילים להם, מקטומיניי לא השפיע כל כך וחבל שלא לקח את ההזדמנות בשתי ידיים.
רומרו איבד את זה לחלוטין אתמול והיה חלש מאוד, לא טיפוסי לו.
אחרי כל השליליות, לפחות גביע אחד חסר משמעות ירד מהראש ונצטרך להתאפס למשחק קשה מול לסטר בשבת.

לייק 1

אני לא הייתי קוטל את רוחו, הוא חזר מפציעה מאוד ארוכה ויקח לו זמן לחזור לעצמו מה גם שהוא הרשים עם באיי (מישהו זוכר שיש לנו שחקן כזה בכלל ?)

דרמיאן זה סיפור אחר לגמרי, שחקן גרוע שלא צריך לשחק אצלנו.

אני לא חושב שיכולנו לעצור את סיטי מה גם שמפגש כפול מולם היה מוציא לנו את האוויר להמשך, אין לנו עומק איכותי בסגל כדי לעשות את זה.