מחזור 17 בפרמייר ליג :: Feed the Scousers (ראשון, 18:00)

Let them know it’s Christmas time.

ככל הנראה הרקע הכי גרוע שזכור לי למשחק מול ליברפול. למרבה האירוניה דווקא המצב שלנו פח אשפה, בעוד הזבלים נהנים מאוויר פסגות. קשה לדעת למה לצפות הערב. מצד אחד, יחסי הכוחות ברורים - הסקאוזרים הרעבים (גם לתארים אך בעיקר לאוכל) נראים מדהים, ואנחנו נראים נורא. מצד שני, לא יכול להיות שנבוא שאננים למשחק באנפילד באווירת הכריסמס הממשמש ובא. בנוסף, אם הקריפטונייט של מוריניו הוא פפ, והקריפטונייט של פפ הוא קלופ, החולשה הגדולה ביותר של הגרמני היא מוריניו. גם לאורך השנתיים האחרונות, מוריניו מצא דרכים לחנוק את המשחק המהיר של קלופ, ולא הפסיד לו ב-4 מפגשי הליגה (3 תיקו וניצחון). השיטי רדס כבשו שני שערים במפגשים אלו - 1 בפנדל שלא היה, והשני עצמי לא מחויב המציאות של אריק באיי.
אם ככה, בהנחה ולדשא תעלה הערב מנצ’סטר יונייטד של 10 הדקות האחרונות בטורינו, זו ששיחקה בסטמפורד ברידג’, עם תוספת מוטיבציה להעיף את הסקאוזרים מהמרפסת, והוראות טקטיות של מוריניו הישן, השמיים הם הגבול. אבל, אם למגרש תעלה יונייטד של הדרבי, או זו של המסטאייה, שברירית מקצועית ושבורה מנטלית, כדאי לכולנו למצוא שולחן להסתתר תחתיו עד סוף השבוע.

שיהיה בהצלחה.

עם הקבוצה הנוכחית אני לא הייתי פוסל שלא כולם יהיו במוד מלחמה למרות החשיבות של המשחק, מספיק שפוגבה יופיע בהרכב ונזכה לאדישות בדמות איבוד כדור שלומיאלי מול אחת ההתקפות הרצחניות בליגה.
ואם מדברים על פוגבה יהיה מעניין מה מוריניו יחליט לגביו - הופעות אחרונות מבזות שהורידו אותו לספסל ולמרות זאת הוא נראה אדיש מול ולנסיה, תמיד יש את התקווה שיביא מהלך גאוני סטייל סיטי בשנה שעברה מצד שני אי אפשר לסמוך עליו ואין מקום לאיבודי כדור במרכז השדה.
מפחיד לחשוב על הלחץ של ליברפול מול מרכז ההגנה השייקי שלנו , לכן אולי נראה את לינדלוף פותח אחרי שחזר לסגל אחרי הפציעה.
לא זוכר מתי הגענו כל כך אנדרדוגים למשחק כזה , עוד סמל לכישלון של מוריניו בקדנציה הזו.

אני דווקא לא חושש מפוגבה. הוא לא יבוא להרוס לעצמו את השם על הבמה הכי גדולה של הכדורגל האנגלי. במשחקים גדולים, בדומה לשאר הקבוצה, הוא משחק בצורה קצת יותר אחראית, ולרוב אם אנחנו מנצחים הוא האחראי העיקרי לכך (ארסנל באמירויות, סיטי באתיחאד שנה שעברה). קשה להאשים רק אותו כשכל הקבוצה מגיעה למסטאייה באוירה של טיול שנתי לבניאס בכיתה ו’. לא כולם אנדר הררה, ולמעשה חוץ מאנדר הררה אף אחד לא אנדר הררה. גם לא לוקאקו וסמולינג שאין להם בעית גישה.

מה שאני כן חושש הוא שפוגבה לא ישחק. מי יצור לנו הזדמנויות בהתקפה? אנחנו חסרי מושג בלעדיו, כשאפילו איתו אנחנו מסתמכים על יותר מזל משכל. בלעדיו זה פשוט לא הגיוני מול ההגנה הכי טובה בליגה.

אני מניח שנלך על התכנית שעבדה באולד טראפורד - להעיף כדורים ללוקאקו, שינגח אותם לראשפורד ואללה וואכבר. אולי בתוספת פלאייני כדי לתבל בכיסוחים במרכז השדה, זה אף פעם לא רע באנפילד.

https://twitter.com/ManUtd/status/1074318323612028928?s=20

כמו לפני שנתיים, מוריניו מציג: שני מגנים שמאליים (אז היו שני ימניים אבל לא נורא). פוגבה בחוץ, ג’בי וראשפורד ירוצו לכדורים של לוקאקו. האמצע מאוד הרפתקני, כשאף אחד לא יודע להחזיק כדור ליותר מ3 שניות, ואף אחד לא יודע למסור קדימה. יאללה מכות.

מעניין מה יקרוס קודם, הקישור או אגף ימין.
דאלוט התקפית הרבה יותר מרשים מולנסיה אבל בהגנה הרבה פעמים נתפס מחוץ לעמדה וזה לא שהקבוצה מצטיינת בגיבוי.

הרכב מזעזע טיפוסי למוריניו.
אלוהים יודע למה דרמיאן פותח כבלם כשיש את באיי על הספסל, לחשוב על הקישור הזה מול הלחץ של ליברפול :fearful:
אפס יצירתיות ביצירת מצבים אז כרגע אנחנו שואפים ל-0-0 .

סומך על דרמיאן שלא יעשה שטויות הרבה יותר מאשר על באיי. מה גם שהוא היה שחקן ההגנה הטוב ביותר שלנו כששיחק בשבוע שעבר (פולהאם? לא זוכר כבר ולא באמת אכפת לי).
מה שכן, הכיסוחים של באיי יחסרו לי מאוד.

כבר פעם שנייה או שלישית בתקופה האחרונה שנדמה לי שאני שומע קריאות “חוזה מוריניו” במשחקי חוץ של יונייטד. אני הוזה או שזו הגרסה של קהל היריבות שלכם ל"נמני תישאר תהרוס אותם יותר"?
אגב, לאן לעזאזל נעלם אלכסיס?

שמעת ‘Fuck Off Mourinho’, וזה כנראה עונה לך על השאלה.
אלכסיס פצוע לפחות עד ינואר.

איך אני שמח שנמחק לאליסון הזחוח החיוך מהפנים אחרי שהוא התחיל לחשוב שהוא מכניס את כל הפרמיירליג לכיס הקטן (זה שכל הפרשנים לא הפסיקו ללקק לו לא עזר במיוחד).
חוץ מזה אנחנו נראים מזעזע כצפוי.

לא ברור איך לא סיימנו בפיגור 3 שערים את המחצית, מה לא היה שם- איבודי כדור טיפשיים, מרכז שדה פרוץ .
ההתקפה לא קיימת והמזל שיחק לדביל על הקווים עם השער הזה.

שימו למוריניו את מסי ורונאלדו על הספסל ועדיין פלאיני יעלה בתור החילוף הראשון. מדהים. הבנזמה של יונייטד.

הוא פשוט איבד את זה. הקשר בין מוריניו לכדורגל המודרני הוא כל כך רחוק עד שאי אפשר להגיד בוודאות אם מדובר באותו מקצוע.

אני לא כועס אפילו. אני מקבל את זה בהבנה, יונייטד לא הולכת לחזור לעצמה בעתיד הנראה לעין אבל כדורגל זה עסק מחזורי ואני מניח שעוד יצא לנו לראות קבוצה אטרקטיבית.

בינתיים לפחות לרגע זה כל עוד מוריניו כאן אין באמת סיבה לצפות במשחקים שלנו. זה לא כדורגל.

פשוט מדהים איזה קבוצה פתטית בנה מוריניו, אפס הגנה אפס קישור אפס התקפה.
כמעט שידור חוזר של המשחק מול סיטי, היריבה עולה עלינו בכל פרמטר אפשרי, בנס משווים מאיזו טעות מטופשת אחרי שלא עשינו כלום מתחילת המשחק, עושים לרגע פוזות כאילו יש פה משחק שיוויוני, ואז חוטפים עוד שתיים שלגמרי הגיעו לנו ונזכרים מי נגד מי פה. יאללה שכבר לא נוכל להגיע מתמטית לטופ 4 ויעיפו אותו כמה עוד

אני חושב שהכישלון הכי גדול של מוריניו זה לא הקבוצה הבינונית שהוא בנה, אלא עצם העובדה שהקבוצה מייסמת את שיטת המשחק שלו!.

זה הכדורגל שלו, זו הגישה שלו וזה המקסימום שמוריניו יכול להוציא מסגל כזה. וזה פשוט לא מספיק.

סיטי וליברפול לפני שנתיים עוד לא נתנו מספרים גבוהים, אבל ראו בבירור שהכדורגל משובח עם כיוון חיובי כך שבעוד שנה שנתיים זה יראה אחרת… וכך קרה.

עם מוריניו זה פשוט לא ישתנה כי שוב, זה הכדורגל שלו.

שיטת המשחק של מוריניו מתאימה לסגל שיש בו שחקנים שיכולים לעשות שערים מכלום ולא מבצעים טעויות בהגנה. זה עבד לו בצ’לסי וזה עבד לו בריאל, אני לא יודע מה היה בפורטו פרט לזכייה שלו מכיוון שלא עקבתי אחריהם.

הכישלון של מוריניו הוא שיש לו סגל שעושה ים של טעויות + שחקן אחד העונה לשם מרסיאל שיכול לעשות שער מכלום. כל השאר הם שחקנים בינוניים בדמות לוקאקו ראשפורד לינגארד היום אפשר להגיד גם אלכסיס.
והוא בכל זאת מנסה לשחק את מה שהוא מכיר.

מוריניו היה חייב לשחק עם הקבוצה כקבוצה רק כך היה סיכוי להגיע לאנשהו , מוריניו בחר בכדורגל של אינדיבידואלים שבו כל פעם נדרש גיבור וזה התפוצץ לו בפרצוף מכיוון שבקבוצה שבה מרסיאל הוא השחקן הכי טוב שלך (ובהרבה מהשאר) אתה לא הולך לקבל משהו טוב בגישה הזאת.

קלופ לדוגמא מודע למגבלות התקציב שלו ולכן הוא לא יכול להביא את השחקנים הטובים בעולם, אבל הוא מצליח לשחק כדורגל שלוקח 11 שחקנים והופך אותם לקבוצה מאוד מאומנת וזה מפצה בגדול על החולשה שלהם כאינדבידואלים לעומת סיטי נניח.

פפ הגדיל לעשות תחת אי מגבלות תקציביות והוא גם רוכש שחקנים פנטסטים וגם משחק איתם בצורה שהיא תענוג לעיניים.

הבעיה שלנו היא בגישה של ההנהלה - וודוורד חייב לקחת 200 צעדים אחורה מכדורגל, להכניס דמות שמבינה מה היא כדורגל ושאותה דמות תגייס את המאמן הבא.
המועדון צריך תשתית עם היררכיה ברורה. הקשר בין וודוורד למאמן צריך להיות רק דרך מנהל שקובע את מדיניות הכדורגל שלנו.

עוד משחק ביזיוני מול ליברפול, לא משהו שאנחנו לא מכירים מהמפגשים בתקופת מוריניו . לא היה שום ניסיון אמיתי לשחק כדורגל וכרגיל העפנו כדורים ללוקאקו האומלל כאילו יהיה קסם וזה יעבוד פתאום.
גארי נוויל דיבר אחרי המשחק על כך ואני בטוח שכולם ראו את זה - הפקרות מוחלטת באגף ימין שלנו, כאילו אף אחד לא אמור לקחת את רוברטסון שטייל לו ללא הפרעה .
לא יאמן שהצלחנו להכניס גול עם ההרכב הזה בצורת המשחק הזו , אם לא אליסון גם עוד 90 דקות לא היינו קרובים להכניס.
המילה היחידה הטובה שאני יכול להגיד היא לבאיי שנתן את הנשמה והצליח לנטרל את אחד השחקנים הטובים בעולם כיום, אם זה לא שווה הרכב אני לא יודע מה כן.
אפשר להגיד שהעונה די נגמרה, נותר לחכות שהחמור יתחפף מפה.