מחזור 18 :: רצף הנצחונות נעצר עם 0-0 ביתי מול קאדיס

לא נעים לא נורא.

לא בא בטענות לאף אחד, שמח שלפחות את המשחק הכי חלש של בנזמה וויניסיוס שרפנו על יריבה כזאת.

הזאר נראה לא רע בכלל, אבל הייתי מעדיף שיוביץ היה פותח לפניו, סיכוי גבוה יותר שהיינו מנצחים.

כמו כן אם מודריץ היה משחק היינו מנצחים.

יאללה נקסט.

בשום דרך אחרת קאדיס לא היתה מוציאה נקודות בברנבאו. הדרך היחידה היא בונקר, זו הדרך שהם בחרו בה ולנו לא היו את התשובות. אין לנו שום סיבה לבוא להם בטענות.
היה צריך להגיע מתישהו משחק שיעשה סוף לסדרת הניצחונות. אם כבר, אז בדרך הזאת, שניסינו לשחק כדורגל למרות שהיריבה החליטה שהערב לא יהיה כדורגל.

קסמירו ומנדי הם יותר נטל מאשר תועלת במשחק מהסוג הזה, אפשר היה להזיז את אלאבה להיות מגן שמאלי כבר אחרי 10 דקות מתחילת המשחק, קסמירו מאט מאוד את הנעת הכדור שחייב להיות מהיר וחד מול בונקרים.
השער מנדי אז נגד אינטר עם רגל ימין מחוץ לרחבה כבר עלה לנו מאז ביותר מ 257 איבודים.

הזאר היה טוב במחצית השנייה, בנזמה עדיף היה אם לא היה פותח.

לא בנטנו מספיק מחוץ לרחבה.

סתם איבוד נקודות מטומטם

משום מה המשחק הזה סימל את העליונות שלנו. בנזמה חד היה גומר את המשחק. האזר ללא איום משמעותי, ויני סופרסטאר אמיתי.
משחק הבא מול בילבאו, אני באמת מקווה שמודריץ יחזור.

אני מבין שאנצלוטי רוצה ליצור היררכיה הגנתית ברורה וזה שהוא רוצה שהתיאום בין אלאבה למיליטאו ישתפר, אך הוא צריך גם לדעת מתי להתאים את עצמו ליריבה, במשחק היום היה אפשר להסיט את אלאבה למגן שמאלי כבר במחצית, אגף עם אלאבה ווינסיסיוס יכול ליצור הרבה בלאגן, אגף עם מנדי שלא עושה שום דבר התקפי לא יביא לכלום, אם אני מבין את זה מהבית למה לו כל כך קשה לראות את זה?.

כמות כדורי הסרק של קסמירו היום פשוט גובלת בפשע, זה גם בלי להזכיר את הצהוב הדביל שלו.

בדד אלך גם תפילה אין לי - בדד, בלי עתיד בלי תקווה ובלי חלום| אני אתחיל דווקא עם הזאר שהייתי אחד מסנגוריו הגדולים ביותר - צפיתי את זה, ראיתי את הנולד. אני זוכר גלאקטיקוס שאינם כשירים כמו בייל, רונאלדו-פנומנו ואפילו רובן השברירי - היו חוזרים מהיעדרות בת חודש עם איזה שער מכריע או מבצע סולו. הזאר היה חייב, והיכולת הבינונית של בנזמה ו-ויניסיוס שמה את הזרקור עליו - לנצח את המשחק. והוא לא עשה את זה. השיבוץ בצד ימין אינו תירוץ, נגמרו התירוצים. גם לא המשחק הנסוג של קאדיס. המחצית הראשונה הייתה מבוזבזת. בחצי השני זה כבר היה יותר טוב אבל אין ת’אכלס. זה לא הסגנון שלו ‘להיות בטירוף’ ועדיין. כנראה שהוא יקבל עוד הזדמנות נגד בילבאו אבל זה לא משנה. קאדיס באה ועשתה מה שעליה לעשות וכל הכבוד לה. החנתה את האוטובוס והצליחה. אין תירוצים.

ניצחנו עשרה משחקים רצופים ואף אחד לא האמין שלא ניפול ולו פעם אחת במוקשים האלה של סביליה-סוסיאדד-אתלטיקו, זה די ברור שהקבוצה שלנו התקפית טובה יותר השנה אבל יש בעיות כך שאי אפשר להתלונן. אבל אם נאבד נקודות בסאן ממס, וזה מגרש קשה מסורתית - זו כבר בעיה והפער הצמרת שהרגיש כל כך נוח - בסכנה גדולה. אנחנו לא יודעים לפרוץ בונקרים, זה היה זהה מאוד ל-0:0 נגד אוססונה ולדעתי גם קצת דומה להפסד לשריף ברמת המספרים המשקרים. הסטטיסטיקה אף פעם לא מספרת את כל הסיפור. היו לנו מצבים לתת גול וברור שאם מגיע 0:1 נניח מהבעיטה של פדה, בשלב מוקדם - זה נגמר ב-0:3 או 0:4. אבל זה לא קרה וזה לא היה מספיק. מישהו יכול לומר פה בפה מלא שהוא משוכנע שהגול יגיע במשחקים שלנו? כי אני לא. למרות שוויני עשה זאת בענק נגד סביליה. היו סדרה של ניצחונות עם כדורגל יפה ושערים נפלאים בקליפ ההוא שהעלתי, אחלה - אתמול היה חסר איזה גול של קאסמירו במצב נייח כמו בעונה שעברה או נגיחה של בנזמה החלש - לנצח משחקים כאלה בכוח.

הוא בטח לא אחד מהשחקנים שמצפים ממנו אבל לוקאס במשחק מזעזע עם אפס פעולות התקפיות טובות. דריבלים כושלים, קבלת החלטות לוקה בחסר, הרמות רעות. חשבתי שהוא המתאים ביותר מול בונקר. הנה סטטיסטיקה שכיכבה ברחבי הטוויטר במחצית. גם פדה לא לקח את הצ’אנס שלו בשתי ידיים. התחושה עד עכשיו העונה אצלנו היא שמעבר להתעלות של שני כוכבי ההתקפה - השלם גדול מסך חלקיו וזה מה שצריך להיות בבילבאו. ואולי יש גם דברים טובים מכך שקאסמירו ייעדר. חבל אבל יש דברים גרועים יותר. האללה מדריד

• איבוד נקודות מיותר כמו כל משחק בית שלא מנצחים אבל צריך לאבד נקודות איפשהו. ואם זה גורם לנו להרגיש יותר טוב, אז אפשר להגיד לעצמנו שזה מתקזז עם הרצף המוצלח מול היריבות בצמרת.
  • אלה המשחקים הכי מתישים מנטלית. חציבה בסלע, הלחץ שעולה מדקה לדקה, העיניים שמזגזגות לשעון כאילו אנחנו חיים על זמן שאול, כל כדור לא מדויק גורם לפרץ קללות, כל החמצה תופסים את הראש בהגזמה. ניצחון מתוק או אכזבה מרה.
  • למעט לוקאס שבאמת היה איום ונורא, אין לי טענות אישיות. הייתה הירדמות באמצע המחצית השנייה אבל בכללי כולם השקיעו, שיחקו מהר, דחפו את הכדור קדימה בכל הזדמנות. אם בנזמה או ויניסיוס ביום בינוני פלוס גם היינו פורצים בסוף את הסכר.
  • מהזאר לא ציפיתי להרבה, רק שישחק בהילוך שלישי ומעלה ויראה רצון כלשהו. ברור שהיכולות הפיזיות לא שם אבל היו לו כמה נגיעות קסם שלרגע משכיחות את האכזבה הגדולה. די נתן מעצמו ולא היה רחוק מלהיות המושיע.

כמה תובנות מאתמול:

• לא נעים, לא נורא- אם להפסיד נקודות אז ככה, תוך כדי שליטה מוחלטת ואחרי רצף מטורף של נצחונות, חבל מאד על איבוד הנקודות ועכשיו אנחנו פחות יכולים לתת את התיקו הזה מול בילבאו אבל המצב בטבלה בסדר גמור, ויחד עם הקורונה והחוסרים שלנו אני יחסית יכול לקבל את התוצאה הזו.

• איפה שהזאר יערך דשא לא יצמח

• ויני נהדר אבל אנחנו עדיין תלויים בבנזמה בן ה34 ולוקה בן ה36, ריאל חייבת רכש רציני בקיץ בין אם זה אמבפה האלנד או שניהם ולא פחות חשוב מכך מגן ימני ברמה שיתחרה עם קרבאחל, לוקאס סינוור כמה אוהדים בשנה שעברה עם כמה משחקים טובים אבל הוא פשוט מזעזע.

• להמשיך הלאה, לא קרה כלום.
    אפשר לנצח בבילבאו וגם תיקו לא יהיה נוראי במיוחד, וכמובן שכולנו ברצלונה בשלישי.

רק על הנקודה הזו.
לוקאס משחק מעט מידי זמן כמגן ימני כדי להגיד דבר כזה.
אם עונה שעברה הוא נתן חצי עונה טובה וכעת חצי עונה רעה, אז הוא שחקן רע שסנוור אותנו למשך חצי עונה בדיוק כמו שהוא שחקן טוב שמפשל חצי עונה…
לא הייתי רוצה לבנות עליו, אבל הוא ממש לא בלוף שהתגלה אלא סותם חורים סביר בהחלט שאצלו זה יום עסל יום בסל.

עדיין מקווה שמישהו יסתכל לכיוונו של פוית׳ מוויאריאל. לא עקבתי אחריו מספיק, אבל היה נהדר במשחקים שלהם שכן ראיתי. גם הגנתית, גם התקפית, גם טכני וגם צעיר יחסית.

רוב הטענות לגבי לוקאס הן לגבי הצד ההגנתי. הוא מהיר, כך שלא קל לעבור אותו בעיקרון, משתדל ונלחם אבל כמובן שמשחק הראש לוקה בחסר וגם המיקום - בעיקר סגירות אלכסוניות וכן הלאה. אתמול הבעיה הייתה בצד ההתקפי לפחות לדעתי. היו לו שטחים, הוא קיבל הרבה כדורים ולא קרה כלום, מהלך אחד נורמלי וזה חבל. אל תשכחו שהוא גיבוי. אולי עדיף שהגיבוי יהיה שחקן כזה שאמור להיות טוב בהתקפה ועברה הסבה לאחור מאשר ארבלואה שהוא מדרידיסטה מרגש אבל גם נגר. אני לא שותף לביקורת (הכללית) עליו. והוא שחקן משני ויש לפחות ארבעה שחקנים שהם יותר משמעותיים גם בהרכב אמש.

אותי מתסכל שהנפילות מגיעות דווקא במשחקי הבית ולא מובן לי למה צריך להגיע למחצית השנייה כדי לשחק באינטנסיביות. לוקאס לא רוצה להוכיח שהוא צריך לשחק יותר? הזאר? פדה שלא תרם כמעט דבר למעט הבעיטה האדירה מרחוק? ויניסיוס שבע אחרי חצי עונה? אני לא חושב. לדעתי קרוס היה טוב וכל השאר רחוקים מזה. המארקה הם בטח לא חזות הכל אבל זה די נדיר מה שקרה אחרי המשחק אתמול.

אני ממש לא חושב שזה המצב, לא מדובר על חצי עונה טובה וחצי עונה רעה אלא על שחקן שפשוט לא ברמה של הרכב בריאל מדריד בשום צורה כבר שנים שמשחק יותר מידי משחקים בהרכב וסתם חור בהבלחה נחמדה לכמה משחקים בעונה שעברה ועכשיו חזר לסורו.
החצי עונה שעברה היא היוצאת מהכלל שלא מעידה על הכלל, לא ההפך.
עם הפציעות של קרבאחל ריאל חייבת מגן ימני ברמה בכל מקרה, ולא חסרים כאלה בשוק כרגע.

מסכים לגמרי, הלוואי שאנחליניו יגיע.

אנחליניו מגן שמאלי.

צודק, משום מה עד עכשיו הייתי בטוח שהוא ימני.
ואני באמת חושב שהעיתונים מגזימים, לא שיחקנו גרוע אתמול. לא הלך לנו זה נכון, אבל עדיין לא איבדנו את הראש וחוץ מנגראדו אני לא זוכר מקרה שהיה אפשרות לגול שלהם.
קרוס ומיליטאו היו מצוינים אתמול.

בוא נצא מנקודת הנחה שאני מדבר עליו כמגן ולא כקיצוני. כקיצוני אני מסכים איתך לגמרי.
אז כל הקריירה שאתה מדבר עליה היא עונה (חצי עונה שני משנה שעברה והחצי עונה הנוכחי).
מתוך השנה הוא במשך חצי שנה היה נראה מעולה וחצי שנה לא.
בתחילת העונה הוא היה עם רפרטואר לא רע בכלל, השנה הוא נהרס.

לא טענתי לרגע שריאל לא צריכה מגן ימני, רק הגבתי על הנושא הזה. ריאל חייבת מגן ימני פותח כי לוקאס לא מגן קלאסי ויש לו יותר מידי טעויות.

מה שכן, אני עדיין חושב שהוא ייראה טוב יותר עם קצת יותר ניסיון בעמדה

אני חושב שבסופו של יום הוא פשוט לא שחקן מספיק טוב… לצורך העניין אם ניקח את אתמול אני מוכן להתערב שהתפקוד שלו על המגרש היה בדיוק באיזורים שבהם תופקד כקיצוני ברוב המשחקים, אבל ההגבהות לא מדויקות, הדריבל לא שם וגם חכמת המשחק המון פעמים לא בלבל הנדרש.
זה נחמד לכמה חודשים אבל לא מעבר ריאל צריכה מגן.

אגב, אני אישית חושב שאם האלנד לא מגיע וריאל מביאה את אמבפה ללא דמי העברה צריך ללכת בכל הכוח על קונדה- וורלד קלאס אמיתי וצעיר שיכול לשחק גם כבלם וגם כמגן ימני (עשה זאת מצויין גם מול אתלטיקו).
הוא יוכל לתת מנוחה גם לקרבאחל, גם לתת מקום למיליטאו ואלאבה ואני רק רואה אותו מתקדם.
עדיף בהרבה מרודיגר במידה ובאמת ניתן.

ההגעה של האלאנד תלויה בהצלחה של ג’ק גריליש

בואו לא ניתמם שהתרחיש לא סביר…

אני יכול להבין את חוסר החדות של השחקנים אחרי שבוע ללא כדורגל (במקרה של חלקם - חודשיים), אבל לגמרי לא יכול להבין את המשחק התשוש וחוסר האינטנסיביות. ריאל בברנבאו באופן קבוע מפעילה מכבש ב 15-20 דקות האחרונות כשהיא לא מובילה, ואתמול היא המשיכה לשחק בהילוך שני ללא שום “אמוק” גם בסיום. מוזר מאוד מאוד.

אני כבר נמנע לאט לאט מלפרסם בפורום עצמו את כל “דברי התקשורת” אחרי משחקים (זה נמצא כמובן גם בדף הפייסבוק), הנה ביקורת די נכונה על ידי לא אחר מאשר מיגל טורס שחקן העבר שלנו ופרשן נוסף של המארקה: גישה טובה אבל ביצוע כושל.

מיגל טורס: “כדי להגיע למצוינות, אנצ’לוטי יצטרך לתת טוויסט למערך שלו ולדעת לשחק נכון מול קבוצות שמסתגרות קרוב לשער, שלא מעוניינות בכדור. המטרה היא להתגבר על זה. עם 4-3-3, אנצ’לוטי עובד בצורה פנומנלית, ריאל מתחרה בצורה יוצאת דופן מול הקבוצות הגדולות, אבל ריאל צריכה להציכ משהו אחר מבלי לגרוע מקאדיס”.

ריקרדו סיירה : “זה נכון שמבחינת גישה אי אפשר להאשים אף אחד, אבל אני מאמין שהתוכנית לא יצאה לפועל כמו שצריך. לא היו להם רעיונות ברורים לגמרי איך להתמודד עם המשחק. בידיעה שקאדיס תשחק ככה, לא היו להם רעיונות. קאדיס יודעת שמדריד מתקשה לשחק מול קבוצות שבקושי משאירות רווחים. מבחינת הגישה, המשחק הוא בסדר, אבל מבחינת הביצוע המשחק, הציון יהיה 6-7”.

אגב, הכותרות היו “פקק תנועה” (מארקה) ו"נתקעה בחומה" (AS). אגב בספרד דיברו הרבה מאוד על הצהוב של קאסמירו. איבן ואלחו מקאדיס אמר שהוא היה משוכנע שאחרי בדיקה ב-VAR זה יהיה אדום.