מחזור 18 :: רצף הנצחונות נעצר עם 0-0 ביתי מול קאדיס

לקראת קאדיס| ריאל מדריד לא מתרגשת ממכת הקורונה שפקדה את המועדון ומחפשת ניצחון מספר 11 ברציפות נגד היריבה מהתחתית מחר (ראשון, 22:00) בסנטיאגו ברנבאו. מודריץ’ אובחן כשלילי אך סובל מהתקררות והוא בחוץ. אנצ’לוטי אישר שהזאר יפתח וגם בנזמה בסדר. הכל לקראת המשחק - כאן

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק על הגל של עשרת הניצחונות הרצופים בכל המסגרות, האחרון שבהם 0:2 על אתלטיקו מדריד ומחפשת את ה-11 – מחצית מהשיא ב-2014-15 עם קרלו על הקווים. גם “מכת הקורונה” במועדון, לה אף אחד לא ציפה - ממש לא ערערה אותה. המטרה היא לצאת לפגרת חג המולד עם 6 מ-6. “לא חשבנו אפילו לבקש לדחות את המשחק. יש לנו סגל גדול ואיכותי ואנחנו מוכנים. עלינו ללמוד לחיות עם הנגיף שהוא פחות חזק עכשיו”, הבהיר אנצ’לוטי. ואכן לקבוצה היה שבוע ימים להתכונן לקאדיס – פרק זמן לא שכיח בזמן העומס הזה. אז כדי להסתדר ללא מודריץ’ שנתן שואו אדיר בדרבי (הוא אובחן אמנם כשלילי אבל סובל מהתקררות ולא ישחק ולגבי בילבאו, בגלל השוני בפרוטקול הבריאות בקהילות השונות – אין לדעת), ללא אסנסיו ורודריגו וגם ללא בייל ומרסלו איסקו (לא כשיר) – המועדון ישתמש בשחקני קסטיליה כמו פטר גונזאלס בן ה-19 שמככב בקסטיליה ולא נכלל בסגל שלה למשחק נגד בטיס. כמובן שאחרי כמה וכמה משחקים נהדרים – היכולת מחר פחות חשובה אלא הנקודות. בפן המקצועי, קרלו חלק שבחים לקאדיס שנאבקת היטב אך אמר שהוא לא פוסל שריאל שוב תגן בצורה נסוגה.

בואו נאמר את האמת – היה יכול להיות הרבה יותר גרוע. בכל מקרה, מה שלא עשו הפציעות – חלילה – עשתה הקורונה. קרלו לא מאמין ברוטציות ואהבת לדקלם את ‘דינמיקת הניצחונות המבורכת’. כעת יהיו שינויים. פדה שלא פתח מאז ההפסד לאספניול איי שם באוקטובר – יחזור ל-11. דני קרבחאל השברירי שפתח בשמונה מעשרת המשחקים האחרונים – לא התאמן וייעדר ולוקאס ואסקס יפתח כמגן ימני. חדשות טובות הגיעו מכיוונו של קארים בנזמה שזכה בפרס הספורט השנתי של ה-AS. החלוץ לקח חלק באימון המסכם – “הוא מרגיש בסדר גמור וישחק בוודאות”, אמר. קארים כזכור הוחלף במחצית בדרבי כאמצעי זהירות.

הצמד-חמד החם באירופה שכה נהנים לשחק יחד – 23 שערים יש להם יחדיו ב-17 משחקי ליגה – ירשמו ציון דרך. ולא מדובר בכך שוויני נבחר בפעם השלישית לשחקן החודש של האוהדים (יחד עם שחקן החודש בלה-ליגה). בנזמה ירשום את הופעת הליגה ה-400 שלו במדי ריאל וחייב לציין את המאורע עם שער. עד היום יש לו 205. אם ירשום שלושער למשל – יגיע למספר בלתי נתפס של 300 שערים במועדון. אצל ויני המספרים צנועים יותר – הוא יחגוג את ההופעה המאה שלו בליגה. עד היום יש לו 18 שערים – ועשרה מהם העונה. בכל מקרה נראה שרק הפעם סיפור המשחק הוא השחקן השלישי בחלק הקדמי – תנו כבוד לאדן הזאר. כמה פעמים כבר קראנו את הכותרות האלה: “Ahora o Nunca” – עכשיו או לעולם לא, בהקשר של הדרבי. דווקא בשבוע בו דובר על חזרה אפשרית שלו לליל – הבלגי קיבל ‘פרס משמיים’ כשחבריו לא כשירים. מי שכן כשיר לפתע הוא דני סבאיוס שנכלל בסגל לראשונה העונה ולא שיחק במדי הקבוצה מאז אפריל 2019 במהלך ההפסד לראיו.

המיסטר אישר במפתיע שהזאר יפתח בהרכב מה שלא קרה לו כבר כמעט שלושה חודשים – מאז ה-28 בספטמבר במהלך ההפסד 2:1 לשריף – משחק בו היה טוב דווקא ומאז 21 הדקות ששיחק כמחליף נגד אוססונה היו המקסימום עבורו (424 דקות בלבד העונה - השחקן ה-16 השימושי בסגל). הוא לא שיחק בליגה מאז הניצחון הדחוק 1:2 על ראיו בנובמבר. זה היה יכול להיות הרסני מבחינתו אם גם הפעם לא היה מגיע תורו. ייתכן ואנצ’לוטי אמר את המצופה ממנו במסיבת העיתונאים, ועדיין – לפחות בגישה הזאר חייב להיות כמו השחקן של צ’לסי. שדורש לקבל את הכדור גם אם הוא השלישי בהיררכיה; שמנסה לכדרר, להוציא את היריבים משיווי משקל וכמובן גם לכבוש. השנה עדיין או לו שער. כל אוהד רוצה שהוא יצליח לפחות רגעית. “הוא יפתח ולא בגלל הנפגעים האחרים אלא כי הוא מתאמן היטב והרוויח את זה ביושר, מגיע לו. הוא לא תמיד הצליח להתאמן במאה אחוז. הוא מוכן עכשיו. הוא לא היה רגיל לשחק בימין והעדפתי שם את רודריגו ואסנסיו”, אמר המאמן וסיכם: “יש לו הכל כדי לעשות מחצית שנייה טובה של העונה ולהיות מכריע”. בלי קשר להזאר, בכל הרכב – ריאל מחפשת ניצחון בית שביעי ברציפות ולהיפרד מהברנבאו ל-2021 עם שלוש נקודות.

Los jugadores del Real Madrid celebran el gol de Kroos al Inter.

מחפשים ניצחון במשחק הבית האחרון ב-2021

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, פדה ואלוורדה| (אדן הזאר, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב קאדיס?

קאדיס חווה על בשרה את ‘תסמונת העונה השנייה’ – עולה חדשה ששרדה בלי בעיות (סיימה במקום ה-11) ומגלה שהיום שאחרי הרבה יותר קשה. הקבוצה הצנועה מדורגת מתחת לקו האדום במרחק שתי נקודות מחוף מבטחים (לאלאבס משחק חסר), כאשר לשם השוואה, בעונה שעברה היו לה שבע נקודות יותר – 20. הקבוצה הקטנה כמעט קיבלה אוויר לנשימה אחרי שלושה הפסדים רצופים בהם ספגה לא פחות מ-11 שערים שערים (רביעייה משפילה נגד חטאפה, 4:1 מול אתלטיקו והפסד 3:1 לאלצ’ה ללא מאבק), אך שתי דקות לסיום ספגה שער שוויון אכזרי מחורחה מולינה הוותיק והסתפקה ב-1:1 ביתי נגד גרנאדה. “מולינה העמיק את החור השחור של קאדיס”, נכתב. שער יתרון של המגן סנטיאגו ארסמנדיה לא הספיק. לקאדיס כבר היו שבעה משחקים ללא ניצחון העונה. למרות הכל, ויפה לראות, מעמדו של המאמן אלברו סרברה שעומד על הקווים מאז 2016 - לא מוטל בספק. “הרצף הטוב ביותר שלנו עוד לפנינו”, אמר.

אין לה עוד ניצחון בית העונה אך בחוץ המצב קצת יותר טוב עם שמונה נקודות מ-24 - גברה על סלטה ויגו בבלאידוס ועל בילבאו בסאן ממס. כמובן שבקבוצה זוכרים היטב את הניצחון במדריד וחולמים לעשות זאת שוב. החלוץ צ’וצ’ו לוזאנו שהיה הגיבור אשתקד, מציג עונה גדולה עם חמישה שערים ושלושה בישולים ב-15 הופעות כשמשחק השיא שלו היה השלושער נגד ויאריאל. בניגוד אליו, אלברו נגרדו הוותיק אמנם עם חמישה בכל המסגרות אך רק שניים מהם בליגה. בששת המשחקים האחרונים הוא פתח בהרכב רק פעם אחת, במשחק אחד לא שותף ובניצחון על בילבאו עלה לשש דקות בלבד. לחלוץ אגב סעיף בחוזה לפיו הוא ייתארך בשנה נוספת לפי מספר משחקים וחסרים לו עוד 11. אשתקד הוא שיחק ב-35 מ-38 משחקי הליגה והיה הרכש הראשון של המועדון – זה היה בטיפולו של הנשיא, אך השנה המצב אחר לגמרי כאמור. זה לא שבהגנה הכל דבש. רק לבאנטה נועלת הטבלה ספגה יותר – 32 שערי חובה לעומת 31. השוער ג’רמיאס לדסמה הצליח לשמור רק שלוש פעמים על שער נקי העונה.

אולי הניצחון 0:1 באמצע השבוע על אלבסטה בגביע המלך, בהרכב יחסית משני (ותודה לחלוץ פלורין אנדונה שהיה שם עבור הקבוצה), יגביר במעט את הביטחון. אז השחקנים הבכירים יחזרו להרכב אך מי שלא יהיה שם הוא הקשר סאלבי סאנצ’ס שיחמיץ את המשחק בגלל הכרטיס האדום שספג נגד גרנאדה ובמקומו ישחק איבן אלאחו כשאין יותר מדי אפשרויות אחרות גם קרלוס אקאפו יקבל הזדמנות, כמגן ימני על חשבון איזה קרסלן הפצוע שהוא משיאני הדקות של הקבוצה העונה - שלישי במספר. בקישור ההתקפי נמצא למצוא את אלכס פרננדס, האח של נאצ’ו שתרם שלושה שערים ושיחק נגדנו גם אשתקד. הקפטן חוסה מארי חסר המזל טרם שיחק העונה בשל פציעות ארורות והפרמיירה שלו תיאלץ שוב להידחות.

המאמן סרברה, שמתקרב לניצחונו המאה בקאדיס (מחר יהיה זה משחקו ה-255), שומר על פרופיל נמוך לקראת המשחק הקרוב. “אנחנו יודעים שזה משחק חשוב ומיוחד מאוד עבור אנשים רבים. אבל עבורינו זה עוד משחק אחד. נגיע בהתלהבות גדולה מאוד, להוטים לשחק בברנבאו נגד יריבה ברמה הזו”. הוא משוכנע שהקבוצה נמצאת במצב טוב: “אני חושבים שיש שיפור גם אם התוצאות לא טובות. אני עוזב את המשחקים עם תחושות טוב יותר. כמובן שזה לא הזמן הכי טוב לפגוש את ריאל. המשחקים האלה הם שונים. ריאל קבוצה מצוינת, השנה הם עושים יותר דברים כקבוצה מאשר בשנים האחרונות אבל יש להם שחקנים עם יכולת אישית פנטסטית”. הוא נשאל מה הוא מצפה שיתפתח על כר הדשא וענה: “הם ינסו להניע את הכדור זמן רב ולחפש את המרווחים אצלנו בשטח ובסבלנות. אנחנו נחכה שריאל תטעה ונצא מהר קדימה. הייתי מעדיף שזה יהיה אחרת ושוויוני יותר אבל אני יודע מה יהיה”. השנה קאדיס הצליחה לסיים בתיקו נגד ברצלונה (1:1) ו-ויאריאל (3:3) אך בקבוצה יודעים שמחר זה סיפור אחר. בינתיים אלכסנדר מדינה, כיום בן 43 - נשאר גיבור מקומי. האחרון שהבקיע נגד ריאל בברנבאו…

Álvaro Negredo, a la derecha del todo, en un entrenamiento con Cala, primero por la izquierda, e Iván Alejo, en el centro.

נגרדו. העונה שעברה הייתה מוצלחת יותר

קאדיס – הרכב משוער: ג׳רמיאס לדסמה| קרלוס אקאפו, פאלי, חואן קאלה, אלפונסו אספינו| ינס ג’ונסון, אלאקרון, איבן אלאחו, אלכס פרננדס| אלברו נגרדו וצ’וקו לוזאנו

היסטוריה ומפגשי עבר:

אחד המשברים הקשים אשתקד עם זידאן על הקווים החל באותו הפסד ביתי ארור 1:0 לקאדיס במחזור השישי (בכל עונת האליפות ריאל לא הפסידה בביתה). מעבר לכך, זו הייתה הפעם הראשונה בה ריאל נכנעת ליריבה הצנועה הזו כמארחת. אנתוני לוזאנו כבש (16) וריאל, בוורוד מזעזע – שיחקה רע והפסידה. לאחר מכן היא גם נכנעה לשחטאר לפני הקלאסיקו; הרושם האחרון מקולקל אבל המאזן של ריאל נגד קאדיס בליגה בבית הוא נהדר – 11 ניצחונות (85%), תוצאת תיקו אחת (8%) והפסד בודד (8%), יחס שערים 10:36 לטובתה כמובן. למעשה, ריאל ניצחה בכל תשעת המשחקים הראשונים הביתיים נגד היריבה הזו, החל מפעמיים 0:2 ב-1978 וב-1982 (ויסנטה דל בוסקה היה בין המבקיעים), עד לתיקו 1:1 במחזור ה-20 בעונת 1991-92 ככה במפתיע (גם השער אותו כבשה ריאל היה בכלל שער עצמי).

הקינטה דל בויטרה סיפקה שלוש רביעיות ברצופות – 0:4 בעונת 87-88 ים צמד של הוגו סאנצ’ס, 0:4 בחלוף עונה כשבוטראגיניו בן המבקיעים, ו-1:4 בעונת הגדולה 1989-90. אולם הניצחון הכי מרשים היה קצת קודם לכן, 2:6 בעונת 1983-84 עם די סטפאנו על הקווים. צמדים לפינדה וחואניטו. הניצחון הביתי האחרון על קאדיס היה במחזור ה-20 של עונת 2005/06. רוביניו שרשם הצגה בלתי נשכחת במשחק הראשון, בהופעת הבכורה בלבן – היה בין המבקיעים בהקפצה נהדרת. זה היה הפינאללה כשקודם לכן רוברטו קרלוס ובקהאם כובשים בבעיטות חופשיות ומוחקים פיגור - 1:3 בסיום. גם בסה"כ משחקי הליגה המאזן בסדר גמור עם 4:19 לריאל בניצחונות כשאשתקד הגיעה הנקמה במשחק החוץ עם 0:3 (צמד של בנזמה ואחד של אודריוסולה). אפשר כמובן לציין שהאגדה של אמיליו בוטראגיניו החלה נגד קאדיס הזו כשבפיגור 2:0 במשחק החוץ ב-1983-84, די סטפאנו הביט לספסל ו…השאר היסטוריה.

Legendary Freekicks: David Beckham against Cadiz

בקהאם חוגג ב-2006. מתגעגעים?

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד קאדיס:

image

שער המארקה עם הניצחון של סביליה על אתלטיקו במוקד, בצד ימין למעלה – “הזאר חוזר כדי להיות החיסון של ריאל מדריד”| בפריויו נכתב: “ריאל כבר חשבה שהיא התגברה על האויב הכי קשה, היא ציפתה למשחק נוח אחרי שעברה את המבחנים מול סוסיאדד, סביליה ואתלטיקו – אלא שאז הגיע הנגיף וחדר בעוצמה לוולד בבאס. התרחיש הזה פותח דלת לשחקנים אחרים ובעיקר להזאר שקיבל הבטחה שיפתח היום. זה יפה אבל המציאות היא שהזאר כמעט אנונימי ובליגה הוא לא פתח מאז ה-19 בספטמבר מול ולנסיה. הזאר צריך משחק טוב כדי להחזיר לעצמו את הביטחון”. עוד נכתב כי פדה יפתח במרכז השדה אחרי זמן רב ולוקאס בצד ימין. בקאדיס, שמחת ההעפלה לשלב הבא בגביע מנוגדת לעצב בנוגע למצב המסובך בליגה.

היו לא פחות משתי כתבות שעסקו בהיסטוריה של מפגשי הקבוצות. קאדיס כאמור ניצחה 0:1 את ריאל אשתקד, חולמת לעשות את זה לראשונה בתולדותיה בברנבאו ומחזיקה ברצף יפה – כבשה בכל ששת המשחקים האחרונים שלה בחוץ נגד ריאל – זה הרצף הפעיל הכי גבוה של קבוצה מהליגה הבכירה. מעבר לכך הזכירו לנו כי לקאדיס שמונה נקודות ממשחקי החוץ, לעומת ראיו הרביעית שלקחה חמש נקודות או ברצלונה לה שבע. אנצ’לוטי ניצח עד היום אגב את ל 24 היריבות אותן פגש בליגה; בכתבה אחרת דיברו על מפגשי עבר כמו זה שהיה בעונה שעברה, ההדחה ההזויה מהגביע עם צ’רישב ועוד משחקים משנות ה-80. הקבוצות נפגשו בגביע ב-1989-90, המאמן ג’ון טושאק צעק להוגו ‘שלא תעז לבעוט משם’ אבל הוא שיחרר כדור חופשי אדיר, אחד מהשערים הכי זכורים בקבוצה. בפברואר 1987, שוב בגביע, בוטראגיניו, שכתב את האגדה שלו נגד אותה קבוצה במשחק החוץ ב-1983-84 – כבש את השער הממזרי ההוא כשהתעלל בשחקן הגנה על הקו. “היה לי מזל”, גיחך וזכה לתשואות מהברנבאו. ב-1988-89 ריאל פירקה 0:4 את קאדיס במאי והריחה אליפות אבל זה לא עניין את האוהדים ששרקו בוז למיצ’ל וכאבו את התבוסה נגד מילאן בגביה אירופה.

image

גם בשער ה-AS התייחסו בעיקר לסביליה על רקע אוקמפוס החוגג: “סביליה מאתגרת את ריאל” והיא רחוקה רק חמש נקודות מאיתנו. למעלה על רקע תמונה של ויניסיוס נכתב – ‘מאה שמח’ – הברזילאי יגיע לציון דרך עם הופעת ליגה מאה במדי ריאל| הזאר ייפתח בהרכב.

בפריויו נכתב שהזאר חוזר לעניינים במפתיע אחרי ששיחק רק 16 דקות בחודש וחצי האחרונים. "אין איפה להתחבא – לא עבור הזאר ולא עבור אנצ’לוטי. למרות שהיה בריא והחמיץ משחק אחד העונה בשל אי נוחות בשרירים ועוד שניים בגלל קלקול קיבה – הוא שיחק רק ב-424 דקות, 19% מהאפשרויות, דומה לעונה שעברה בה סבל משש פציעות. הזאר לא שיחק כי המאמן לא רוצה. כעת הקורונה חיסלה את כל התחרות שלו. ריאל השתגעה והאמינה בו, זידאן תמך בו עד הסוף. אנצ’לוטי נתן לו לפתוח בארבעה מחמשת משחקי הליגה הראשונים אך איבד אמון. לא נראה שתהיה רוטצייה רחבה יותר מאשר היום, זה עכשיו או לעולם לא. עוד נכתב על העונה הגדולה של בנזמה שיהיה כשיר – “2021 הייתה השנה שלו עם 45 שערים, שניים יותר ממסי”, ושוויניסיוס כמובן יהיה הפרטנר האידיאלי. קאדיס מצדה בתקופה איומה. ‘אני רוצה קבוצה מסודרת’, אמר המאמן שלה.

בטור דעה פדריק הרמל מתייחס לזה שלא ישחק: “המורשת הכי טובה שמוריניו השאיר לנו”, הוא כותב על מודריץ’ ואומר שתודה לאל – הקרואטי שלילי לקורונה ומובן לחלוטין מדוע הוא לא בסגל, אבל עצוב לו לראות אותו בחוץ. "הוא מציג את כל מה שאני אוהב בכדורגל – הגישה, היכולת שלו, הרוח שלו, הוא שחקן ענק ובחור טוב. אני תמיד אזכור את הימים שביליתי במחיצתו כשזכה בכדור הזהב. זה לא מפתיע שהוא מיד הוריד בשכר עת הגיע המשבר הכלכלי בגלל הקורונה. לא הייתי מעריץ גדול של מוריניו לעולם והוא היה די אסון מבחינתי המועדון לדעתי אבל בין הדברים הטובים שעשה כאן – המורשת הטובה ביותר – זוהי החתמתו של מודריץ’.

דייגו ברקלה מתנצל גם הוא בפני מודריץ’: “אני מודה, טעיתי. היה רגע של חולשה לפני כמה עונות. אחרי המונדיאל, לא ידעתי עוד כמה משחקי ידידות קרואטיה תקיים והתחלתי לחשוב על סוג של פרידה – המנוע לא עובד וריאל הולכת לסבול. מאה משחקים מאוחר יותר ומספר עשר ממשיך להכות אותי, לגרום לי – לקרוא באי נוחות את מה שנכתב בעיתון שלי. רק הקורונה הוציאה אותו מההרכב. ההופעה שלו מול אתלטיקו הייתה מרגשת. אני חושב שאנצ’לוטי שקל להחליפו במהלך המחצית השנייה ואז ראה אותו גונב בקלות את הכדור לשחקן שצעיר ממנו בעשור והברנבאו שאג. הוא הפייבוריט של היציעים”. בנקודה אחרת הוא מדבר על השמרנות של אנצ’לוטי. “יש משהו מפתה בשמרנות שלו. הוא משחק אותו הדבר, לא מבצע חילופים בערך עד לדקה ה-75. עד שהוא יכניס את נאצ’ו כמו שעשה קאפלו עם מיקל לאסה במקום שוקר ב-1997. לראות אותו סובל עם המסטיק ביציע זה מצחיק אותי. תמיד אמרו שלמדריד אין תוכנית ב’. גם בימי דל בוסקה, קסיאס ורונאלדו. הפעם לאנצ’לוטי אין ברירה אלא לשנות. הוא יקנה עוד חפיסת מסטיק”.

בקדנה סר ניתחו את המצב של הזאר. “אני חושב שאנצ’לוטי אומר את מה שהוא צריך להגיד במסיבת העיתונאים. מעולם לא ראיתי ממנו את הגישה המתבקשת לשחקן מודרני במצב שלו. עליו להיות עקשן ולתת הכל כדי לשכנע את כולם. זה הרגיש לי שהוא נכנע למצב שלו”, פוסק אלברט בניטו. חוליו פולידו הולך רחוק יותר: “לא הבנתי את אנצ’לוטי. לפני חודש המיסטר אמר שהזאר צריך דקות ומאז בקושי נתן לו לשחק. בדרך כלל הוא אומר משהו במסיבת העיתונאים ואז עושה ההיפך. הוא משחק רק כי יש הרבה פצועים ונעדרים”.

ויניסיוס בסימן מאה הופעות ליגה| ב-AS חוגגים עם הברזילאי את ציון הדרך המרגש נגד קאדיס. “הברזילאי התבגר במשחק שלו”. את הופעת הבכורה שלו ערך נגד אתלטיקו בדרבי ב-2018, כשקיבל פירורים מז’ולן לופטגי (המאמן שיתף אותו גם בהפסד לאלאבס לאחר מכן), ובראשון שעבר ‘סגר מעגל’ בדרבי כשהיה אחד המצטיינים בלבן עם שני בישולים. העונה הוא שיחק בכל 17 משחקי הליגה ויש לו עשרה שערים, ארבעה בישולים וסחיטת פנדל. הוא ספג כבר 40 עבירות – ממוצע של 2.35 בממוצע למשחק, כאשר בעונה שעברה ספג 53 עבירות ב-35 משחקים. העונה נגד ברצלונה ספג שש עבירות ב-87 דקות וזה השיא שלו. בתשעת המשחקים האחרונים הורידו אותו לדשא 23 פעמים לעומת 17 בשמונה ההופעות הראשונות.

ב-18 משחקי הליגה הראשונים שלו, ריאל הפסידה לא פחות משבע פעמים. כדי להשוות את מספר ההפסדים הזה צריך ללכת אחורה 65 משחקים – נגד לבאנטה בפברואר 2020. לריאל יש 64 ניצחונות ו-20 תוצאות תיקו בינתיים ו-15 הפסדים. אנצ’לוטי כמובן נתן לו את הגב הגדול ביותר והעניק לו ביטחון. מאז המחזור השלישי בליגה הוא פתח בהרכב בכל המשחקים כלומר 15 ברציפות. יש לו 864 דקות בעונת הבכורה, 1,354 בעונת האליפות, 1,971 דקות אשתקד בליגה והעונה 1,343. עם לופטגי יש לו כאמור שתי הופעות, 13 עם סולארי, 67 עם זידאן ו-17 העונה. “אני חושב שהשתפרתי, שאני משחק בשלווה ובביטחון וכיוצא מזה הפעולות שלי איכותיות”, אמר ויני. הנה הגרף המלא עם כל המספרים

שלוש נקודות על המשחק נגד קאדיס בתקווה שנשיג את שלוש הנקודות ונמשיך את המומנטום:

-ההיסטוריה: המשחקים האלה תמיד יחזירו אותנו לאמיליו בוטראגיניו, הופעת הבכורה שלו אחרי שפיגורה אחר - די סטפאנו הגדול - העלה אותו מהספסל בפיגור כפול במגרש ההוא. וכמובן השער הבלתי נתפס בגביע - כמה שחקנים בכדורגל היום מסוגלים למשוך ככה את הכדור על מטר, לעבור את הבלם והשוער בכזה נונשאלנט ושליטה אלוהית בכדור? אבל אני, כאוהד צעיר יותר - ישר חוזר לרוביניו והופעת הבכורה שלו. באותו ערב בקאדיס הוא היה נראה כמו רונאלדיניו שהיה השחקן הטוב בעולם. כל כך מהיר, חמקמק, בלתי צפוי, בטוח בעצמו, איך הוא השאיר טעם של עוד, יאללה. בקושי כמה ימים בקבוצה וכדורגל מהפנט. אמרתי לא פעם שאני מאחל לוויניסיוס ‘שיהיה חצי רוביניו’. העונה הוא מאפיל עליו.

-לא יהיה גן עדן: אני כבר לא חיי בסרט. הזמן חלף. גם אם אדן הזאר יכבוש היום צמד וישפיל שחקני הגנה כפי שעשה בפרמיירמליג שם ללא ספק היה כוכב על - ואני לא הייתי חותם על זה שזה יקרה - זה לא יעזור. הוא לא יצליח ‘להיות מכריע בחצי השני של העונה’. אני לא מאמין שהוא מסוגל לשמור על כשירות מלאה. כבר עדיף שבהמשך העונה רודריגו ואסנסיו יקבלו את הדקות האלה. עצוב לראות אותו, והוא היה דווקא לא רע במשחק נגד שריף שפתח בהרכב אבל גם הפעולות הטובות היו כל כך חסרות ביטחון ובעיטות לא טובות לשער. הלוואי ורק לערב אחד נראה את הזאר באמת נלחם בכל העולם ומנסה לשנות את מצבו. אמנם הוא השלישי בהיררכיה בהתקפה אבל שידרוש את הכדור, ייכדרר, ייבעט, לא יילך על בטוח. על פניו יש לו הזדמנות נהדרת להציג משחק טוב הערב. שיעזור לנו לקחת שלוש נקודות ונסתפק בזה.

-מפלגת שינוי: מודה שהכותרת דפוקה. בכל מקרה, אנצ’לוטי היה רץ עם ה-10-11 הקבועים שלו עד המוות אבל…קורונה. האמת שזה יהיה מרענן לראות ריאל קצת שונה. מה שהיה עד עכשיו, על אף המשחקים הטובים האחרונים שלנו נגד יריבות חזקות יותר - היה גם קצת משעמם. הערב - גם עם הזאר, גם עם פדה שמוסיף לנו מהירות ואגרסיביות ואולי דריבל - לטעמי הוא לא היה מספיק טוב בפתיחת העונה כשהיה טאבו בהרכב ומאז ממש דעך - אנחנו זקוקים לו. קרבחאל יציב מאוד אבל לוקאס כוח התקפי נוסף ובמשחקים האלה זה חכם להציבו ב-11 והייתי דורש את זה גם אם קרבחאל היה בריא. היריבה במצב מחורבן מאוד אבל אסור לנו לזלזל בשום פנים ואופן, אנחנו עדיין לא מנצחים משחקים על אוטומט כמו פעם ולא ממש דורסים. אסור לבעוט בדלי. אז ההרכב משתנה ונקווה שהדינמיקה לא. מה שלא משתנה - תלויים לחלוטין בבנזמה (יום הולדת שמח והופעת ליגה 400) ו-ויניסיוס (מאה הופעות ליגה; אתה אחראי לא רק על השואו אלא גם על הגולים).

הזאר, מעניין איך הוא יגיע למשחק הזה, כמו אחד שכבר וויתר על ריאל מדריד או כשחקן שבא להוכיח לכולם שהוא עדיין יכול?

הזאר מזכיר לי את המשפט האלמותי של שגיא כהן על רונאלדיניו, “הראש רוצה אבל הגוף לא יכול”.

ועדיין, פעם אחרי פעם אני מוצא את עצמי מחזיק אצבעות ומקווה שהפעם זה יהיה המשחק שהוא כן יוכיח שהוא מכול.
וכמובן תמיד מתאכזב.

הזאר פתח את העונה טוב, מעולה אפילו, אבל הכדור לא נכנס לו. המספרים לא הגיעו והלחץ עשה את שלו. בהמשך הגיעו גם פציעות, חזרה לחיים של כמה מהשחקנים בסגל, והזאר הגיע למצב כזה שהוא לא רואה דשא. בניגוד לשחקנים אחרים, אני חושב שהוא יוכל לחזור ולהיות שחקן טוב רק אם יקבל את הביטחון. אולי ויני צריך לתת לו את המספר של הפסיכולוגית…

אף אחד לא מצפה ממנו להרבה, הוא ישחק רק כי אין אף אחד אחר זמין כרגע, אם הוא לא לוקח את ההזדמנות בשתי ידיים אז חבל קודם כל בשבילו שזו האישיות שלו, ריאל מדריד פחות צריכה להיות מוטרדת מהמצב שלו.

הזאר “פתח את העונה טוב” ביחס להזאר של ריאל. לא בהשוואה אפילו לרודריגו או אסנסיו בתקופה הטובה שלהם השנה ובטח לא ביחס לוויני או שחקני טופ אחרים. הוא היה לא רע נגד סלטה ויגו ובאמת השתדל נגד קאדיס. אבל קבלת ההחלטות הייתה נוראית, הבעיטות לאמצע במקום לפינה וכשעוד עלה כמחליף הוא לא “התאבד” על זה. לאורך הקריירה הכל הלך לו קל בניגוד לכריסטיאנו או ויניסיוס. הרמתי ידיים לגביו עם התצוגה הנרפית נגד צ’לסי. הוא לא לקח על עצמו כמו שחקן של מאה מיליון יורו. הוא ויתר.
לתאכלס: נגיד אמצע הסיבוב הבא, ויני מושעה בגלל צהובים ו-0:0 דקה 65 והזאר עולה מהספסל - לא מאמין שהוא מסוגל לכבוש את שער הניצחון. אולי בפנדל מרחמים ושלא הוא סחט.

אני לא ממהר להספיד אותו ואני יודע שאני נשמע מוזר. אולי בריאל מדריד זה כבר לא יקרה, גם בגלל הלחץ העצום והמחסום הפסיכולוגי וגם בגלל שהוא כבר לא רואה מגרש, אבל אני מאמין שבמקום אחר הוא יוכל לחזור להיות שחקן משפיע ומוביל.

בכל מקרה, אם הוא לא לוקח את עצמו בידיים אז זו בהחלט בעיה שלו. אנחנו במצב טוב גם בלעדיו. במקסימום הלך הכסף, השלמנו עם זה כבר ממזמן. אני יוצא מנקודת הנחה שהוא עדיין לא ויתר על הקריירה.

לא אתה לא, הוא מסיים משחק עם צמד היום.

באיזו דקה השופט ישרוק את השריקה הראשונה הנכונה?

את המשחק הזה אנחנו צריכים לנצח גם אם פיקה ישפוט את המשחק… אם לא ננצח אותו אנחנו יכולים לבוא בטענות רק לעצמינו.

תודה על החידוד.

קאסמירו ולוקאס פשוט הורסים כל התקפה אפשרית עם מסירה או הגבהה שלא קשורה למשחק שלנו.

היה כאן דיון לפני כמה זמן על האם לשתף את הזאר או לא.
לא שצריך את המחצית הזו בשביל לקבל החלטה אבל אני מקווה שזה קצת יותר ברור עכשיו- הבחור הוא שחקן עבר, גם אם יכבוש כאן הערב.

זה שלהזאר אין מהירות להיות שחקן אגף לא אומר שריאל צריכים לעבור ל-442.

המערך הזה מבטל את ואלוורדה כמעט לגמרי ומשנמך את היתרונות שלנו להרמות בלבד, במקום לייצר את משחק הצירופים הרגיל שלנו.

שייכנס שחקן אגף או מגן במקום לוקאס ושהוא יעלה קדימה, שיחזרו ל433 ומהר.

שיעברו ל-3 בלמים ויכניסו את יוביץ, צריך עוד חדות מקדימה כי מצבים דווקא יש במחצית הזאת.

קאדיס היא דוגמה למה הליגה הספרדית ירדה מנכסייה. קבוצה פשוט דוחה ולא אכפת לי שאנחנו צריכים לאכול אותם בלי מלח, הם פשוט מגעילים והלוואי שיספגו דקה 94 משער עצמי אומלל.

לדסמה - מאז ימי קסיאס העליזים לא ראיתי שוער עם כזה פער בין יכולות השוערות שלו למשחק הרגל.

האמת שאהבתי את המשחק. לא איבדנו את הראש, המשכנו לנסות בצורה מסודרת כמעט עד הסוף. היו מספיק מצבים לכיבוש שער מול בונקר כזה (והיה פנדל על בנזמה לדעתי). לקראת הסוף היה נראה שהשחקנים איבדו תקווה שהכדור ייכנס.
כל הכבוד לקאדיס שעמדו במכבש וגם שמיעטו לבזבז זמן.

הזאר עם ניצוצות במחצית השנייה אבל הוא מן הסתם לא ייקבל המשכיות וכנראה יעזוב בסוף העונה.