מחזור 18 :: רק 2-2 בבלאידוס של סלטה ויגו

בחצי השנה הראשונה של זידאן, כשדרסנו את הליגה אבל היינו בפער מברצלונה, המשחקים בליגה היו חסרי חשיבות וזה הרג אותי שאנחנו מנצחים אבל אין לזה משמעות.
היום גם אין לזה משמעות, אבל אנחנו לא מנצחים, והאמת אנחנו נראים פח אשפה. אתמול לראשונה אי פעם שאלתי את עצמי למה בכלל אני רואה את המשחק, הרי זה לא משנה לאף אחד כמה נוציא. וב2:2 בסיום, פעם ראשונה שאני לא מרגיש תחושת פספוס או תחושת “איך לא הגדלנו את הפער או הקטנו את הפער”. מעין אדישות כזאת.

השחקנים לא מבינים כנראה שהמקום השני לא טאבו, ושאנחנו ניאבק על מקום באלופות. זה אשכרה הקבוצה השבעה שלפני עידן הגלקטיקוס, כל כך ידעתי שזה מתישהו יגיע, ושאנחנו נגרום לשחיקת הBBC וקרוס את מודריץ’ עד שיהיו שחקנים ברמה של ליגה לאומית. אני מגזים אני יודע.

כל כך בא לי שנעוף מול פאריס כדי שמישהו יתעורר על החיים שלו, ושיעיף לי 2 שחקנים מהBBC הביתה. רונאלדו הרוויח את המקום שלו ביושר, אבל ריאל מדריד צריכה שני שחקני התקפה שאף אחד מהם לא מעל השני, שאחד יפרה את השני.

כל כך כואב לי על היכולת העלובה של ריאל השנה, חוסר חשק, חוסר יצירתיות, והאמת? גם חוסר אימון. בלי בייל ב900 דקות לא היינו כובשים שער, וכל השערים אם בכלל מגיעים ממשחק מקרי.

ריאל חייבת שחקן של תכלס בקישור, לא קרוס. לא יודע כמה הזארד באמת ריאלי, אבל הלוואי וננחית שחקן בקליבר שלו. חלוץ מטרה שיודע להבקיע שערים, כן כן, כמה מפתיע, להבקיע שערים, דרוש לריאל במיידי.

בנזמה ב100000 הזדמנויות יכבוש שער בפוקס, ורונאלדו תלוי במצב רוח שלו. הגיל עושה את שלו.

בכוונה אני כותב את זה בדיון כאן כדי שלא ייעלם בת’רד התקשורת. אמנם זה חצי טור אישי שלי וגם נתונים שהבאתי מה-AS אבל זה עוד נדבך על ההתקפה הכושלת והלא מתפקדת שלנו::

יש חלוץ ביציע?

בגדול כתבתי שאפילו שאת האליפות איבדנו כבר לפני חודשיים - התיקו אתמול עיצבן אותי, אני ממש לא אדיש. כי כל משחק שלא מנצחים זה מעצבן אותי, כי אנחנו ריאל מדריד, והדרך לפאריס החלךה אתמול. כתבתי שבתור ילד אתה מאוד תמים ומאמין שלקבוצה שלך יש כוחות מאגים והיא תזכה באליפות כנגד כל הסיכויים. כבר ראיתי את ריאל מדריד גומרת את העונה שלה בחורף, אבל אז הייתה ציפייה לספור את הגולים של ראול, לראות את זידאן ברגעי הקסם האחרונים(2005-06), ובעונה של קארו שלא הגענו לשום מקום היה כדורגל התקפי לפחות.

העונה הזו היא בוקס לפנים בגלל מה שהיה והירידה התלולה הזו שגם זידאן אשם בה. כשהם יכלו הם לא רצו ועכשיו הם רוצים אבל לא יכולים. גדלתי על ריאל מדריד של ‘הזידאנס והפאבונס’, כי ואלדאנו אמר שקשה יותר לבנות מאשר להרוס. שחקני התקפה הטובים בעולם - ראול, רונאלדו, ואן-ניסטלרוי, אפילו היגואין וכמובן כריסטיאנו - לצד שחקני הגנה מצחיקים שמעולם לא היו אמורים לעמוד בהבטחה. ריאל לא תמיד זכתה בתארים וספגה תמיד גולים מביכים אבל היא מעולם לא הייתה כל-כך עלובה התקפית. תמיד ידעה לתת גולים - בקלות. כמו נגד יונייטד(2003), בקונצרט מול ויאדוליד בעונת הקיירוש, השער מול אתלטיקו ב-14 שניות.

ואחרי דברי התסכול שלי: אומרים שטוב מראה עיניים אבל אי-אפשר לברוח מהמספרים. מעולם לא קרה בהיסטוריה של ריאל מדריד שאחרי 17 משחקים הכובש המצטיין בליגה הבקיע רק ארבעה שערים. והעונה זה קרה. 32 שערי זכות בלבד אחרי 17 מחזורים זה עצוב, הנתון הכי גרוע מאז הסיבוב הראשון הכושל של פאביו קאפלו(26 שערי זכות בלבד ב-2006/07). בעונה שעברה ריאל כבשה 45 שערים וכל אחד משחקני הסגל כבש שער בליגה מלבד פאביו קונטראו. כריסטיאנו רונאלדו שהעונה כבש ארבעה שערים בלבד, הבקיע אז 12 שערים ב-13 משחקים, ולבייל ובנזמה היו חמישה שערים. אייבר, לאס-פלמאס, ג’ירונה, חטאפה, בטיס, אספניול, אתלטיק בילבאו, סלטה ויגו - בסגל של כל אלו תמצאו שחקנים שכבשו יותר מחמישה שערים. אף שחקן של ריאל מדריד לא נמצא ‘בטופ 25’ של הליגה.

באתר ה-AS סקרו את כל הנתונים של ריאל מדריד במאה הנוכחית לאחר 17 מחזורים. המצב ‘הכי גרוע’ היה בעונת 2002/03 אז רונאלדו וראול יחד היו מלכי השערים של הקבוצה בליגה עם 7 כיבושים. מצד שני צריך לזכור שרונאלדו ערך את הבכורה רק במחזור החמישי מול אלאבס, ומעבר לכך לפיגו וזידאן היו חמישה שערים כ"א. ראול היה מלך השערים של הקבוצה בליגה בשלב הזה עם 8 שערים גם ב-2001/02 ו-2007/08, ובעונה בה זכה בתואר הפיצ’יצ’י, 2000/01, הוא כבש תשעה שערים בשלב הזה. אלה היו זמנים אחרים כמובן. רונאלדו הברזילאי היה מלך שערי הקבוצה בליגה עם 9 שערים ב-2004/05 וכן גם בעונה העוקבת 2005/06, כשואן-ניסטלרוי כבש תשעה בעונת 2006/07. רונאלדו כבש 14 שערים בעונת הקיירוש 2003/04 לאחר 17 מחזורים(לראול היו 8). היגואין הפגיז 11 שערים בשלב הזה בשתי עונות רצופות, 2008/09 ו-2009/10, ומאז היו אלו השנים של כריסטיאנו.

הוא כבש 19 שערים ב-2010/11, אחר-כך בעונת האליפות היו לו 21 שערים בשלב הזה(2011/12), כשהיגואין כבש 12 ובנזמה הוסיף עוד שמונה שערים; 14 שערים ב-2012/13, 18 שערים בעונת הדסימה ותחזיקו חזק, לא פחות מ-26 שערים ב-2014/15 - הרקורד הטוב ביותר של שחקן איי-פעם אחרי 17 מחזורים. בעונה של בניטס כבש 14 שערים ואשתקד 12 כאמור.

העונה, כריסטיאנו רק עם 4 שערי ליגה, כמו בייל, איסקו ומרקו אסנסיו. לקאסמירו יש שלושה שערים, לדני סבאיוס צמד שערים מהמשחק נגד אלאבס ועוד חמישה שערים כבשו שער אחד. גם בעונת בניטס אגב היו לנו 45 שערי זכות בשלב הזה של העונה, בדיוק כמו אשתקד. ב-2014/15 כבשה ריאל 56 שערים בפחות מחצי עונה כאשר ל-B-B-C היו יחד 41 שערים. בעונת 2012/13 שגם בה ריאל הייתה כה רחוקה מהמקום הראשון, היו לה 2 נק’ יותר(33 לעומת 31 העונה) ו-41 שערי זכות.