מחזור 18 :: רק 2-2 בבלאידוס של סלטה ויגו

ייעדרו: קרבחאל המורחק, ראמוס ובנזמה הפצועים, ועניין אמיתי במשחק אחרי שהסיכוי לזכות באליפות אבד.

ברקע מעסיקה את המועדון שאלת קפה, שההנהלה כנראה סיכמה את כל התנאים להבאתו וגם בדקה אותו רפואית, אבל זידאן אמר בפומבי שהוא לא צריך עכשיו שוער. אולי תאקל ראשון בין הצדדים.

כריסטיאנו ובייל - הפיתרון האחרון. השניים לא פתחו בהרכב יחד מאז הניצחון 3:1 בדורטמונד כאשר בייל כבש מהאוויר ובישל לכריסטיאנו את השער הראשון. 104 ימים עברו מאז, וזו תהיה הפעם הרביעית שישחקו יחד שמעבר לניצחון הקל על אפועל ניקוסיה ישנו גם ההפסד המאכזב לבטיס בברנבאו. בתקשורת מדברים על התחלת ההכנות לפאריס במידה ובייל יהיה כשיר. סה"כ הם שיחקו יחד 13 פעמים כשחקני חוד יחד והמאזן הוא 8 נצ’, 2 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים כשהזכור בהם הוא ליובה בחצי הגמר ב-2015. בנוגע למספרי כריסטיאנו, יש לו 7 שערים בבלאידוס ב-7 משחקים. ובסה"כ, 20 גולים ב-12 משחקים נגד סלטה.

בשנה שעברה סלטה ויגו הגיעה עד לחצי הגמר הליגה האירופית וגם לחצי גמר הגביע אבל העונה למרות היעדר העומס היא די מאכזבת כשרק מדי פעם יש את ההבזקים האלה של סלטה החזקה, כמו שקרה בקאמפ-נואו למשל עם התיקו 2:2, וכמובן שטוב שיש את הדרבי של גליסיה שם סלטה מנצחת ברוורס כבר שנים. באמצע השבוע היא פגשה את בארסה בבלאידוס בשמינית גמר הגביע ולא הצליחה לגבור על ההרכב המאוד משני של בארסה וסיימה ב-1:1 מאכזב שעלול להביא להדחתה. סלטה רק במקום ה-12 עם יותר הפסדים מנצחונות, והפסידה העונה לא פעם גם בבלאידוס - כמו נגד אתלטיקו ולאחרונה נגד ויאריאל. יש רכש לחורף - המגן השמאלי רוברט מאזן שלא ישחק כמובן, והעונה יש גם עזרה ליאגו אספס שכרגיל כובש כל הזמן(11 בליגה, שני רק למסי) - מקסי גומס בעונת שיא מבחינתו. המאמן אונזואה שהתקשה להיכנס לנעליו של בריסו - “אם נרצה לנצח - נצטרך להציג את הגירסה הטובה ביותר שלנו”.

המשחקים בויגו מרתקים אף הם. ריאל הודחה מהגביע נגד סלטה אחרי שלא הצליחה למחוק את ההפסד בברנבאו אשתקד וסיימה רק בתיקו 2:2. מנגד, בליגה, המשחק הדחוי שנערך ממש לקראת סיום העונה - הסתיים בניצחון קל של 4:1 (כריסטיאנו עם צמד כולל שער ענק בשמאל, בנזמה וקרוס). ריאל עם שלושה נצחונות רצופים בבלאידוס מאז ההפסד במחזור הנעילה בעונת הדסימה שהיה חסר חשיבות, ומאז התבוסה ב-2000/01 ריאל ניצחה שם ב-10 מ-11 המשחקים האחרונים שלה. מצד שני, לאורך ההיסטוריה המאזן שלילי בבלאידוס כשסלטה מובילה 23:18 בנצחונות ושנות האימה ביו בין 1996 ל-2001.

לדעתי חסוס ואייחו חייב לשחק ונאצ’ו יעבור ימינה. הילד צריך להיזרק למים העמוקים, פשוט ככה, שווה לנסות אותו. את הסיכוי לזכות באליפות איבדנו כבר לפני חודשיים אבל אסור שהליגה תהפוך לבדיחה עוד יותר מבחינה מתמטית וצריך להתחיל לנצח. יש לי ציפיות מבייל וגם שכריסטיאנו יאפס את הרגל ומבחינתי כל משחק בליגה הוא חימום ואימון לקראת הדבר היחיד שנותר לנו העונה חוץ מהפנדלים בגביע המלך - המשחק נגד פאריס. ואמוס

סבאיוס ויורנטה נשארים בבית מסיבה מקצועית.

יאמר לזכות בייל (ומהר, לפני הפציעה הבאה) שמהרגע שהוא חזר מהפציעה הנוכחית ודרך על הדשא במונדיאל, הוא נראה מעולה. וזה לא טריוויאלי כי בתחילת השנה הוא היה שק תפוחי אדמה איטי. היום בגול הראשון הרגשתי שרק הוא יכל להדביק את הכדור (המעולה) של טוני ולגרום לשוער לעצור מלצאת.

כיף לראות תנועה ובלאגן בהתקפה, ובו זמנית כואב הלב על העתיד הידוע מראש של הוולשי.

נקודה יקרה במאבק על הכרטיס לצ׳מפיונס

מישהו מוכן להסביר לי למה בייל יורד ולא רונאלדו? אחד היתרונות של זידאן בלהיות זידאן זה שהוא אמור להיות בדיוק זה שעם סטאטוס מספיק גבוה כדי לא לפחד מכריסטיאנו. אם הוא נכנע אני כבר מרים ידיים.

אלא אם כן יקרה משהו באמת יוצא דופן, רונאלדו סיים את החלק שלו בצמרת של עולם הכדורגל. אם למישהו עוד היה ספק מה הבעיה היום זה בלט בצורה כל-כך מעצבנת.

אם אתה רוצה להוציא הודעת פטירה על מישהו אחרי המשחק, אז זה ללא ספק מרסלו. השער השני לחלוטין עליו, חוסר אחריות לא נורמלי. אני יודע שאנחנו כבר רגילים לזה, אבל בעבר הוא לפחות היה תורם התקפית. העונה הוא פשוט לא אפקטיבי. הגיע הזמן לקצת תיאו הרננדז פה ושם.

לא ייתכן שמודריץ’ הוא זה שיוצא ולא קרוס, ובנוסף שאסנסיו נכנס רק דקה 82 אחרי קובאצ’יץ’ וואסקז, כשהאחרון כמובן היה חייב להחטיא שער בטוח דקה 89.

בקצב הזה אנחנו לא מעפילים לצ’מפיונס. וגם לא ממש מגיע לנו. איזו עונה מסויטת. ובינתיים ברצלונה מקבלת את פאקינג דמבלה וקוטיניו. אני אשכרה לא מאמין למה שאני כותב.

רק אני לא מבין את נבאס בגול הראשון? מה זה המיקום הגרוע והטיפשי הזה? ואני כל כך שותף לדעה על ברצלונה: עד שהיה נדמה שנבנית פה הגמוניה חדשה (אני מקווה שזה עוד מוקדם להספיד) ברצלונה מתחזקת בתותחים ואנחנו מאבדים את העונה ואוכלים את מה שבישלנו.

העונה הכי דיסוננטית שלי כאוהד.

מישהו מוכן להסביר לי למה בייל יורד ולא רונאלדו?

הבעיה החמורה יותר היא שכריסטיאנו מלכתחילה עולה. פשוט לא להאמין איזה הופעות נפל הוא מסוגל לתת.

נניח שזה בסדר שמחזור החיים של הקבוצה הזאת הסתיים ובזבזנו עונה, אבל המירמור הגדול שלי כרגע הוא מכך שאני באמת לא רואה איך משהו משתנה בקיץ.

כמה אנשים יש בעולם? בערך 7.5 מליארד; כמה מהם צופים בכדורגל? אין לי מושג, ניתן הערכה גסה של 1.5-2.5 מליארד; כמה מתוכם חושבים, באמת ובתמים, שרונאלדו הוא אחד הטובים בעולם היום? 80%-90% - מאות מליונים. אחד השקרים הגדולים ביותר בהיסטוריה האנושית לדעתי.

איזה שחקן מביך, אלוהים. כל פעם שהוא מצליח להשתלט על כדור ולתת פס אני מופתע לטובה. הדבר הזה מחזיק בכדור הזהב!!!

מסכים לגמרי עם הביקורות למרסלו. חוסר אחריות משווע מתובל בהמון כדורים סתמיים. הספסלה.

כנראה שזה חזק ממני, הכתיבה כדי להשתחרר מהעצב אחרי עוד משחק נפל בעונה הזו. הקבוצה הזו גמרה את הסוס וזה בסדר, אבל התוצאות שלנו קטסטרופה, אשכרה מקום רביעי ומי חשב שזה יהיה כל-כך גרוע בקיץ. יש לנו רקורד נקודות כמו ב-2002 עם דל-בוסקה, רק שאז זה היה עידן לפני המסי והכריסטיאנו והפעם לא יהיה אפשר לתקן עם זכייה בצ’מפיונס, פשוט אין קבוצה. אחרי הקלאסיקו קראתי משפט חכם, קצר וקולע של אוהד ידוע שלנו - “לא רוצים - לא צריך”. לא בא להם לשחק. חייבים לערוף ראשים בקיץ.

כריסטיאנו קטסטרופה, לא יכול לתת גול, החילופים של זידאן גם כן ואם כל-כך חיכיתי שבייל ישוב אחרי כל האכזבות שקיבלנו ממנו, בעיקר בגלל הפציעות - זה רק מראה כמה המצב של הקבוצה הזו גרוע. כאילו בייל שהוא שחקן טוב - הוא המשיח.

מילה על קיילור נאבאס, לא פעם אמרתי שמרגיש שיש לו חור בידיים, אשתקד זה לא היה זה והעונה הוא שוב נפצע הרבה. אבל אחרי התקשורת צלבה אותו מהרגע הראשון וזה לא קל, ומעבר לכך אחרי כל טעות שהוא עושה הוא מתוסכל ועצוב ומבואס, זה אכפת לו, לוקח ללב. יש שחקנים כמו קרוס ומרסלו שלא הגיעו לעונה הזו וזריקת הזין שלהם עצומה. עצוב.

היו לכריסטיאנו שתי פעולות טובות במחצית הראשונה. אחת היתה דריבל קצר שבסיומה נתן פס פשוט והשני הקפצה מעל שחקן, כדור שהגיע בסופו של דבר למרסלו שבעט לשמיים במקום לתת פס פשוט לבייל. בשתי הפעולות הייתי בשוק, איך יכול להיות שפעולה הצליחה לו. עד כדי כך הציפיות (שלי) כרגע נמוכות ממנו.

לכריסטיאנו יש קרדיט שלא נגמר ובצדק. אבל מאותו כריסטיאנו נשאר רק השם. תמיד אני אוהב אותו וגם אם הוא ימשיך להסריח את הדשא עוד חמש שנים אני לעולם לא אשכח לו את מה שהוא כן נתן לנו. אבל חייבים להודות, אם לחשוב אובייקטיבית, הוא לא צריך לשחק (בליגה) אפילו לא עוד דקה אחת. בצ’מפיונס הוא עדיין מתאמץ ולא מרוכז רק בלריב עם השופטים אז הולך לו בסדר.

זה לא רק כריסטיאנו שאני מסכים שהוא זה שיקבע מתי יילך ואפשר להבין את זה(הבעיה היא עם בייל הפציע ובנזמה החלש). גם קרוס או מודריץ’ וראמוס המזדקן. אתמול זה היה צריך להיות זמן חסוס ואייחו. מעבר לכך אסנסיו עשה עונה גדולה אשתקד כשקיבל דקות במינון נכון וזידאן שילב אותו בתבונה, נזהר לומר כמו חורחה ואלדאנו עם ראול - אסנסיו צריך לשחק בכל המשחקים וגם בימין וגם בשמאל. גם איסקו שחקן שהייתי רוצה לראות ב-11 אבל במינון נכון, הוא בין ‘ריאל מדריד A’ ל-ריאל מדריד B.

ועדיין זה מחרפן אותי שאחרי עונה כזו גדולה אשתקד - זה המצב. האליפות הייתה על המדף בתחילת העונה אבל השאננות המרגיזה שלנו וה-‘יהיה בסדר, אנחנו ריאל מדריד’. אוף

מעבר לכל הבעיות הנקודתיות, אני מודאג מהרוח של הקבוצה. יותר מידי פעמים השנה נקלענו לאותו תסריט ותמיד תמיד יצאנו מופסדים (ותמיד לוקאס ואזקס שנשלח להציל את המולדת מאבד כדור בצורה מתסכלת על הקו. הפעם לפחות בעט למסגרת).

הקבוצה הזו מפורקת כרגע, ואני ממש חושש מפסז’.
אני מסרב להשליך את העונה לפח. יש פריצות דרך שצריכות להתחיל כבר, וסהכ המשחק אתמול היה עוד קש לגב הגמל.

וכל עוד בייל כשיר (טפו טפו) הוא ידחוק את בנזמה מההרכב, אלא אם זיזו ירכיב אותם יחד על חשבון אחד הקשרים (איסקו) במהלך סופר צבוע

ואני חושב שזה זמן טוב לדבר על זה- הדעות של זידאן וחוסר הנכונות שלו לשינוי הזועק פוגעים בנו. במידה וזה ימשיך כך ו"הכבוד" לרונאלדו וכו יגרום לנו לשרוף עוד עונה, האם הוא צריך ללכת?

אף-אחד לא ישלח את זידאן אבל לדעתי הוא יעזוב על דעת עצמו. מעבר לכך כבר העלתי את התהייה הזו - אם זידאן שהיה אגדה כשחקן כאן ופלורנטינו השווה אותו ללא אחר מאשר די-סטפאנו, אם זידאן שזכה ב-8 תארים בשנתיים וידע להגיע עם כריסטיאנו לעמק השווה מבחינת הדקות, אם הוא כזה גדול וברור שהוא לא במעמד של אנצ’לוטי או בניטס - למה הוא לא יכול להיות זה שמוביל את המהפכה? אין מצב שהוא עיוור ולא רואה את הדברים.

זידאן הוא בדיוק זה שצריך להוביל את המהפכה בהתקפה של ריאל מדריד. אף-אחד לא באמת מתנגד לזה. כריסטיאנו הוא נקודה בעייתית אבל בנזמה ובייל - ממש לא.

והשנה אין לנו אופי, חוץ מניצחון חארטה על חטאפה - לא לקחנו אף משחק בכוח בדקות האחרונות. אני לא מחשיב את הסופר-קופה, באוגוסט היה יותר כיף וזה חלק מ-2016/17. עולים למגרש בנונ-שאלנט, המצב מסתבך ואז השחצנות והביטחון העצמי המופרש הופכים לחוסר ביטחון ולמשקולות על הרגליים. גם את מרסלו מותר לספסל אגב("עשינו מה שאנחנו יכולים). נצטרך לשלם שכר לימוד על תיאו, ואייחו ואחרים…זה הזמן

אם לא באתי לרשום את הפיסקה הראשונה שלך כמעט מילה במילה שרונאלדו ובנזמה יקבלו חוזה עד 2025.

המצב חרבנה ואין חשק להרחיב אז בנקודות:

• בחייאת קיילור, בשביל מה היציאה הזאת קילומטר מהשער? היה אפשר לראות את ההקפצה כשהכדור עוד היה בחצי.
  • מה שמרסלו עושה בהגנה זה סבוטאז’ ברמת הטוני קרוס 2014-2015, והעונה אפילו אין את האקסטרה בהתקפה שהדבר הזה יחליק יותר טוב בגרון.
  • הרבה דברים עצובים נכתבו פה אבל מה באמת עצוב? שזה אפילו לא היה משחק נוראי בסטנדרטים שלנו העונה. למעט רונאלדו ומרסלו אין לי תלונות אישיות לשאר ובכל זאת נראנו רע ובקושי נקודה הגיעה לנו.
  • רק להיזכר בסופר-קאפ הספרדי ולהבין איפה אנחנו היום. כנראה שהרס עצמי חזק יותר מהכל.
  • לא, לא הולך להשתנות הרבה בקיץ. דווקא ליחיד מה-BBC שאני מוכן לסבול את נוכחתו יש את הסיכוי הכי נמוך להיות כאן עוד שנה.
  • אין לי כוח לנסוע לטרנר בקיץ.

הפעולה הראשונה הסתיימה בפס נורא ואיום לאשרף שבקושי הגיע לכדור והציל אותו לחוץ במקום כדור שוער, כלומר גם פה רונאלדו נכשל בפס פשוט. הפעולה השניה באמת הייתה טובה ומרסלו היה חייב להקפיץ עוד קטנה לבייל שעמד לבד מול שוער.

אני בוחר להסתכל על חצי הכוס המחאה. אולי שנה הבאה נוכל לראות את ריאל משחקים בארץ במסגרת הליגה האירופית.
זידאן עכשיו מבחינתי במבחן הכי חשוב שלו, שידע לדרוש, שידע להתחיל שינוי. זה בסדר שהוא עשה שטויות בקיץ, החוכמה היא לדעת לתקן טעויות.

זו לא הנקודה. הנקודה היא שהציפיות כרגע ממנו הן רק שלא יזיק לקבוצה, וגם כשזה קורה (בפועל או תיאורטית. שוב - זו לא הנקודה) מרימים גבה כשהוא מצליח.

הוא הרגיל אותנו לטוב מדיי במשך שנים, לאחרונה הוא הרגיל אותנו לרע מדיי.