מחזור 19 :: 0-3 קשה בחוץ על חטאפה. קורטואה הצטיין

המחליפים עשו עבודה טובה, כל הכבוד לואולרדה על הפרגון במדעים, גם ויני עם כמה נגיעות יפות כנ"ל יוביץ’ שהמון פוטנציאל גלום בו לדעתי.
תוצאה טובה אחרי משחק רע, אבל 3 נקודות ממוקד שכזה ועוד בתוצאה כזו, שאפו…

במיקרו: ניצחון של אליפות. הכנה טובה כרגיל של זידאן שרק בעצם היהלום משדר לקבוצה לבוא בגישה טובה למשחק. למעט פדה שחייב להיות באנקר בכל הרכב ולמרות הטרוניות המעייפות בפורום, זידאן בחר בשחקנים הנכונים. זה לא משחק לרודריגו ועד שויניסיוס יילמד לבעוט לשער הוא לא ראוי ליותר מפירורי פירורים (כן, גם לעומת איסקו).

במאקרו: תלות הזויה במרסלו, שתמיד היה הכח היוצר המשמעותי ביהלום שלנו. בלתי סביר שבנו פה סגל שבהעדר שני שחקנים טובים ככל שיהיו חייב לשחק כמו חטאפה כדי לנצח את חטאפה.

זה ‘ניצחון של אליפות’ כמו שאמרו על אלאבס בחוץ וגם בפיחואן, אבל אם בבית לא מנצחים את אתלטיק בילבאו זה שווה לתחת. אני מקבל את מה שאתה אומר שכל שחקני הסגל בחלק ההתקפי הם די בינוניים, אין בחירה מושלמת חוץ מהזאר אבל אני לא יכול לראות את בייל. בעבר הוא היה כובש בעיניים עצומות אך המצב שהיה לו לאחר כדור עומק של קאסמירו בדקה השנייה. הוא איטי, הוא כבד, הוא הססן, הוא חסר חשק, בנבחרת הוא יותר טוב. הציפיות ממנו עדיין קצת גבוהות יותר משל רודריגו או ויניסיוס שיכול לתרום בלאגן ולייצר מצבים. כן מתגעגע למרסלו, לגמריי.

איזה הבדל בין ואלוורדה לאיסקו וקרוס. תענוג לראות את הדינמיות והאתלטיות שהוא מוסיף לקישור. מעבר למהירות וההשקעה שלו יש לו המון כדורגל וחכמת משחק. היה צריך לסיים עם שני בישולים ב-25 דקות על המגרש. קרוס מייצר מצבים רק בכדורים חופשיים ואיסקו לא מייצר כלום.

ויניסיוס ובייל עם שתי החמצות גדולות. ויני החמיץ בעצם כבר בנגיעה הלא טובה שלו לפני הבעיטה שנתן לעצמו פור גדול מידי. לפחות השער השלישי התחיל עם חילוץ כדור שלו. הוא לא תרם כלום חוץ מזה.

מנדי לא יצירתי כמו מרסלו אבל כיף שיש מגן שמאלי כ"כ חזק ויעיל הגנתית. גם מיליטאו בלם ברמה גבוהה.

הבעיה שלנו היא ביצירת וכיבוש שערים. בייל שכח איך להבקיע. בנזמה לא יציב. ויני עוד לא למד איך להבקיע. איסקו איטי מידי בשביל הרמות האלה. אנחנו תלויים יותר מידי במצבים נייחים, למזלנו היום הבקענו שני שערים כאלה. זה לא מספיק טוב כדי לקחת תארים.

איסקו לא רק שלא מתאים לריאל מדריד, לאחרונה אני מסתפק האם הוא ברמה של הליגה הספרדית. זה נשמע בדיחה אבל לבנאדם יש פשוט תרומה שלילית למשחק. את זה גם אבא שלי, בן 60 ונכה צה"ל, יכול לעשות.

מוקש שהצלחנו לעבור בצורה חלקה. בהצלחה לאספניול הערב.

ואגב, יש כובעים שטעים לאכול. דמיינו לכם עכשיו תמונה של קורטואה. בחיי שכיף לי חאכול את הכובע הזה.

אנחנו במשחק אחרי פגרה, באחד המגרשים הקשים של השנה, אחרי 3 תוצאות תיקו רצופות ונגד קבוצה סופר נלהבת…אז נכון לוואלורדה יש מקום בכל רגע ובכל מגרש; אבל כנראה שלזידאן אכפת השנה מגביע המלך.
תכלס, הוא השיג את מה שהוא רצה. נקסט קלאסי.

אגב, אני באמת אוהב את הוואלורדה הזה. :heart_eyes:

אני רואה שהאתרים השונים החזירו את הגול הראשון לוראן. מה שאומר שגם מנדי קיבל בישול לזכותו, ראשון שלו העונה.

וזה עוד הגיע מרגל ימין, לך תבין.⁦🤷🏻‍♂️⁩

אני הראשון בדרך כלל לקטול את קורטואה על הופעות גרועות,אז מגיע לו היום שאפו אדיר, לקח כדורים הזויים במחצית הראשונה ונתן שקט.

פדה פשוט מצויין.

עוד שחקן שהייתי רוצה לציין לטובה הוא אדר מיליטאו, אתמול קלטתי שהבן אדם סה"כ בן 21, לשם השוואה חסוס ואייחו בן 23, איפה הוא ואיפה הוא מבחינת בשלות ובגרות במשחק ההגנה שלו.
אתמול באחד המשחקים הקשוחים שנראו העונה הוא כמעט ולא טעה, שיחק עם המון המון ביטחון, הוא ניצח ב-8 קרבות אוויר (מתוך 10) שזה הכי הרבה במגרש בפער די גדול, 9 הרחקות מוצלחות, גם כאן זה הכי הרבה במגרש, יצר גם מצב מפתח והיה נראה די טוב עם הכדור.

אני מאוד מרוצה ממילטאו עד כה העונה, כמעט כל ההופעות שלו היו מרשימות מאוד, וזה דבר שאי אפשר להתייחס אליו בביטון לשחקן בן 21 שזו עונתו השניה בלבד באירופה ועוד במדי ריאל מדריד. שרק ימשיך ככה.

מסכים, לעומת זאת היו רגעים שהמשחק נעשה קצת יותר אגרסיבי, בעיקר בחצי הראשון, השגעון הברזילאי קצת התחיל להשתלט לו על השכל.
שמח שהוא הצליח להירגע לאחר מכן.

בגדול אני מאוד מבסוט ממנו ביחס לגיל ולכמות הדקות שהוא מקבל, הוא מראה יציבות.

לא רק ביחס לגיל, גם באופן מוחלט. זה רכש בינגו מטורף ועם כל הרעש שהיה סביב דה ליכט בשנה שעברה, בשקט בשקט סגרנו לעצמנו את העמדה לעשור הקרוב.

הדבר היחיד שהוצאתי מהמשחק הזה הוא תקווה מחודשת מקורטואה.

גיא, התלות במרסלו היא אכן גדולה, בעיקר כשגם הזאר נעדר, אבל חייבים להודות שמבחינה הגנתית החוליה הזו, יחד עם מנדי, היא דיי בטון.

כשאתה טוב התקופה הרעה בסוף תעבור והסטטיסטיקה תתיישר. שחקנים שחווים ירידה זמנית ביכולת (קורטואה, קרבאחל) לא אמורים להטריד יותר מדי, בטח לא כמו בעיות כרוניות שאנחנו סובלים מהן שנים.

מי האמין שבארסה תספוג פי 2 מאיתנו בסיבוב אחד ועדיין נהיה בשיוויון נקודות.
אפשר להסתכל על המספרים היבשים ולהתעודד. אפשר גם להסתכל על איך באמת אנחנו משחקים ואיך השערים שלנו הגיעו. ואולי אז לא להיות מופתעים כשאנחנו שוב לא מנצחים את בטיס בברנבאו. כל אחד והחצי כוס שהוא בוחר.

מעניין עד מתי נהיה שבויים בקונספט הזה של “בייל גולר” ו"יכול לנצח משחקים עם הברקה". בפייסבוק שמתי את התמונה הזו עם הכותרת ‘איזה ענף זה?’ עד הדקה ה-75 אתמול הוא לא עשה דבר, אני באמת מעדיף אפילו את ויניסיוס. גם יוביץ’ במערך של שני חלוצים זה בסדר לי.

הבצורת של בייל . בספרד נכתב על הרצף העלוב של בייל וקלעו בול: "כשדנים על בייל, תמיד אומרים לטובתו ‘הוא כובש שערים’. יש לו 108 שערים ב-244 משחקים. עם זאת, מצבו הנוכחי שונה בתכלית. יש לו 11 משחקים ללא שער, סה"כ 688 דקות. הרצף השני הכי גרוע שלו במועדון. בייל כבש רק שני שערים העונה, שניהם באותו ערב - הצמד בלה סרמיקה של ויאריאל ב-1 בספטמבר - ארבעה חודשים. מבחינת דקות משחק הרי שבעונת 2014/15 בייל רשם רצף עגום של 829 דקות ללא שער (אם כי בתשעה משחקים). ב 2016/17 לא הבקיע במשך שמונה משחקים. ב-2015/16 היה לו רצף של שבעה משחקים ללא שער (487 דקות) וכך גם אשתקד (554 דקות).

לא חכמה להיות טוב בהגנה כשמשחקים בהרכב הגנתי.

היה לו במחצית השניה מהלך שבו הוא היטל בהגנה ממרחק של בערך 8 מטרים מהשער, אך לבסוף זה לא הסתיים בשער. אם אחד הצעירים היה עושה משהו כזה היו אומרים פה שזה פוטנציאל אדיר. וזה מה שבייל נותן כשהוא לא טוב.

הוא כבר שנה לא טוב. מתי הוא כן יהיה טוב? כמה זמן צריך לחכות? עד לגמר? הוא לא מסוגל ליצור שום דבר. נתתי כאן דוגמא את הדקה השנייה, מהלך בייל קלאסי שבעבר זה 0:1 לריאל בלי למצמץ בכלל ואז חטאפה גם הייתה סופגת חמישייה. הוא גם נזכר להילחם רק בדקה ה-60. כבר עדיף לשפשף את יוביץ’ שהוא מהיר והשליטה שלו בכדור לא רעה בכלל או אפילו ויניסיוס שגורם לבלאגן. היה לו משחק אחד טוב השנה - נגד ויאריאל וזהו. אני לא מצפה ממנו לגדולות אבל מהלך אחד במשחק זה כתב ההגנה שלנו?

לגבי ההגנה, אם בעונת הקאפלו יצאנו מהבונקר ובסוף ספגנו את ה-40 גולים אבל שיחקנו התקפי - הבנתי שלעולם לא באמת תהיה לנו הגנה טובה. זה לא ב-DNA שלנו. שמרסלו יחזור וככה החורים אבל גם האהבה במשחק ההתקפה. מתגעגע

חכמה הרבה יותר גדולה היא לתקוף עם הרבה שחקנים ולא לספוג, נכון, אבל בהנתן שהקבוצה הזו מוגבלת מאוד התקפית, ובסגל הנוכחי אין פתרון לבעיה הזו, אני מעדיף בעונה כזו לפחות להעיק על היריבות הגנתית.

בייל לפי כל מבחן גרוע מאוד כבר תקופה. לא חושב שיש מקום לדיון פה בכלל. מספרי העבר שלא לא מעניינים, בטח לא מהלך חצי מועיל אחד ב-10 משחקים. ויניסיוס מהטל בשחקני הגנה 4 פעמים במשחק ועדיין נקטל.

אני לא יוצא להגנתו של בייל מה גם שקראתי למכירתו לפני הרבה זמן. אין קשר לעובדה שביכולתו לעשות פעולות שמעט מאד יכולים, והוא, כל עוד ישחק, גם צפוי לבצע כמה כאלה במהלך העונה.

אני יותר מאשמח לראות את יוביץ’ לצד בנזמה אם כבר משחקים 4-4-2.
בייל פשוט לא יעיל במערך הזה, למען האמת בייל כבר לא יעיל בכלל ואני פשוט כבר לא מסוגל לראות אותו לובש חולצת מדריד. עם כל הכבוד לשחקן ואני באמת מעריך את מה שהוא נתן ומתנגד לכל שריקות הבוז וההקנטות אבל די, חלאס מיצה את עצמו…

הגיע הזמן להתחיל להריץ ולתת קצת יותר ביטחון ליוביץ’, ואולי זה יעבוד יותר טוב כשהוא לצד בנזמה ולא כשכל הפוקוס בהתקפה עליו. אני חושב שהוא יכול לשחק טוב כחלוץ הנוסף, הוא לא מסוג החלוצים העתיקים שעומדים ברחבה בשביל לחכות לאיזה כדור גובה, הוא יודע להשתתף במשחק ההתקפה, יש לו נגיעות מאוד יפות ומשחק ראש טוב.