מחזור 19 :: 0-3 קשה בחוץ על חטאפה. קורטואה הצטיין

בייל אתמול מסר את הכדור (האדיר!) לוואלוורדה במתפרצת, גם זה משהו. רודריגו וויניסיוס מאוד חלשים כבר חודש, אני לא בטוח מי מביניהם עדיף שיפתח. מה שבטוח- זה לא יהיה קריטי…
סגני מלך השערים שלנו הם ראמוס, ואראן ולוקה מודריץ’. התקפה אימפוטנטית ברמות מחרידות.
דווקא יוביץ’ הוא היחידי שמצליח לרענן את ההתקפה במעט הדקות שהוא מקבל לאחרונה. הייתי נותן לו וגם לברהים יותר דקות, פשוט כי גרוע יותר כנראה שלא יכול להיות.

לא רק שיוביץ׳ לא מוגבל, הוא פרץ בעונה שעברה לצד חלוץ שעושה הרבה עבודה שחורה ובקבוצה שמתבוססת הרבה על הגבהות ומשחק אגפים. מה גם שכמעט בכל פעם שהוא עלה מהספסל הוא הצליח להגיע למצב ששווה שער והרבה פעמים היה קרוב מאוד לכבוש. אין לנו את הפריווילגיה להתעלם משחקן עם יכולת כיבוש.

אני באמת שלא מבין למה זידאן לא מנסה יותר את השילוב ביניהם, בטח כשהאלטרנטיבות הן שני שחקנים שפרשו ושכחו לספר או שני ילדים בני 19.

נתחיל מזה שזה לא נכון, ויניסיוס עושה 4 כאלה במשחק כמו שנאמר. נמשיך בכך שאם יש צעיר ומבוגר שמביאים את אותו דבר אני אעדיף את הצעיר שגם יש לו לאן להשתפר…

עד כה יוביץ׳ שיחק לצד קארים בשיטה של דחיפת הגבהות בכח לרחבה, בדרך כלל עם בייל בשמאל. זידאן דיבר על זה אחרי מאיורקה נדמה לי. מבין את הרעיון אבל בפועל זה נורא ואיום. לא חושב שיוביץ׳ קשור לרמה הזאת אבל בהעדר שחקני התקפה טובים והעדר מבקיעים, הייתי שמח לנסות אותם יחד כשקארים בצד או מחוץ לרחבה.

לגבי בייל - האם הוא צריך לפתוח או אחד הצעירים? תלוי מתי שואלים. את זה ששיחק אחרון אני תמיד רוצה לראות אחרון, כרגע בייל בסוף הרשימה והפייבוריט שלי הוא לוקאס. תכף בטח אתחיל להתגעגע לרודריגו. על הקבוצה כל זה לא ממש משפיע בכל אופן.

הם כרגע לא באותה רמה, אם הם היו אז ברור שלא היה דיון

בייל גם על רגל אחת מסוכן יותר מצמד הבריזלאים. הוא עלה לי על העצבים כבר מזמן אבל כרגע הוא האופציה הכי טובה. מה שכן שילוב שלו, של בנזמה ושל איסקו הוא בגדר האסון. שלישיה התקפית שנראית כאילו הוציאה אותה ממשחק ותיקים.

הוולשי כשחקן חופשי (כמו שתמיד רצה) מאחורי יוביץ’ ובנזמה נשמע כמו ההימור הכי טוב שלנו. הוא אולי היחיד בקבוצה שיכול לעשות גול מכלום.

דווקא אם אני צריך למצוא לבייל עמדה אשים אותו בשלישיה כשבצד השני ויניסיוס.
צריך איזשהו איזון בין שחקנים שיודעים לייצר לשחקנים שיודעים לשים כדור ברשת.
הרכב של בייל בנזמה ויוביץ יוביל למצב בו לא יהיו לנו שחקנים שמייצרים מצבים.
הרכב של ויניסיוס רודריגו ובנזמה הוא על הנייר מאוזן, אך אני לא שותף להתלהבות מרודריגו (מהפוטנציאל כן, מהיכולת עוד לא) שכן הוא עדיין בורח מידי מהכדור ולכן ההרכב לא מספיק טוב.

בייל מקבל כדור ומרים לרחבה על אוטומט. ההנחה שהוא יכול לתת גול אלה זכרונות מתוקים מהעבר, קצת אחרי המספרת ההיא. באמת, מה הוא נתן העונה? ויניסיוס מחמיץ מצבים שלעתים הוא מייצר לבדו כמו נגד אתלטיק בילבאו לדוגמא. בייל לא יצר כלום אולי חוץ מהדקות הלא רעות נגד ריאל סוסיאדד אחרי הבוז הרועם. הוא ניסה לבעוט מרחוק בקלאסיקו או במאסטייה והרג איזו ציפור. הוא גם החמיץ שני מצבים טובים בדרבי. בייל לא עושה כלום, בקיצור. אני לא חושב שזה בהכרח יוביץ’ על חשבון בייל אבל את יוביץ’ ניסינו מעט, ובמשחק נגד ויאריאל זו פעם ראשונה ששיחקנו ככה עם שני חלוצים מזה זמן רב, בעוד לגבי בייל כבר התייאשנו וברור מה נקבל ממנו. אם השאלה היא בייל או איסקו אז כן יש דיון.

מה שמעצבן באמת אצל בייל זה הכישרון שהוא לא מנצל, במצב שהוא ניסה להקשית מעל השוער הוא השתלט על הכדור כמו שמעטים מאוד יכולים, תוך כדי ריצה מהירה הוא קיבל כדור ארוך ובנגיעה אחת השתלט עליו והכין לעצמו מצב מצויין. וניסיו היה פוצע את עצמו במהלך כזה.

לא יודע למה בייל תקוע בצד ולמה הוא משחק ככה, כל פעם שהוא עושה תנועה למרכז(והוא עושה זאת מעט מאוד) הוא מגיע למצבים טובים.

אחרי העניין עם השלט המטומטם שהניף (וולש,גולף,מדריד), זידאן העלה אותו לעשרים דקות מהספסל במשחק שאחרי ואז שהוא רצה להוכיח, הוא הראה איזה שחקן הוא מסוגל להיות. הבעיה איתו שהוא חסר מוטיבציה ולא שהוא חסר יכולת.

מאיזו סיבה שזה לא יהיה אנחנו לא עושים טוב אחד לשני וזה הזמן להיפרד. The sooner the better.

גם איסקו ורודריגו לא עושים כלום. לפחות שיהיה שחקן שיש לו טיפה יכולת ליצור מצבים וגם ממש לפעמים לסיים אותם. בייל של שנה שעברה הוא אותו בייל של השנה ועדיין אשתקד היו לו דאבל פיגרס. הוא שווה הרבה יותר ממה שאנחנו מקבלים ממנו, גם אם כבר לא מתאים לרמה. במצב הנוכחי הוא הרע במעטו.

כשהאזר יחזור ואם איכשהו יוביץ’ יתחיל לשחק ויעשה זאת בצורה טובה נוכל לוותר על הגולפאי. עד אז אין ברירה כשהאלטרנטיבה היא שחקן שלא ישים גול גם מול שער ריק ושחקן שגם לגולף לא מתאים פיזית.

זו מהות הבעיה. הוא היה צריך מאורע כל-כך גדול (ובמקרה הזה מדובר בסקנדל גדול עם הדגל) כדי לנסות 2-3 ניסיונות. וכשהוא ניסה, אלו היו נסיונות שמיטב הרגליים (בפרפראזה למוחות) בכדורגל העולמי היו מתגאים בהם. שם זה נעלם כי חוץ מפרץ שנאה קט מהקהל שהניע אותו לרגע להראות מי זה הבחור הזה גארת’, אין לו שום מוטיבציה לשחק טוב. הוא לא נהנה מהחברה, מהמועדון, מהענף והדבר היחידי שנדמה שמנחם אותו זה המיליונים שמצטברים להם כל זמן שהוא ממשיך ברוטינה שלו. אפשר להרגיש עד עומק העצמות כמה הבחור עושה את המינימום הדרוש וזה לא ישתנה כל עוד לא יקרה משהו דראסטי.

סביר להניח שכשיקבל כדור באחד על אחד הוא ידע לשים אותו ברשת, לא סביר להניח שהוא יילחם כדי ליצור את אותו מצב. לפני שנה אולי כן, כשזה היה בייל שאולי יוביל. השנה, אחרי שנה וחצי של אכזבות של הצדדים אחד מהשני, ניסיונות להיפטר ממנו בכוח ותקרית הדגל שמראה בדיוק איפה הוא עומד, מדובר בגארת’ אחר. אני יכול לקבל את זה שאנשים יעדיפו את המשחק ה"רוטיני" שלו על פני הברזילאים החביבים, אבל לא הייתי מצפה לשינוי בתפקודו כי שינוי מוטיבציוני לא צפוי לו לפחות עד שייצא מהקבוצה.

בייל כבש בשנה שעברה 14 שערים ו-7 בישולים, הוא פחות או יותר יצא לחופשה מאז השלושער באליפות העולם למועדונים. זה הטיעון שיש להגיד לטובתו? כמה דקות נגד ריאל סוסיאדד שלא אומרות כלום כשהיריבה כבר בפיגור ושולחת יותר שחקנים קדימה? זה מסביר הכל. בייל יכול לתת גול בנגיחה, לגבי זה אין ספק. גם במשחקים כמו קלאסיקו שהיו יותר שטחים - לא ראינו ממנו כלום. רודריגו כבש יותר ממנו והוא רוצה להצליח. עברה חצי עונה מאז הקיץ שאמרנו שזה אחלה לקבל את בייל כשחקן 12-13.

בייל הביא לבד נקודה מול ויאריאל, הוא עם בישול לבנזמה גרם למשחק מול סלטה להיות הרבה יותר קל, והיה גם משחק בית שעם בישול מבריק בישל את השער הראשון, ואז נפצע והתחילו הבעיות עם הקהל.
לא יודע מה יהיה בסוף עם בייל אבל אי אפשר להציג אותו כאילו לא עשה כלום העונה.

דור כולנו מסכימים שהוא לא משחק טוב, הדיון הוא האם הוא מסוגל תיאורטית או לא. הדקות מול סוסידאד הראו שחקן אחר, שחקן כל יכול. 180 מעלות ממה שהוא מראה עכשיו. ההיגיון אומר שהסיבה לכך היא המוטיבציה שלו ולאו דווקא היכולת. בכל מקרה, אין מישהו שיטען שכרגע הוא תורם לקבוצה וצריך לשחק.

למה להסתכל רק על הדקות מול סוסידאד ? תראה אותו בנבחרת, בנבחרת הוא אחד מהשחקנים הטובים בעולם. 3 משחקים 2 שערים ובישול ואין ספור מהלכים מבריקים ומסירות מפתח.
במשחק העלייה שלהם לפני חודש הוא נראה כמו בייל בגיל 25.

אתה רק מחזק את הנקודה שלי. מסכים לחלוטין שהוא יכול אבל אין לו שום רצון להשקיע. בנבחרת כן יש לו רצון ומוטיבציה, אצלינו לא.

והשאלה היא האם כדאי להשאיר את המצב כמו שהוא ? הוא נשאר עד הקיץ לפחות, לא מגיע רכש, האם לא כדאי ששני הצדדים ישבו ויפתרו את הבעיות ? בייל הוא שחקן שיכול לתרום שער כל 90 דקות(גול או בישול) וגולים זה הדבר שאנחנו הכי צריכים עכשיו.

בנבחרת יש לו 69% הצלחה במסירות ובריאל מעל 80%, זה אומר שבנבחרת הוא מנסה לשחק לעומק ובריאל הולך על בטוח, בנבחרת לוקח 5.7 בעיטות לשער בריאל רק 2, לא פלא שהוא כמעט ולא מבקיע אצלנו.

המשחק נגד ויאריאל היה ממש בתחילת העונה, עברו מאז ארבעה חודשים והוא לא כבש. גם אני הייתי מתומכי בייל באותה הנקודה, הוא פתח את העונה לא רע בכלל. מאז מה הוא נתן? לפמפם שוב את שבע הדקות נגד ריאל סוסיאדד זה קצת מוגזם בעיניי. כדורגל נבחרות לא ממש רלוונטי, הרמה נמוכה, וכבר ברור לנו שבנבחרת הוא משחק עם יותר מוטיבצייה ובריאל מדריד הוא עושה טובה שהוא חוגג שער שוויון של הקבוצה בדקה ה-90. את בייל ניסינו כבר אלף פעמים. אני בעד יוביץ’, או שויניסיוס ישלים 90 דקות פעם אחת ולא משנה כמה כדורים הוא מאבד.

כדאי, הבעיה היא שבייל מתנהג פעם אחר פעם כמו תינוק מגודל, ועם תינוקות כידוע קשה לדבר.

בשבע הדקות מול סוסידאד הוא תרם יותר מחצי קבוצה באורך 83 דקות. אתה מפספס את הנקודה. הרעיון הוא שכשהוא באמת רוצה - הוא יכול.

גם אני בעד שבייל לא ישחק, כמו שכבר כתבתי. הדיון הוא האם בתיאוריה בייל עדיין מסוגל או גם אם ממש ירצה, הוא כבר לא מסוגל יותר.

כרגע יש תמימות דעים, למיטב הבנתי, שבייל לא צריך לשחק ועדיף להיפרד כמה שיותר מהר.

אגדיל ואומר, שגם אם היה משחק טוב עכשיו, הייתי בעד להיפרד ממנו. כן יש לו חשק, אין לו, הוא בתקופה חושך, או סתם פצוע. אי אפשר לסמוך עליו גם בגרסה הטובה ביותר שלו למרות שעל הנייר הוא אולי השחקן הטוב בסגל.