מחזור 19 :: מסיימים את הסיבוב הראשון במקום הראשון עם 1-0 קטן על מאיורקה

הקייזר שלנו| מגעיל אותי להגיד אחרי משחקים כאלה “ניצחון של אליפות”, מילא נגד אלאבס בחוץ וכן הלאה, אבל אז אני נזכר בעונה שעברה וביריבה הגדולה שלנו, אז אולי זה קצת פחות מגעיל. אגב זו פעם ראשונה בעידן קרלו אנצ’לוטי שריאל מנצחת שני משחקים 0:1 בליגה, כמה זה היה חסר לנו. ניצלנו במשחק הכי חלש של ג’וד בלינגהאם בריאל, לא איים על השער פרט לנגיחה הסתמית, בקושי נגע בכדור, היה נראה מיואש.

כל כך מגיע לאנטוניו רודיגר לכבוש את השער הזה, שחקן העונה שלנו אחרי פדה ואלוורדה. כל כך יציב, מחויב, דוחף קדימה, עושה עבודה של שלושה שחקנים, ממש שור. נגח מכל הלב, יותר אפילו מהשער נגד שחטאר אשתקד. וקרן של לוקה מודריץ’ - תמיד מעלה זיכרונות טובים, הדסימה או משהו כזה…בקיצור רודיגר העונה הוא בדיוק כל מה שחלמנו עליו והיורש לסרחיו ראמוס.

איזה מזל שהחליטו מראש שוויניסיוס ג’וניור ישחק שעה ולא יותר. ויניסיוס מאכזב מאוד. עלה לכר הדשא כמו פרימדונה, כאילו לא היה פצוע ונעדר לפרק זמן כל כך ארוך במצטבר. לא ממש רעב, מתעסק בשטויות - כן, הוא “לא חבר” של מפאו וראיו, את זה כולנו יודעים. יש לו בכל משחק את הקטע הזה שלא לבעוט ממצב של מאה אחוז ולהתמזמז, כמה חבל, האמת שבקטע הזה גם פדה ואלוורדה הרגיז אותי כשפירגן לרודריגו. פדה חייב להבין שהוא שחקן בכיר בקבוצה ומספיק עם הביישנות הזו. כשברהים דיאס עלה לשחק היו אנרגיות אחרות וקצת יותר סדר וסינרגיה, ואם היה משחק באמצע אז אפילו יותר, גם נגעו בזה במארקה. היום רודריגו לא היה מספיק טוב ולא לקח על עצמו בניגוד לתקופה האחרונה. או החודש בו ויניסיוס היה פצוע ולא הרגשנו זאת.

אם, ואולי זה היה פרק זמן קצר מדי, דווקא בצל כל מכת הפצועים וכשהמרפאה הייתה כל כך מלאה, ריאל שיחקה את הכדורגל הכי טוב שלה בערך, מה זה אומר? שקשה לשחקנים לעמוד בלחץ? שהם יכולים רק עם הגב אל הקיר?

אז מה אם הייתה פגרה, לא רוצה לקבל את זה כגזירה משמיים שריאל מדריד משחקת ככה במשחק בית. יש עוד דברים באמצע, זה לא מאניטה או משחק כמו אתמול. ריאל הייתה חסרת מוטיבציה, חסרת רעיונות. מאיורקה הייתה יותר מסוכנת, נגיחה במשקוף, בעיטה לקורה. בואו נשים את הדברים על השולחן, זו קבוצה במקום ה-14. וכל העולם ידע שהיא תשחק עם שלושה בלמים, פרובוקציות, אגרסיביות. אלה הכלים שלה וזה בסדר. היא לא עברה את הגבול הפעם. זה משחק שדווקא גורם לי להטיל ספק בהמשך העונה על אף שלא בטוח ששתי הגדולות טובות וג’ירונה - מתישהו חושבים שייגמר להם האוויר. המספרים שלנו בסיבוב כן מדהימים בהתחשב בכל מה שהקבוצה הזו עברה. האללה מדריד

אני מרוצה מהמשחק. בתסריטים האפשריים שהרצתי לעצמי לפני שריקת הפתיחה, מה שהלך הערב על כר הדשא היה מהיותר אופטימיים מבחינתי.

מי שציפה לטיול הערב וגוליאדה כיפית כנראה שלא חי במציאות. לוקח את שלושת הנקודות, זה שאין פציעות, והולך הביתה בשמחה.

אני לא יודע אם אני אוהב את הניסיון להרחיק את ויני מהקו או ממש שונא אותו. מצד אחד חשוב שהוא ילמד לשחק גם בפנים ולא רק לקבל כדור על הקו, אבל מצד שני הוא נראה כל כך אבוד שם. בכל מקרה יקח זמן עד שהוא יחזור לכושר, בינתיים הוא נראה גרוע.

הנקודות החיוביות הערב

• ההגנה. שמרה על שער נקי בלי אף טעות קריטית. רודיגר היה מעולה וגם ניצח את המשחק, קרבחאל עם משחק מעולה וטשואמני עם משחק סולידי מאחורה ותוספת משמעותית של הנעת כדור.
  • פדה. נתן משחק על. היה בכל מקום והציג קשת רחבה של יכולות.
  • ברהים. שוב הוא עולה ונמצא בכל מקום בהתקפה, יודע לנצל את החורים, מציג אינטנסיביות ושטף גבוה.

הנקודות הרעות

• ההתקפה. ויני חלוד ונראה אבוד בתפקיד הInside Forward. הרבה להתעסק עם השופטים. רודריגו לא היה מורגש מספיק.
  • ג’וד. נראה שהכניסות מתחילות להשפיע עליו. משחק רע שלו עד הדקה ה70, ורק אז התחיל לשחק.
  • אנצ’לוטי. אני הכי בעד להאמין בתהליך וכו’, אבל לזרוק את ויני להרכב מול מפאו זה לא הרעיון הכי טוב בעולם. מאיורקה הצליחה לעצור אותנו בצורה סיסטמתית ומבחינתי זה תמיד הכנה לא אופטימלית של המאמן.

בשלב הזה אני לוקח משחקים כאלה קשים על פני גוליאדות. אמנם יותר כיף גוליאדות, אבל ממשחקים כאלה צומחים, לומדים, מפתחים אופי. כרגע אחרי פגרה מול יריבה מסריחה אני אגיד תודה רבה והלאה למשחק הבא.

בחלקים לא קטנים של המשחק ההרגשה הייתה שריאל לא מספיק מהירה, הכל כל כך שקוף ומיורקה עוצרת את ההתקפות בלי מאמץ. מצד שני הלחץ של ריאל על החלק האחורי של מיורקה היה ילדותי, לא מאורגן ובכלל לא הזיז למיורקה. גם המצבים נראו יותר טובים וקרובים לגולים מהצד של מיורקה.
ויני חייב להפסיק עם השטויות ולהתרכז בקבוצה, אבל אמרנו את זה כל כך הרבה פעמים כך שקשה להבין איך כל העבודה הקשה שהצוות המקצועי עושה איתו לא נותן פירות משמעותיים. אבל מרגע החילופים- הכל יותר מהיר, מדויק, מגיעים למצבים ורודיגר אחד ושלא יחסר

בקשר לויני, אני מסכים עם חלק מהביקורת עליו כאן בפורום אבל לא מסכים עם חלק, היה לו משחק די חלש אבל זה מובן לאור הפציעה הארוכה, הוא גם התעסק יותר מדי עם השופט כהרגלו, אבל הוא לא הפריע למשחק, לא כפה את עצמו על המשחק כמו בדרך כלל, שיחק פשוט ושיחרר את הכדור ולא הלך עם הראש בקיר, כלומר ניסה להשתלב במשחק הקבוצתי שהתפתח מאז שהוא נפצע, זה די הפתיע אותי ומשאיר מקום לאופטימיות להמשך הדרך.

אני לא חושב ששחקן שלא שיחק איזה חודשיים אמור להיראות טוב יותר, אני גם לא זוכר יותר מדי ניסיונות כדרור ועדיין היו דברים שהפריעו לי:
-ממש הפריע לי שהוא לא בעט לשער מיד מעמדה מאוד נוחה וחיכה וזה כל כך מאפיין אותו. הוא כבר עונה שישית כאן, הגיע הזמן שזה יקרה.
-המוטיבציה: ציפיתי ממנו שירוץ אפילו יותר, קצת הגנה, בכל זאת, חודשיים היית בחוץ, העונה הזו הוא יותר לא שיחק מאשר שיחק.
-המסביב. אם יש מקרי גזענות עצובים במגרש של מאיורקה או מכסחים אותך זה דבר אחד. אבל בסנטיאגו ברנבאו כשיש 70 אלף איש מאחורייך מה הטעם להיכנס לזה בכלל?

שוב אני גם קורא את התגובות פה על המשחק שלנו, אין משהו באמצע? זה חייב להיות או גוליאדה או משחק עלוב כמו אתמול? נגד ראיו וייקאנו בו פספסנו, משחק שהזכרתי הרבה, הגישה לדעתי הייתה הרבה יותר טובה לפחות בהתחלה. ואם במועדון יודעים שיש בעיה לאחר הפגרות ודני קרבחאל דיבר על זה - אז שייתאמצו יותר.

פחות מאשים את ויני, יותר את קרלו.
המערך ששיחקנו איתו 60 דקות כשויני בלינגהאם ורודריגו משחקים על אותה עמדה פחות או יותר עשתה המוח בלאגן.
המערך המתוקן עם ברהים וחוסלו נראה הרבה הרבה יותר טוב ומתאים.
שוב מילה טובה לברהים שמנצל את הדקות שלו ונראה טוב מאוד, יכול להיות אחלה מחליף להתקפה. בהחלט מפתיע לטובה.

הבעיה של קרלו היא שהוא צריך למצוא דרך מסויימת לגרום לשחקנים המובילים לעבוד ביחד. פחות משמעותי נגד מאיורקה, אבל אי אפשר להגיע לרבע/חצי גמר ואז להיזכר שיש יריבה חזקה ולשנות את הכדורגל שלנו. זה לא עובד לפריז, אין סיבה שזה יעבוד לנו.

זה גם יכול היה להיות תיקו או הפסד, או משחק שבאמת לא הצלחנו להגיע בו לשער. זה לא היה המצב רק שהחמצנו את הכל למעט אחד. מאיורקה עשתה הרבה רעש של יציאה למתפרצות אבל לא הגיעה למצבים ממשיים למעט אחד.

נכון שהכדורגל היה דל ולא סוחף, אבל בהתחשב בנסיבות אין שום היגיון בלהתאכזב מניצחון כזה. ביום חלש של ג’וד ורודריגו, ויני חלוד, ומודריץ’ קיים רק במחצית השניה, אחרי פגרה ומול יריבה שבדרך קבע מוציאה אותנו מהכלים, זה בסדר גם לנצח בשיניים.

טיטי זה אתה?

איך עם משחק כמו של רודריגו אתמול כל הדיבור פה הוא על ויני?
ויניסיוס היה השחקן הטוב ביותר על המגרש (והיה לו משחק די חלש) ורודריגו נראה רע מאוד בימין וגם אחרי זה כשעבר לשמאל.

גם לג’וד היה משחק לא טוב וזה מדהים שגם במשחק כזה רוב הנגיעות שלו בכדור נראות קסומות.

שני משחקים רצוף שאנחנו מנצחים בזכות שער מקרן אחרי משחק חלש. לפחות אפשר להתעודד שאחרי כמה שנים שבקושי כבשנו מקרנות נראה שיש שיפור בנושא וזה נשק חשוב מאוד.

מיורקה הצליחה להניע כדור יותר מדי בקלות במחצית השנייה. כנראה שלא נזכה לראות משחק לחץ חכם תחת אנצ’לוטי.

סבאיוס סידר למיורקה שתי התקפות מתפרצות בדקות הסיום. בעיטה חופשית מביכה לתוך החומה, וקרן קלה לידיים של השוער במקום קרן קצרה ולגמור את המשחק.

ג’ירונה מראה אופי של אלופה לא פחות מאיתנו. צריך להתחיל לקחת אותם ברצינות, למי שעדיין סופר רק את בארסה ואתלטיקו.

כרגיל, אני רק כותב את מה שאני רואה.

ברור שתמיד יכול להיות שיגיע פאנצ’ר. אבל אני לא התכוונתי לזה. החבר’ה נחו קצת בפגרה וזה היה טוב. הם לא הגיעו פצועים או משהו. אני מצפה שיהיה מינימום של יכולת גם בערב לא מבריק. אני לא יכול להעביר ביקורת על ג’וד בלינגהאם עדיין אחרי חצי העונה שעשה. רודריגו - זה לא יכול להיות מבחינתי שבצד שמאל הוא יהיה נניח 9-9.5 ובצד ימין נקבל שחקן של ציון 3. היו לו משחקים טובים גם מצד ימין. לא ראיתי אותו עושה תנועה מאחורי ההגנה למשל

אני מניח שכן עושים להם הכנה טקטית וגם קטעי וידאו. היה ברור שמאיורקה תשחק עם שלושה בלמים, שיש לה הגנה לא רעה בכלל ואנחנו כאילו לא מוכנים. קצב המשחק שלנו היה נמוך מאוד ומתסכל. סתם דוגמא, את ריאל אוניון ניצחנו 0:1 בקושי בליגת האלופות אבל באמת שכן היו לנו מצבים. אתה לא מייחס חשיבות בכלל לזה שהיו יותר אופציות התקפיות והמשחק נערך בסנטיאגו ברנבאו.

מעצבן אותי כשהשחקנים לא בועטים לשער בזמן. ויניסיוס עשה את זה בתחילת המשחק וזו עיקר הביקורת שלי כלפיו ברמת הכדורגל מעבר להתעסקות בקקה. וגם פדה ואלוורדה, ביישן כזה, כאילו רק עכשיו עלה מהנוער, נו באמת.

אתה מצפה מהם ליותר וזה מובן. אני עדיין מאמין שמטרה של המועדון בעונה הנוכחית היא בניה וקידום הסגל ולכן אני מאוד סלחן כלפי משחקים כאלה. בעונה הבאה אני אשמע אחרת לגמרי אחרי משחקים כאלה, בעונה הבאה אין תירוצים.

לגבי זה שרודריגו שיחק בימין, הוא אמנם אכן ברח לשם לא מעט אבל הוא שיחק את רוב המשחק בשמאל. סתם משהו שעולה פה שוב ושוב אבל הוא פשוט לא נכון.

33

אתה מדבר באופן כללי, אני יורד לפרטי פרטים - האם זה משחק בית או חוץ, המומנטום, היריבה וכן הלאה. אני חושב שהביקורת שלו הייתה מתונה אחרי המשחק נגד אלאבס למשל למרות שהתחלנו לשחק, כמה שזה מטומטם, רק אחרי שספגנו את האדום. היו לנו ניצחונות לא מרשימים בבית כמו נגד גרנאדה או לאס פאלמאס אבל התייחסתי גם למצב הסגל. זה לא רלוונטי מה אמרו בקיץ או מה עשו בקיץ. אני מסתכל על סגל השחקנים הזמין שהיה לקראת המשחק הזה ויחסית אופציות בהתקפה, מומנטום, אפילו הבשורות טובות שקרלו אנצ’לוטי האריך חוזה.

רודריגו לא היה בשמאל באותה התדירות של פרק הזמן בו ויניסיוס ג’וניור היה פצוע. ג’וד עד למשחק הזה למשל גם בימים לא גדולים תמיד נתן הופעה של ציון 6-7. גם רודריגו צריך להגיע לשלב הזה.